Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2017., 22:36   #1461
Puno hvala
Zdenko Hozntreger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 22:42   #1462
Quote:
Dardevil 1977 kaže: Pogledaj post
Autobusni i željeznički kolodvor su gotovo jedan pored drugog. Do Doma na Drinskoj imaš pješice 15-tak minuta max.

Google karta kaže pješice 1.1 km.
vazno je samo da ako ces pjeske da ides pjesackim mostom preko pruge da si skratis put... da nebi lutao okolo


Sent from my MI 5 using Tapatalk
lovrobecem3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 08:34   #1463
Hvala obojici
Zdenko Hozntreger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:28   #1464
greška.
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:54   #1465
Gdje otici u Osijeku kod zubara na daljnju obradu zuba ak je stavljen lijek? Jel ima neki zubar gdje se moze otici a da nisi upisan? Naime, stavljen mi je lijek prije 3 tjedna u mjestu gdje radim, dosao sam na godisnji u Osijek i ovaj tjedan bih to trebao rijesit, zub me ne boli ali lijek ne valja da stoji predugo a i vjerojatno ce ispast, vec sada se dosta stanjio gornji sloj. Odlazim tek 24.8.
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:30   #1466
Quote:
castor8 kaže: Pogledaj post
Gdje otici u Osijeku kod zubara na daljnju obradu zuba ak je stavljen lijek? Jel ima neki zubar gdje se moze otici a da nisi upisan? Naime, stavljen mi je lijek prije 3 tjedna u mjestu gdje radim, dosao sam na godisnji u Osijek i ovaj tjedan bih to trebao rijesit, zub me ne boli ali lijek ne valja da stoji predugo a i vjerojatno ce ispast, vec sada se dosta stanjio gornji sloj. Odlazim tek 24.8.
moje preporuke. profesionalni brzi bezbolni

Sent from my MI 5 using Tapatalk
lovrobecem3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 15:26   #1467
Quote:
lovrobecem3 kaže: Pogledaj post
moje preporuke. profesionalni brzi bezbolni
Dobio sam dosta pozitivnih iskustava za njega ali nažalost ide na godišnji, narudžba tek iza 18.8., prekasno.
Neki drugi kvalitetan zubar? Mislim da se inače može svuda na plaćanje, to mi je nebitno, samo da napravi kako treba. Imam previše loših iskustava sa zubarima.

Hvala
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 17:43   #1468
Ima li netko možda koju staru fotografiju tvornice Mobilia / Ivo Marinković? (prije rušenja dakle)
Pišem seminar za fakultet na temu te bivše tvornice pa nastojim prikupiti što više korisnih informacija i priloga.
Hvala
Babydoxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 02:10   #1469
Quote:
castor8 kaže: Pogledaj post
Dobio sam dosta pozitivnih iskustava za njega ali nažalost ide na godišnji, narudžba tek iza 18.8., prekasno.
Neki drugi kvalitetan zubar? Mislim da se inače može svuda na plaćanje, to mi je nebitno, samo da napravi kako treba. Imam previše loših iskustava sa zubarima.

Hvala
Kod bilo kojeg privatnika. Na dobrom glasu su Čes i Siber. Mada kontam da ti se neće nista osobito dogoditi ako ti taj lijek ostane i duze od mjesec dana.
__________________
hic Rhodus, hic salta
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 14:11   #1470
Planiramo uskoro skoknuti do Osijeka pa tražim preporuke šta vidjeti i gdje ručati. Prvi nam je cilj Zoo vrt, pa planiramo prošetati šetnicom pored Drave - zanima me ima li tamo neki restoran? Idemo muž, ja i dvogodišnja curica pa je potreban i neki sadržaj za djecu.

Dalje, kolika je udaljenost od Zoološkog do te šetnice i kolika do centra grada? Imate li preporučiti neku dobru slastičarnu u centru (kolači & sladoled)?

