Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2016., 13:22   #401
Moja mačka se voli maziti samo kad to njemu paše, ali uvijek daje do znanja kad mu je previše, naglim trzanjem repa i fokusiranjem očima na moju ruku. Ako to ignoriram onda grize. Druga daje iste znakove upozorenja, ali kad joj je previše onda grebe.
I sve me sebično iskorištavaju, ali im to opraštam.
feki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 13:54   #402
Simba i šta ćeš sada?

To ti je izgleda takva mačka. Ja ih imam troje i svi su toliko drugačiji da se ne mogu uopće uspoređivati. Micko je ulizica i maza, možeš mu raditi šta hoćeš, ima jako visok prag tolerancije dok ne poludi i ne počne gristi i grepsti. Mačka mi je opet totalna suprotnost, jako je zajebana, nema šanse da joj napraviš ono što ona neće, mazi se kad ona hoće, nije mi se jednom dogodilo da u neko doba tokom maženja samo poludi i ugrize. Ova mala je tek priča za sebe, ta se uopće ne mazi nama nego se s mačkama mazi i liže, radi sranja okolo, ne mogu je unormaliti i odgojiti da dubim na glavi. Ovakvu još nisam imala.

Volim ih svo troje iako su ove dvije đubretarke. Doduše moram priznati da mi je mici najdraži, rađe bi da su i ove kokoši ko on al šta ću, tako mi grah pao.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 15:52   #403
A neću napravit ništa. Valjda ću čekat dok ne napravi neki ultra veliki problem. Vezala sam se za njega i najgore mi je kad ga vidim nakon dosta vremena (razmak od nekoliko sati) jer poludi od sreće. Čak pomislim u tim trenucima da me možda malo i voli.

u trenucima kad mi je ogrebao mamu ležao je na kauču, a mama je išla na posao. u prolazi ga je išla pozdravit tako što ga je htjela podragat po glavi, na što je on puhao na nju i ogrebao ju.

najgore mi je kad se zavuče negdje, ne smijem ja njega uzet rukama i maknut odande, nego ga moram izvlačit igračkama.
Simba01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 20:38   #404
Sve to je XYZ puta bilo na My cat from hell, uzmi si vremena i pogledaj i shvatit ćeš kako riješiti problem (+ je zabavno gledati ak voliš mačke).

Ja imam 50 punih epizoda (5 punih sezona emisije + 3 extra epizode) i takvih slučajeva ima brdo.

Zadnje uređivanje Mostly_Harmless : 20.03.2016. at 21:27.
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 21:50   #405
Quote:
Mostly_Harmless kaže: Pogledaj post
Sve to je XYZ puta bilo na My cat from hell, uzmi si vremena i pogledaj i shvatit ćeš kako riješiti problem (+ je zabavno gledati ak voliš mačke).

Ja imam 50 punih epizoda (5 punih sezona emisije + 3 extra epizode) i takvih slučajeva ima brdo.
Ma gledala sam već sve epizode. Jednostavno sam zaključila da je takav karakter...na apsolutno sve reagira tako da će prvo lupit šapom, a tek onda njuškat. Mazan je on jako i zna biti presladak, al jednostavno je lud i bezobrazan po prirodi. Kad hoće nešto od mene, a to najviše bude igranje, popije mi krv doslovno. Neki put imam za radit važne stvari i moram sve ostavit jer je on spreman zavijat i gledat u mene pol sata.
Situacija je daleko bolja nego što je bila prije. Mirniji je i umiljatiji od kad je kastriran, al ta njegova navika da lupa šapama i grebe je ostala. Najgore mi je kad mi netko dođe i hoće se mazit s njim...trnci me prođu.
Simba01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 22:29   #406
Pa onda si vidjela kakvih "zvijeri" je bilo i svi su se smirili (osim jednog, ali nisam 100% siguran koja je to sezona bila). Znači mala je baš šansa da je tvoj najgori ikad, samo treba radit sa njim. Meni se čini da je defenzivan/nesiguran pa je zato aggro.
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 12:02   #407
Samo da se javim, pisala sam pred nekih pol godine o svojoj luđakinji od mačke.


Uglavnom, preselili smo u drugi veći stan. Nakon mjesec dana otkrila je terasu. Nakon još mjesec da može i sići sa terase. Sad se skita kad joj se skita.


Postale smo bff i nema više nikakvih problema,sva je pitoma i mazna. Ne piša po kući niti sve ostale zvizdarije kaj je radila.

