Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2012., 13:05   #141
Hvala na info ZZZdenka.
Čovjek je u svađi sa svima nama tako da traženje bilo kakvog financijskog udjela od nas ostalih suvlasnika nije opcija, a ja ne znam ni red veličine koliko bi to sve trebalo koštati. Znam da on ta dva podrumska stana želi legalizirati za (na) sebe te ih prodati i lovu zadržati sebi.
Inače, njegov udio u suvlasništvu zgrade je samo 16%
Zato mi je apsurdna cijela situacija da netko uopće može pokrenuti bilo kakvu proceduru, a da se ne pita nas ostalih 84%. Druga apsurdnost je da on uopće nije prijavljen na našoj adresi, pa prema logici stvari kako uopće može "legalizirati" nešto što nema veze s njim.
Možda je i ta informacija koja je došla do nas patka, ali toliko smo lošega od njega doživjeli da sad pušemo i na hladno.
Hvala ti na info, otići ću do Grada i provjeriti.


Quote:
ZZZdenka kaže: Pogledaj post
mislim da bi trebala postojati nekakva potvrda/pečat da se podnio zahtjev za ishođenjem rješenja o postojećem stanju (moram priznati da nisam sigurna, ali mi se nekom logikom tako čini). U svakom slučaju ste stranka u postupku i imate pravo dobiti informaciju od grada.To bi ovde u splitu bila banovina, a u zg nemam pojma.
Za podnjeti zahtjev trebalo je prije napraviti i platiti dokumentaciju. Čisto sumnjam da je dotični gospodin sve sam platio, a da od suvlasnika nije tražio financijski udio.
Ukratko, otići u grad i pitati je li susjed podnio zahtjev, a osobna vam može biti dokaz da ste zainteresirana strana.
Marja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 21:04   #142
evo pokušat ću ponovo
da bi netko legalizirao 2 nadograđene jedinice (2 stana) jedne cjeline (zgrada) mora zatražiti arh snimanje cijele zgrade jer su te 2 jedinice neodvojiv dio cjeline
ukratko, po sadašnjem zakonu se ne može izvršiti snimanje i tzv legalizacija samo 2 stana u podrumu, a da se na arh snimku ne prikaže cijela zgrada.
a da je netko (npr arhitekt) vršio arh snimanje morao je ući u svaki stan u zgradi i razmiriti sve zidove, dakle vi bi znali da se to dogodilo jer bi morali biti kući u vrijeme mjerenja
razumila sam te da je taj podrum zajedničko vlasništvo, a onda je on od podruma napravio 2 stana bez vaše suglasnosti, zašto ga niste prijavili? kad je to izgrađeno? prije 21.06.2011. ili kasnije?
nije moguće da suvlasnik u zgradi prepiše zajedničko vlasništvo na sebe bez suglasnosti ostalih suvlasnika
inače što se tiče mjesta njegova prebivališta na osobnoj to uopće nije bitno za legalizaciju, nije uvjet da nekretnina koju želiš legalizirati mjesto gdje stanuješ.
nadalje, ako u zgradi ima 6 suvlasnika i zgrada ima zajedničke djelove onda vi zakonski trebate imati i upravitelja zgradom, pa ne bi bilo loše da se i njima obratite za neke nepoznanice koje vas suvlasnike muče


Quote:
Marja kaže: Pogledaj post
Hvala na info ZZZdenka.
Čovjek je u svađi sa svima nama tako da traženje bilo kakvog financijskog udjela od nas ostalih suvlasnika nije opcija, a ja ne znam ni red veličine koliko bi to sve trebalo koštati. Znam da on ta dva podrumska stana želi legalizirati za (na) sebe te ih prodati i lovu zadržati sebi.
Inače, njegov udio u suvlasništvu zgrade je samo 16%
Zato mi je apsurdna cijela situacija da netko uopće može pokrenuti bilo kakvu proceduru, a da se ne pita nas ostalih 84%. Druga apsurdnost je da on uopće nije prijavljen na našoj adresi, pa prema logici stvari kako uopće može "legalizirati" nešto što nema veze s njim.
Možda je i ta informacija koja je došla do nas patka, ali toliko smo lošega od njega doživjeli da sad pušemo i na hladno.
Hvala ti na info, otići ću do Grada i provjeriti.
__________________
NEVER BE AFRAID TO SAY WHAT YOU FEEL

