Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2013., 09:39   #6581
Ja al to je bilo davno
Nisam je mijenjala dok mi nije istekla
Gilda. is offline  
Old 30.07.2013., 09:41   #6582
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Misterija - za koji kuki zakonski rok za promjenu prezimena nakon udaje traje 15 dana??? ja se šokirah... bila uvjerena da je 6 mjeseci.

jel koja od vas putovala nakon udaje avionom s neizmjenjenom putovnicom?
Zato jer je za svaku promjenu toliki rok, 15 dana od dana promjene. NIje bitno da li si promijenila prezime ili adresu.

Ja nisam, ali frendica je, ali je nisu tražili osobnu, pa je sve bilo OK.
__________________
svakog jutra budi svjestan da možda nećeš preživjeti dan, a svake večeri da možda nećeš preživjeti noć
mišel12 is offline  
Old 30.07.2013., 09:42   #6583
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
...
jel koja od vas putovala nakon udaje avionom s neizmjenjenom putovnicom?
ne, mijenjala sam je baš zbog toga i to mjesecima nakon vjenčanja, možda i godinu
kako sam bila nepriviknuta na tu novost, žena me je 5-6 puta dozivala na info-pult... dok sam skužila da sam ja ms. bajić
baja is offline  
Old 30.07.2013., 09:43   #6584
Meni je i osobna stara odnosno sa starim imenom.
Putujem prekosutra i sva sam se presrala da će mi propast putovanje.

Ne znam zašto bi uopće i tražili osobnu.. kad ukucaju podatke s putovnice, vide sve... pa i to da sam se udala prije tri mjeseca. Sad sam pod stresom.


Zvala sam ja i policiju na Plesu, kaže žena da će me pustiti, ali da to moram napraviti. Da, to je rekla XY policajka na telefonu i to ne znači da će tako zaista i biti.
Gzena is offline  
Old 30.07.2013., 09:44   #6585
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Meni je i osobna stara odnosno sa starim imenom.
Putujem prekosutra i sva sam se presrala da će mi propast putovanje.

Ne znam zašto bi uopće i tražili osobnu.. kad ukucaju podatke s putovnice, vide sve... pa i to da sam se udala prije tri mjeseca. Sad sam pod stresom.
Ako ti je sve po starome, trebalo bi sve biti u redu. Valjda

Kako ti vide da si udana na aerodromu?
__________________
svakog jutra budi svjestan da možda nećeš preživjeti dan, a svake večeri da možda nećeš preživjeti noć
mišel12 is offline  
Old 30.07.2013., 09:45   #6586
Ako ti je putovnica važeća ne bi smjelo biti problema. To si ti, imaju oni i tvoje staro prezime u sistemu bez brige. Tješim te eto
Gilda. is offline  
Old 30.07.2013., 09:48   #6587
Vide sve, pederi!
Znate kako se to provjeri? Odeš na OiB, ukucaš JMBG i staro prezime... mene našlo u sustavu s novim pridodanim (faking matičarka mi ostavila drugo ime i sad imam DVA imena i DVA prezimena - ubit ću se!!!) Tako me i oni vide. Takodjer vide i datum vjenčanja jer matični ured 5 dana nakon vjenčanja šalje podatke MUP-u. : tiruriru :

Nosim i vjenčani list ako treba!
Gzena is offline  
Old 30.07.2013., 09:51   #6588
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Misterija - za koji kuki zakonski rok za promjenu prezimena nakon udaje traje 15 dana??? ja se šokirah... bila uvjerena da je 6 mjeseci.

jel koja od vas putovala nakon udaje avionom s neizmjenjenom putovnicom?
Ovo prvi put čujem. Ja sam dokumente i prezime na njima mijenjala tek kad su istekli. Može bit da je prošla i koja godina.
Illana is offline  
Old 30.07.2013., 09:55   #6589
Uvijek je trebalo promijeniti podatke, ali mislim da je nekad bio rok mjesec dana , ali sad su promijenili.

