Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 23:00   #1281
Quote:
nesh_ti kaže: Pogledaj post
Evo ja imam pitanje, nevezano za dozvolu za rad.

Trebala bih preporuku za privatnog GP-a i zubara u sjevernom Londonu ili još bolje Hertfordshire, moguće i Bishop's Stortford, idealno Hertford.
Ako netko zna, ima iskustva i sl. Kako nemam ovdje zdravstveno, pretpostavljam da nema smisla da idem u neku NHS opciju, ionako su konstantno prebukirani, zar ne?

Hvala!
Nisu prebukirani, ali i preko NHS moras ih platit. Zasto nisi prijavljena kod GP?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:02   #1282
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Evo, ja cu
Di si ti? Ka's vise nazad?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 14:59   #1283
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Di si ti? Ka's vise nazad?
Preksutra. Jedva cekam da se vratim s godisnjeg pa da se malo odmorim
Old 16.07.2017., 09:32   #1284
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Preksutra. Jedva cekam da se vratim s godisnjeg pa da se malo odmorim
Oli je dotle stiglo
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:13   #1285
Quote:
Evo ja imam pitanje, nevezano za dozvolu za rad.

Trebala bih preporuku za privatnog GP-a i zubara u sjevernom Londonu ili još bolje Hertfordshire, moguće i Bishop's Stortford, idealno Hertford.
Ako netko zna, ima iskustva i sl. Kako nemam ovdje zdravstveno, pretpostavljam da nema smisla da idem u neku NHS opciju, ionako su konstantno prebukirani, zar ne?

Hvala!
Odes u dom zdravlja s putovnicom/iskaznicom i registriras se kod njih. Pregled je besplatan, jedino se recepti placaju £8.60 po stavci na receptu, ako se ne varam. Bilo bi dobro da si za svaki slucaj izvadis i Europsku zdravstvenu iskaznicu, to se moze online obaviti i stigne kuci postom.
BabsJohnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 16:24   #1286
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Nisu prebukirani, ali i preko NHS moras ih platit. Zasto nisi prijavljena kod GP?
Nisam prijavljena jer još imam zdravstveno u HR i za sada, barem još nekih par mjeseci, ne mislim se odjavljivati sa HZZO-a. Privatni razlozi. Imam onu europsku za eventualne hitne slučajeve. A koliko znam, nije baš ok da imam free osnovno zdravstveno u dvije države?

Ugl, ajmo reći kroz neko vrijeme da se ipak odjavim sa HZZO-a i želim se prijaviti tu, znači postupak je da samo donesem putovnicu/osobnu i potvrdu o adresi, to je to??
I ne znam jel uopće bitno za zdravstveno, ali trenutno ne radim, imam blue doduše? I nemam NIN.
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 16:26   #1287
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Odes u dom zdravlja s putovnicom/iskaznicom i registriras se kod njih. Pregled je besplatan, jedino se recepti placaju £8.60 po stavci na receptu, ako se ne varam. Bilo bi dobro da si za svaki slucaj izvadis i Europsku zdravstvenu iskaznicu, to se moze online obaviti i stigne kuci postom.

Imam EHIC, hvala na savjetu!
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 17:13   #1288
Quote:
Ugl, ajmo reći kroz neko vrijeme da se ipak odjavim sa HZZO-a i želim se prijaviti tu, znači postupak je da samo donesem putovnicu/osobnu i potvrdu o adresi, to je to??
I ne znam jel uopće bitno za zdravstveno, ali trenutno ne radim, imam blue doduše? I nemam NIN.
Nadjes GP-a kod kojeg zelis, odes kod njih i kazes da se zelis registrirati. Za to ti je potrebna putovnica/osobna i dokaz adrese. Nista drugo. Tamo ce ti dati jedan mali upitnik kojeg ces morati ispuniti i to je to. I da, vjerojatno ce ti zakazati prvi inicijalani pregled na kojem ce ti mjerit tlak, tezinu i opcenito pitanja o kronicnim bolestima i lijekovima koje uzimas.
Ne trebas raditi niti imati NIN (osim ako nesto nisu mijenjali).
Old 18.07.2017., 19:23   #1289
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
Nadjes GP-a kod kojeg zelis, odes kod njih i kazes da se zelis registrirati. Za to ti je potrebna putovnica/osobna i dokaz adrese. Nista drugo. Tamo ce ti dati jedan mali upitnik kojeg ces morati ispuniti i to je to. I da, vjerojatno ce ti zakazati prvi inicijalani pregled na kojem ce ti mjerit tlak, tezinu i opcenito pitanja o kronicnim bolestima i lijekovima koje uzimas.
Ne trebas raditi niti imati NIN (osim ako nesto nisu mijenjali).
Hvala!
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 11:38   #1290
Dizem da ne zariba na dnu
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:41.