Ženi je izgleda falilo osobnog prostora.
nisamtoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 12:23   #408
vec sam vam pisao kako moja zvijer voli jest masline...znaci ne dajem mu maslinu svaki dan, nego ono kad se sjetim...u prosjeku 1-2 tjedno, sad ih nemam pa ne dobiva niti toliko. njegova reakcija nakon toga je ono valjanje na ledima po podu i predenje, inace on to skoro niti ne radi - valjanje, prede dosta, ali kada pocne to nakon masline, on izgleda tako zadovoljan i sretan, nesto precudno, niti nakon ijedne te macje delicije ne radi nista slicno, pojede i malo se oblizuje i to je to. nakon masline se duze oblizuje i valja se tako po podu kao da je u nekom transu, bas vidis da je zadovoljan ali ono sto vam zapravo hocu rec je sto se danas dogodilo imao sam doma nekog maslinovog ulja koje bas i nije bilo dobro za salatu pa mi palo na pamet da idem probat spec jaja na tom da vidim kak ce izgledat. i nista, spekao ja to, poceo jest i evo njega u kuhinju, poceo se onako mazit oko nogu kako to inace oni znaju radit, tako par sekundi i poceo se valjat po podu,
onako - maslinarski i ono valja se, valja se, nije mi odmah niti palo na pamet, mislio sam da se igra i mazi tako, jer se nekad zna mazit o stok, kuhinjske elemente, noge od stola, stolaca, tako je i sad valjao se i mazio o nogu od stola...i traje to i mrs. volverine mu ode dat keksice u hodnik, lik ode tamo, ponjuska ih i okrene se i opet se vrati do mene u kuhinju i opet napravi isto, malo meni oko nogu i izvali se na leda i valja se, ceska se o nogu od stola i vec sam pomislio da mu nije nesto dobro i onda kaze mrs. volverine, pa jel moguce da mu je to od mirisa maslinovog ulja...slozili smo se da je to...ne mogu vjerovat da tako nesto ima utjecaj na njega
ne znam, pokusajte dat svojima maslinu
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:37   #409
Prozdrljivo maca:)

Molim pomoc, savjet, sugestiju..nadam se prije svega da sam odabrala dobar topic!

Imam macu staru 5 godina i prije 3 mjeseca sam udomila malo mace koje je tada imalo mjesec dana. Mace se super slazu, no problem je u mladoj maci koja je uzasno prozdrljiva.

Prije udomljenja je provela 2 dana na stablu, naravno bez hrane i vode i jasno mi je da problem seze od tu. Nadala sam se da ce sa vremenom ta prozdrljivost nestati , kada skuzi da ce svaki dan dobiti hranu.

Proslo je vec 3 mj. situacija je sve gora i gora! Znaci, pored mace se nemoze uopce jesti, skace na stol, krade iz tanjura, penje se na kuhinjske povrsine i konstanto trazi hranu ( bdw.pojede duplo vise od starije mace koja ima 6 kg )

Jede spuzve za pranje sudja ( na kojima ima ostataka hrane), papirnate rucnike kojima se brisu mrlje hrane, neki dan nam je cak pojela malo tijesta za pizzu koje se dizalo u kuhinji. Uzasan mi je presing panicno sve jestivo iz kuce sklanjati, jer me strah da ce pojesti nesto sto ne smije i otrovati se, al malo cudo stvarno tamani sve sto stigne! I sto je najgore cesto cijuce ispod police gdje inace stoji njihova hrana i pokusava doci do nje, a primjetila sam da se starija maca isto okurazila po pitanju zicanja, otkada je mala dosla.

Inace, malena nema dostupnu hranu tijekom cijelog dana, hranim je 3 puta dnevno dehidriranom Taste of the wild hranom, par puta tjedno dobije i mokru, i nema sanse da je gladna!¨

Citala sam malo o tome po stranim forumima, stvarno postoji psihicki poremecaj prejedanja kod maca koje su u djetinjstvu imale traume.

Zanima me ima li itko ikakav savjet ili slican problem..
Noela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:51   #410
Za početak s čime je hraniš i u kojoj količini? I jel se deblja od te sve hrane? Kad je zadnji puta i s čime očišćena protiv parazita?

Inače još je bebać, raste, sve je novo i zanimljivo i sve moraju staviti u usta i probati. Navadila sam se svega i svačega ovoj maloj beštiji iz usta.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:01   #411
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Za početak s čime je hraniš i u kojoj količini? I jel se deblja od te sve hrane? Kad je zadnji puta i s čime očišćena protiv parazita?

