Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2013., 21:20   #2001
Quote:
NećešRazbojniče kaže: Pogledaj post
pa jel stvarno tak strog režim, baš svaki dan se mora radit? što recimo ak se čovjek razboli, npr zaboli ga glava, a prije toga je odradio 5.mj i bio uzoran, i zatraži dan slobodan da odmori jer mu je pozlilo? jel ga onda tjeraju doma ili kak se to riješava, obzirom da svi pričaju da se radi svaki dan..

i na kraju ugovora, od 8.mj. jel onaj "godišnji" kak govore, između dva ugovora za koji kažu da traje 1,5-2 mj. jel se dobije kakva naknada u to vrijeme? ili baš ništa, znači plaćeno je samo ono odrađeno?
možeš dobiti oslobođenje s dužnosti, tzv. "off sick", no to nikako ne može biti banalan razlog da te "Zaboli glava", jer bi svi dolazili s izgovorom da ih boli glava kad se umore od posla... off the record - uvijek pali ako imaš proljev/povraćanje, zato što se boje širenja virusa na brodu (pogotovo ako radiš s hranom), zbog Norovirusa je nedavno slavna Queen Mary 2 imala problema, dakle u slučaju da povraćaš/imaš proljev, izoliraju te u medical centru na 48 sati od zadnjih simptoma...

Trajanje ugovora i godišnjeg ovisi od kompanije do kompanije, i od tvoje pozicije - no odmor približno traje 2 mjeseca... bez naknade za hotelske pozicije, opet sve ovisi o tvom ugovoru - dosta časnika prima plaće i dok su kod kuće.
legionnaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 22:48   #2002
Quote:
legionnaire kaže: Pogledaj post
možeš dobiti oslobođenje s dužnosti, tzv. "off sick", no to nikako ne može biti banalan razlog da te "Zaboli glava", jer bi svi dolazili s izgovorom da ih boli glava kad se umore od posla... off the record - uvijek pali ako imaš proljev/povraćanje, zato što se boje širenja virusa na brodu (pogotovo ako radiš s hranom), zbog Norovirusa je nedavno slavna Queen Mary 2 imala problema, dakle u slučaju da povraćaš/imaš proljev, izoliraju te u medical centru na 48 sati od zadnjih simptoma...

Trajanje ugovora i godišnjeg ovisi od kompanije do kompanije, i od tvoje pozicije - no odmor približno traje 2 mjeseca... bez naknade za hotelske pozicije, opet sve ovisi o tvom ugovoru - dosta časnika prima plaće i dok su kod kuće.

Da malo ispravim on što bi on mogao krivo shvatiti, ne izoliraju ga u medical centru...nego u kabinu xD...znači ne smiješ 48h izvan kabine...što god trebaš zoveš room service xD

To inače zovu GI...ne znam od čega je skraćenica...to smo trebali znat Boli me briga
To nikako ne mogu dokazat da nemaš, tako da mozeš i slagat da povraćaš ili proljev imaš...nitko ne moze znat...

Ja sam, srećom (kako god to hoćeš shvatit ) imao podosta medical off dana...negdje 14 sve zajedno...jer sam imao problema s noktima na noznim palcima...oba su mi vadili ...a onda sam još i imao "brace" (tipa neki imobilizator ručnog palca) na ruci...jer praktički ga nisam mogao koristit 2 mjeseca prije toga zbog nekakve ozljede...malo sam ja još to preuveličao...pa mi je dobro došlo, jer su rekli da ne skidam dok mi skroz ne prodje (prošlo me nakon tjedan dana, al nosio sam ja to 3 tjedna)


Gle rezim je strog...posebno prvi put ti se to sve tako čini, jer trebaš naučit kako se ponašati na brodu...imaju jako puno malih pravila, nekih i totalno glupih, no toliko su "precizni"...al nije sad to neki bauk...navikneš se...dopizdit će ti naravno, svima dopizdi, nekom više nekom manje, al stvarno ak imaš neki cilj...nije to tolko teško...al nije za svakog

Recimo, kad sam dobio i te medical off od par dana...nisam znao što ću od sebe, bilo mi dosadno (jer ne mozes s broda u luku u tom slučaju)...došlo mi da svojevoljno odem radit xD


Nemaju oni djabe tamo sve te azijce...azijci samo šute i rade...stvoreni za to...dok mi smo jel temperamentniji...pa nam to i ne lezi baš...