Zadnje uređivanje ZZZdenka : 28.01.2012. at 21:08. Reason: nadopuna
ZZZdenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 21:42   #143
Dakle, ukratko: zgrada je završena u 10. mjesecu 2007. prema važećoj građevinskoj: prizemlje + kat + potkrovlje. Početkom 2008. zgrada dobija uporabnu dozvolu. U proljeće 2008. počinju radovi na otvaranju podrumske etaže (koja je već prije bila izgrađena, ali zatvorena podom i zidom dok ne prođe uporabna). U toj podrumskoj etaži su šupe koje je investitor "dao" uz svaki stan, ali i 2 stana koja je "ostavio" sebi. Jednog je ubrzo prodao (!!), drugi je još uvijek prazan. Od 6 legalnih stanova u zgradi, 5 je prodano, a jedan je on ostavio sebi. Taj je stan, paralelno s tim radovima u podrumu, proširio na terasu s jedne i druge strane zgrade (terasa ide okolo stana).
Ja sam ga početkom 2009. prijavila građevinskoj (zatvaranje terase i stanovi u podrumu) a i podigla sam dvije tužbe protiv njega ... zbog nedostataka u stanu te umanjenja vrijednsti. Prijava građevinskoj je 2 godine stajala u ladici, te je tek nakon moje urgencije proslijeđena u postupak krajem prošle godine, no na uviđaju se još nitko nije pojavio. U međuvremenu smo mi suvlasnici još jednom zajednički podignuli prijavu građevinskoj u 11. mjesecu 2011. godine. Upravitelja imamo, no od njega nikakve koristi, bojim se.

A to arh snimanje se mora fizički izmjeriti ili se može napraviti prema projektu ili etažnom elaboratu ili ....?

ZZZdenka, hvala ti puno na informacijama, vodim te na kavu kad navratiš u Zagreb


Quote:
ZZZdenka kaže: Pogledaj post
razumila sam te da je taj podrum zajedničko vlasništvo, a onda je on od podruma napravio 2 stana bez vaše suglasnosti, zašto ga niste prijavili? kad je to izgrađeno? prije 21.06.2011. ili kasnije?
nije moguće da suvlasnik u zgradi prepiše zajedničko vlasništvo na sebe bez ....
Marja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 18:00   #144
znači taj tip je ujedno i investitor
u tom slučaju sve što nije prodao suvlasnicima i nije naznačeno kao zajedničko vlasništvo - je njegovo pa tako i stanovi u podrumu
jedino ne znam šta ti znači ono "dao" - imate li to na vlasničkom listu ili ne?
navodi li se taj dio u ugovoru ili ne?
napominjem da ona privatna tužba na ime nedostataka u stanu nema veze s ovom legalizacijom i apsolutno ga u tom smislu ne može spriječiti
ali ona prijava građevinskoj inspekciji bi trebala biti prepreka u njegovoj nakani da nešto legalizira za što ste se izjasnili da mu ne odobravate
trebali ste upirati po tome, slati požurnice inspekciji preporučenom poštom, tako da imate dokaz da ste višekratno upozoravali, a i oni bi se onda drugačije ponašali.
u svakom slučaju ako ne nešto nadograđivano - izrađivano nakon uporabne dozvole to je potrebno legalizirati po "novom" zakonu o legalizaciji, a da bi to napravio mora prikupiti potrebnu dokumentaciju (geod elaborat, arh snimak postojećeg stanja i dio iz statike). vama ne ide na ruku to šta je on ujedno i investitor, dakle arh snimak mu bez problema može izraditi neko ko je to već za njega radio prilikom projektiranja predmetne zgrade, samo će još ucrtati nadograđeni dio. u ovom slučaju ostali sustanari niti ne bi trebali znati da on prikuplja nešto. ali još uvijek vam ostaje ona prijava građevinskoj inspekciji koja bi itekako trebala biti važeća.
kad dotični prikupi dokumentaciju i preda je u grad na obradu, grad će prije donošenja rješenja pozvati stranke u postupku na očitovanje. po zakonu ste i vi stranka u postupku (jer ste ga prijavili na ispravan način - imenom i prezimenom a ne anonimno i to baš za izgradnju dijela koji želi legalizirati), a vašim nedavanjem pristanka grad bi automatski trebao donjeti negativno rješenje i slučaj proslijediti građevinskoj inspekciji.
ima još jedna pogodna stvar za vas - prilikom izrade prije spomenutog geodetskog elaborata, geodet bi vas trebao sve obavijestiti o njegovoj izradi i vi bi ga trebali potpisati (iako vaše ne potpisivanje ne bi utjecalo na njegovu tehničku ispravnost), ali makar bi onda bili upoznati s tim da tip nešto namjerava.


