Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2015., 15:54   #6281
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Na žalost nema, to su samo pletiva impregnirana s malo lavande ili aloae. ..do prvog pranja. To su navlake najnižeg segmenta.

Upozoravali smo na to više puta na forumu, ali na žalost ne nalete svi na te podatke.

Kao što sam već napisao, takvih madraca ima u svakom dućanu s madracima za manje love.

http://perfecta.hr/stella-proizvod-8...ondetail83_374
http://www.ergoactiv.net/proizvodi/futura-basic-madrac
http://jysk.hr/spavaca-soba/madraci/...85-dreamzone-0
http://jysk.hr/spavaca-soba/madraci/...70-dreamzone-0
i tako redom...

preporuka bi bila da umjesto madraca s PU pjenom pogledate modele s HR pjenom
Eh da mi je pred 6 godina bilo imati ovu pamet koju sada imam, zasigurno bih guglala prije nego bi uopće došlo do prezentacije, kamoli do kupovine, no takve me stvari nisu zanimale, sad sam maaalo odrasla u međuvremenu pa pazim i informiram se na više strana!

Pogledat ću linkove, hvala na informaciji i preporuci!
agathos is offline  
Old 26.04.2015., 18:55   #6283
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post

Madrac može imati mekšu i tvrđu stranu, ali obije strane moraju imati jednak raspored zona - rame duboko, leđa plitko, guzica srednje.
sa donje strane je madrac potpuno isti gornjoj kad ga okrenes po duljini ,ali je slika pod kutem pa ti se cini da nije.
pa onda ako je usmjeren sa obje strane zone su dobre,ako nije nisu.
lokva808 is offline  
Old 26.04.2015., 19:18   #6284
Pozdrav,

dvoumim se između ova dva madraca
http://www.meblo.hr/madrac-thai-spa/pid/2531
http://www.meblo.hr/madrac-perla-multipocket/pid/2783

a vidim da tu ima stvarno dobrih znalaca pa molim savjet koji je boljii
Hvala
Kikica is offline  
Old 27.04.2015., 00:28   #6285
I ja se dvoumim u kupovini,između ova dva madraca,mada više vjerujem meblu ipak me zanimaju mišljenja. Clima hybrid mi je preskup iako je on bio prva želja.

http://www.meblo.hr/madrac-aktiv-memory-13-3/pid/2456

http://www.vitapur.hr/spavaca-soba/m...le-14-2-memory

Iskrena iskustva,hvala
kiksy is offline  
Old 28.04.2015., 15:44   #6286
Pozdrav,

Buduci da se bas i ne razumijem u madrace, može savjet vezano uz ovaj madrac. Hvala
http://www.meblo.hr/madrac-clima-hybrid/pid/3138
babetina is offline  
Old 05.05.2015., 22:01   #6287
Ptanje za Ergoactiv znalce!
Ima li tko Ambasador? http://www.ergoactiv.net/proizvodi/ambasador-madrac
Kupili bismo ga jer mi se cini dobra ponuda s free podnicom, ali ga nemaju izlozenog znam da ce napredni korisnici madraca skociti na mene da kako mogu kupiti madrac bez probe spavamo na jogi lateks madracu vec 5 godina, nemamo nekih specijalnih problema i mislim da nema sanse da ovo bude losa kupovina.
Muci me odabir tvrdoce i tu mi treba necije iskustvo ili znanje. Probali smo u ducanu Consul F1 i taj mi je totalno premekan, dok mi je recimo Royal latex F1 bas ugodan. Jel zna netko mozda je li tvrdoca Ambasadora cca usporediva s Consulom ili Royal latexom?
Hvala
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Old 08.05.2015., 22:38   #6288
Quote:
kiksy kaže: Pogledaj post
I ja se dvoumim u kupovini,između ova dva madraca,mada više vjerujem meblu ipak me zanimaju mišljenja. Clima hybrid mi je preskup iako je on bio prva želja.

