Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 19:24   #41
Imaš li već stupiće?
Ako ne, onda ljepiš letve/daske sa rupom u sredini.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 02:04   #42
Nasao sam stupice na njuskalu. Probat cu tako po malo sa svake strane. Mislim da je to najjednostavnije. Hvala na savjetima
mihaelozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 12:26   #43
Bogme na pola metra pogoditi rupu 5 cm bez da ne izađeš negdje sastrane (u koso ) ili raskoliš stupac bi moglo biti veselo. Ili moraš jako dobro centrirati i stupac i svrdlo (a to na ruke je zbilja malo teže) ili nekako strojno to izvesti na tokarskom stroju ili sl.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:47   #44
Quote:
mihaelozg kaže: Pogledaj post
Ovako, imam neku ideju napraviti vanjsku rasvjetu za dvoriste. Onak ko oni inox stupici koji kostaju podosta.. Hocu da stupić (postolje) bude od drva i na njega bi improvizirao ili plexiglas cijev sa poklopcem ili teglicu neku.

Stupići bi bili okrugli ili kockasti cca 10cm promjera. I sad me zanima pošto moram kroz stupić provući kabel i staviti grlo, dal zna netko gdje bi se takvi stupići mogli dubinski provrtiti?

Visina bi im bila 50cm a unutarnja rupa bi trebala biti 4-5cm u promjeru.

Neznam u koju djelatnost to spada uopce.. I kolko bi kostala igra za cca 40 takvih stupića? Hvala

A zašto pobogu 5cm u promjeru?
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 21:23   #45
za malo "jaču" kvadraturu
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 22:44   #46
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
A zašto pobogu 5cm u promjeru?
Vjerojatno misli provuči utikač što je glupo jer utikač možeš raskopati pa u principu za kabel makar bio i od 2.5 kvadrata dosta je 1.5cm široka rupa, mada bi ja radije izbušio rupu širine svega 1cm i provukao 0.75 kvadratni kabel jer jači netreba ići za rasvijetu taman da se radi o 500W žarulji. A ako misli uvaliti grlo u rupu onda je to druga priča, mada opet može taj dio izbušiti krunom, pa čekić i dijetlom izbiti taj komad valjka i ostatak nastaviti bušiti s svrdlom debljine 1cm za kabel 0.75 kvadrata. Lakše je naći svrdlo za drvo debljine 10-12mm dužine 60cm nego svrdlo debljine 50mm i da bude dugačko 60cm !
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 09:15   #47
Da nije bila riječ o 5mm, pa je samo krivo napisano???
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 16:59   #48
Može li mi netko reći na koji način da izbočim godove tako da se osjete na dodir? Palo mi je na pamet da sa drot četkom isčetkam površinu, no to je oguliti i godove, a ja želim da se udubi samo mekši dio goda, dakle da drvo dobije udubine na mjestima godova tako da se osjeti tekstura dok se prelazi rukom preko njega (recimo kao što kvalitetni laminati imaju takvu teksturu)
dostaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 18:17   #49
Quote:
dostaje kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći na koji način da izbočim godove tako da se osjete na dodir? Palo mi je na pamet da sa drot četkom isčetkam površinu, no to je oguliti i godove, a ja želim da se udubi samo mekši dio goda, dakle da drvo dobije udubine na mjestima godova tako da se osjeti tekstura dok se prelazi rukom preko njega (recimo kao što kvalitetni laminati imaju takvu teksturu)

Ako toga imas malo onda ti je najjeftinije kupiti žičanu četku za brusilicu ili brusilicu, imaš svakakvih oblika pogledaj u Bauhausu, Pevecu i sl. trgovinama gdje je izbor ogroman.
https://www.google.hr/search?q=zican...f9cEO3fBg1TPM:

Makita je napravila alat za to ali je skupa - http://alatimilic.hr/shop/makita-bru...-s-cetkom-9741

Ako imaš 2-3 m3 drveta onda daj to na pjeskarenje, tako sam ja radio terasu.

Najljepše ispadne na tvrdom drvetu - hrast, dok je na jelovini problem grubost četki koje sam spomenuo .....
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 19:00   #50
ja sam skurio daske/grede sa brenerom, onako da su već počele groriti, i onda drot kefa na flekserici i očistiš izgoreno. crn ko dimnjačar poslije ovoga
nakon toga čelična vuna u ruke i zagladiš sve
na slici http://imgur.com/a/EuNmx onaj tamni pult lijevo je nakon toga prefarban smeđim sadolinom a greda iznad roštilja je samo zaštičena bezbojnim (zumiraj da bolje vidiš)
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 22:45   #51
VW BUG i bager666999, hvala na odgovorima

Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
ja sam skurio daske/grede sa brenerom, onako da su već počele groriti, i onda drot kefa na flekserici i očistiš izgoreno. crn ko dimnjačar poslije ovoga
nakon toga čelična vuna u ruke i zagladiš sve
na slici http://imgur.com/a/EuNmx onaj tamni pult lijevo je nakon toga prefarban smeđim sadolinom a greda iznad roštilja je samo zaštičena bezbojnim (zumiraj da bolje vidiš)
e točno ko taj tvoj pult želim! čak i takve boje!
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
Ako imaš 2-3 m3 drveta onda daj to na pjeskarenje, tako sam ja radio terasu.
jel pjeskarenje ok za jelovinu ili smreku?

inače, volio bih od tako obrađenog drveta veliku komodu za dnevni (2,5 x 0,6 x 0,8m)

čisto laičko pitanje, razmišljao sam koristiti građevinske fosne jer mi je nepravilno drvo lijepo. Čak niti pukotine nisu problem, mislio sam ih krpati s epoksijem. Cijela komoda bi trebala ispasti onako "sirovo" ali uglađeno (da se vide godovi i da je nepravilna ali glatka na dodir)
dostaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 22:27   #52
60 dužinskih cm u slici, promjer do 20 mm ..ako ti tako odgovara ?


jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 16:10   #53
Kao sto je netko vec predlozio ako rupa ne treba biti okrugla - stupic sloziti od dvije letvice (ili postojeci stupic prepiliti na pola duzinom), na svaku letvicu duzinom uglodati utor. Na kraju dvije letvice zalijepis i od utora si dobo rupu sredinom.

I meni je enigma zasto bi rupa trebala biti 5cm u promjeru?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 20:08   #54
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
,.. na svaku letvicu duzinom uglodati utor.
cirkularom
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 20:22   #55
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
cirkularom
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 09:37   #56
bilo bi najbolje da nabije cjev od skele u zemlju pa oko nje posadi drvo , od kojeg za 35 godina napravi stupiče .Cjev bi
taman sačuvala rupu u trupcu , za to vrijeme istrunula tak da se ne zatupi pila .
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 09:49   #57
Di ces nac plexi cijev s poklopcem ideja je ok..i cemu ce ti rupa 5 cm pobogu?Stavi unutra led rasvijetu 12V,0.75mm2 kabl i vozi..
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 10:40   #58
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
za malo "jaču" kvadraturu
Elkaleks 50 i priključak za elektru odma sprovede trofaz deset kvadrata..
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 12:33   #59
postaviti XHE49/A 3x185 kabel s kojim povezuju trafostanice ?
na 0.5 m visine stoji sam, ne treba ni drveni stupić
ofarbaš u smeđu boju i to je to
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 16:02   #60
I tad žena pita:"A zakej tvoj ne stoji tak?"
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.