Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2014., 13:12   #2201
Quote:
Vlasac kaže: Pogledaj post
Ma je li? Pa Galilea su osudili jer je propagirao heliocentrični sustav. Evoluciju su osporavali do 1950. Crkva se oduvijek miješala u znanost, samo vremenom sve manje jer na svakom koraku gubi bitku.
Napisao sam, da se vjerska zajednica ne treba gurati u znanost!

Vjera daje smisao životu, vjernicima naravno!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 13:16   #2202
Quote:
Vlasac kaže: Pogledaj post
Ja bih samo volio vidjeti da KC ako doista vjeruje da samo bog može stvoriti život stavi sav svoj autoritet na tu kartu i ako se stvori nekakva stanica u staklenoj zdjelici priznaju da nemaju pojma o svijetu i prirodi i fino zatvore butigu, a ne počnu vrištati kako se ljudi opet igraju boga.
Ja bi voljela znati postoji li bog ili ne postoji.

Organizirane religije su mi neusporedivo manje interesantne od odgovora na to pitanje.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 13:19   #2203
Jedino logično objašnjenje svega što vidim oko sebe,tko sam ,kamo idem,odakle sam itd ,jedino logično objašnjenje mi leži u Bibliji.

Astronomija,nekakvi planeti da meni određuju sudbinu,to je mi je suviše isprazno.Svaku večer vidim na TV razne babe koji pomoći nekakvih visaka i drugih gluposti proriču budučnost,liječe itd itd.Zar da njima vjerujem??
Nekakvim takozvanim bioenergičarima itd,ma zlo mi je kad ih vidim.
To su sve ljudi koji oće sebe proslaviti kao da su oni nešto više od nas "običnih" ljudi.
Ma oni su obični ljudi kao i mi samo vrlo vrlo mudro hoće zaraditi na nama i prevariti nas.

Isto tako i joga i ostale meditacije,ma to je sve tako isprazno i jadno,neznam što bi rekao o tome,klonite se toga.

Isus je radio mnoga čudesa na zemlji ,ali mnogi mu ni onda nisu vjerovali,opet su tražili neki znak.Potpuno ista stvar je i danas.
Tražite znakove,zapleli ste se u razne filozofije pokušavajući s time nešto otkriti i opet ništa.Tražite sve moguće samo da odbacite jednog jedinog.

Isus je obećao-vjerujte u mene i imat ćete život vječni u kojem neće više biti ničega lošeg.
Bog će stvoriti sve novo gdje će biti sve više nego dobro,ali naravno ni to ne vjerujete i što da vam onda govorim.
Stvar je u vjeri a vi to ne želite.

Mogao bi još puno napisati nego ne stignem,poslje ću...
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 13:26   #2204
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Jedino logično objašnjenje svega što vidim oko sebe,tko sam ,kamo idem,odakle sam itd ,jedino logično objašnjenje mi leži u Bibliji.

Astronomija,nekakvi planeti da meni određuju sudbinu,to je mi je suviše isprazno.Svaku večer vidim na TV razne babe koji pomoći nekakvih visaka i drugih gluposti proriču budučnost,liječe itd itd.Zar da njima vjerujem??
Nekakvim takozvanim bioenergičarima itd,ma zlo mi je kad ih vidim.
To su sve ljudi koji oće sebe proslaviti kao da su oni nešto više od nas "običnih" ljudi.
Ma oni su obični ljudi kao i mi samo vrlo vrlo mudro hoće zaraditi na nama i prevariti nas.

Isto tako i joga i ostale meditacije,ma to je sve tako isprazno i jadno,neznam što bi rekao o tome,klonite se toga.

Isus je radio mnoga čudesa na zemlji ,ali mnogi mu ni onda nisu vjerovali,opet su tražili neki znak.Potpuno ista stvar je i danas.
Tražite znakove,zapleli ste se u razne filozofije pokušavajući s time nešto otkriti i opet ništa.Tražite sve moguće samo da odbacite jednog jedinog.

Isus je obećao-vjerujte u mene i imat ćete život vječni u kojem neće više biti ničega lošeg.
Bog će stvoriti sve novo gdje će biti sve više nego dobro,ali naravno ni to ne vjerujete i što da vam onda govorim.
Stvar je u vjeri a vi to ne želite.

Mogao bi još puno napisati nego ne stignem,poslje ću...

