Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2010., 13:27   #221
diplomskii

pozdrav drugari

Pripremam diplomski rad na jednom, umjetničkom fakultetu, da ne preciziram sada jer nije bitno..
Moj rad, ali i radovi mojih kolega, nužno moraju biti stvarni projekti s popratnom analizom i objašnjenjem u pisanom obliku..dakle nema onog klasičnog, sjedni pa piši..

Da vas ne bih zamarala suvišnim objašnjenjima pokušat ću biti kratka i konkretna: radim intervencije u prostoru čiji cilj je na suptilan i neagresivan način potaknuti tjeskobu, nelagodu kod ljudi.

kod mene je ustvari sve krenulo iz filma koji sam snimala, koji pak prikazuje devijacije ličnosti kao rezultat psihoze i hektičnosti današnjeg modernog, ubrzanog društva u kojem su depresija, tjeskoba, anksioznost bolesti s kojima se praktički svakodnevno susrećemo, te ih počinjemo trivijalizirati i shvaćati kao nešto "normalno", točnije, kao nešto ne alarmantno..

cilj mog diplomskog rada je poticanje ljudi na preispitivanje i samospoznaju, pojačavanje svijesti o naizgled svakodnevnim osjećajima, te njihova analiza, dubinska introspekcija..

ne želim se svom projektu hvatati jeftine psihologije i davanja savjeta o samopomoći, već isključivo osvijestiti ljude, senzibilizirati ih i upozoriti na problem koji postoji, a kojeg možda nisu svjesni..


vjerujem da sam uspjela svašta natrućkati, pokušavam izbjeći suvišno objašnjavanje diplomskog koji je jako konceptualan i jop uvijek u razradi.....nadam se da vas nisam suviše smorila i zzbunila

eh sad..bilo bi divno kada bi netko preporučio kakvu literaturu u kojoj ima dosta primjera manipuliranja sa ljudima, gdje mogu analizirati na koji način pobuditi kojekakve osjećaje kod ljudi.......

heh..struka nam je takva da nam je nužno znanje iz psihologije, no nažalost ffakultet nije naročito dobro koncipiran da bi nam pružio valitetne kolegije..pa se snalazimo kako znamo...


Hvala unaprijed!
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 23:04   #222
Pulika kao socijalna grupa

Pozdrav! Imam temu seminarskog rada Publika kao socijalna grupa i trebam bilo kakvu literaturu o tome- linkove, knjige, stručne članke s naglaskom na sportsku i kazališnu publiku. Inače, profesorica kaže da je to područje ne istraženo tako da bi mi svaka pomoć dobro došla!
__________________
So never mind the darkness, we still can find the way,
cause nothin' lasts forever, even cold november rain...
cupa5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 20:00   #223
Quote:
cupa5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Imam temu seminarskog rada Publika kao socijalna grupa i trebam bilo kakvu literaturu o tome- linkove, knjige, stručne članke s naglaskom na sportsku i kazališnu publiku. Inače, profesorica kaže da je to područje ne istraženo tako da bi mi svaka pomoć dobro došla!
Bilo koja knjiga iz socijalne psihologije, u njoj nađeš poglavlje o socijalnoj inhibiciji/facilitaciji.
Onda uzmeš Horginu psihologiju sporta i tamo pogledaš što kaže o publici (valjda nešto kaže, ja se nikada nisam pretjerano zanimala za sportsku) i eventualno na bazama potražiš članke (pogotovo ako je friško i neistraženo područje, ond amalo toga možeš naći u knjigama).
Ariane is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 12:36   #224
Quote:
cupa5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Imam temu seminarskog rada Publika kao socijalna grupa i trebam bilo kakvu literaturu o tome- linkove, knjige, stručne članke s naglaskom na sportsku i kazališnu publiku. Inače, profesorica kaže da je to područje ne istraženo tako da bi mi svaka pomoć dobro došla!
Dobro će ti doći knjiga francuskog sociologa Rogera Cailloisa Igre i ljudi ..imaš je u gradskim gnjižnicama za posuditi
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 15:20   #225
Quote:
poison_eLf kaže: Pogledaj post
Dobro će ti doći knjiga francuskog sociologa Rogera Cailloisa Igre i ljudi ..imaš je u gradskim gnjižnicama za posuditi
edit: a možeš pogledati i knjigu našeg Benjamina Perasovića-Urbana plemena , te od Nenada Fanuka : Sociiologija sporta
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 09:24   #226
Molim pomognite mojoj frendici, buducoj psihologinji sudjelovanjem u istrazivanju za njezin diplomski rad (tema je povezanost crta licnosti i stilova humora).
Link:
http://www.gorrdan.com/survey/index....=43673&lang=hr
Hvala
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 23:41   #227
bok...
imam jedno pitanje, ako netko ima ideju. imam seminar o karakteristikama zrele / nezrele religioznosti, i sad me zanima, kako bi psihologu mogla pomoći saznanja o tome da li je netko zrelo religiozan, ili nije?
imam neke ideje o tome, ali voljela bih vidjeti što bi Vi rekli.
Hvala.
buba1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 19:25   #228
eeeiiiii...
treba mi mala pomoć oko seminara...zanima me vaše mišljenje o odnosu genetike i psihologije i gdje mogu malo više saznat o tome????
hvaalaaaa
lola_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 03:55   #229
poisson elf, a zasto bi ih zbunila kad ovdje dolaze visokoobrazovani da zatraze malo vise materijala za svoje radove ? Mislim da ne zalaze bas oni koje bi mogla zbuniti. Stavise, osjecam da si bila tako jasna da ne bi ni njih mogla zbuniti. Preporucujem ti knjigu Breaking Intimidation od John Bevere koja moze da posluzi kao dio materijala za tvoj projekt. Ne znam da li ima na nasem jeziku da se kupi kod nas.
__________________
peace and love in heart