http://www.meblo.hr/madrac-aktiv-memory-13-3/pid/2456

http://www.vitapur.hr/spavaca-soba/m...le-14-2-memory

Iskrena iskustva,hvala
ovo su madraci sa PU pjenom što znači da su loše kvalitete jer punilo mora biti
isključivo HR pjena jer ona ima rupice u sebi i samim time idealno struji zrak kroz madrac
memory pjena je idealna za svačiji ukus jer se ona prilagodi tijelu tako da takav madrac slobodno možete kupiti na slijepo bez probe , bez bojazni da Vam je pretvrd ili premekan

dakle kombinacija HR pjene i memory pjene je idealna za madrac srednje kvalitete i cijene

pošaljite upit na ovaj oglas , ja sam od njih kupio madrac i stvarno im je omjer kvalitete i cijene idealan

http://www.njuskalo.hr/madraci/madra...oglas-14817616
keko69 is offline  
Old 08.05.2015., 23:05   #6289
Quote:
neslin kaže: Pogledaj post
Poz.

U nekoj sam potrazi za madrace za djecu pa istrazujem trziste sada. Naletim na ovu temu i ima ogromna kolicina podataka da je jednostavno nemoguce sve pohvatat. Treba mi madrac za krevete na kat, 200x90. Gornji madrac ne smije preko 19cm zbog sigurnosti, al to mi se cini ok debljina. Nisam neki ljubitelj opruga (boneli) a kako vidim tu po opisima, podnica je takva da mi djepicaste opruge ne igraju jer su podnice takve da je razmak nekih 5-6cm mislim. Podnica je obicna drvena nista posebno. Ne mislim da je ovo jedini madrac na kojem ce spavat cijeli zivot tako da ne bi trosio nesto previse. Ciljao sam na nesto od neke pjene. Ako neko ima preporuku, u uho sam se pretvorio. Gledao sam lunasan, izgledaju mi ok cijene.

A sad kad vec postam zanima me i preporuka za bracni. Davno sam, nadobudno neistrazivsi teren dovoljno, kupio madrac koji je bio malo skuplji. Uzeo sam neki viscotherm u kike (mislim 10cm memory+15cm HR da je sastav, trebao bi pogledat, ovako izgleda http://www.namestaj24.com/posts/idej...viscotherm-748 al nije taj). Problem je sto kad sam ga donio kuci niije bio uopce kao u trgovini To je pretpostavljam stoga jer nisam imao pravu podnicu i vjerojatno jos nesto nedostaje. Imam obicnu letvicastu podnicu, i jednostavno je madrac bio "premekan". Onda sam narucio jos dodatno pjene 10cm ispod njega, mislim PU pjene jer sam jednostavno osjecao kao da previse "upadnem" u njega, a i sjecam se da je u trgovini jedno 20cm bilo iznad "ruba" kreveta, dok je u prvotnoj varijanti kod mene iznad "ruba" bilo jedva 2-3 cm. Zato sam stavio tu pjenu jos ispod. Od tad je bolje, dobio je na tvrdoci, ali jos fali ono "nesto". Koja bi podnica uopce isla na takav madrac a da on ima potrebnu tvrdocu. Znaci u trgovini je imao to, dakle ocito nesto u mom setupu ne stima.
10cm memory pjene je previše zato Vam je madrac bio premekan, a što se tiče madraca za djecu kontaktirajte firmu Feniks interijeri , vjerujem da će Vam znati ponuditi najbolje za Vašu djecu a da nije skupo jer sam ja od njih kupio madrac EDEN i za klince light sleep i prezadovoljni smo, pogotovo cijenom a kvaliteta je ista kao i u velikim salonima

http://www.njuskalo.hr/madraci/madra...oglas-14817616
keko69 is offline  
Old 09.05.2015., 17:00   #6290
Quote:
keko69 kaže: Pogledaj post
memory pjena je idealna za svačiji ukus jer se ona prilagodi tijelu tako da takav madrac slobodno možete kupiti na slijepo bez probe , bez bojazni da Vam je pretvrd ili premekan

dakle kombinacija HR pjene i memory pjene je idealna za madrac srednje kvalitete i cijene
Mislim da je ovo uvjerljivo najgore krivo navođenje na cijelom topicu. Memori pjena ima specifičan ugođaj koji većini ljudi ne odgovora i to je prva kategorija madraca koja se ne smije kupiti bez isprobavanja.