Kažeš da su ti isprazni i jadni astronomi, astrolozi, babe koje proriču sudbinu pomoću viska, bioenergičari, joga, meditacija ........

Onda ćeš sigurno razumjeti znanstvenike i ateiste.

Naime, jedino što trebaš napraviti da bi ih razumio je na taj popis ispraznih i jadnih dodati dogme katoličke crkve.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 13:27   #2205
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Napisao sam, da se vjerska zajednica ne treba gurati u znanost!

Vjera daje smisao životu, vjernicima naravno!
Mogu shvatiti što misliš i takvo rezoniranje, i to je sasvim u redu, nema prigovora. No radi se upravo o tome da vjerske zajednice u svojim temeljnim postulatima iznose neke ideje koje se znanstvenim metodama daju provjeriti i ispitati. Događa se i da vjerske zajednice krivo (sa intencijom) informiraju svoju zajednicu (primjer koritenja kondoma), a sve da bi se time potkrijepila vjerska dogma.

Postoji tu niz primjera u kojima se vjerska zajednica indirektno i te kako gura u znanost tražeći od svojih vjernika da prihvate objašnjenja koja nekad ne samo da su znanstveno dvojbena, nego i dokazano znanstveno nemoguća i na razini mita/bajke...
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 13:29   #2206
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Astronomija,nekakvi planeti da meni određuju sudbinu,to je mi je suviše isprazno.Svaku večer vidim na TV razne babe koji pomoći nekakvih visaka i drugih gluposti proriču budučnost,liječe itd itd.Zar da njima vjerujem??
.
Astrologija, ne astronomija. Jedne nema veze sa drugim.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 13:43   #2207
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Jedino logično objašnjenje svega što vidim oko sebe,tko sam ,kamo idem,odakle sam itd ,jedino logično objašnjenje mi leži u Bibliji.
Ako već vjerujemo, da Bog voli Tebe i mene, onda nije problem vjerovati i da sve ostale voli, dakle i one koji slijede neke druge svete spise.
Biblija postoji od pojave štamparskog stroja, a iskustvo i savjest, su puno starije pojave.

Quote:
Astronomija,nekakvi planeti da meni određuju sudbinu,to je mi je suviše isprazno.Svaku večer vidim na TV razne babe koji pomoći nekakvih visaka i drugih gluposti proriču budučnost,liječe itd itd.Zar da njima vjerujem??
Nekakvim takozvanim bioenergičarima itd,ma zlo mi je kad ih vidim.
To su sve ljudi koji oće sebe proslaviti kao da su oni nešto više od nas "običnih" ljudi.
Neznam to laže ili ne, ali planete su poput sata koji pokazuje koliko je sati, sudbinu smo sami stvorili karmičku, a astrolozi vjeruju, da su nam sudbina i vrijeme rađanja povezani i da se na temelju toga mogu neke stvari odrediti.


Quote:
Ma oni su obični ljudi kao i mi samo vrlo vrlo mudro hoće zaraditi na nama i prevariti nas.

Isto tako i joga i ostale meditacije,ma to je sve tako isprazno i jadno,neznam što bi rekao o tome,klonite se toga.
Meditacija je jedna od najstarijih aktivnosti spoznaje Boga, odnosno prije toka spoznaje mehanizma uma.
Meditacija je puno puno starija od štamparskog stroja...

Quote:
Isus je radio mnoga čudesa na zemlji ,ali mnogi mu ni onda nisu vjerovali,opet su tražili neki znak.Potpuno ista stvar je i danas.
Tražite znakove,zapleli ste se u razne filozofije pokušavajući s time nešto otkriti i opet ništa.Tražite sve moguće samo da odbacite jednog jedinog.
Ti bio tada tamo?
I ja vjerujem u Isusa, ali mi teško procjeniti mentalni sklop tadašnjih ljudi, a i internet im nije baš bio najbolji...

Quote:
Isus je obećao-vjerujte u mene i imat ćete život vječni u kojem neće više biti ničega lošeg.
Bog će stvoriti sve novo gdje će biti sve više nego dobro,ali naravno ni to ne vjerujete i što da vam onda govorim.
Stvar je u vjeri a vi to ne želite.

