Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2017., 00:51   #5081
pusti, homowca je impresionirao. vidackovic ce u svojem drugom mandatu popraviti sve sto je uprskao u prvom.
Old 07.07.2017., 13:39   #5082
Quote:
dim kaže: Pogledaj post
pusti, homowca je impresionirao. vidackovic ce u svojem drugom mandatu popraviti sve sto je uprskao u prvom.
Molim, moze li bez Homovca? U bilo kojem kontekstu.
Napoleon Wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 19:06   #5083
Quote:
Napoleon Wilson kaže: Pogledaj post
Molim, moze li bez Homovca? U bilo kojem kontekstu.
a nisam si mogao pomoći...

naši kritičari s najvećim dosegom su redom valjda i najgori kritičari - pored homowca tu su još zajović, polimac i pavičić. i valjda oremović, ne čitam večernji pa ne znam jel još tamo piše... užas.
Old 07.07.2017., 19:30   #5084
zaboravio sam i na onog 'nit smrdi nit miriše' njegića...
Old 16.07.2017., 11:23   #5085
Počela Pula. Otvaranje blaga jeza. Nakon ceremonije otvaranja i vatrometa potpuno neobjašnjivih 15 minuta ničega do početka filma, a kad su ga voditelji došli predstaviti, nisu im radili mikrofoni. U Areni je postavljen nekakav photo booth u kojem se posjetitelji mogu snimiti i onda se na platnu puštaju neke od tih snimaka - dakle, snimke lica ljudi koji sjede u mraku i, kao, nekako reagiraju na to što ih se snima, kako već ljudi i reagiraju u takvim situacijama, što će reći nikako. I sad to publika koja je došla na film treba gledati. Dvaput istih nekoliko neupečatljivih ljudi.

"Lavina", film otvaranja, tipičan frtaljproizvod iz produkcijske dnevne sobe Joze Patljaka. To je valjda trebala biti neka johnwatersovska obiteljska komedija o propitivanju spolnog i seksualnog identiteta, ali kao prvo to nije dugometražni film, a kao drugo trebao je biti odglumljen i naročito režiran beskrajno avangardnije da bi taj trash scenarij dobio ikakav smisao. Da je režirao mali Ivan Livaković, to po svojoj prilici i dalje ne bi bilo dobro, ali barem ne bi bilo ovako mlitavo. A otvarati festival nacionalnog filma s ovako nečim je odluka koja će, nadam se, imati svoje konzekvence.
Old 16.07.2017., 11:31   #5086
pula se nakon prvog dana moze okaraktezirati kao totalni fijasko.

film je dno. sto je to trebalo tomicu nikad necemo saznati.

Sent from my iPhone using Tapatalk
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 15:46   #5087
Lavina.. grozan film, pljeskao sam na kraju ekipi cisto iz pristojnosti.

Danas ocekujem puno više
Old 16.07.2017., 19:25   #5088
Hoćemo nekakvo Pula HoldEm predviđanje? Ja kažem Schmidt bere najvažnije i najviše njih, a po jednu do dvije sporedne Hani Jušić, Miliću i Grliću.
Old 16.07.2017., 19:36   #5089
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Hoćemo nekakvo Pula HoldEm predviđanje? Ja kažem Schmidt bere najvažnije i najviše njih, a po jednu do dvije sporedne Hani Jušić, Miliću i Grliću.
A s čim je on tamo?
josuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 19:51   #5090
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
A s čim je on tamo?
S "Mrtvim ribama".
Old 16.07.2017., 20:00   #5091
Quote:

mislis da ce ogresta dati schmidtu veliku zlatnu arenu? ne znam...

mada me ne bi zacudilo da radije da njemu nego jusicki. ipak je ona neki drugi svijet za njega. svijet kojeg se zasigurno pomalo boji i ne razumije.

U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 20:00   #5092
Quote:
S "Mrtvim ribama".
Da. Sad sam malo oko bacio na foršpan i osjećam strah. Ima li kaj za mene? Ponedjeljak, Srijeda, Petak ,a Blockbuster u Subotu je rezerviran! U Srijedu ću sigurno navratit pogledat Pjat jer ga još nisam ubo. Idealna prilika. Ovaj sexy sutra mi se čini tupas pa nisam siguran ima li smisla navratit. A Ustav u Petak? Ima li tu smijeha?
josuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 22:50   #5093
Kaj Pulu opet vodi Vidačković?

Sve se raspada.

Nije da nismo znali da je tako. Ali - s vremena na vrijeme lijepo se opet prisjetiti kako stvari stoje.

Da linkam na Curicu, do toga je došlo.

Rafaelić?

Koje su to promjene koje možemo očekivati?
- Pa, prije svega promjene u funkcioniranju HAVC-a, u smislu ustroja same institucije. Jedna jasnija politika raspolaganja državnim novcem, jasni hodogram kako se od prijave projekta do odobravanja projekta što se s njime u međuvremenu događa, jasnije ovlasti svih tijela HAVC-a itd. Neke članke u tom zakonu, kako je pokazala praksa, naprosto treba mijenjati. Treba gledati i paralelnu praksu, kako je to riješeno u drugim zemljama i što funkcionira, a da ima veze s našom pravnom stečevinom.

