Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2013., 18:17   #1001
Soroity row izgleda zanimljivo.Mješavina Pretty little liars i I know what you didi last summer.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 16:36   #1002
fakat je zakon film
btw malo sam se zeznula u prijašnjem postu, Exam nije horor, ali je svejedno zakon film, vrijedi pogledat, plavuša pobjeđuje cerek
__________________
"Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring."
plavuša lalala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 22:33   #1003
uuu Sorority Row, moram pogledat

meni je Freddy Krüger, ne znam koji nastavak jer sam gledala sve, al ima jedna scena u kojoj on dečka pretvara u marionetu: u noćnoj mori mu vadi žile iz ruku i povlači ih skroz u zrak da mu posluže ko oni konci kakve imaju marionete brrrrr

Zadnje uređivanje zer001 : 28.01.2013. at 22:44.
zer001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 03:18   #1004
Quote:
SpaceJesus kaže: Pogledaj post
Želite nešto od čega nećete moći spavati?

Eraserhead (od Davida Lyncha).
Pogledao i požalio, nikad više.

Dobar mi je "Event horizon", ali možda zato što obožavam sci-fi.
"The Shining" je remek djelo, slažem se, toliko je atmosferičan da sam doslovno uronjen u taj film od početka do kraja.
Hehe, Lynch i njegovi filmovi i serije. Samo ću reć Twin Peaks. Meni se to isto dogodilo sa Srpskim filmom. Stvarno to mi je do sad jedini film za koji sam rekao da ga neću pogledat više. Nisam pregadljiv, al šta je previše previše je. To je više snuff nego bilo što drugo, a onoj sceni s novorođenčetom da ne govorim.

Od nekih boljih u zadnje vrijeme koje sam gledao bi bili Eden Lake, Quarantine (jedan od kvalitetnijih horora koje sam uopće pogledao ma da svi kažu da je REC bolji bar 3 puta, pa ću to ak bog da slobodnih dana između rokova pogledat), Awakening, Cabin in the Woods.

Nekako mi je i dan danas Strava u Ulici Brijestova jedan od najdražih (jedinica, naravno, kasniji jako variraju u kvaliteti, pogotovo šestica). Ali mi se ne sviđa ovaj remake. Totalno su mi uništili lika. Freddy je ispao neki pedofil i šta ja znam, a u originalu se to možda i naslućivalo, ali više je bio neki fizički zlostavljač (da je tukao, ne j***o) i bio je više komičan. A kad smo već kod remakeova dolazi nam remake Evil Deada koji će izgleda biti još brutalniji i krvaviji od prethodnika. I još ako Bruce Campbell bude imao neku cameo ulogu bar.
chibigoten23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 18:46   #1005
Ja ću taj Eraserhead preskočiti jer sam vidjela jednu sliku na netu i stv.ne volim baštakve stvari i ostanu mi baš u sjećanju.

Uz već nabrojane među strašnije filmove mi spadaju ovi:
The Grudge
Frágiles
The Fourth Kind
The Haunting in Connecticut
Sinister
The Possession
Boogeyman
The Hills Have Eyes
Dead Silence
The Haunting 2: Ghosts of Georgia
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 21:50   #1006
Sorority Row

Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Soroity row izgleda zanimljivo.Mješavina Pretty little liars i I know what you didi last summer.
Meni se uopće nije svidio, jedva sam ga pogledala do kraja hrpa glupih tinejdžerica i uopće nije strašno, možda samo jedna scena ali svatko ima drugačiji ukus, ako voliš Pretty Little Liars i takve teen stvari možda ti se i svidi
mia002846 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 22:01   #1007
The Hills Have Eyes, Sinister, nije strasan ali svako malo te strecne.
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 14:15   #1008
Pogledao sam mnoge hororce ijako se ne bojim hororaca film koji vrijedi pogledati je paranormalne aktivnosti no ja više volim krvave rilmove kako teksački masakar petak 13 ili tako nešto anjgluplji hrorac šta se i nemože nazvati hrorcom je koliba u šumi molim vas nemoj te to gledati ja sam pogledo u nadi da će što prije završiti.
__________________
Znanost nas je promjenila, mjenja nas i mjenjati će nas
patrx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:24   #1009
Quote:
patrx kaže: Pogledaj post
Pogledao sam mnoge hororce ijako se ne bojim hororaca film koji vrijedi pogledati je paranormalne aktivnosti no ja više volim krvave rilmove kako teksački masakar petak 13 ili tako nešto anjgluplji hrorac šta se i nemože nazvati hrorcom je koliba u šumi molim vas nemoj te to gledati ja sam pogledo u nadi da će što prije završiti.
Daj ne trkeljaj, kako mozes za jedan film koji na IMDB-u ima ocjenu 7.2(a spada u kategoriju horori i misterije) reći da je naj gluplji..
Meni je film odličan i zanimljiv npr. i dao bi mu i veću ocjenu od 7.2,to sto se tebi film ne svidja il nije tvoj žanr ti ne daje za pravo da ga tako javno blatis,podcjenjuješ i na kraju krajeva prozivas naj glupljim.
Jigsaw85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:39   #1010
[Rec]

Relativno star film (2007.), meni jedan od najboljih i najstrašnijih horora. Sniman u stilu Blair Witch Projecta, ali za ligu bolji. Drugi dio nisam gledao, ali čujem da je dobar, dok za treći dio kažu da je sranje.

Film je psihološki hororac, pa bi ga se trebalo gledati sam ili u malom društvu, gdje god se možeš koncentrirati na radnju.