Jedna od stvari koje su mi na početku smetale...i ono malo slobodnog vremena što imaš prvih mjesec dana negdje...stalno neke treninge sam imao...upoznavnaje broda, firefighting trening, liferaft, enviormental....tak da ti na početku i tu uzmu puno slobodnog vremena...kojeg ionako nemaš puno...ali zna nekad upast to i za radno vrijeme...pa je milina


Ali gle...neću ti reć da je dobro ili loše...jer to zavisi od osobe do osobe...meni je bilo OK...očekivao sam da ću puno radit...očekivao sam da ću vidit puno ljudi i svijeta...i oboje se dogodilo...a onda ti kasnije vidiš da li zeliš nastaviti s time ili ne.

Čak i ako ti se ne svidi tvoj posao...postoji mogućnost prebacivanja na druge poslove...i nemoj vjerovat ludima kada ti kaze da se to ne moze za vrijeme prvog ugovora...jer sam svojim očima vidio barem jedno 10 osoba na brodu koje su promijenile posao unutar broda ili prešli na druge brodove druge poslove radit!


Eo recimo mala anegdota koja ti opisuje malo i ljude na brodu...ulazim prvi puta na brod...sav izgubljen...pored mene u hodniku glavnom za posadu ide neki crnac...gleda on mene onak malo, digne ruku i vikne prema meni..."Di si brate šta ima!!"
Ja šokiran

Zadnje uređivanje Neon : 07.02.2013. at 23:02.
Neon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 23:06   #2003
Quote:
NećešRazbojniče kaže: Pogledaj post
legionaire ne želi da ti odg na pitanje, bit će da je neko tajno radno mjesto, možd tajni agent, a možd ni nije bio na brodu, ili samo turistički..

na koliko se obroka dnevno ima pravo? 3? pretpostavljam da neki prespavaju doručak jer je u 6,7 h?
I da, bio sam ti rekao kad su doručkovi, ručkovi i sl...

Ali uvijek izmedju svih tih obroka, ti mozeš sebi nabaviti neke gluposti...tipa voćne jogurte, zitarice, voće i slično...a ak radiš u Room Servicu (iako je zabranjeno) mozeš ti tamo sebi prošvercat ili tamo pojest neki sendvič ili nešto skrivečki

Znači...to se stvarno ne moraš brinuti
Neon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 00:49   #2004
Quote:
Neon kaže: Pogledaj post
Da malo ispravim on što bi on mogao krivo shvatiti, ne izoliraju ga u medical centru...nego u kabinu xD...znači ne smiješ 48h izvan kabine...što god trebaš zoveš room service xD

Recimo, kad sam dobio i te medical off od par dana...nisam znao što ću od sebe, bilo mi dosadno (jer ne mozes s broda u luku u tom slučaju)...došlo mi da svojevoljno odem radit xD

Eo recimo mala anegdota koja ti opisuje malo i ljude na brodu...ulazim prvi puta na brod...sav izgubljen...pored mene u hodniku glavnom za posadu ide neki crnac...gleda on mene onak malo, digne ruku i vikne prema meni..."Di si brate šta ima!!"
Ja šokiran
ovisi, na "mom" brodu su izolirali ljude u medical centru... u kabini samo kad nije bilo mjesta (ili kad je netko sam u kabini), no ljude koji imaju cimera izolirali su u pravilu u medical centru...

i meni je bilo dosadno off duty - jednostavno nakon mjeseci rada dan za danom, navikneš se na to... fali ti.. znaš onu: životinja zavoli svoj kavez...

istina, odlična stvar je kod nekih naroda što su jako otvoreni i spremni naučiti, upijaju sve... kod nas u dining roomu su svi filipinci psovali na hrvatskom kao kočijaši evo i dokaza: http://tinypic.com/player.php?v=25q662r&s=6
legionnaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 09:47   #2005
Quote:
legionnaire kaže: Pogledaj post
i meni je bilo dosadno off duty - jednostavno nakon mjeseci rada dan za danom, navikneš se na to... fali ti.. znaš onu: životinja zavoli svoj kavez...
ovu recenicu treba stavit u cv prilikom javljanja na posao.....mora da te poslodavci jako vole