Mogao bi još puno napisati nego ne stignem,poslje ću...
Puno je onih koji se pozivaju na Isusa, a negiraju Boga ljudima koji drugačije gledaju na stvar.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 13:49   #2208
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Mogu shvatiti što misliš i takvo rezoniranje, i to je sasvim u redu, nema prigovora. No radi se upravo o tome da vjerske zajednice u svojim temeljnim postulatima iznose neke ideje koje se znanstvenim metodama daju provjeriti i ispitati. Događa se i da vjerske zajednice krivo (sa intencijom) informiraju svoju zajednicu (primjer koritenja kondoma), a sve da bi se time potkrijepila vjerska dogma.

Postoji tu niz primjera u kojima se vjerska zajednica indirektno i te kako gura u znanost tražeći od svojih vjernika da prihvate objašnjenja koja nekad ne samo da su znanstveno dvojbena, nego i dokazano znanstveno nemoguća i na razini mita/bajke...
Dakle, slažem se da vjerski autoriteti nebi trebali govoriti o znanosti osim ako im je to drugo zanimanje, fratar koji je dr matematike valjda može nešto reći o diferncijalnim jednadžbama.

Ali uzmimo primjer kondoma i tvrdnje nekih crkvenih autoriteta da kondomi ne štite od bolesti, pa mogu biti opasniji jer smo tu bezbrižni... ali to je po meni više pitanje stava, nego znanosti, a i tu postoji razlika između vjernika i vjernika oko pitanje spolnosti koje je jako kompleksno.

Ja osobno smatram, da jedan farmaceut bolje zna o kondomima, ali farmaceuta zanima profit i jebiga sad, farmaceutu nije u interesu zdrav čovjek, nego potrošač
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 14:00   #2209
Bibliju su napisali ljudi koji su vjerovali u Boga.Biblija iako je sastavljena od mnogo pisaca,svi oni imaju istu poruku,svi oni pišu o istome.
Bog je pomoću svojih vjernih ljudi dao da napišu Bibliju da u njoj vidimo tko smo i što smo,dao nam je smjernice,vidimo u njoj našu povijest i budućnost.
U Bibliji imamo sve,al mi nećemo da je priznamo a ona je pismo od samog našeg Stvoritelja.
Dakle ja vjerujem Bibliji a vi vjerujte plenetima,jogi,meditaciji,univerzumu itd.
Piše na početku Biblije da je Bog postavio sunce i mjesec da nam budu za određivanje dana i mjeseci i godina,tako je i do dan danas.

Isusov nauk prije 2000 g u potpunsti se može primjeniti i danas.
U čemu je problem,koji Isusov nauk nije jasan,metalni sklop ondašnjih i današnjih ljudi u potpunosti mogu prihvatiti taj način života,to nema nikakve veze.
Isusov nauk je za sva vremena,nema veze dal je to bilo prije tisuče godina ili sad.Sve se i danas može primjeniti u životu,nevidim nikakv problem.

Netko je rekao nešto u vezi katolika,ja nisam katolik pa neznam koje su to dogme.

Astronomija je znanost o planetima,to podržavam to je ok,ali astrologija je čista glupost.Zeznuo sam se prije,mislio sam na astolgoiju.
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 14:13   #2210
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Bibliju su napisali ljudi koji su vjerovali u Boga.Biblija iako je sastavljena od mnogo pisaca,svi oni imaju istu poruku,svi oni pišu o istome.
Bog je pomoću svojih vjernih ljudi dao da napišu Bibliju da u njoj vidimo tko smo i što smo,dao nam je smjernice,vidimo u njoj našu povijest i budućnost.
U Bibliji imamo sve,al mi nećemo da je priznamo a ona je pismo od samog našeg Stvoritelja.
Dakle ja vjerujem Bibliji a vi vjerujte plenetima,jogi,meditaciji,univerzumu itd.
Piše na početku Biblije da je Bog postavio sunce i mjesec da nam budu za određivanje dana i mjeseci i godina,tako je i do dan danas.

Isusov nauk prije 2000 g u potpunsti se može primjeniti i danas.
U čemu je problem,koji Isusov nauk nije jasan,metalni sklop ondašnjih i današnjih ljudi u potpunosti mogu prihvatiti taj način života,to nema nikakve veze.
Isusov nauk je za sva vremena,nema veze dal je to bilo prije tisuče godina ili sad.Sve se i danas može primjeniti u životu,nevidim nikakv problem.

Netko je rekao nešto u vezi katolika,ja nisam katolik pa neznam koje su to dogme.