I gdje ostaviti auto kad idemo u Zoološki (jer se prelazi trajektom) - ima li na toj strani rijeke neki javni parking? Ako imate još neki prijedlog gdje otići osim Zoološkog i šetnice slobodno napišite. Sorry na dužini posta.
Trudnica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 16:34   #1471
Evo ovako: ZOO Vrt se u biti nalazi na samom početku šetnice sa sjeverne strane. On ima svoj parking, a kompa (ili kako ti kažeš trajekt) je besplatna ali sa južne strane je izuzetno teško naći parking jer ima svega par mjesta. Ako Vam šetnja nije problem, možete do ZOO-a autom i tamo ga ostavite, pa onda kompom kasnije preko, pa u šetnju. Od mjesta gdje te kompa ostavi ima cca 2km šetnicom do centra grada, uz samu šetnicu ima restoran Galija (brod na Dravi), a kad se od šetnice ide prema gradskom trgu prođe se pored slastičarnice Petar Pan (sama slastičarna je nekih 500m od Galije). Ako je to puno za hodati onda se autom vratite u grad, ima veliki parking pored hotela Osijek (poznat po nazivu Rupa), tamo se plaća parking 2kn sat radnim danom, a od njega do pomenutih restorana i slastičarnice ima oko 300-400m.
Dardevil 1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 19:58   #1472
Po meni im je bolje ova druga opcija sto si naveo - parkirat u Rupi i na pola puta su svemu ( znog curice i hodanja jel). Sladoled - Petar Pan, Davos ( nije slasta ali je na lijepom mjestu i fin im je sladoled), Hotel Osijek ili Slasta na Trgu Slobode. Blizu je s jedne strane do kompe, obaviti Zoo, popiti tamo kavicu, pojesti nesto na Galiji, u El Pasu, American Bar dollaru mozda, ili recimo preparkirati ili pjeske otici do Tvrdje do Ruze ili Slavonske kuce na domace specijalitete.
U svakom slucaju, do Tvrdje morate prosetati kad ste vec u Osijeku.
A sto se tice klinke, ako ste na cijeli dan i ako bude lijepi vrijeme - kupanje na Kopici je uvijek dobra ideja i njoj i vama

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 19:39   #1473
Quote:
Trudnica27 kaže: Pogledaj post
Planiramo uskoro skoknuti do Osijeka pa tražim preporuke šta vidjeti i gdje ručati. Prvi nam je cilj Zoo vrt, pa planiramo prošetati šetnicom pored Drave - zanima me ima li tamo neki restoran? Idemo muž, ja i dvogodišnja curica pa je potreban i neki sadržaj za djecu.

Dalje, kolika je udaljenost od Zoološkog do te šetnice i kolika do centra grada? Imate li preporučiti neku dobru slastičarnu u centru (kolači & sladoled)?