Preporuka
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 23:05   #1011
Arachnophobia.
Inace patim od toga pa mi je gledati taj film bila cista muka.
Revan Nightsong is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 13:23   #1012
Ajde da se i ja malo ubacim pošto vidjeh da se tu vrti 20-30 filmova u krug!

Evo nešto malo starijih!

01. Poltergeist (1982)
02. The Gate (1987)
03. House (1986)
04. Salem's Lot (1979)
05. Bad Moon (1996)
06. Silver Bullet (1985)
07. Sleepwalkers (1992)
08. Child's Play (1988)
09. Cujo (1983)
10. Deadly Friend (1986)
11. The Entity (1981)
12. Fall of The House of Usher (1960)
13. The Fog (1980)
14. Fright Night (1985)
15. Funhouse (1981)
16. Graveyard Shift (1990)
17. The Guardian (1990)
18. In The Mouth of Madness (1995)
19. It's Alive (1974)
20. Kingdom of The Spiders (1977)
21. The Legacy (1978)
22. Lifeforce (1985)
23. Link (1986)
24. Man's Best Frined (1993)
25. Near Dark (1987)
26. The Pack (1977)
27. The People Under The Stairs (1991)
28. The Prophecy (1995)
29. Razorback (1984)
30. Rosemary's Baby (1968)
31. Scarecrows (1988)
32. Shakma (1990)
33. Sometimes They Come Back (1991)
34. The Unnamable (1988)
35. Village of The Damned (1995)
36. Watchers (1988)
37. Waxwork (1988)
38. The Willies (1991)
39. Leprechaun (1993)
40. Rumpelstiltskin (1995)

DeeJay_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 23:58   #1013
Blair Witch Project mi je bio jako jeziv kad sam ga prvi put gledao.
REC 1 & 2 su bili dosta strasni i napeti. Dugo se nisam tako sasrao od nekog filma. Topla preporuka to pogledat sam navecer po mogucnosti ako imate dobro ozvucenje.
Ringu (japanska originalna verzija filma The Ring) ima par jezivih scena pogotovo na kraju. I obavezno pogledat drugi dio i prequel.
Grudge,
Audition (jap) taj film nije strasan koliko je bolestan i brutalan.
Japanci su snimili dosta dobrih psiholoskih horrora. I igrica tipa Silent Hill. Tko nije igrao moze si nabavit prva cetiri nastavka jedina vrijedna spomena na PCu. To su vec starije igre pa nisu zahtjevne ako ste fsnovi psiholoskog horrora to vam je najbolji dozivljaj koji cete dozivjet.
__________________
STOP THE WAR IN CROATIA
Mufffler is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 08:29   #1014
Najstrašniji mi je film The Egzorcist. Čudno kako ga se ljudi ne sjete kad sastavljaju top horore.
Wannabegoodguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 13:18   #1015
Baš sam jučer pogledala The Faculty Roberta Rodrigueza iz 1998. Okarakteriziran je kao horor ali meni je bio na momente presmješan. Nešto kao Ghostbusters U svakom slučaju tipičan teen fim 90ih - tko to voli, svakako preporučujem.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 16:02   #1016
Spominjan, koliko vidim zujeći po temi, ali možda ne dovoljno: Poltergeist.
Isto tako: Megan is Missing. 2/3 filma je upoznavanje likova i situacije, blagi rast napetosti i tako. Zadnja trećina ima onaj "shock-value" i nije za svačiji želudac. Nemojte ništa guglati niti tražiti po YouTubeu da si ne pokvarite doživljaj ako to ne želite.

Film nije snimljeni ni po kojem specifičnom istinitom događaju ali je baziran na nekoliko slučajeva otmica mladih djevojaka u SAD-u, od kojih se jedan stvarno i dogodio na istoj lokaciji te je zabilježen na sigurnosnoj kameri. Nažalost, sa tragičnim posljedicama.

Također primam preporuke za slične filmove, znači bez duhova, vukodlaka, zombija, trolova i ostalih fantastičnih stvorenja. Trenutno mi se više gledaju realnije situacije, pa makar film i ne bio čisti horror.
__________________
I would choose integrity, Kain.
MinMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 13:56   #1018
Ne znam jel netko spomenuo. Nije film, al je serija hehehe
Sjećate li se serije ONO??? Emitirala se kod nas 90.-ih godina i zbog nje nisam mogao spavati :P
Radi se o klaunu koji napada djecu, može izlaziti kroz odvod u kupaoni, itd. da ne nabrajam Koliko puta sam se kao klinac tuširao gledajući u odvod

Bio sam skinuo prije par mjeseci i jbg sada je smiješna, specijalni efekti su za današnje vrijeme katastrofa :P Uh šta bi dao da naprave REMAKE ! ! ! !
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 16:03   #1019
the tunnel je jedan od strašnijih koje sam pogledo,samo što priča kao da je
nedovršena,navodno trebali su snimat i po šumi ali im je falio novac
film je iz 2011.
ali jeza i akcija na svakom koraku,kao neka tv ekipa novinara snima
dokumentarac o pronađenom jezeru ili sličnom ispod tunela i onda ih juri
neki vampir ispod po hodnicima,žrtvama kopa oči,zadavi ih u jezeru i reže
na djelove,brutala i strava.
zabogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 04:32   #1020
na počwetku teme se spominju videoteke

bože kako vrijeme leti




zadnji koji me natjero da oprezno ulazim u mrak je KRUG american prije toga dugo nijedan
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:28.