Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2015., 19:30   #7901
Quote:
milanlika kaže: Pogledaj post
mi smo kupili stan u Lovinčićevoj na 8om katu.
znači, nema straha od stanovanja pod krovom ?! provjerili ste da će biti izolacija po propisu i sve ostalo što struka traži ...

a kakvi su vam planovi s balkonom (ako ste kupili onaj koji gleda na zapad) ?!
__________________
carpe diem
Casperina is offline  
Old 22.04.2015., 12:53   #7902
Moj balkon na 7. katu je isto nenatkriven i velik, odnosno dugačak (12 m2, ako se ne varam). Planirala sam vidjeti kako će biti po ljeti, hoće li biti prevruće u poslijepodnevnim satima. Ako hoće, plan je staviti tendu. Ili ako se sipostvai da mi je previše akward što mi susjedi s kata iznad vide cijeli balkon. Natkriveni balkon nisam htjela jer su svi prozori prema njemu, pa da stan ne bude premračan.
Mushmula is offline  
Old 22.04.2015., 15:24   #7903
Quote:
Casperina kaže: Pogledaj post
hvala na pojašnjenju ... mi smo bili danas u izvidnici na gradilištu, a i u tom kvartu smo bili prvi put (nismo iz zg) ... jedino što ima tih skladišta uokolo (buka kod iskrcaja/ukrcaja), ali računam da će biti osiguran pogled (zapadno) jer valjda neće graditi na tu stranu ... osim što se trebaju napraviti još 4 zgrade istočno pa će biti gradilište još barem godinu-dvije
Jesu li riješili vodu u podrumu, do nedavno su pumpe radile po cijele dane. Zbog toga sam odustao od skore kupnje stana u toj zgradi.
natkic is offline  
Old 22.04.2015., 21:40   #7904
lovinčićeva(nova ulica 1)

što se tiče krova to je u ovom slučaju odlično riješeno a imam loša iskustva sa stanarima iznad glave pa sam zaključio da je u krajnjem slučaju ipak krov popravljiv u odnosu ns susjede Balkon je prilično natkriven tako da bi sunca moglo biti samo kasno popodne a imamo u planu isto neku tendu ili čak zatvaranje balkona ( žaluzine ili sl). Imam ne dobra iskustva sa sjevernim balkonom, nema sunca i kratak dio godine se može koristiti kao pušiona
milanlika is offline  
Old 22.04.2015., 23:45   #7905
Ferenscica

Osobno mi je ovo za sada uvjerljivo najgora lokacija(odnosno mikrolokacija) Pionira do sada...
Kak su se tamo uspjeli ugurat,to fakat ne kuzim...(mislim kuzim,idemo delati im je frend..)...s jedne strane imas hrpu bas ciste klasicne industrije/skladista/pogoni...
a s druge strane imas ekipu za ocevid....jednom rijecju Ferenscica(svatko tko je zivio u blizini ili nutra,zna kakva je to ekipa)
Pogotovo ak se radi o kakvim obiteljskim ljudima koji tamo pretendiraju..pa sve moras koristit preko s Volovcice(tamo furas djecu u vrtic,skolu..sve..)

Bas taj tamo dio je stvarno jedan od rijetkih u zg u kojem stvarno nebi htio zivjet..
mada sada kada tu bude par zgrada od Pionira,malo i promjeni strukturu...al neke stvari su ipak tamo konstanta...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 23.04.2015., 06:34   #7906
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Moj balkon na 7. katu je isto nenatkriven i velik, odnosno dugačak (12 m2, ako se ne varam). Planirala sam vidjeti kako će biti po ljeti, hoće li biti prevruće u poslijepodnevnim satima. Ako hoće, plan je staviti tendu. Ili ako se sipostvai da mi je previše akward što mi susjedi s kata iznad vide cijeli balkon. Natkriveni balkon nisam htjela jer su svi prozori prema njemu, pa da stan ne bude premračan.
8,41 m2 bi bio kod nas, meni je bad zbog kiše & snijega, a i ptica (kažu da je dobro da krave ne lete, hihihi)
Quote:
natkic kaže: Pogledaj post
Jesu li riješili vodu u podrumu, do nedavno su pumpe radile po cijele dane. Zbog toga sam odustao od skore kupnje stana u toj zgradi.
hmmm, dok smo mi obilazili uokolo, dosta je zasmrdilo po kanalizaciji ... tamo odmah kod ograde sa sjeverne strane
Quote:
milanlika kaže: Pogledaj post
što se tiče krova to je u ovom slučaju odlično riješeno a imam loša iskustva sa stanarima iznad glave pa sam zaključio da je u krajnjem slučaju ipak krov popravljiv u odnosu ns susjede
zato i ja tako razmišljam (pogotovo što smo bili u prizemlju) i ne želim više da itko stanuje iznad mene !!!
a kako su riješili pitanje klima-uređaja ?! samo priprema ili će biti postavljeni...
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Osobno mi je ovo za sada uvjerljivo najgora lokacija(odnosno mikrolokacija) Pionira do sada...
a s druge strane imas ekipu za ocevid....jednom rijecju Ferenscica(svatko tko je zivio u blizini ili nutra,zna kakva je to ekipa)
Pogotovo ak se radi o kakvim obiteljskim ljudima koji tamo pretendiraju..pa sve moras koristit preko s Volovcice(tamo furas djecu u vrtic,skolu..sve..)
a joj, stvarno se trebamo zabrinuti ?!
__________________
carpe diem
Casperina is offline  
Old 23.04.2015., 09:30   #7907
Mene to s vodom/kanalizacijom ne brine. To je normalno prilikom gradnje bilo koje zgrade u Zagrebu. Ima podzemnih voda. Bitno je samo da se to kvalitetno riješi, a vjerojem da hoće.

