Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2009., 00:00   #41
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ili

Naravno da je važniji izgled. Ovaj lijevo je mirniji, božanskiji, produhovljeniji, a ovaj desno je neki mrle koji se mota po uličicama.
Mislim, kakvo je to pitanje?


</sarcasm off>
Ma kakav 'bozanskiji', kak su njega ikad mogli spojit s Isusom....meni osobno jos i gadan

Ovo je Isus

__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 10:37   #42
Ja kad pomislim na Isusa pred očima mi je glumac Robert Powell koji je glumio Isusa u 70-tima



Ili pomislim na ove: Moreno Toricelli


Gabriel Omar Batistuta
hihotić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 11:43   #43
Quote:
kretnjaimir kaže: Pogledaj post
Zašto ISUSA svugdje slike prikazuju negdje kao nekoga lijepoga izgleda.
Zato jer je ružnog teško gledati cijelu vječnost na zidu neke bogomolje.

Quote:
kretnjaimir kaže: Pogledaj post
Da li to znači da samo lijepi ljudi su dobri,je li to poruka?
Da.

Quote:
kretnjaimir kaže: Pogledaj post
A ISUS je baš došao radi odbačenih a ne ljudi koji vladaju ovim svjetom.
Došao radi onih koji su neatraktivni za svijet,odbačeni.
Mislim da dotični gospodin nije bio toliko isključiv.

Quote:
kretnjaimir kaže: Pogledaj post
Tako da je po mome mišljenju da je ISUS bio netko neugodne vanjštine a lijepe
unutarnje duhovnosti.
Totalno nebitno i neprovjerljivo.

Quote:
kretnjaimir kaže: Pogledaj post
Ne isključujuči da lijepe vanjštine ljudi ne mogu biti duhovno lijepi u sebi,ali
je to rijetkost.
Ne bih želio generalizirati, ali ovo ne samo da ne stoji, nego je upravo suprotno, većinom su ljudi zakinuti u fizičkim osobinama nesigurni u sebe, iskompleksirani, zavidni, podmukli, pakosni...Ja imam niskog šefa...

Quote:
kretnjaimir kaže: Pogledaj post
Je su li slike koje gledamo na raznoraznim crkvenim i sličnim nešto što odgovara stvarnosti?
Naravno da odgovara.

Quote:
kretnjaimir kaže: Pogledaj post
Bili ljudi da se danas netko pojavi ovakvoga izgleda i sa Savršenoj Ljubavi u sebi doživljavali pozitivno ga??
Mislim da ni dotičnog gospodina nisu doživjeli baš pozitivno, ni dočekali baš raširenih ruku, naime, odredjena interesna skupina koja je u ono vrijeme predstavljala većinu, razapela ga je, što je u ono vrijeme predstavljalo kaznu za najgori zločin.
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 11:50   #44
Quote:
kretnjaimir kaže: Pogledaj post
vidi unezvjerenog i preplašenog pogleda, skoro pa ludog...

i ova fazza bi puno bolje izgledala da ima miran i staložen pogled, a ne ovakav...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 12:18   #45
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
vidi unezvjerenog i preplašenog pogleda, skoro pa ludog...

i ova fazza bi puno bolje izgledala da ima miran i staložen pogled, a ne ovakav...
Možda je nešto ugledao pa se s time osupnuo....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 13:41   #46
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Možda je nešto ugledao pa se s time osupnuo....
Mariju Magdalenu dok veže sandalu?
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 13:50   #47
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Mariju Magdalenu dok veže sandalu?
jup...možda sandalu koja se sama veže...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 15:36   #48
Budući da smo zaključili kako je bitna unutarnja ljepota i ljepota poruke, što nam o tome kaže Einstein (upravo ponovno našao njegov citat):

“Sasvim je moguće da možemo napraviti veće stvari od Isusa, jer ono što je napisano u Bibliji o njemu, pjesnički je uljepšano.”


Albert Einstein; citiran od W. I. Hermanns, "A Talk with Einstein," X 1943, Einstein Archive 55-285; Alice Calaprice, ed., The Expanded Quotable Einstein, Princeton, NJ: Princeton University Press, 2000, str. 215.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 19:24   #49
pa mislim da sve kakav psotsajes iznutra tak se i tvoja vanjstina mijenja
btw batistuta haha
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 23:14   #50
To je ko ona priča kad je kasnio koncert i onda je napokon netko izašao na pozornicu, prišao mikrofonu i na njega rekao da je koncert otkazan jer razglas ne radi. Kužite? Na mikrofon je rekao da razglas ne radi. Zašto?

