Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2014., 13:10   #1401
Zbog nagodbe,kad smo vec pod njihovim uticajem,kako kazes,da bar iskoristim i ja njih...koliko toliko.
dežurno rondalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 22:37   #1402
Quote:
dežurno rondalo kaže: Pogledaj post
Zbog nagodbe,kad smo vec pod njihovim uticajem,kako kazes,da bar iskoristim i ja njih...koliko toliko.
Ne možeš nikako,u nikojem slučaju i nejednoj teoretskoj situaciji ti njih iskoristit.

Nekad davno si iz nagodbe mogao izvuć puno više (doduše,opet pušiš),ali sada,nije im potreba.Možda,ako imaš neki izniman talen poput npr karizme za vodstvo,govorništva i slično,možeš izvuć nešto što će tebi izgledat puno (mada,opet pušiš).Mada,uz današnju glazbu,tv i ustaljeni poredak,ni to ne mogu zamislit situaciju,trebo bi bit stvarno nekakav ekstra,ekstra talent.Ili naravno,ekstra pravednik

Kani se ćorava posla.Više šanse imaju naši političari,u prosjeku 80-ogodišnjaci rođeni u štalama u pregovorima sa evropljanima,nego ti sa gamadi.
__________________
-"Bolje bili narkoman nego kafeni šprinter." R.P.
Marginalac1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 18:52   #1403
Quote:
Marginalac1950 kaže: Pogledaj post
Nekad davno si iz nagodbe mogao izvuć puno više (doduše,opet pušiš),ali sada,nije im potreba.
Objasni mi ovu recenicu jer mi nije jasna.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 14:22   #1404
Quote:
Marginalac1950 kaže: Pogledaj post
Ne možeš nikako,u nikojem slučaju i nejednoj teoretskoj situaciji ti njih iskoristit.

Nekad davno si iz nagodbe mogao izvuć puno više (doduše,opet pušiš),ali sada,nije im potreba.Možda,ako imaš neki izniman talen poput npr karizme za vodstvo,govorništva i slično,možeš izvuć nešto što će tebi izgledat puno (mada,opet pušiš).Mada,uz današnju glazbu,tv i ustaljeni poredak,ni to ne mogu zamislit situaciju,trebo bi bit stvarno nekakav ekstra,ekstra talent.Ili naravno,ekstra pravednik

Kani se ćorava posla.Više šanse imaju naši političari,u prosjeku 80-ogodišnjaci rođeni u štalama u pregovorima sa evropljanima,nego ti sa gamadi.
Ti to iz osobnog iskustva? Dali si uopce radio prizive pa znas ili "rekla-kazala"
dežurno rondalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 23:40   #1405
Quote:
Leviathan Black kaže: Pogledaj post

Prizivanje duhova pomoću čaše i abecede (wigi board) često doživljavamo kao zabavu i mnogi od nas su to pokušali ili će pokušati.
Je li to tako bezazleno i mislite li da je to dobar oblik zabave?

Citat iz Biblije: "Neka se kod tebe ne nađe nitko tko bi kroz oganj gonio svoga sina ili svoju kćer; tko bi se bavio gatanjem, čaranjem, vračanjem i čarobnjaštvom; nitko tko bi bajao, zazivao duhove i duše predaka ili se obraćao na pokojnike. Jer tko god takvo što čini gadi se Jahvi; zbog takvih odvratnosti njih i goni ispred tebe Jahve, Bog tvoj."

Nisam nikad prizivao duhove, ali neki od mojih dobrih prijatelja jesu. Svi na kraju imaju isti zaključak: nikad više!
Često se dogodi suprotno željenom cilju, a to je dobra zabava. Počne puhati hladni vjetar, lupaju prozori i vrata, lete predmeti po stanu (što naravno izaziva strah kod svih). Teži oblici zlostavljanja duhova su nanošenje fizičke boli, pa čak i opsjednutost (psihički problemi).

E sad, svako ko vjeruje u Boga vjeruje i u zle duhove i sile, pa prema tome nebi ih trebao pokušati pozvat. Isto tako, nevjernici ne bi trebali zvat jer od početka znaju da se ništa neće dogodit. A ipak, ljudi to jako često rade. Zašto?

Ja npr. ne želim zvat duhove iako nisam baš neki vjernik, al opet me strah i ne želim izazivat ništa što na kraju mora ispast loše.

Imate li vi kakva iskustva sa prizivanjem duhova predaka, zlih duhova, demona, izgubljenih duša.....i koja je svrha tog prizivanja?