Klime se neće postavljati koliko znam. Ali za pripremu ne znam. To i mene zanima.

A mikrolokacija... Comi1 kaže da je to njemu osobno najgora mikrolokacija. To je u redu. No meni osobno je to najbolja mikrolokacija koju sam našla u gradu, za svoje potrebe i za financijska sredstva s kojima sam raspolagala, a da uz to zadovoljava i sve ostale kriterije koje sam imala. A tražila sam dvije godine.

Ne znam po čemu je to lošija Pionirova mikrolokacija od recimo zgrada koje se grade i prodaju ko lude kod City Centra One West u Španskom. Ne traže svi stan za obiteljski život i blizina vrtića/škole nije uvijek na prvom mjestu kriterija.

Ja osobno sam tražila manji stan koji ću iznajmljivati. Target skupina su mi mladi parovi ili samci, te studenti. Za to je lokacija po meni izvrsna zbog blizine poslovne zone na Radničkoj i Slavonskoj, sjedišta velikih banaka i drugih velikih tvrtki poput VIPneta. Studenti pješke mogu do 3 linije tramvaja, autobusne stanice za kampus i do busa na Donjim Sveticama prema Ekonomiji. Relativno blizu su i Grafički fakultet i Veterina, a do Filozofskog, FER-a i Brodogradnje se može tramvajem bez presjedanja, kao i do autobusnog kolodvora. A uz to sve im mogu ponuditi nižu cijenu stanarine, a da se 'pokrijem' u razumnom roku.

Slušala sam dugo zastrašujuće priče o toj Ferenščici, ciganima, sumnjivoj ekipi... A kad sam prvi puta došla na gradilište, naišla sam na penziće koji kartaju na klupici u hladu iza zgrade i djecu koja se igraju oko njih. Skladišta i hale su u Lovinčićevoj. A na tu stranu ionako ne znam po što bi itko išao. Prva zgrada je po meni na Ivekovićevoj, a ionako će sve nekako gravitirati više u tom smjeru (tramvaj, trgovine...)

Dobra prijateljica je za studentskih dana (Politologija) živjela u zgradi do i kaže da joj je to bila jedna od najpraktičnijih lokacija na kojima je živjela u tom periodu. I nije imala pojima o čemu pričam kada sam ju pitala za 'sumnjivu ekipu'.
Mushmula is offline  
Old 25.04.2015., 11:57   #7908
Ma sve pet,ja samo kazem(upozoravam)..nista vise nit manje od toga...
Zivio sam na Volovcici kao klinac prek puta i u blizini SKa...
a smucao sam se i po Ferenscici pa znam o cemu pricam i znam kakva je tamo ekipa...
to tebi naravno nemora nista znacit u zivotu,kao nit to da u Kozari Boku je slicna ekipa..
ak ne ulazis s njima u kakve odnose,biznise i ine stvari..
sem toga kaj vam se moze malo povecat kradje i sitna sranja,al to nije tak strasno...
Ale evo jedan primjer,banalni...sa mnom su hrpa fredova(iz OS) isla u skolu(OS Petar Preradovic) jer ih roditelji nisu htjeli(ili su ih ispisali i prebacili kod nas) tamo slat u skolu,igraliste,ducan..
Ono kada dojdes na igraliste,pa te izlevati njih 5 uzmu ti sve..kazes starcima,ovi muriju...a murija ide samo gore-dole ramenima..
Pa na kraju zivis u kvartu,a konzumiras sve iz drugog kvarta,kao da i ne zivis tamo..