Ili ako je ovo tako šašava tema s asocijacijama kao što djeluje na prvi pogled:
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 00:54   #51
Pošto je rečeno u

1.Korićanima 11:14-16
Ne uči li vas i sama priroda da je muškarcu na sramotu ako ima dugu kosu, a da je ženi na čast ako ima dugu kosu? Jer kosa joj je dana umjesto pokrivala. A ako se tko želi prepirati oko toga i nametnuti neki drugi običaj, mi drugog običaja nemamo,a niti ga imaju skupštine Božje.

Nije za očekivati da je Isus nametnuo drugi običaj. Kakvim ga rado prikazuju u ekranizaciji Biblije. Imao je kratku kosu. Bavio se tesarstvom, radom drvima, tako da nije izgledao kao slabić. Pomažem vam da si ga točnije predočite.

Naravno, važnija su njegova djela.
__________________
Nema sumnje, odanost Bogu i jest izvor velikog dobitka kad je čovjek zadovoljan onim što ima.
zoran88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 19:29   #52
Quote:
shteva kaže: Pogledaj post
Crnci ga crtaju ko crnca ,pa?
Pa ništa; svatko ima svoga Boga, na svoju sliku i priliku!!!
Ako netko s tim ima problema; onda je to isjključivo njegov/njen problem,... a ne "Božji"...
Evelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 19:31   #53
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Dobro što ti to znači? Shvaćaš li glupost takve izjave?
Bog kao crnac? u čemu je problem?
Ustvari, točnije, u čemu je tvoj problem ( jer očito je tvoj Bog plavokos, plavook, lijep...)???
Evelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 19:50   #54
[QUOTE=zoran88;19195413]Pošto je rečeno u

1.Korićanima 11:14-16
Quote:
Ne uči li vas i sama priroda da je muškarcu na sramotu ako ima dugu kosu, a da je ženi na čast ako ima dugu kosu? Jer kosa joj je dana umjesto pokrivala.
Pokrivala, čega???
Klempavih ušiju???

Možda umjesti feređe, marame...ili pokrivala, osim 2 para očiju, pogleda uprtih u pod, da se ne " popikne na nešto " i kojom slučajem, neoprezno padne -sram ga bilo... razotkrije još nešto osim kose, klempavih ušiju...???

Quote:
A ako se tko želi prepirati oko toga i nametnuti neki drugi običaj, mi drugog običaja nemamo,a niti ga imaju skupštine Božje.
Pusti Skupštine, koje imenovaše i proglasiše muškarci, svojom voljom...
Neka puk, ljudi, odrede, što je, a što nije...sramota, Božja sramota...jer ti koji odrediše razne Božje skupštine, pravila, pokrivala...žive od puka, od nas, od ljudi...
Možda polako dolazi vrijeme da se malo prilagode prostoru, vremenu i ljudima od kojih žive...

Quote:
Nije za očekivati da je Isus nametnuo drugi običaj. Kakvim ga rado prikazuju u ekranizaciji Biblije. Imao je kratku kosu. Bavio se tesarstvom, radom drvima, tako da nije izgledao kao slabić. Pomažem vam da si ga točnije predočite.
Naravno, važnija su njegova djela
Ma , shvatili/e smo, bio je Apolon svoga vremena...
Ja sam vjernica, i stvarno mi je dosta ovih priizvoljnih komentara na račun Božjeg izgleda!!!!
Jel vjernicima/cama uopće bitno kako je ( dobro izgledao ); ili nam je svima skupa bitna njegova/e poruke...
Pa ne pričamo o Mel Gibsonu, ljudi moji, niti o Brad Pittu, već o Isusu...
Što vam je; što ste zapeli za njegov izgled, umjesto za njegovo učenje, poruke... duhovnost...
Da nije sve ovo na zadnjem mjestu, a ono o izgledu važnije...ipak smo u modernom dobu...
Evelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 20:51   #55
Quote:
Evelin kaže: Pogledaj post

Pokrivala, čega???
Klempavih ušiju???