Druga primjedba ide na preporučeni "madrac". Ovaj tip madraca je kod nas postao nešto sasvim normalno. Nigdje u svijetu nisam vidio ovakve madrace. Prije svega ovo nije memori madrac, jer 3 cm ergonomskog sloja od memori pjene nije dovoljno da popuni sve neravnine na tijelu i rastereti kralježnicu. Pravi memori madraci imaju 7-8cm memori pjene.
Ovo je nešto što kod nas rade svi tapetari - nabacuju slojeve pjene jedan na drugi prodaju to kao madrac. To nije madrac niti ti ljudi imaju ikakvo znanje o ergonomiji i izradi madraca. Cijena je za utrošeni materijal korektna, ali to nije madrac. ..ili bolje reći to nije ergonomski ispravan madrac.
afoj is offline  
Old 09.05.2015., 23:58   #6291
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo uvjerljivo najgore krivo navođenje na cijelom topicu. Memori pjena ima specifičan ugođaj koji većini ljudi ne odgovora i to je prva kategorija madraca koja se ne smije kupiti bez isprobavanja.

Druga primjedba ide na preporučeni "madrac". Ovaj tip madraca je kod nas postao nešto sasvim normalno. Nigdje u svijetu nisam vidio ovakve madrace. Prije svega ovo nije memori madrac, jer 3 cm ergonomskog sloja od memori pjene nije dovoljno da popuni sve neravnine na tijelu i rastereti kralježnicu. Pravi memori madraci imaju 7-8cm memori pjene.
Ovo je nešto što kod nas rade svi tapetari - nabacuju slojeve pjene jedan na drugi prodaju to kao madrac. To nije madrac niti ti ljudi imaju ikakvo znanje o ergonomiji i izradi madraca. Cijena je za utrošeni materijal korektna, ali to nije madrac. ..ili bolje reći to nije ergonomski ispravan madrac.