Quote:
Marja kaže: Pogledaj post
Dakle, ukratko: zgrada je završena u 10. mjesecu 2007. prema važećoj građevinskoj: prizemlje + kat + potkrovlje. Početkom 2008. zgrada dobija uporabnu dozvolu. U proljeće 2008. počinju radovi na otvaranju podrumske etaže (koja je već prije bila izgrađena, ali zatvorena podom i zidom dok ne prođe uporabna). U toj podrumskoj etaži su šupe koje je investitor "dao" uz svaki stan, ali i 2 stana koja je "ostavio" sebi. Jednog je ubrzo prodao (!!), drugi je još uvijek prazan. Od 6 legalnih stanova u zgradi, 5 je prodano, a jedan je on ostavio sebi. Taj je stan, paralelno s tim radovima u podrumu, proširio na terasu s jedne i druge strane zgrade (terasa ide okolo stana).
Ja sam ga početkom 2009. prijavila građevinskoj (zatvaranje terase i stanovi u podrumu) a i podigla sam dvije tužbe protiv njega ... zbog nedostataka u stanu te umanjenja vrijednsti. Prijava građevinskoj je 2 godine stajala u ladici, te je tek nakon moje urgencije proslijeđena u postupak krajem prošle godine, no na uviđaju se još nitko nije pojavio. U međuvremenu smo mi suvlasnici još jednom zajednički podignuli prijavu građevinskoj u 11. mjesecu 2011. godine. Upravitelja imamo, no od njega nikakve koristi, bojim se.

A to arh snimanje se mora fizički izmjeriti ili se može napraviti prema projektu ili etažnom elaboratu ili ....?

ZZZdenka, hvala ti puno na informacijama, vodim te na kavu kad navratiš u Zagreb
__________________
NEVER BE AFRAID TO SAY WHAT YOU FEEL
ZZZdenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 19:56   #145
Da, tip je bio investitor (no lik se da bi izbjegao plaćanje poreza nigdje ne pojavljuje kao investitor već su to 2 vlasnika parcele na kojoj je zgrada izgrađena). Mi s njim nismo potpisali kupoprodajni ugovor, no novac je uplaćen njemu budući je on prema svima nastupao preko punomoći ta 2 vlasnika.
No, taj podrum ne postoji u papirima. Nije obuhvaćen građevinskom dozvolom, niti uporabnom. Zato i velim da nam je dao šupe u podrumu jer ih nije mogao prodati uz stanove kada one de facto ne postoje, pa ih tako i nema u vlasničkom listu. Ne znam kako drugi suvlasnici, ali ja imam papir kojeg je potpisao, a na kojem on navodi kako mi poklanja šupu u podrumu, no to nije ugovor jer u trenutku potpisivanja kupoprodajnog ugovora, podruma nije bilo.
Ova tužba u vezi nedostataka znam da nema veze. Morala sam ga tužiti jer bi mi inače istekao garantni rok, a lik mi nije sve isporučio.
No podigla sam ja i drugu tužbu za umanjenje vrijednosti zbog ta dva podrumska stana kao i zbog njegovog proširenja na terasu. Tu se eksplicitno navode stanovi u podrumu.

ZZZdenka, hvala ti na strpljenju i objašnjenju i još jednom veeeeeliko

Quote:
ZZZdenka kaže: Pogledaj post
znači taj tip je ujedno i investitor
u tom slučaju sve što nije prodao suvlasnicima i nije naznačeno kao zajedničko vlasništvo - je njegovo pa tako i stanovi u podrumu
jedino ne znam šta ti znači ono "dao" - imate li to na vlasničkom listu ili ne?
navodi li se taj dio u ugovoru ili ne?
Marja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 18:17   #146
e, onda ja u ovom slučaju ne vidim problem
sve ste napravili kako treba da se zaštitite
na vrijeme ste podnjeli prijavu građevinskoj inspekciji i iskazali svoje nezadovoljstvo da se nadograđuje i ja zaista ne vidim načina na koji će on to ozakonit mimo odobrenja ostalih suvlasnika