Možda umjesti feređe, marame...ili pokrivala, osim 2 para očiju, pogleda uprtih u pod, da se ne " popikne na nešto " i kojom slučajem, neoprezno padne -sram ga bilo... razotkrije još nešto osim kose, klempavih ušiju...???
Vidim da ti nije jasno. Savjetujem ti da si pročitaš 1. Korićanima 11:1-16 Uvidjet ćeš svrhu pokrivala.

Quote:
Pusti Skupštine, koje imenovaše i proglasiše muškarci, svojom voljom...
Neka puk, ljudi, odrede, što je, a što nije...sramota, Božja sramota...jer ti koji odrediše razne Božje skupštine, pravila, pokrivala...žive od puka, od nas, od ljudi...
Možda polako dolazi vrijeme da se malo prilagode prostoru, vremenu i ljudima od kojih žive...
Poanta ove zagonetke? Skupština Božja slijedi Biblijska načela. Pravila nisu donesena od strane ljudi.

Quote:
Ma , shvatili/e smo, bio je Apolon svoga vremena...
Ja sam vjernica, i stvarno mi je dosta ovih priizvoljnih komentara na račun Božjeg izgleda!!!!
Jel vjernicima/cama uopće bitno kako je ( dobro izgledao ); ili nam je svima skupa bitna njegova/e poruke...
Pa ne pričamo o Mel Gibsonu, ljudi moji, niti o Brad Pittu, već o Isusu...
Što vam je; što ste zapeli za njegov izgled, umjesto za njegovo učenje, poruke... duhovnost...
Da nije sve ovo na zadnjem mjestu, a ono o izgledu važnije...ipak smo u modernom dobu...
Nisi shvatila/vidjela zadnju rečenicu koju sam napisao. Usput, moj komentar o izgledu Isusa nije proizvoljan nego je temeljen na Bibliji.
__________________
Nema sumnje, odanost Bogu i jest izvor velikog dobitka kad je čovjek zadovoljan onim što ima.
zoran88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 22:42   #56
[QUOTE]
Quote:
zoran88 kaže: Pogledaj post
Vidim da ti nije jasno.
Budući sam vjernica, ali puna pitanja ( dakle, ne prihvaćam "to je tako i gotovo " ), već uvijek i u svemu postavljam pitanja " a zašto" ( to je moj način "protiv ispiranja mozga" ), meni je jako puno toga jasno; npr. mizoginost pisaca Biblije...da ne nabrajam dalje i ne idem u detalje!!!

Quote:
Poanta ove zagonetke? Skupština Božja slijedi Biblijska načela. Pravila nisu donesena od strane ljudi.
"Skupština Božja" je ljudski izum; nadam se da ti je to jasno; Biblijska načela su pisali polupismeni muškarci, nadam se da ti je i to jasno.

Quote:
Nisi shvatila/vidjela zadnju rečenicu koju sam napisao. Usput, moj komentar o izgledu Isusa nije proizvoljan nego je temeljen na Bibliji.
Nisi shvatio moju zadnju rečenicu; Biblija se nije napisala sama, već su je pisali mizogini muškarci, u skladu s tadašnjim vremenom.

Prema tome, izgled Isusa nije "dokumentiran" nekim portretom iz tog vremena , a "dokaz" tipa - "dokumentiran u Bibliji" - jest upravo ono što negiraš; "proizvoljan, temeljen na opisu muškaraca-mizoginih, koji su Bibliju pisali" - zato i je tako lijep, plavoook, plavokos...da ne nabrajam dalje, ali svakako moram priznati kako su pisci, muškarci - Biblije; imali dobro "oko"-"estetski ukus za muški spol"
Evelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 23:43   #57
Quote:
Evelin kaže: Pogledaj post
Budući sam vjernica, ali puna pitanja ( dakle, ne prihvaćam "to je tako i gotovo " ), već uvijek i u svemu postavljam pitanja " a zašto" ( to je moj način "protiv ispiranja mozga" ), meni je jako puno toga jasno; npr. mizoginost pisaca Biblije...da ne nabrajam dalje i ne idem u detalje!!!
Pitanja tipa "a zašto" potraži u temeljima svoje vjere. Tako da ti drugi ne ispiru mozak.
Quote:
"Skupština Božja" je ljudski izum; nadam se da ti je to jasno; Biblijska načela su pisali polupismeni muškarci, nadam se da ti je i to jasno.
Meni je jasno da je ljude koji su pisali Bibliju nadahnuo Bog. To što ti pričaš nema nikakav autoritet. Pokaži izvore koji potvrđuju tvoju filozofiju.
Quote:
Nisi shvatio moju zadnju rečenicu; Biblija se nije napisala sama, već su je pisali mizogini muškarci, u skladu s tadašnjim vremenom.
Prema tome, izgled Isusa nije "dokumentiran" nekim portretom iz tog vremena , a "dokaz" tipa - "dokumentiran u Bibliji" - jest upravo ono što negiraš; "proizvoljan, temeljen na opisu muškaraca-mizoginih, koji su Bibliju pisali" - zato i je tako lijep, plavoook, plavokos...da ne nabrajam dalje, ali svakako moram priznati kako su pisci, muškarci - Biblije; imali dobro "oko"-"estetski ukus za muški spol"
Skrenuli smo sa naslova teme i ne da mi se ovdje pisati o ljudima koji su pisali Bibliju. Tako da si pročitaj ovo i prestani sa filozofiranjem bez argumenata.