Inače još je bebać, raste, sve je novo i zanimljivo i sve moraju staviti u usta i probati. Navadila sam se svega i svačega ovoj maloj beštiji iz usta.
jede 3 puta dnevno taste of the wild dehidrat, par puta tjedno i mokru hranu, e sad tocnu kolicinu neznam..
ne deblja se bas, mislim ojacala je otkada je dosla..

ciscena je od parazita pastom u vise navrata i advocatom jer sam citala da bi paraziti mogli biti uzrok tome, stolica joj je uredna, tako da sigurno nije to..
prije nego je dosla u kucu je primila i antibiotik..

palo mi je par puta na pamet da joj dam hrane koliko hoce,
al sam se posavjetovala sa vetom, kaze da nije pametno bas, jer joj se moze razvalit zeludac, kaze da je nece bog otac moci nahraniti nakon sterilizacije koja nam se blizi..
Noela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:19   #412
Pasta ne čisti od trakavice, advocate isto ne djeluje na trakavicu. Sad je mače dovoljno veliko za pratel. Četvrina tabletice, svaka 2 tjedna, 3 puta (ja sam davala prije 2 puta ali Ryell je engdje pisala da je preporuka 3 puta jer nekad zna da ne ode sve u ta 2 ciklusa). edit: e da, obavezno obje mace tretirati kad tretiraš.

Ako se ne deblja znači da se ne prejeda. Ja sam svojoj ostavljala suhu hranu na raspolaganju pa je zobala kad je htjela. Mače je, razigrana je, troši pojačano te kalorije, raste, dok su tako mali ja im ne bi ograničavala klopu pogotovo dok se ne debljaju. Možeš uzeti vitaminsku pastu pa davati, možda neki vrag fali pa onda tako organizam traži jesti.
A i kažem mače je, rastu zubi, sve živo žuljaju i grizu i jedu u tom periodu. Ja sam svojoj čupala gumice, špage, kojekakvu plastiku i slično iz usta. Sve što se moglo sažvakati bilo jestivo ili ne ona je trpala u usta i žvakala (jedan period je imala krvavi u stolici, već sam je htjela vetu odvesti jer sam mislila da je neki vrag pa sam je čopila kako uredno žvače neku plastiku i proguta)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:29   #413
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Pasta ne čisti od trakavice, advocate isto ne djeluje na trakavicu. Sad je mače dovoljno veliko za pratel. Četvrina tabletice, svaka 2 tjedna, 3 puta (ja sam davala prije 2 puta ali Ryell je engdje pisala da je preporuka 3 puta jer nekad zna da ne ode sve u ta 2 ciklusa). edit: e da, obavezno obje mace tretirati kad tretiraš.

Ako se ne deblja znači da se ne prejeda. Ja sam svojoj ostavljala suhu hranu na raspolaganju pa je zobala kad je htjela. Mače je, razigrana je, troši pojačano te kalorije, raste, dok su tako mali ja im ne bi ograničavala klopu pogotovo dok se ne debljaju. Možeš uzeti vitaminsku pastu pa davati, možda neki vrag fali pa onda tako organizam traži jesti.
A i kažem mače je, rastu zubi, sve živo žuljaju i grizu i jedu u tom periodu. Ja sam svojoj čupala gumice, špage, kojekakvu plastiku i slično iz usta. Sve što se moglo sažvakati bilo jestivo ili ne ona je trpala u usta i žvakala (jedan period je imala krvavi u stolici, već sam je htjela vetu odvesti jer sam mislila da je neki vrag pa sam je čopila kako uredno žvače neku plastiku i proguta)

radi druge mace koja je pretila ( u najmanju ruku ) ne mogu ostavljati hranu dostupnu cijeli dan.

zasto mi vet nije ponudio te tablete protiv trakavice, nisam znala da se ona mora posebno tretirati, mislila sam da to spada pod parazite.

Znas li jesu li drontal tablete isto za trakavicu ili iskljucivo pratel?
Moze li se pratel kupiti bez recepta?

koliko je tvoja maca stara, koliko je trajala faza zvakanja plastike?
Noela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 11:33   #414
evo sam nasla online,
pratel ili drontal sadrze iste supstance samo je pratel jaci!
Noela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 12:03   #415
Nisu isključivo za trakavice, djeluju i na gliste. Ja ti uzimam pratel oduvijek i nemam loša iskustva s njime. Meni je micko znao od muha na proljeće pobrati gliste pa onda ostatak ekipe od njega, sa pratelom sam rješavala. Otkako dajem preventivno prije nego muhe krenu nema takvih tegoba. Dođe par kuna tableta (1/4 tablete ide na 2,5 kg). Ne treba ti recept, ima u pet centru za uzeti.