Imam par iskustava s tim stvarima i preporucujem ti da de ne igras s tim.Jer nikad neznas kako ce stvari ispasti
OKP123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 07:58   #1406
Quote:
OKP123 kaže: Pogledaj post
Imam par iskustava s tim stvarima i preporucujem ti da de ne igras s tim.Jer nikad neznas kako ce stvari ispasti
Kakva iskustva?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 01:00   #1407
rekla kazala iskustva ko i svi ostali u ovih 7 godina na ovoj temi
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 12:38   #1408
Ne bih rekao, ima nas i sa iskustvima. Osim mene znam za bar još jednu osobu na ovoj temi koja ima iskustva iz prve ruke
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 16:36   #1409
nebi to nazvala 'iskustvo'osim sto mi se par puta dogodilo da ''vidim'' nesto.... oko sebe, u sobi, da prolazi i slicno samo jednom sam osjetila, i cula , jasno neciju prisutnost. nikad to necu zaboravit, uzasan osjecaj. ta 'osoba' je bila jako ljuta ,neznam zasto , grozan osjecaj neznam dali je bila zla, ali jako ljuta, nemogu to objasniti,
pokusavam ignorirati jer ne zelim da prevlada mojim zivotom.
mislim da to nije nesto s cim se treba baviti Baphomet
pogotovo ne za losu namjenu.
onaj tko stvarno ima , ajmo reci to tako , dar, shvatit ce o cemu govorim
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 23:52   #1410
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Kakva iskustva?

Evo da pocnem od pocetka.
Dok sam bila klinka,imala sam otprilike 8 godina bila sam sa susjedom(godinu dana mladom od mene)doma.
I kako bi ona meni uvijek sve povjerovala,rekla sam joj da znam prizivat duhove.I tako smo nas dvije sjele i pocele prizivat duhove.Naravno,ni sama nisam vjerovala u to jer nisam ni shvacala znacenje toga.
Nakon minutu-dvije obje smo osjetile povjetarac.Pogledale smo u stol i stol se sam od sebe drmao a stolica okretala.Vrisnule smo od straha i uletjele u spavacu sobu mog djeda i bake.
Naravno,dan danas nam nitko ne vjeruje.Bilo je to prije 8 godina.Ali bas sam ju srela prije par mjeseci i sjetile smo se toga.
Eto,od tog dana ja stalno imam iskustva s necim nadnaravnim.
Voda se sama od sebe pusti,cujem korake,lupanja,jednom prilikom i pjevanje...
Ali iskreno,s vremenom,posto se sve to dogada osam godina,prihvatila sam to kao dio sebe.
Neznam,prestala sam se bojati i spada mi pod normalu.
Evo prije par tjedana ulazim u ulaz.I vrata(koja se jedva guraju)mi se sama otvore,ja kazem hvala,i vrata se zatvore.(nigdje nikoga)
Ljudi bi pomislili da sam bolesnik hahaha,ali neznam,postalo je dio mene.
Mogu recimo osjetit kad je duh samnom u prostoriji i ponekad znam sta mi zeli rec...
Ali napisala sam da budete oprezni jer mozete privuc sve one lose stvari na sebe.Znam par ljudi koji su se zajebavali s tim pa nisu dobro prosli.

Imam ja jos iskustava ali nema potrebe pricat,jer se ja vise ne bojim toga.Ali vecina ljudi nemoze to prihvatit i samo postaju sve vise paranoicni.
OKP123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 00:31   #1411
Ok, mogao bih sve to prihvatiti ali sa ovim vratima si pretjerala

Samo prizivanje duhova ne može prizvati ništa a tebi bih preporučio posjet psihijatru.

Ne zbnaš ti nikoga tko je zaglibio u tome. Ovo što pišeš je na razini jeftinih američkih filmova
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 16:08   #1412
Quote:
OKP123 kaže: Pogledaj post
...
Misliš stvarno da je sad duhovima stalo da tebi glume vratara i da se igraju s tobom??
A na raspolaganju imaju cijelu planet Zemlju i svekoliko pučanstvo na istoj te eventualno i cijeli svemir...
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ok, mogao bih sve to prihvatiti ali sa ovim vratima si pretjerala

Samo prizivanje duhova ne može prizvati ništa a tebi bih preporučio posjet psihijatru.

Ne zbnaš ti nikoga tko je zaglibio u tome. Ovo što pišeš je na razini jeftinih američkih filmova
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 10:44   #1413
Da ne duljim moja majka je umrla 1995 god. i njezinom smrću nije stalo vrijeme da je otišla zauvjek nego je ona živjela u meni.Silno sam čekao dan kad ću je ponovno čuti.I to mi je uspjelo da je čujem 2001 god.Ležeći duboko sam ušao u moju podsvjest cijelo vrijeme misleći o osjećajima spram majke.I tad je počelo.Trnci su mi prolazili u valovima kroz tijelo i tad me majka prozvala nadimkom koji je ona mene nazivala,boja glasa sve je bilo autentično,ona je došla i sad osjećam da će mi ponovno doći,palim svijeće,osjećam da je ona TU.
_________________________________

Predanja predaka oči su mudrosti
bela_mac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 23:35   #1414
Od nedavno sa sigurnošću mogu potvrditi da postoje duhovi.

