Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2017., 17:49   #1
Elena Ferrante

Danas počitala Genijalnu prijateljicu. Genijalna knjiga. Genijalan završetak toma.

Lila u knjizi kaže da je Elena njezina genijalna prijateljica, no genijalna mi je u ovom slučaju Lila. Elena je dosadna.

Genijalna prijateljica - priča o odrastanju, o Napulju pedesetih, o Eleni i Raffaelli 'Lili'. Dio je Napuljskih priča. Jeste li vi već čitali knjigu? Kakva vam je? Jeste li čitali što drugo od Ferrante? Dane zaborava? Nešto što naši još nisu preveli? Jedva čekam nastavak.

Zadnje uređivanje Lyanna Stark : 30.03.2017. at 18:56.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 20:27   #2
Khm, khm...

Meni se učiteljica Olivero baš ružno provela prema Lili pri kraju romana, jest da je bila skoro pa dobra vila prema Eleni, ali ne kužim što ona točno ima protiv Lile?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 23:40   #3
Evo, upravo je procitah i ja.
Hm...mozda se Olivierica tako ponijela prema Lili jer je od nje ocekivala najvise, a ona ju je jako razocarala. Znala je koliko je Lila razborita, nepokolebljiva, ocekivala je da ce nastaviti skolovanje, da ce se izboriti za njega, biti ustrajnija u tim sukobima s ocem oko skolovanja ...Tako sam ja to shvatila...
AndreaBarber is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:45   #4
Quote:
AndreaBarber kaže: Pogledaj post
Evo, upravo je procitah i ja.
Hm...mozda se Olivierica tako ponijela prema Lili jer je od nje ocekivala najvise, a ona ju je jako razocarala. Znala je koliko je Lila razborita, nepokolebljiva, ocekivala je da ce nastaviti skolovanje, da ce se izboriti za njega, biti ustrajnija u tim sukobima s ocem oko skolovanja ...Tako sam ja to shvatila...
Olivero je jednom pričala Eleni o plebejcima. Kasnije sam se sjetila da ona možda Lilu smatra nižom od sebe jer se ne školuje.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 17:34   #5
Izuzetna knjiga, početak i kraj ovog dijela su mi sjajni, sredina me malo zamarala. Odlično je to s genijalnom prijateljicom, Lenú je Lila genijalna jer je naprosto silno inteligentna, Lili je pak Lenú jer je iskoristila podršku učiteljice i školovala se. Jedva čekam nastavke.
EineKleineMaus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.