Quote:
Marja kaže: Pogledaj post
Da, tip je bio investitor (no lik se da bi izbjegao plaćanje poreza nigdje ne pojavljuje kao investitor već su to 2 vlasnika parcele na kojoj je zgrada izgrađena). Mi s njim nismo potpisali kupoprodajni ugovor, no novac je uplaćen njemu budući je on prema svima nastupao preko punomoći ta 2 vlasnika.
No, taj podrum ne postoji u papirima. Nije obuhvaćen građevinskom dozvolom, niti uporabnom. Zato i velim da nam je dao šupe u podrumu jer ih nije mogao prodati uz stanove kada one de facto ne postoje, pa ih tako i nema u vlasničkom listu. Ne znam kako drugi suvlasnici, ali ja imam papir kojeg je potpisao, a na kojem on navodi kako mi poklanja šupu u podrumu, no to nije ugovor jer u trenutku potpisivanja kupoprodajnog ugovora, podruma nije bilo.
Ova tužba u vezi nedostataka znam da nema veze. Morala sam ga tužiti jer bi mi inače istekao garantni rok, a lik mi nije sve isporučio.
No podigla sam ja i drugu tužbu za umanjenje vrijednosti zbog ta dva podrumska stana kao i zbog njegovog proširenja na terasu. Tu se eksplicitno navode stanovi u podrumu.

ZZZdenka, hvala ti na strpljenju i objašnjenju i još jednom veeeeeliko
__________________
NEVER BE AFRAID TO SAY WHAT YOU FEEL
ZZZdenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 18:57   #147
Poštovani,

molim Vas, možete li mi pomoći odgovorom? Zanima me, da li ured za katastar mora izdati fizičkoj osobi kopiju katastarskog plana iz bilo koje tražene godine, npr. od 1960. pa dalje? I ako da, po kojem zakonu imamo pravo na navedeni izvadak?

Hvala .
 
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 19:32   #148
Ne znam jesam li na pravom mjestu- gdje god dođem nitko mi ne zna reći... ima 6 godina da tražim građevinsku dozvolu-odnosno rješenje o uvjetima gradnje (kuća manja od 400m2), gradimo na selu- građevinska zona gdje cesta uopće nije bila ucrtana, parcela do moje nije bila ucrtana kako treba te vodovodna mreža za koju čekam da se potpiše ugovor o gradnji već godinu dana a bez toga ne mogu dobiti suglasnost od vodovoda da mi se napokon uruči rješenje o uvjetima gradnje. No, 2009. godine počela sam graditi bez dozvole digla podrum i kat- veća kvadratura od dozvoljene i prije mjesec dana visoko potkrovlje. Kuća mi nema zatvore (prozore i vrata) te samim time mi referentica nije mogla izdati rješenje o izvedenom stanju jer kuća nema struju i vodu- nije useljiva). Na orto-foto snimci je moja kuća vidljiva i zanima me hoće li meni doći poziv za legalizaciju-tj. hoću li je ja moći legalizirati iako na dan 21.6.11. moja kuća nije bila useljiva ali je veći dio grubih građevinskih radova bio obavljen? U međuvremenu sam kupila još 2 čestice zemljišta oko kuće tako da mi sad izgrađenost terena iznosi 28%, ali još nisam spajala parcele. referentica mi je savjetovala da nastavim s rješenjem o uvjetima gradnje, ali da ju legalizirati neću moći dok se zakoni ne izmjene. UNAPRIJED HVALA!!!!
kilimanju3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 20:41   #149
ZZZdenka, hvala još jednom. Nadam se da, ukoliko je zaista podnio zahtjev za legalizaciju, neće biti korumpiranih u lancu koji će zažmiriti na postojanje prijave građevinskoj.
A poziv na kavu još uvijek vrijedi

Quote:
ZZZdenka kaže: Pogledaj post
e, onda ja u ovom slučaju ne vidim problem
sve ste napravili kako treba da se zaštitite
na vrijeme ste podnjeli prijavu građevinskoj inspekciji i iskazali svoje nezadovoljstvo da se nadograđuje i ja zaista ne vidim načina na koji će on to ozakonit mimo odobrenja ostalih suvlasnika
Marja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 07:47   #150
Quote:
Dariaaa kaže: Pogledaj post
Poštovani,

molim Vas, možete li mi pomoći odgovorom? Zanima me, da li ured za katastar mora izdati fizičkoj osobi kopiju katastarskog plana iz bilo koje tražene godine, npr. od 1960. pa dalje? I ako da, po kojem zakonu imamo pravo na navedeni izvadak?