Dakle,uzeo sam ravnu ploču drvenu na kojoj je ispisana abeceda.Tkz ouija,i ta
sadrži brojeve od 1 do 10,uzmu se male metalne pločice u obliku srca,zatim sam
stavio prste na metalne pločice.U zamračenom kutku napuštene zgrade,sam
pokušao prizivati duhove,unatoč nevjerici od samog početka,nakon deset do
petnaest bezuspješnih pokušaja sve ostaje na neuspjehu,nema duhova.
Znam da je amaterski,bez uputa i iskustva ali to je čisto zabava.Nakon odlaska
s mjesta prizivanja,shvaćam da sam na starom stolu na kojem sam ostavio
abecedu već je smatravši nepotrebnim i bezopasnim predmetom,zaboravio svoj
mobitel,vratio sam se u nutra.Abeceda je bila na mjestu ali falilo je nekoliko
metalnih pločica,ove preostale bile su sastavljene u jednu rječ "nikad"!što bi
rječ nikad mogla predstavljat?a te metalne pločice u tom obliku ostavio nisam.
Mobitel je bio u redu,ioako sam posljednih par dana dobio nekoliko nejasnih
poziva sa nepostojućeg broja.
jetstream is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 21:51   #1415
Pitanja, pitanja, pitanja

Jesu li demoni onda naši djelovi psihe, neki obrasci kojih nismo svjesni a koji postoje u našem biću?

Ili su zasebni entiteti ( ako ih smijem tako nazvati ) koji postoje u drugoj dimenziji?

Da li ih se smije dozivati bez konkretne želje ili ne smeta ako ih se dozove čisto samo radi kontakta u smislu da ih samo vidim..?

Ima li netko od starijih i iskusnijih a da su prije bili čvrsto uvjereni da ih ima pa su promjenili mišljenje..i zašto?

E i da..molim da me ne izbombardirate sa stvarima tipa ' nemoj ovo ono, oni če te pojest ko štruklu....i to ne...
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 11:17   #1416
Demon potječe od grčkog daimon, ta rijeć je u Grčkoj značila "pomagač". Sokrat je imao svog demona.

Obično kada bi jedna civilizacija, pleme ili kultura pokorila drugu. Nametnula bi im svoju religiju i božanstva. Tako bi bogovi/sveci prijašnje religije postali demoni u krščanskum smislu. Npr Astarte božica ljubavi postaje demon Asteroth koji služi za sexualnu manipulaciju.

Ja ih shvačam kao silu prirode, koje je kao voda i vatra slijepa. Ako nije usmerena može biti destruktivna, a može i koristiti.

Forma koja se daje demonima u grimvarima i karakteristike su tu da bi omogučile ljudima interakciju. Demon može promjeniti izgled ako se to zatraži od njega. U krščanstvu koristimo svece kako bi razdvojili aspekte Boga, zato što je nemoguće percipirati cjelinu. Zato imamo i bogove u Egiptu, Grčkoj, Babilonu..., što se često krivo intrepretira kao politeizam.
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 23:06   #1417
Hvala ZZ hvala
sve nešto pratim..ali nikaj..nešto se srame ljudi pisat
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 23:11   #1418
Neznam ja netrebam prizivati duhove pomocu rituala samo ih u mislima pozovem i dodju... i onda dok ih snimim uvjek su orbovi na slikama...
neznam ja bi rado da mi pocnu malo stvari rusiti po kuci ali nezele nikad...uvjek su dobri duhovi
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 01:06   #1419
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Neznam ja netrebam prizivati duhove pomocu rituala samo ih u mislima pozovem i dodju... i onda dok ih snimim uvjek su orbovi na slikama...
neznam ja bi rado da mi pocnu malo stvari rusiti po kuci ali nezele nikad...uvjek su dobri duhovi
Pa dobro, što rade ako ne ruše stvari okolo? Zašto ih prizivaš u mislima? Oduvijek ti je bilo dovoljno samo pozvati ih u mislima?...ili je bilo kakvih konkretnih rituala prije?
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 02:11   #1420
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post

Ne zbnaš ti nikoga tko je zaglibio u tome. Ovo što pišeš je na razini jeftinih američkih filmova
Ja bih ti preporucila da pogledas Ghost Adventures , sta im Zak , Nick i Aaron rade .
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.