Prema kojima to istrazivanjima postovani kolega Afoj tvrdi da madraci od memory pjene vecini ljudi ne odgovaraju, koji je to specifican neodgovarajuci ugodjaj.
Opet smo se malo zaigrali i dali masti na volju pa tvrdimo nesto za sto u biti nema podloge, omaklo se zar ne?
madraci is offline  
Old 10.05.2015., 00:16   #6292
Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
Prema kojima to istrazivanjima postovani kolega Afoj tvrdi da madraci od memory pjene vecini ljudi ne odgovaraju, koji je to specifican neodgovarajuci ugodjaj.
Opet smo se malo zaigrali i dali masti na volju pa tvrdimo nesto za sto u biti nema podloge, omaklo se zar ne?
Ništa se nije omaklo. Memori madraci nikad nisu bili odabir većine. Čak i ako nemate vlastitog iskustva u prodaji, nije vam potrebno nikakvo istraživanje, već je dovoljno pogledati ponudu proizvođača koji rade sve vrste madraca. Omjer modela s memori pjenom će vam sve reći. Osobno sam radio s madracima u vrijeme kad su memori madraci bili najveći hit, a i onda su bili manji dio prodaje i kod svakog proizvođača su svedeni na 2-3 modela u šumi HR-a i latexa.
Obzirom da radite s memori madracima, pretpostavljam da znate što je specifično kod njih i da je taj osjećaj većini kupaca odbojan. Zapravo, vjerojatno ne znate, jer prodajete samo memori madrace, pa vam i dolaze samo kupci koji traže memori. Nemojte se zabuniti, je nisam rekao da memori madraci nisu dobri. Samo sam napomenuo da je to zadnji materijal koji bi trebalo kupiti bez isprobavanja.
afoj is offline  
Old 12.05.2015., 22:54   #6293
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Ništa se nije omaklo. Memori madraci nikad nisu bili odabir većine. Čak i ako nemate vlastitog iskustva u prodaji, nije vam potrebno nikakvo istraživanje, već je dovoljno pogledati ponudu proizvođača koji rade sve vrste madraca. Omjer modela s memori pjenom će vam sve reći. Osobno sam radio s madracima u vrijeme kad su memori madraci bili najveći hit, a i onda su bili manji dio prodaje i kod svakog proizvođača su svedeni na 2-3 modela u šumi HR-a i latexa.
Obzirom da radite s memori madracima, pretpostavljam da znate što je specifično kod njih i da je taj osjećaj većini kupaca odbojan. Zapravo, vjerojatno ne znate, jer prodajete samo memori madrace, pa vam i dolaze samo kupci koji traže memori. Nemojte se zabuniti, je nisam rekao da memori madraci nisu dobri. Samo sam napomenuo da je to zadnji materijal koji bi trebalo kupiti bez isprobavanja.
Omaklo se omaklo, kao i hrpa drugih tvrdnji i navlakusa, ali eto dosadilo mi o tome da stalno pisem i crtam.Dvojac kad se upregne, znas na koga mislim, zar ne i eto ti posla.
No ostanimo na memory madracima.
Zasto nema sto modela kao HR pjena i latexa, zato sto su obicno tih par modela u vrhu ponude , kod ozbiljnih proizvodjaca a raditi kombinacije sa vise gustoca i tvrdoca memory u jednom madracu kao sto se to radi u HR je besmisao, te ih i stoga nema
Ja ne prodajem samo memorye, cak ih ostavljam u istom omjeru kao do sada a npr nudit ce se 4 modela sa džepicima , plus džepićasta jezgra radjena tocno po mjeri kupca, tj slaganje pjena HR, memory i latexa na dvije razlicite džepičaste jezgre dok se ne dobije najbolja kombinacija za osobu za koju se radi. A problem sa temperaturom, tj toplinom kojom memory zraci je vec odavno rijesen, vjerujem da si upucen da se vec dugo nalazi u ponudi memory koji nije termoaktivan nego je skoro uvijek isto tvrd bila toplo ili hladno.
A nebi se trebao kupiti niti jedan madrac bez probe a ne samo memory. I ne nisu kod mene dolazili samo ljubitelji memorya, iako ih je bilo dosta i sve do jednog su odusevljeni Curemovim modelima, vjerovatno zato sto je to vrlo vrlo dobar madrac jer je memory kvalitetan, ali ako stavis memory tipa u Galaxyu od Perfecte onda nije cudo da taj kupac , narocito ako je malo teze gradje zamrzi memory i ima negativno misljenje.
Dakle tvoja tvrdnja nije tocna i nemoj molim te tvrditi nista sto ne mozes dokazati nekim relevantim dokazom, jer gubis kredibilitet, a vec se skupilo par stvari koje si tvrdio i obecao dokazati i pokazati taj dokaz pa nismo to docekali, i to uvijek u prepirci sa mojom malenkosti.
Biti cu zadovoljan tvojim cijepkanjem madraca raznih trgovaca i definiranjem sto je " best buy" dok god na kraju ne navedes vodu na poznati mlin, a neke insiderske price sa tog mlina bas i ne zvuce sumovito.
madraci is offline  
Old 13.05.2015., 11:31   #6294
Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
Omaklo se omaklo, kao i hrpa drugih tvrdnji i navlakusa, ali eto dosadilo mi o tome da stalno pisem i crtam.Dvojac kad se upregne, znas na koga mislim, zar ne i eto ti posla.
blabla bla ista priča svake 4 strane i još niste polovili di ko spada
No ostanimo na memory madracima.
Quote:
Dio teksta koji nema veze s temom već je standardna reklama "nudim ovo i ono"
Quote:
A problem sa temperaturom, tj toplinom kojom memory zraci je vec odavno rijesen, vjerujem da si upucen da se vec dugo nalazi u ponudi memory koji nije termoaktivan nego je skoro uvijek isto tvrd bila toplo ili hladno.
Dobro sam upućen, ali vi niste. Termoaktivnost pjene nije razlog zbog kojeg je ljudima vruće na memori pjeni. Termoaktivnost je samo osobina pjene koja omogućava promjenu tvrdoće prilikom zagrijavanja pjene. Pjena ne grije nas, nego mi grijemo nju (ne zrači pjena,nego mi) i za toplinu kod spavanja je potpuno nebitno da li je pjena termoaktivna ili nije. Toplina koju ljudi osjećaju dolazi od veće površine kojom je tijelo u kontaktu s madrcem u odnosu na ostale materijale i više od toga od same kvalitete pjene. Memori pjena je znatno zatvorenija od ostalih materijala. To ionako nije bila tema mog posta na koji ste se obrecnuli.
Quote:
A nebi se trebao kupiti niti jedan madrac bez probe a ne samo memory.
I di je sad problem!? To je upravo ono što sam ja napisao!? Samo to mora biti vaša izjava ,a ne moja !? ..bolesno