Hvala .
Mora, članak 159. ZUP-a.

Quote:
kilimanju3 kaže: Pogledaj post
Ne znam jesam li na pravom mjestu- gdje god dođem nitko mi ne zna reći... ima 6 godina da tražim građevinsku dozvolu-odnosno rješenje o uvjetima gradnje (kuća manja od 400m2), gradimo na selu- građevinska zona gdje cesta uopće nije bila ucrtana, parcela do moje nije bila ucrtana kako treba te vodovodna mreža za koju čekam da se potpiše ugovor o gradnji već godinu dana a bez toga ne mogu dobiti suglasnost od vodovoda da mi se napokon uruči rješenje o uvjetima gradnje. No, 2009. godine počela sam graditi bez dozvole digla podrum i kat- veća kvadratura od dozvoljene i prije mjesec dana visoko potkrovlje. Kuća mi nema zatvore (prozore i vrata) te samim time mi referentica nije mogla izdati rješenje o izvedenom stanju jer kuća nema struju i vodu- nije useljiva). Na orto-foto snimci je moja kuća vidljiva i zanima me hoće li meni doći poziv za legalizaciju-tj. hoću li je ja moći legalizirati iako na dan 21.6.11. moja kuća nije bila useljiva ali je veći dio grubih građevinskih radova bio obavljen? U međuvremenu sam kupila još 2 čestice zemljišta oko kuće tako da mi sad izgrađenost terena iznosi 28%, ali još nisam spajala parcele. referentica mi je savjetovala da nastavim s rješenjem o uvjetima gradnje, ali da ju legalizirati neću moći dok se zakoni ne izmjene. UNAPRIJED HVALA!!!!
Legalizirati se može i nedovršena zgrada, ali samo ako je u skladu s prostornim planom i samo ono kaj je vidljivo na DOF-u. Znači išlo bi rješenje o izvedenom stanju za ono kaj je izgrađeno do 21.06. i poslije rješenje o uvjetima građenja za dogradnju potkrovlja.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 08:50   #151
Legalizacija proširenja stamb.objekta

Molim pomoć.

Situacija je ovakva, kuća koja ima urednu dokumentacija je proširena za dvije prostorije. U vrijeme kada je to proširenje napravljeno ishodovana je lokacijska dozvola. Od tada je prošlo 15-ak godina.

Da li netko zna koliko će približno koštati legalizacija tih prostorija?
__________________
CARPE DIEM
TheBlack Knight is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 08:54   #152
Obična lokacijska dozvola ili lokacijska s pravom gradnje? Ak je ova druga onda je to i "građevinska" i ne trebate legalizirati.
Cijenu legalizacije ti ne možemo reći na forumu jer ovisi o kvadraturi i kubaturi dogradnje, o tome pod koju JLS spadaš, koja je zona za vodni doprinos i sl.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 12:52   #153
F@ye, puno ti hvala na odgovoru !
 
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 14:30   #154
Quote:
f@ye kaže: Pogledaj post
Obična lokacijska dozvola ili lokacijska s pravom gradnje? Ak je ova druga onda je to i "građevinska" i ne trebate legalizirati.
Cijenu legalizacije ti ne možemo reći na forumu jer ovisi o kvadraturi i kubaturi dogradnje, o tome pod koju JLS spadaš, koja je zona za vodni doprinos i sl.

Hvala na odgovoru.
__________________
CARPE DIEM
TheBlack Knight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 14:56   #155
Građevinska za stari objekt

Ne znam dali pisem na pravom mjestu - molim lijepo za savjet. Kupljena je kuća (vikendica) prije 12 godina, od prvog vlasnika:

Radi se o vikendici na moru, kuća tlocrta 60 m2, jedna etaža. građena je i završena 1960. godine. Parcela je 400 m2, građevinsko zemljište. Vlasničko i posjedovno stanje čisto, 1/1. E, sad.. Trenutno u katastarskom izvodu ni u gruntovnici nije upisana građevinska dozvola, niti ucrtana kuća na terenu. Samo piše 'građevinsko zemljište 400 m2'.