Quote:
legionnaire kaže: Pogledaj post
istina, odlična stvar je kod nekih naroda što su jako otvoreni i spremni naučiti, upijaju sve... kod nas u dining roomu su svi filipinci psovali na hrvatskom kao kočijaši evo i dokaza: http://tinypic.com/player.php?v=25q662r&s=6
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 11:19   #2006
Pa da, reicmo, naglednica moja, indonezanka, nakon što sam kasnio na smjenu 15 minuta...onak u šali ona to s smješkom; "je*em ti mater di si ti, pi*ka ti materina"

Vjerojatno ne zna točno ni što to znači xD

Zadnje uređivanje Neon : 08.02.2013. at 12:01.
Neon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 22:03   #2007
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
ovu recenicu treba stavit u cv prilikom javljanja na posao.....mora da te poslodavci jako vole




vole me dok i ja njih volim - ako ljubav pukne, je*e tko koga stigne (not in a good way)

Quote:
Neon kaže: Pogledaj post
Pa da, reicmo, naglednica moja, indonezanka, nakon što sam kasnio na smjenu 15 minuta...onak u šali ona to s smješkom; "je*em ti mater di si ti, pi*ka ti materina"

Vjerojatno ne zna točno ni što to znači xD
znaju oni sve jako dobro to su mustre prave... Indonezani su jako inteligentni ljudi u pravilu..
legionnaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 04:27   #2008
pa dobro što je to s tim carnivalom da se dešavaju tolike nesreće? još nisu ni concordiju izvukli na obalu, a već drugi kruzer u problemima..
žao mi je onih ljudi naših, a i ostalih radnika.. platiš tolike novce samo da bi otišao radit, i još te tamo zadesi nesreća.. zbog štednje i nemara odgovornih ljudi..
Ovo je poruka za sve naše, a i ostale da izbjegavaju ukrcavanja na flotu koja plovi pod Carnivalom..
NećešRazbojniče is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 06:18   #2009
Quote:
legionnaire kaže: Pogledaj post
Na brodu - MAKSIMALNO 6 sati dnevno Mogu reci, ako radis par mjeseci Transatlantik (Southampton - New York) pa ste po 6 dana na moru

A gosti nemaju pametnijeg posla nego da zderu, pa ako radis u restoranu - sve ti se svodi na posao (cca 12 sati dnevno), obroke, obavljanje sitnica (pranje vesa..) i spavanje...
Uglavnom osoba koja to radi se je zapravo odlucila ziviti na taj nacin.
Mongolka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 17:45   #2010
Quote:
Mongolka kaže: Pogledaj post
Uglavnom osoba koja to radi se je zapravo odlucila ziviti na taj nacin.
apsolutno, stojim iza svoje odluke ali je dobro upozoriti ostale koji očekuju da će odraditi par sati pa piti koktele na bazenu
legionnaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 18:32   #2011
ljudi mene zanima dali netko ima iskustva u radu na cruiserima kao konobar npr, i kako ide to, jeli to isto kao i to sve sto objasnjavate ili i dali se nesto placa da bih ja mogao raditi na brodu??
jedandečko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 14:22   #2012
Quote:
NećešRazbojniče kaže: Pogledaj post
pa dobro što je to s tim carnivalom da se dešavaju tolike nesreće? još nisu ni concordiju izvukli na obalu, a već drugi kruzer u problemima..
žao mi je onih ljudi naših, a i ostalih radnika.. platiš tolike novce samo da bi otišao radit, i još te tamo zadesi nesreća.. zbog štednje i nemara odgovornih ljudi..
Ovo je poruka za sve naše, a i ostale da izbjegavaju ukrcavanja na flotu koja plovi pod Carnivalom..
Kakve veze Costa Concordia ima s Carnivalom?
Pa Costa i Carnival su dvije različite tvrtke
kanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 15:23   #2013
Quote:
kanta kaže: Pogledaj post
Kakve veze Costa Concordia ima s Carnivalom?
Pa Costa i Carnival su dvije različite tvrtke
http://www.krstarenja.hr/hr/brodske-...cruiseLineId=1

kao što i piše isti vlasnik, dvije različite tvrtke al isti vlasnik
NećešRazbojniče is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 17:02   #2014
Quote:
NećešRazbojniče kaže: Pogledaj post
http://www.krstarenja.hr/hr/brodske-...cruiseLineId=1

kao što i piše isti vlasnik, dvije različite tvrtke al isti vlasnik
isprićavam se mislio sam da je Costa Crociere SpA posebna tvrtka i da nema veze sa Carnivalom
kanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 15:44   #2015
Mi moze neko malo detaljnije ispricat o radu medicinske sestre na kruzerima? Dali je ta pozicija tražena, što sve traže kod prijava, kakve su place (cca naravno), što sve sestra radi na brodu, i sl.