Zadnje uređivanje bijela-maca : 28.04.2010. at 04:02.
bijela-maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 14:13   #230
Quote:
bijela-maca kaže: Pogledaj post
poisson elf, a zasto bi ih zbunila kad ovdje dolaze visokoobrazovani da zatraze malo vise materijala za svoje radove ? Mislim da ne zalaze bas oni koje bi mogla zbuniti. Stavise, osjecam da si bila tako jasna da ne bi ni njih mogla zbuniti. Preporucujem ti knjigu Breaking Intimidation od John Bevere koja moze da posluzi kao dio materijala za tvoj projekt. Ne znam da li ima na nasem jeziku da se kupi kod nas.
Hvala maco, jako si draga
idem se baciti u potragu za knjigom
a što se tiče zbunjivanja..heh..imam tendenciju tome da se raspišem,,a znaš kako je ljudima kad nalete na duge mejlove i postove..nemaju baš svi uvijek vremena i volje za čitati..
ali uvijek se nađu oni volji pomoći,,hvala još jednom
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 19:57   #231
Pomoc, može li mi tko reci kako izgleda psihotest sa kockama.Gdje bi mogla do literature ili ima dobra duša da mi može objasniti. Hvala!
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 12:54   #232
psiho narode, molim za pomoc sa informacijom da li su knjige davida keirseya, please understand me 1 & 2, prevedene na hrvatski ili srpski jezik? moj guglacki pokusaj je ostao samo na pokusaju, nista ne nadjoh.
zahvaljujem
runolistSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 17:07   #233
HEJ LJUDI!!Imam pitanje...zapravo više problem...Naime moj završni rad je o razlici između muškaraca i žena u procjenjivanju udaljenosti ali mi je mentor kao varijablu ubacio različite veličine geometrijskih likova između kojih se procjenjuje udaljenost a ja nemam pojma zašto.Da li bi različita veličina likova trebala utjecati na procjenu udaljenosti i kako???? HELP!!!!!!
donKING is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 20:23   #234
Pa valjda veci likovi izgledaju blizi? A i logicno je da je to ubacio, ovako bi bila samo razlika izmedju dvije varijable (m i z), ovako je malo kompliciranije
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 17:05   #235
zanima me jel tko od vas čitao knjige Dubravke Miljković i Majde Rijavec vezane uz psihologiju?
to je navodno neko zanimljivo štivo,pa ako je netko nešto od toga čitao i može pomoći s kratkim osvrtom bila bih zahvalna
Mare55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 20:54   #236
radim seminar o rasizmu.. bilokakva pomoć je dobrodošla
This Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 21:31   #237
U knjizi Socijalna psihologija, od Aronsona, su predrasude dobro i jednostavno obradjene..
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 13:49   #238
Može pomoć?
Ovako, trebam izabrati neku temu za rad iz područja pedagoške psihologije. U rad treba biti uključeno istraživanje.
Trebam pronaći više tema pa ću kasnije odabrati jednu koja bude najbolja po mišljenju profesora... Imate kakvu dobru ideju? Hvala unaprijed!
leigurana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 14:44   #239
Pozdrav svima!
...trebam se početi baviti pisanjem jednog članka na temu: dna heroja...ni sama nisam sigurna odakle započeti,no htjela bih ići u smjeru jedne kratke analize ljudi koji su suočeni s primjerice spašavanjem -vatrogasci mi padaju na um u ovom trenutku-...ali me baš zanima u kakvom bi vi smjeru krenuli i da li mi možete neku literaturu preporučiti,ideju,a hint?
unaprijed hvala
__________________
It's a mixed up muddled up shook up world except my Lola ***La-la-la-la Lola
sunnybarrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 22:41   #240
hello everybody potrebne su mi preporuke za literaturu na temu redoslijeda rođenja, socijalna anksioznost i privrženost. bila bih jaaako zahvalna na svakoj pomoći! (Adler i Bowlby svakako su mi poznati )
mols is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.