Kasnije bivši vlasnik umro. Nema živuće rodbine. Sadašnji vlasnik posjeduje neki stari katastarski plan, s ucrtanim točnim mjerama kuće (tlocrt).
Sad me zanima, pošto kuća nije ucrtana, dali postoji mogućnost da je nekad ipak dozvola izdana, samo nije upisana u gruntovnicu i katastar? Ako ta mogućnost postoji, gdje da provjeri? zavod za prosotorno uređenje grada, katastar? Ne snalazim se ovdje baš.


Ako ne postoji građevinska i lokacijska, kako da ju sadašnji vlasnik ishoduje?
Također, sadašnji vlasnik htio bi na taj objekt (koji je samo pod niskim krovom), dograditi potkrovlje - nisku novu etažu - povisiti objekt za 1,5m. Što je za to potrebno?

Inače, radi se o vikend naselju, koje je komplet građeno oko 1960. godine. Sve parcelizirano 50-tih, prije gradnje kuća, sa urednim vlasničkim/posjedovnim stanjem, građevinsko. Samo neke kuće nisu ucrtane (što je slučaj i s ovom).

Hvala svima
suskavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 18:14   #156
moguće je da kuća koja posjeduje građevinsku dozvolu nije uplanjena (ucrtana u katastarski plan)
za uplanit kuću u katastar potrebno je izraditi geodetski elaborat za evidenciju kuća, a sve to na temelju građevinske dozvole i geodetskog snimka
izgubljenu građevinsku dozvolu je moguće potražiti u ured državne uprave koji je izdao građevinsku dozvolu (mislim da je potrebno ime investitora i godina izdavanja dozvole) treba se platiti i neka taksa ne znam koliko
ukoliko pak građevinska dozvola ne postoji onda je kuću potrebno legalizirati po novom zakonu o postupanju s nezakonito izgrađenim zgradama a za to je opet potreban geodetski elaborat (ovim elaboratom će se kuća i uplanit), arh snimak i dokaz o minimalnim uvjetima mehaničke otpornosti i stabilnosti objekta, ukratko za već izgrađeni objekat se ne traži građevinska dozvola.
nadogradnja koju spominjete ide kasnije, nakon ishođenja rješenja izvedenog stanja po naprijed navedenom postupku. Dakle izradit ćete projekt rekonstrukcije građevine (u smislu nadogradnje) i to po važećem zakonu o prostornom uređenju i gradnji.
__________________
NEVER BE AFRAID TO SAY WHAT YOU FEEL

Zadnje uređivanje Katrin : 02.02.2012. at 18:30. Reason: nepotreban quote
ZZZdenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 07:48   #157
Ako je kuća građena prije 68. treba ishoditi uvjerenje o vremenu građenja. Napraviti snimak postojećeg stanja, geodetski situacijski nacrt i dati dokaz da je građena prije '68 (računi za struju, vodu i sl. ili nalaz i mišljenje sudskog vještaka).
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 18:42   #158
moja isprika - totalno mi je promakla ova 68'

ali šta se tiče one nadogradnje sam dobro rekla, zar ne f@ye

jedino ne znam šta bi bilo jednostavnije - legalizirat kuću po ovom novom zakonu, bez obzira na godinu izgradnje, ili dokazivat da je napravljena prije 68' - evo nisam još imala iskustva s neuplanjenom kućom izgrađenom prije 68' za koju se treba angažirat vještak i nemam pojma koliko to košta, koliko traje...
__________________
NEVER BE AFRAID TO SAY WHAT YOU FEEL

Zadnje uređivanje ZZZdenka : 03.02.2012. at 18:50. Reason: nadopuna
ZZZdenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 14:09   #159
Jedno pomalo teže pitanje koji još nitko nezna, zasad.

Što je sa objektima izgrađenim u šumama, koji se na DOF-u ne vidi a izgrađeni su recimo prije 5 godina?
Šaseradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 14:48   #160
Prvo treba uopće provjeriti namjenu šume, ali u većini šumskih predjela nema legalizacije (članak 5. Zakona).
A ak se nešto ne vidi na DOF-u uvijek postoji neki drugi način da se dokaže da je izgrađena prije 21.06.2011.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.