Vet ti nije vjerojatno ništa govorio jer se jako malim mačićima ne daje, nezgodno je za dozirati. A i negdje sam čitala da mačići ako je majka tretirana znaju biti zaštićeni i do 3 mjeseca protiv trakavica pa možda i zbog toga te paste nemaju u sebi i za trakavice. Od ampula koje su za unutranje i vanjske ti ništa ne djeluje na trakavice, samo na gliste. Imaš one ampule koje su baš za unutranje, ali ne znam koliko su učinkovite, nisam nikada koristila jer je preko 50 kn jedna a ja ih imam troje i treba ponavljati, a pratel dođe par kuna.

Probaj onda češće davati mačiću klopu ako ne možeš ostaviti vanka zbog druge mace. Znam da je nezgodno, imam i ja debelka koji je k tome i na vet klopi tako da ni pod razno ne smije njihovu klopu. Imam sreće što se njemu baš i ne da penjati gore di ovim dvijema stavljam suhu pa im mogu slobodno ostaviti da stoji cijeli dan i da zobaju kako kojoj dođe.

Moje malo zlo ima oko godinu i pol dana. Ma žvače ona meni sve i svašta još uvijek, samo ne toliko ko kad je bila mačić i dok je mijenjala zube. (mislim da ti zube mijenjaju tamo oko 6 mjeseci starosti tako nekako u to doba mislim da je ova moja imala po par očnjaka jedan do drugoga i to ti njih boli i žulja dok raste pa žvaču sve što stignu). Morala sam maknuti one zavijese ko špagice jer je uredno dolazila i odgrizla komad pa progutala pa ga rigala ili iskenjala. I to sada ko velika. Mislila sam da je je proći te neke stvari, ali nisu pa sam posklanjala. Ne ostavljam gumice, špagice i slično njoj na dohvat njuške jer to ima fetiš žvakati i gutati.

Ne znam, ja bi na tvom mjestu za početak odradila ture pratela i pojačala klopu i eventualno davala vitamine i gledala kako će se maca ponašati. Možda joj i ne paše ova vrsta klope pa ako ovo ne upali probaj neku drugu vrstu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 12:10   #416
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Nisu isključivo za trakavice, djeluju i na gliste. Ja ti uzimam pratel oduvijek i nemam loša iskustva s njime. Meni je micko znao od muha na proljeće pobrati gliste pa onda ostatak ekipe od njega, sa pratelom sam rješavala. Otkako dajem preventivno prije nego muhe krenu nema takvih tegoba. Dođe par kuna tableta (1/4 tablete ide na 2,5 kg). Ne treba ti recept, ima u pet centru za uzeti.

Vet ti nije vjerojatno ništa govorio jer se jako malim mačićima ne daje, nezgodno je za dozirati. A i negdje sam čitala da mačići ako je majka tretirana znaju biti zaštićeni i do 3 mjeseca protiv trakavica pa možda i zbog toga te paste nemaju u sebi i za trakavice. Od ampula koje su za unutranje i vanjske ti ništa ne djeluje na trakavice, samo na gliste. Imaš one ampule koje su baš za unutranje, ali ne znam koliko su učinkovite, nisam nikada koristila jer je preko 50 kn jedna a ja ih imam troje i treba ponavljati, a pratel dođe par kuna.

Probaj onda češće davati mačiću klopu ako ne možeš ostaviti vanka zbog druge mace. Znam da je nezgodno, imam i ja debelka koji je k tome i na vet klopi tako da ni pod razno ne smije njihovu klopu. Imam sreće što se njemu baš i ne da penjati gore di ovim dvijema stavljam suhu pa im mogu slobodno ostaviti da stoji cijeli dan i da zobaju kako kojoj dođe.

Moje malo zlo ima oko godinu i pol dana. Ma žvače ona meni sve i svašta još uvijek, samo ne toliko ko kad je bila mačić i dok je mijenjala zube. (mislim da ti zube mijenjaju tamo oko 6 mjeseci starosti tako nekako u to doba mislim da je ova moja imala po par očnjaka jedan do drugoga i to ti njih boli i žulja dok raste pa žvaču sve što stignu). Morala sam maknuti one zavijese ko špagice jer je uredno dolazila i odgrizla komad pa progutala pa ga rigala ili iskenjala. I to sada ko velika. Mislila sam da je je proći te neke stvari, ali nisu pa sam posklanjala. Ne ostavljam gumice, špagice i slično njoj na dohvat njuške jer to ima fetiš žvakati i gutati.