Memori pjena ima drugačiji ugođaj ležanja od ostalih materijala koji su relativno slični. To većini ljudi ne odgovara, a onima kojima odgovara je to najbolja stvar na svijetu. Ne vidim problem? Rade se sve vrste madraca, ali se na kupuju bez probe. u postu koji sam quotao je navedeno da memori madrace nije neophodno isprobati. Je, potrebno ih je isprobati ! Za nekog tko nije u mogućnosti probati madrac, pametnije je kupiti HR ili džepičasti s HR-om , je bi kasnije moglo biti "uf , pa meni je to kako tonem u tu pjenu grozno" Tu rečenicu sam čuo i previše puta i za top memori madrace i za šrot memori madrace.

Što se tiće vaše egzaktne znanosti , tu smo već sve rekli i nije potrebno ponavljati.
afoj is offline  
Old 13.05.2015., 12:07   #6295
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Memori pjena ima drugačiji ugođaj ležanja od ostalih materijala koji su relativno slični. To većini ljudi ne odgovara, a onima kojima odgovara je to najbolja stvar na svijetu.
Kak je onda firma Tempur-Pedic izgradila svoj biznis kao prva firma sa memory foam madracima kaj svi desetljecima sanjaju da ih kupe ako ne valjaju
europe2seoul is offline  
Old 13.05.2015., 12:36   #6296
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Kak je onda firma Tempur-Pedic izgradila svoj biznis kao prva firma sa memory foam madracima kaj svi desetljecima sanjaju da ih kupe ako ne valjaju
Zbog ovih kojima je to najbolja stvar na svijetu.
Tempur je bio i ostao prvi. Samo, da li ste upoznati s cijenama Tempur madraca? Nisu to baš madraci široke potrošnje. Tempur je vršni brand i cijenom i kvalitetom.
Opet napominjem da nisam nigdje rekao da ti madraci nisu dobri. Naprotiv, kvalitetna memori pjena je superiorna većini ostalih materijala po točkastoj elastičnosti. Tek nove genracije HR pjena i neke varijante Talalay latexa su dosegle slične osobine.
Govorim samo o tome da od 100 ljudi njih 60 ili više će reći da osjećaju nelagodu kad legnu ne memori pjenu. Onih preostalih 40 će reći da lebde. Zbog toga je potrebno isprobati madrac. To ne znači da su to loši madraci već da jednostavno ne odgovaraju većini. Ista stvar je s vodenim krevetima koji su ergonomski gledano najbolja opcija, ali tu će 90% ljudi reći "ne hvala".
afoj is offline  
Old 13.05.2015., 14:02   #6297
@afoj
molila bih te mišljenje u vezi podnica,