Sve je u redu dok ti ne lupe kazne
__________________
svakog jutra budi svjestan da možda nećeš preživjeti dan, a svake večeri da možda nećeš preživjeti noć
mišel12 is offline  
Old 30.07.2013., 09:56   #6590
Oh da, da, jučer mi je matičarka držala bukvicu. Kazne su od 3 do 5 somova kuna!!!

Ja se izvlačim na ono - nisam znala, sad su gužve u MUP-u, budem što prije, tek sam se udala prije tri mjeseca itd... No, ako naletiš na nekog nadrkanog štreberskog policajca može te zajebavati na aerodromu. Toga me je strah jer ne želim da cijeli avion čeka mene.
Gzena is offline  
Old 30.07.2013., 09:58   #6591
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Oh da, da, jučer mi je matičarka držala bukvicu. Kazne su od 3 do 5 somova kuna!!!

Ja se izvlačim na ono - nisam znala, sad su gužve u MUP-u, budem što prije, tek sam se udala prije tri mjeseca itd... No, ako naletiš na nekog nadrkanom štreberskog policajca može te zajebavati na aerodromu. Toga me je strah jer ne želim da cijeli avion čeka mene.
Neće te čekati avion, ode bez tebe. Nažalost imaju to pravo jer se lažno predstavljaš.
__________________
svakog jutra budi svjestan da možda nećeš preživjeti dan, a svake večeri da možda nećeš preživjeti noć
mišel12 is offline  
Old 30.07.2013., 10:01   #6592
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Toga me je strah jer ne želim da cijeli avion čeka mene.
bez brige, vjerovatno će samo poletiti bez tebe
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Old 30.07.2013., 10:01   #6593
Gzena is offline  
Old 30.07.2013., 10:02   #6594
Ma ne zezajte ju Xeno odi samo i opusti se. Ak te ne puste ne puste te, kaj




edit: al ozbiljno, ne sekiraj se, ako imaš važeći dokument moraju te pustit. Ono kaj na njemu piše si ti.
Gilda. is offline  
Old 30.07.2013., 10:05   #6595
Znam. Rasplakat ću se tamo i cviliti da me ne puste na medeni mjesec.
Gzena is offline  
Old 30.07.2013., 10:06   #6596
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ma ne zezajte ju Xeno odi samo i opusti se. Ak te ne puste ne puste te, kaj




edit: al ozbiljno, ne sekiraj se, ako imaš važeći dokument moraju te pustit. Ono kaj na njemu piše si ti.
Pravno nije. Ona je TA osoba, nije se promijenila udajom, ali pravno nije više xy nego xyz.
__________________
svakog jutra budi svjestan da možda nećeš preživjeti dan, a svake večeri da možda nećeš preživjeti noć
mišel12 is offline  
Old 30.07.2013., 10:07   #6597
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Znam. Rasplakat ću se tamo i cviliti da me ne puste na medeni mjesec.
A i ti ideš na medeni mjesec 3 mjeseca nakon udaje .
__________________
svakog jutra budi svjestan da možda nećeš preživjeti dan, a svake večeri da možda nećeš preživjeti noć
mišel12 is offline  
Old 30.07.2013., 10:12   #6598
Quote:
mišel12 kaže: Pogledaj post
A i ti ideš na medeni mjesec 3 mjeseca nakon udaje .
Pa šta?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 30.07.2013., 10:17   #6599
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Pa šta?
Da je išla odmah nakon vjenčanja pustili bi je sa starim dokumentima bez problema, ali do sad je imala i obvezu i vremena da to napravi.
__________________
svakog jutra budi svjestan da možda nećeš preživjeti dan, a svake večeri da možda nećeš preživjeti noć
mišel12 is offline  
Old 30.07.2013., 10:24   #6600
Bili smo mi odmah nakon vjenčanja, al šta to policija mora znat?
Gzena is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.