Astronomija je znanost o planetima,to podržavam to je ok,ali astrologija je čista glupost.Zeznuo sam se prije,mislio sam na astolgoiju.
Ja vjerujem u Boga i to je to.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 14:31   #2211
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Kažeš da su ti isprazni i jadni astronomi, astrolozi, babe koje proriču sudbinu pomoću viska, bioenergičari, joga, meditacija ........

Onda ćeš sigurno razumjeti znanstvenike i ateiste.

Naime, jedino što trebaš napraviti da bi ih razumio je na taj popis ispraznih i jadnih dodati dogme katoličke crkve.

To tebi govori ego ( ne mod )...
Ego koji ti govori da si ti spešl.
Stvoritelj je sve stvorio...sve dolazi od jednoga.
To je mnogima neprihvatljivo s obzirom kako doživljavaju Stvoritelja.
Sve je dio toga savršenstva, Božjeg izvora ali...ljudski ego ti govori da ti nisi dio stvaranja.
Ti si odvojen..od veličanstvenosti Božjeg djela.Ti si onda ono što radiš, što stvaraš, kako izgledaš, što drugi misle o tebi, tvoja se znanja temelje na tuđim egovima...i tuđim idejama.
Tako čovjek izgubi identite, tako mu drugi ili svijet određuju identitet a onda je lako sa njim manipulirati.On je ono što svijet i ljudi oko njega kažu da je...tako živi i tome stremi.Zato je toliko depresivnih i nesretnih ljudi a koji po mjerilima svijeta imaju mnogo ili sve.
Kužiš ?
Vjera oslobađa čovjeka.Spoznanje o Bogu, o stvaralačkoj snazi i veličanstvenosti Stvoritelja otkriva čovjeku tko je on i okovi svijeta spadnu sa njega.
To je onak komplicirano pa ne bumo o tome sada.
Često znam pitati antiteiste.....da ti oduzmem posao, stan, znanje, zdravlje, ugled, stvari,srušim uvjerenja koja si gradio na tuđim idejama, stavovima i mišljenju,oduzmem novac, bliske ljude, njihovu privrženost i mišljenje o tebi, egzistenciju....tko si ti onda ?
Najčešće ljudi samo blenu i pitajmo kako tko sam.
Tu je rješenje puta do sebe , do Stvoritelja , do sreće....tu je i razlog ljudske nesretnosti samim sobom.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 15:09   #2212
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
To tebi govori ego ( ne mod )...
Ego koji ti govori da si ti spešl.
.....Stvoritelj je sve stvorio...sve dolazi od jednoga.
To je mnogima neprihvatljivo s obzirom kako doživljavaju Stvoritelja.
Sve je dio toga savršenstva, Božjeg izvora ali...ljudski ego ti govori da ti nisi dio stvaranja......Ti si odvojen..od veličanstvenosti Božjeg djela.Ti si onda ono što radiš, što stvaraš, kako izgledaš, što drugi misle o tebi, tvoja se znanja temelje na tuđim egovima...i tuđim idejama.
Zašto nema "like" na forumu za postove?Nice,Pozitiva

Ovo boldano je moć Maye,Kozmičke Iluzije.Nemjerljivi i Nedjeljivi se morao podjeliti i izmjeriti,u okvirima Kreacije,da bi Kreacija funkcionirala.
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 15:30   #2213
A što fali astrologiji?

Po kojoj logici stvari bi Biblija bila točna i nekakvo počelo "istine", a astrologija nužno kriva? Barem za astrologiju imamo kakav-takav raspored planeta i mijene, dok za Bibliju imamo..... što. Nikakav opipljiv dokaz da je glavni lik uistinu Božanskog porijekla.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 15:34   #2214
netreba nam veci dokaz od biblije.
snajka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 15:37   #2215
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
A što fali astrologiji?

Po kojoj logici stvari bi Biblija bila točna i nekakvo počelo "istine", a astrologija nužno kriva? Barem za astrologiju imamo kakav-takav raspored planeta i mijene, dok za Bibliju imamo..... što. Nikakav opipljiv dokaz da je glavni lik uistinu Božanskog porijekla.
Čak su i tri mudraca s istoka ili popularna tri kralja našli Isusa na temelju zvijede
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 16:29   #2216
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ja bi voljela znati postoji li bog ili ne postoji.