pročitala sam na temi da je bolje kad su letvice u gumenim nosačima položene na podnici, a ne da su pričvršćene sa strane
vrijedi li to i za džepičaste m. sa zonama,
više bi mi odgovarale ove druge jer su niže pa bi madrac (koji je dosta visok) više bio u okviru kreveta,krevet je za jednu osobu, unaprijed zahvaljujem
Matana is offline  
Old 13.05.2015., 17:57   #6298
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Toplina koju ljudi osjećaju dolazi od veće površine kojom je tijelo u kontaktu s madrcem u odnosu na ostale materijale i više od toga od same kvalitete pjene. Memori pjena je znatno zatvorenija od ostalih materijala.
Da li ovo znači da to grijanje ovisi i o debljini memory pjene, pa i težini spavača, jer tijelo (iste težine npr.) više utone u memory pjenu od 8cm, nego li od 4cm, pa je naravno i grijanje izraženije jer pjena više obujmi spavača ?

Kako je memory pjena u pravilu na vrhu madraca (1. sloj) onda to grijanje i obujmljivanje spavača donekle ovisi i o kvaliteti navlake madraca ?

Ako je memory pjena manje prozračna od HR, pa čak i PU, možda je onda bolja kombinacija nje i džepića koji imaju veću prozračnost od bilo koje druge pjene, pa će se taj termo efekt memory pjene donekle ublažiti ?

Vodeći se upravo tom logikom (i isprobavanjem svih madraca na lageru Emmezete u K. Sućurcu), sam se odlučio uzeti (dostava je sutra ), Imperijal Memory madrac: http://www.emmezeta.hr/namjestaj/mad...r_opis-content,

koji mi se učinio kao neki Best Buy, a iako nisam pobornik memory pjene, opet mi je bilo ugodno ležati na ovom madracu, sa konkretnim osjećajem potpore ispod, a logika mi je govorila da ako ništa drugo najbolji materijal ispod memory sloja bi trebala biti džepičasta jezgra koja ima veliku prozračnost, vrijeme će pokazati da li sam bio u pravu, ako ništa drugo tih 4cm memory sloja je samo na jednoj strani madraca, pa ako problem grijanja (posebno na ljeto), bude previše izražen, uvijek ga mogu okrenuti na drugu stranu

Afoj, ako može samo mišljenje o podnici, jer trenutno imam nekakvu ovakvu:

http://www.vezo-commerce.com/upload/...0113299(9).jpg

(u stvari je samo jedna noga u sredini, Meblo je krevet pa je mislim i podnica), a trenutno je nisam mislio mjenjati (barem neko vrijeme), koliko dugo (otprilike) ova priča može držati vodu do zamjene za gušću podnicu, a da ne prouzroči nepovratno oštećenje madraca ?

Valjda i sloj "filc apertirani 700g/m2" koji se nalazi iznad i ispod džepičaste jezgre ipak donekle daje čvrstoću i povezanost džepića ?

Zadnje uređivanje City : 13.05.2015. at 21:36.
pskaro is offline  
Old 13.05.2015., 23:07   #6299
termopjena