Naime, nemam zavrsenu srednju medicinsku, ali sam trenutno na višoj (stručni studij) sestrinstva, nakon kojeg sam bacc.sestrinstva, pa me zanima dali priznaju i to za medicinsku sestru ili priznaju samo SSS, ili SSS+VSS

Hvala
__________________
You can't fix me, I'm unbreakable!
DarkGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 03:21   #2016
Quote:
DarkGirl kaže: Pogledaj post
Mi moze neko malo detaljnije ispricat o radu medicinske sestre na kruzerima? Dali je ta pozicija tražena, što sve traže kod prijava, kakve su place (cca naravno), što sve sestra radi na brodu, i sl.

Naime, nemam zavrsenu srednju medicinsku, ali sam trenutno na višoj (stručni studij) sestrinstva, nakon kojeg sam bacc.sestrinstva, pa me zanima dali priznaju i to za medicinsku sestru ili priznaju samo SSS, ili SSS+VSS

Hvala
prvi glas.. znam za hotelska radna mjesta da se posreduje u hrv. i security u msc.. al takav se još nije javio.. bar ne za msc
odi u njemačku.. ta škola je jako tražena tamo..
NećešRazbojniče is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 08:42   #2017
Pozdrav svima, molim za pomoć ako netko zna nešto o tome..naime, interesira me agencija Invermore shipping iz Kopra za rad na kruzeru ali nikako da nađem neku njihovu stranicu za on line prijavu ili upit, što god otvorio pod tim imenom otvara se forum Invermore Shipping LTD, Koper
www.inozemstvo-posao.com › ... › Koncesionari - Concessionaires ili nekakvi blogovi, našao sam i neke e-mail adrese s ljudima iz te agencije međutim koji god sam poslao odmah ga vrati (failure notice, bla,bla).
Hvala unaprijed
__________________
Just follow the yellow brick road..
Petar Mećava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 09:50   #2018
zasto bas hoces njih? imas u istri "a priori" agenciju sa svim relevantnim podacima
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 11:51   #2019
Ma problem je što imam 35 godina, kontaktirao sam A priori pa mi je gđa. Suzana odgovorila da je to previše za početnu poziciju, a u Empl. poweru mi rekoše da to i nije toliko presudno, prošao sam predselekciju jer mi je engleski solidan međutim ponudili su mi poziciju assistant stateroom stewarda, pa ako hoću da dođem na intervju..a ta pozicija mi nekako nije nešto, ne zbog posla već zbog plaće, navodno 1200-1400 dolara..kad izračunam cijenu odlaska (cca 1500 eura), činjenicu da si moram platiti zdravstveno i mirovinsko kad se vratim kao i to da po ugovoru radim cca 300 radnih sati mjesečno ispada da mi je satnica oko 22kn/sat, pa se pitam jel mi se uopće isplati ići odavde radeći bez dana odmora 8 mjeseci i za ne baš neku lovu..zato sam htio kontaktirati tu agenciju iz Kopra, jer sam vidio po forumima da su ljudi upadali na nešto bolje plaćena radna mjesta čak i stariji od mene ili nisu imali iskustvo za posao koji su aplicirali itd., nekako mi je glupo prihvatiti prvo što mi neko ponudi a da kasnije ispadne da sam mogao dobiti i bolju poziciju samo da sam se malo više raspitao..
__________________
Just follow the yellow brick road..
Petar Mećava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 12:32   #2020
bez iskustva neces moci upasti na bolje radno mjesto, bez obzira o kojoj agenciji se radi...
pogledaj si ovaj forum www.inozemstvo-posao.hr ili .com ne sjecam se vise
oni su specijalizirani za rad na kruzerima

godine nisu problem, iskustvo jeste, ja mislim da se ne isplati, napravio sam detaljnu računicu za fotografe (potrazi na prethodnim stranicama moj post) i izracunao sam da se radi za manje od hrvatskog minimalca, kad uracunas vrijeme rada i naknadu za isti...
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.