2. Petrova 1:20-21
"A najprije znajte ovo: nijedno proročanstvo Pisma ne proizlazi ni iz čijeg osobnog razmišljanja.
Jer proročanstvo nikad nije bilo izrečeno ljudskom voljom, nego su ljudi govorili riječi koje su dolazile od Boga kako ih je vodio sveti duh."
__________________
Nema sumnje, odanost Bogu i jest izvor velikog dobitka kad je čovjek zadovoljan onim što ima.
zoran88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 00:08   #58
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Kako si od svih slika Isusa našao baš ovu, gdje ga glumi osoba koja je u idućem filmu bila kanibal, masovni ubojica, sadist, šovinist, homofob :boner: koji je Paul Allenu uz Hip to be square prepolovio glavu sjekirom

Popisujem za ostatak posta, teže bi se širila priča o Ultimativnom Dobru kada bi ga depiktirali tako da mu ni orah iz ruke ne bi uzeli
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 00:13   #59
Quote:
kretnjaimir kaže: Pogledaj post
Zašto ISUSA svugdje slike prikazuju negdje kao nekoga lijepoga izgleda. (SniP)
Pitaš u naslovu teme:

Je li važan bio ISUSOV izgled ili poruka?

Definitivno smatram da je važnija, daleko važnija poruka. Jer, kad se radi sve ovo sa slikama i čemu god, kada je Isus u pitanju, a ne znamo kako je izgledao, što bi bilo kada bi znali. Mislim da uopšte nije bitno kako je izgledao, čak šta više, slažem se sa tobom da nije bio tip koji je privlačio ljude eventualnim manekenskim izgledom i sl.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 00:20   #60
[QUOTE=Evelin;19214143]
Quote:
...meni je jako puno toga jasno; npr. mizoginost pisaca Biblije...da ne nabrajam dalje i ne idem u detalje!!!
Može, što se mene lično tiče, premda nisi meni ovo odgovorila. Mizoginost - navedi mi samo neke primere? Inače je ovo optužba u koju lično ne verujem.
Quote:
"Skupština Božja" je ljudski izum; nadam se da ti je to jasno; Biblijska načela su pisali polupismeni muškarci, nadam se da ti je i to jasno.
Polupismeni - šta je tu pogrešno? Polupismeni iz našeg ugla, ili ulazimo u antički svet pa gledamo njihovu pismenost i tako zaključujemo da su bili polupismeni? Zanima me šta je ovde problematika? Opet sorry što se ubacujem, ali me zanimaju ovakva pitanja.

Quote:
zato i je tako lijep, plavoook, plavokos...da ne nabrajam dalje,
Da, zanimljivo je što je to samo Isus kakvog vide neki umetnici koji pak ne znaju da ljudi u Palestini se ne odlikuju plavim očima, posebno to nije bio slučaj u Isusovo vreme. Sve te slike plavookog Isusa, pa i plavokosog (ni takvih nema u Palestini u I veku AD) mogu biti samo lepe slike, neke nisu ni lepe, umetničko delo, i ama baš ništa više, samo umetnikova projekcija koja je opet uslovljena vremenom u kome on živi (ili je živio), ali realno stanje stvari je bilo sasvim drugačije.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.