La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 00:55   #5094
"Goran" je za film ono što je Dinamo za pretkola Lige prvaka. Sve falš, gdje god pogledaš ništa ne funkcionira, ne mogu se spojiti dva dodavanja, gledaš tko su ti igrači, što to oni igraju, zašto svi govore nekim drugim jezikom, jesu obrambeni igrači slijepi ili koji kurac i ako jesu zašto ne igraju sa bijelim štapovima, koji je to sistem igre, ima li uopće sistema... i onda u zadnjoj minuti Vidu lopta pogodi u glavu ili Soudani istrči kontru iz nekog suludog odbijanca i nekako to završi i sad bi ti valjda trebalo biti drago što će opet igrati u skupini Lige prvaka, mada znaš da će ih tamo iskasapiti i da bi bolje bilo da nije u zadnjoj minuti pao taj krumpir-gol, jer bi se onda bar moglo reći da je sve katastrofa, ali sad ispada da nije, mada je očito da je, ali eto rezultat je kao pozitivan.

Usput, na aplikaciji festivala na kojoj se ocjenjuju filmovi za nagradu publike, možete film ocijeniti koliko god puta hoćete, ako se ne registrirate za nagradnu igru.
Old 17.07.2017., 10:05   #5095
@smoogj
da, dobra analogija. možda je gorana ipak trebao pisati balkanac a ne nordijac. balkanac bi to ili apsurdnije ili realnije. ovako... nikako.

i da, rasap pule se nastavlja. jedva da je itko od ekipe gorana dosao na poklon u arenu. sama arena praznjikava, a sad kad sam se upoznao s rasporedom tek neke stvari ne vjerujem.

sutra ultrahermeticni (pretpostavljam prema kratkom prethodniku) izlet prije spidermana. cisto da svi koji si dodju sacuvati mjesto za us hit zauvijek prekrize hr film.

veceras dva filma istog autora, pijat i ustav u drugom terminu... debilizam.

uglavnom - vidackovic bi se mogao opisati kao onaj drvotoc koji izjeda palme po jadranu. zivi od palmi, ubija palme..

vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 15:28   #5096
Tu me Inconnu svojevremeno pitala za mišljenje o "Goranu" kad sam branio "Svinjare" kao pokušaj nečeg drugačijeg, jer je i "Goran", rekla je, isto pokušaj nečeg drugačijeg. Razlika u drugačijosti je velika. "Svinjari" su autentični i autorski, dok je "Goran" kalkulantski konstrukt koji se u nastajanju redatelju (čiji mi je prošli film bio baš dobar) jako oteo kontroli i to najviše na glumačkom planu. OK, skandinavski krimići dobro prolaze, pa bih čak i pristao na tako nekakav koncept transponiran u "našu Skandinaviju", koliko god bio pun deus ex machina bešumnih tegljača, postmoderno kreiranih VHS kazeta iz kućne radinosti, likova koji su slijepi za potrebe scenarija, željezničkih stanica Podlugovi u Delnicama na kojima se čeka vlak za Fažanu, fantomskih visokih plaća u pilanama, sauna koje se zaključavaju izvana, i hrpetine scenarističkih proizvoljnosti kojih se sad ni ne mogu sjetiti. Ali onda tom materijalu treba pristupiti tako. Onda je to nategnuti šund trilerčić u kojem sve vodi prema (pre)krvavom kraju. Onda tu nema mjesta toj raskoljnikovskoj vrsti glume Franje Dijaka, onda nema potrebe da Nataša Janjić govori neki dijalekt koji nitko drugi u tom filmu ne govori, dapače - svatko govori neki svoj, onda je citatnost "Big Lebowskog", "Vlaka u snijegu" i Golika tu šaka u oko, a ne posveta. Onda napravi pošteni lokacijom izmješteni skandinavski, do ibera iskonstruirani krimić, a nemoj mi prodavati neke teške drame.

BTW, jučer je najavljivač nagradu Nikola Tanhofer izgovorio s naglaskom na fer. Di ih nalaze?
Old 17.07.2017., 17:31   #5097
Quote:

BTW, jučer je najavljivač nagradu Nikola Tanhofer izgovorio s naglaskom na fer. Di ih nalaze?

ne znam, ali buraz je skoro spalio oci prvim redovima publike svojim bijelim osmjehom. brijem da mu je ovo gaza da se probije u reklame za izbjeljivanje cakline

vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 20:44   #5098
čuo sam su neki filmovi iz glavnog programa dobili po TRI (3!!!) noćenja. zato je valjda bilo manje članova ekipe na poklonu gorana.
Old 17.07.2017., 21:11   #5099
Quote:
dim kaže: Pogledaj post
čuo sam su neki filmovi iz glavnog programa dobili po TRI (3!!!) noćenja. zato je valjda bilo manje članova ekipe na poklonu gorana.
To je Aćimovićev. Ovi koji nisu premijerni su dobili 6, premijerni nisam siguran, čini mi se 18. Ako je Marasović izignorirao naklon zbog toga, .
Old 17.07.2017., 22:48   #5100
I na kraju, koji film od navedenih vrijedi pogledati ? Pogledao sam samo Ustav RH.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.