Organizirane religije su mi neusporedivo manje interesantne od odgovora na to pitanje.
Upravo su ti organizirane religije ubacile u glavu ideju da bog uopće postoji, pa je zgodno znati kako te religije funkcioniraju, što se sve tvrdile tijekom povijesti i kakva im je točnost bila u onim stvarima koje možemo provjeriti.
Vlasac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 16:48   #2217
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Čak su i tri mudraca s istoka ili popularna tri kralja našli Isusa na temelju zvijede
A što su se išli pokloniti zvijezdi ili Isusu?
Što su išli dati darove zvijezdi ili Isusu?
Što su bili sretni što su našli zvijezdu ili spasitelja svijeta??
Bog im je dao zvijezdu da im bude put do Isusa i ništa više.

Planeti što su oko nas,oni su samo stvorenja od Boga,to je samo materija,čak nisu ni živi ,nemaju dušu.
Kako takvi planeti mogu određivati naše živote.
Bogu se povjeri a ne planetima,Bog je živ a ne planete.

Biblija je živa riječ,a planeta kakvu mi ona poruku ima za reći?Biblija je prepuna poruka o životu i svemu što nas zanima,ulazi u smisao života itd...

Naš ego je toliko jak,mi smo toliko zaljubljeni u sebe da ne prihvačamo nikakvog Boga i njegova načela života.Mi radije živimo po svom nahođenju nego da odaberemo način života koji je imao Isus.
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 16:51   #2218
Quote:
Vlasac kaže: Pogledaj post
Upravo su ti organizirane religije ubacile u glavu ideju da bog uopće postoji, pa je zgodno znati kako te religije funkcioniraju, što se sve tvrdile tijekom povijesti i kakva im je točnost bila u onim stvarima koje možemo provjeriti.
znanost pociva na teorijama i pretpostavkama.

dokazano je da je isus postojao.
snajka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 16:57   #2219
Quote:
Vlasac kaže: Pogledaj post
Upravo su ti organizirane religije ubacile u glavu ideju da bog uopće postoji, pa je zgodno znati kako te religije funkcioniraju, što se sve tvrdile tijekom povijesti i kakva im je točnost bila u onim stvarima koje možemo provjeriti.
Sorry, prijatelju, ja sam ateist. Međutim budući da imam koju godinu počela sam se pitati da li ipak možda tu ima nešto.

A pitam se UNATOČ religiji a ne zahvaljujući religiji.

Postovi vjernika u 90 posto slučajeva navest će me da pomislim da nema ništa. Propovjedi svećenika pogotovo. O misi za Pavelića da i ne govorim.


I tek kad sam došla u doticaj sa postovima znanstvenika ( znanstvenik u smislu onih koji zagovaraju znanstvene metode i ideje ) pomislila sam da možda ipak ima nešto.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 18:52   #2220
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
A što su se išli pokloniti zvijezdi ili Isusu?
Što su išli dati darove zvijezdi ili Isusu?
Što su bili sretni što su našli zvijezdu ili spasitelja svijeta??
Bog im je dao zvijezdu da im bude put do Isusa i ništa više.

Planeti što su oko nas,oni su samo stvorenja od Boga,to je samo materija,čak nisu ni živi ,nemaju dušu.
Kako takvi planeti mogu određivati naše živote.
Bogu se povjeri a ne planetima,Bog je živ a ne planete.

Biblija je živa riječ,a planeta kakvu mi ona poruku ima za reći?Biblija je prepuna poruka o životu i svemu što nas zanima,ulazi u smisao života itd...

Naš ego je toliko jak,mi smo toliko zaljubljeni u sebe da ne prihvačamo nikakvog Boga i njegova načela života.Mi radije živimo po svom nahođenju nego da odaberemo način života koji je imao Isus.
Više puta sam napisao da vjerujem u mističnu komponentu svemira, zar je Bog zbilja bezveze stvarao zvijezde (da se tako slikovito izrazim), barem mi vjernici vjerujemo u neki smisao božje kreacije

Zvjezde su poput nekog većeg sata na trgu, kalendara, svjetionik mornarima na pučini, a mistici vjeruju da je to i putokaz naših karmi ili sudbina.

Mudrace s istoka je astrolgija dovela do cilja bar tako piše...

Imaš i UFOloge, koji kažu da je repatica bila svemirski brod, a aure svetaca su maske
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.