Dakle Afoj gdje ti izvlacis rijeci koje ja nisam kazao.
Kdje i kad sam ja rekao da memory grije. Memory pjena je termoaktivna..ali to ne znaci da ona grije...iako u biti grije jer fizika kaze da energija ne nestaje..znaci toplina naseg tijela grije pjenu ciji je tocan naziv termoaktivna pjena a ne uobicajen memory pjena . E sad ta toplina ne moze nestati ..pa je prisutna kao osjecaj da je pjena topla a to nekome smeta a nekome ne .I to sto tijelo vecim dijelom lezi u memory pj. nego u ostalima je smisao pjene jer time bolje podupire tijelo i smanjuje pritisak na cm2tijela, no to nema toliko veze sa toplinom.Imas ljudi koji se vise znoje..topliji su..bolja cirkulacija abimas ih koji su hladniji..vecinom zenska populacija.
Nase tijelo isijava toplinu..pjena je akumulira i dio vraca prema povrsini..prema nama i to je osjecaj da te pjena grije
Ti opet neutemeljeno tvrdis da vecini ne odgovara.. ma gdje si to iskopo..iz vlastitog iskustva..ako..onda tako i navedi a ne tvrdnja "vecini ne odgovara"..nonsense i to ne samo jedan tvoj nonsense.
a sto se tice Xsensora ma daj molim te..pametni hrvatski trgovac madracima kojem je domet rasclanjvanje madraca po vrsti pjene i gustoci ..je uceniji od par tisuca trgovaca i stotine proizvodjaca madraca sirom svijeta koji ga koriste.
Eh ego moj visi od najvece planine.

Zadnje uređivanje madraci : 13.05.2015. at 23:25.
madraci is offline  
Old 13.05.2015., 23:17   #6300
Quote:
pskaro kaže: Pogledaj post
Da li ovo znači da to grijanje ovisi i o debljini memory pjene, pa i težini spavača, jer tijelo (iste težine npr.) više utone u memory pjenu od 8cm, nego li od 4cm, pa je naravno i grijanje izraženije jer pjena više obujmi spavača ?

Kako je memory pjena u pravilu na vrhu madraca (1. sloj) onda to grijanje i obujmljivanje spavača donekle ovisi i o kvaliteti navlake madraca ?

Ako je memory pjena manje prozračna od HR, pa čak i PU, možda je onda bolja kombinacija nje i džepića koji imaju veću prozračnost od bilo koje druge pjene, pa će se taj termo efekt memory pjene donekle ublažiti ?

Vodeći se upravo tom logikom (i isprobavanjem svih madraca na lageru Emmezete u K. Sućurcu), sam se odlučio uzeti (dostava je sutra ), Imperijal Memory madrac: http://www.emmezeta.hr/namjestaj/mad...r_opis-content,

koji mi se učinio kao neki Best Buy, a iako nisam pobornik memory pjene, opet mi je bilo ugodno ležati na ovom madracu, sa konkretnim osjećajem potpore ispod, a logika mi je govorila da ako ništa drugo najbolji materijal ispod memory sloja bi trebala biti džepičasta jezgra koja ima veliku prozračnost, vrijeme će pokazati da li sam bio u pravu, ako ništa drugo tih 4cm memory sloja je samo na jednoj strani madraca, pa ako problem grijanja (posebno na ljeto), bude previše izražen, uvijek ga mogu okrenuti na drugu stranu

Afoj, ako može samo mišljenje o podnici, jer trenutno imam nekakvu ovakvu:

http://www.vezo-commerce.com/upload/...0113299(9).jpg

(u stvari je samo jedna noga u sredini, Meblo je krevet pa je mislim i podnica), a trenutno je nisam mislio mjenjati (barem neko vrijeme), koliko dugo (otprilike) ova priča može držati vodu do zamjene za gušću podnicu, a da ne prouzroči nepovratno oštećenje madraca ?

Valjda i sloj "filc apertirani 700g/m2" koji se nalazi iznad i ispod džepičaste jezgre ipak donekle daje čvrstoću i povezanost džepića ?
Filc je glupost..glupost u ovoj verziji jer ponistava kvalitete dzepica. madrac je Hespov ali ga rade za Vezo komerc. Memory 4cm je granicna visina ako je 50 i vise kg po m3 ali ako je ispod onda je lose. Ako vas memory ne drzi probajtenaci kombinaciju sa latexom. Inace kombinacija dzepica i memorya je super ako su kvalitetni oboje. Trazite info o broju dzepica po m2..sto vise to bolje. 250 je minimum kvalitete
madraci is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.