Ne znam, ja bi na tvom mjestu za početak odradila ture pratela i pojačala klopu i eventualno davala vitamine i gledala kako će se maca ponašati. Možda joj i ne paše ova vrsta klope pa ako ovo ne upali probaj neku drugu vrstu.
Hvala ti svakako na savjetima, probati cu sa pratelom, vitaminsku pastu vec dajem. A pojacati cu hranu, nema mi druge.
Noela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 12:19   #417


I da, nemojte joj popuštati ako skontaš da je u biti proždrljivica jer ako se navikne tako od malena da treba cirkusirati da dobije ono što želi nećete je se moći otarasiti. Inače, ja svu klopu spremam u elemente, pećnicu, hladnjak, moji uredno imaju gozbu ako stavim vanka. Kruh mi iz vrećice strgaju pa zobaju i tako. Malu sam čak čopila da grebe po njemu, ono ko kad oštri kandže.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 12:47   #418
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post


I da, nemojte joj popuštati ako skontaš da je u biti proždrljivica jer ako se navikne tako od malena da treba cirkusirati da dobije ono što želi nećete je se moći otarasiti. Inače, ja svu klopu spremam u elemente, pećnicu, hladnjak, moji uredno imaju gozbu ako stavim vanka. Kruh mi iz vrećice strgaju pa zobaju i tako. Malu sam čak čopila da grebe po njemu, ono ko kad oštri kandže.
ja mislim da je kod nas kombinacija, traume od malena i prozdrljivice.
da ju vidis koje samo zvukove proizvodi dok jede.. a kad je ides lagano po guzi lupiti da sidje sa kuhinje, uopce ne trza, nicega se ne boji, dok npr. starija cim uzmem strcaljku odma bjezi..

ja isto spremam sve otkada je mala dosla jer ona redovito poharaci sve i otrci iza kauca pojesti ugrabljeno!

u tom clanku o kojem pisu bas o tom poremecaju, maca prozdrljivica , koje tamane sve od reda, pokusali su rijesiti problem sa jednom macom tako da je vlasnicima ispred nje bilo zabranjeno jesti tj. sklanjali su je u drugu prostoriju kada god bi radili nesto sa hranom, igrali su se sa njom , svaki dan u isto vrijeme, ostali dio dana su je ignorirali i naravno , dobivala je nagrade za vrijeme kad je mirna i ne lunja po kuci , trazeci hranu..
Nakon 5 mj. su vidjeli pomak, i poceli je polako uvoditi u prostoriju za vrijeme rucka, kazu da su nakon tih 5 mj. cak mogli jesti pored nje hranu koju ona voli bez ikakve njene reakcije..

al 5 mj. mi se cini toooooooliko dugo, da je sklanjam u hodnik svaki put kada otvorim frizider!
Noela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 15:30   #419
Quote:
volverine kaže: Pogledaj post
vec sam vam pisao kako moja zvijer voli jest masline...
i ja imam jednog maslinoljupca obožava masline, ali samo zelene taj bi ih pojeo cijelu teglicu da može jednom kad sam kuhala nešto na maslinovom, imao je bas sličnu reakciju, bacio se na leđa i valjao od užitka (kao u transu) danas ima 16 godina i ne radi takve kerefeke više inače je aseksualan (jednom je upoznao jednu lijepu macu, ali joj je samo pojeo svu hranu i to je to, nikad se nije tjerao, nije ni kastriran jer je 100% kucni macak) i lijen...samo da mu je maženje i fina klopa...pije vodu sa šapom, a ponekad odspava s pol glave u zdjelici vode...
__________________
Objection, extremely racist!
Nico Tyne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:21   #420
Cudno ponasanje macke prema macicima

Pozdrav svima. Prije 2 tjedna nam se macka omacila i sad imamo 3 mala vragolana. Od prvog dana macka se jako brine o njima i sve je super i lijepo. Posljednjih dana malo se oslobodila brige kad spavaju pa zna prosetati po dvoristu ili malo odmoriti na terasi da nije cijelo vrijeme kraj njih. Ugl. sve je u najboljem redu i sve super ALI danas smo bili primijetili da je imala neko totalno agresivno ponasanje prema macicima. U smislu da ih je povlacila prednjim sapama prema ustima, grizla bi ih za glavu i onda zadnjim nogama kao ih udarala dok ih je ustima drzala za glavu. Izgleda dosta agresivno i neugodno. Dosad se nije tako ponasala pa ne znamo u cemu je problem. Dal se trebamo zabrinuti ili je to normalan dio mackinog majcinstva? Hvala svima na odgovorima i pomoci

Zadnje uređivanje fermina-daza : 19.06.2017. at 12:52. Reason: pogledati popis tema prije otvaranja nove
gusterpos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.