I gdje ostaviti auto kad idemo u Zoološki (jer se prelazi trajektom) - ima li na toj strani rijeke neki javni parking? Ako imate još neki prijedlog gdje otići osim Zoološkog i šetnice slobodno napišite. Sorry na dužini posta.
Od centra do ZOO imaš nešto preko kilometra šetnje, a Dravu prelaziš kompom (besplatno za sve). Ako hoćeš preko mosta onda je najmanje duplo više, a gubite doživljaj vožnje kompom.
Šetnjica je lijepa, jedino je problem što baš nema hlada, pa je najbolje ranije ujutro ili kasnije poslijepodne. U ZOO je manje više po pitanju hlada OK. Uz put imaš dječje igralište uz obalu gotovo u samom centru i kod ZOO vrta. Preporuka posjetiti i vodenicu koja vam je uz put prema kompi (ulaz je besplatan, a po želji je mogće ostaviti donaciju u simboličnim iznosima). Ponekada se može i dobiti i brašno mljeveno u istoj.
Na samoj Dravi restorani uz put od centra do ZOO su Galija (brod), Kompa i restoran hotela uz sam ZOO vrt. Osim toga u centru i uz samu obalu u centru ima još restorana (Dolar bar je preporuka u svakom slučaju).
Slaste u centru preporuka je Waldinger i Slasta, a mogu proći ranije preporučene.
U centru bespla parkiranje ne prolazi (najeftinije rupa kod hotela Osijek), pa ti ja preporučam da idete autom do ZOO i tamo parkirate (veliki i besplatni parking, jedino nedostaje hladam ali to je i tako teško naći).
Obiđete ZOO, pa kompa i šetnja do centra. Obilazak ranije pomenutog mlina i centra, klopa u nekom od restorana, te sladoled i kolači. I povratak do auta istim putem.
Ne znam od kuda potežete do OS, ali ako ste iz daljega preporuka je da odete i do Kopačkog Rita (dodatnih 15 km autom u jednom smjeru) te šetnja Tvrđom uz obilazak muzeja i osvježenje u jednom od brojnih kafića u istoj. Kod Tvrđe imate veliki besplatni parking (tucanik) na istočnom ulazu u istu.
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 15:44   #1474
Zna li netko gdje se u Osijeku ili bližoj okolici, s mogućnošću dostave ako je okolica, mogu nabaviti domaći kulen i rakija? Kvalitetno i provjereno? Trebam za poklon.
__________________
Ljudi se mogu podijeliti u dvije kategorije: oni koji vole čokoladu i oni koji to ne žele prihvatiti.
Koralica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 17:12   #1475
Zna li netko gdje u gradu mogu pronaći sprejeve u boji za DIY i po kojoj cijeni? Konkretno me zanimaju oni u metalik finishu, a trebam rose gold/brončanu i srebrnu boju. Vjerojatno u tu kategoriju sprejeva spadaju i oni auto lakovi i slično, što god, samo da je u tim bojama i u spreju, a da se mogu bojati razni predmeti.
Blue Lotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 18:36   #1476
ConColor u Donjem gradu na Gupčevoj i u Retfali na kraju Strossmayerove, u Harmoniji na Gupčevoj i kod onog na križanju Gundulićeve i Kanižlićeve.

Ovo se odnosi na boje i sprejeve, ne na kulen!
Artu Ditu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 21:01   #1477
Quote:
Artu Ditu kaže: Pogledaj post
ConColor u Donjem gradu na Gupčevoj i u Retfali na kraju Strossmayerove, u Harmoniji na Gupčevoj i kod onog na križanju Gundulićeve i Kanižlićeve.

Ovo se odnosi na boje i sprejeve, ne na kulen!
hvala najljepša!
Blue Lotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 15:25   #1478
nevjerojatno kako je teško pronaći dobar domaći kulen

uglavnom, Grad Osijek ima novo dizajniranu web stranicu (čak nije ni loša), ali očito još nije u potpunosti proradila, pogotovo dio vezan za skidanje obrazaca za novi porez kojim će nam nametnuti
__________________
Ljudi se mogu podijeliti u dvije kategorije: oni koji vole čokoladu i oni koji to ne žele prihvatiti.

Zadnje uređivanje Koralica : 14.08.2017. at 15:37.
Koralica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 17:50   #1479
Probaj kod OPG Novosel iz Gata kraj Valpova, osim kulena imaju i druge suhomesnate proizvode. Na tabli pred kućom piše da je 170 kuna/kg.
Artu Ditu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 20:32   #1480
Quote:
Koralica kaže: Pogledaj post
nevjerojatno kako je teško pronaći dobar domaći kulen

uglavnom, Grad Osijek ima novo dizajniranu web stranicu (čak nije ni loša), ali očito još nije u potpunosti proradila, pogotovo dio vezan za skidanje obrazaca za novi porez kojim će nam nametnuti
Pa u Baranji kulena na sve strane, samo odeš do Bilja/Kopačeva i u prvom frizerskom salonu ćeš dobiti najbolje informacije..
Ja ti mogu preporučiti opg Orlov put u Kopačevu..
__________________
"Dođite brzo stop dovoljno mjesta za sve u bačvi ruma stop nema posla stop odlična plaća stop piješ cijeli dan stop ševiš cijelu noć stop požurite možda neće dugo trajati"
U2dva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.