A sada ako si tip osobe,koja dojde s autom u garazu,ujde u stan,sljedeci dan izadje na isti nacin van...mislim neces nigdje imat problema..
dakle ak ne "komuniciras" s kvartom,ok si...
Al to je mjesto gdje ti potenciras srecu za nos,za razliku od nenzam drugih kvartova...
Naravno sranje se moze(a i desava se) dogodit svagdje i na Pantovcaku..al negdje je rizik,veci negdje manji...a ferenscica je VELIK rizik!

Mada kazem da se mozda sada nesto malo i prmjenilo(u zadnjih nenzam 5-6god) koliko "ne komuniciram" s tom tamo ekipom...al iskreno,tamo se neke stvari nemogu promjenit nit za 50god..

Opet ponavljam,to je moje iskustvo,mojih fredova i drustva koje smo zivjeli i boravili u blizili ili tamo...
a tko je bio u kakvoj mogucnosti,vise tamo ne zivi koliko ja znam...

Sama lokacija,kao lokacija nije toliko losa...al MIKROlokacija je kriminal zivi...
a ove stavke koje navodis za blizine xx stvari su neke univerzalne vrijednosti...koje moze navest svaki kvart(od borongaja pa do neznam tresnjevke)

my 2 cents
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 27.04.2015., 15:47   #7909
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
zasto bi to bio vic? ako je zgrada dobra, zasto ne? kvart je vrlo funkcionalan...




naravno, najlakse je teoretizirat - neces ti dovijeka zivjeti u podstanarstvu ili (pre)malom stanu.

ja vec neko vrijeme gledam vece stanove na lanistu/zapadnom dijelu novog zagreba i za tu cijenu doslovno nema nista pametno, niti se nazire da ce biti.

Ta zgrada gdje traže 1700Eur/m2 je zadnja sagrađena i već je skoro sve prodano. Bila smo unutra dok su je još gradili i čini se vrlo kvalitetno napravljeno. Cijena je malo visoka, ali ne vidim razloga općenito, da se Lanište stavlja u lošiji kontekst od Kajzerice (poslije si o tome pisao).
Možeš reći da je to pristranost, jer i ja živim skoro na Laništu/odnosno u Blatu, ali kvart je puno bolji od npr. Kajzerice. Naravno, kvalitetata stanova ovisi o pojedinim investitorima, no kvart ima dobru mikrolokaciju.
Arena shoping centar pokriva sve dnevne i tjedne potrebe za kupovinu, a da ne moraš ići u grad; okolo su svi trgovački lanci, sportske aktivnosti po kvartu, 3 vrtića koji pokrivaju cijelo šire područje (Lanište-Remetinec-Blato), osnovna škola, kafići, frizeri, veterinar. Nedostatak je Dom zdravlja i bilo bi dobro da to u budućnosti riješe.
Blizina grada, i blizina izlaza iz grada (napl.kućice).
Mi planiramo prodavati svoj stan, ali bi rado ostali u kvartu.

I sve to mi je neusporedivo bolje od Kajzerice koja je natrpana zgradicama, često nema ni nogostupa za pješake, o parkingu da ne govorimo i sl. Sad su se malo proširili sa novom školom i vrtićem i taj dio ima potencijala.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 28.04.2015. at 02:38. Reason: ispravak kvota
Cat Lady is offline  
Old 27.04.2015., 21:58   #7910
Dom zdravlja je u Remetincu koliko ja znam i tamo imas bas sve sto ti treba.
Inace, cijena od 1700eura je stvarno svinjarija nevjerojatna i ja stvarno ne znam tko je takav stan na takvoj lokaciji placao takve novce.

1300eura bi bilo pretjerivanje ali ajd jos nekako a sve preko toga je cista ludost.

O vrticima i skolama bi se isto dalo puno toga ispricati, nije bas sve tako bajno kako se cini.
The unforgiven is offline  
Old 28.04.2015., 21:54   #7911
Cool klima

Quote:
Casperina kaže: Pogledaj post
8,41 m2 bi bio kod nas, meni je bad zbog kiše & snijega, a i ptica (kažu da je dobro da krave ne lete, hihihi)

hmmm, dok smo mi obilazili uokolo, dosta je zasmrdilo po kanalizaciji ... tamo odmah kod ograde sa sjeverne strane

zato i ja tako razmišljam (pogotovo što smo bili u prizemlju) i ne želim više da itko stanuje iznad mene !!!
a kako su riješili pitanje klima-uređaja ?! samo priprema ili će biti postavljeni...

a joj, stvarno se trebamo zabrinuti ?!
klimu ne postavljaju ali smo se dogovorili da nam ostave priključak struje mada mislim da nam neće trebati. izolacija je dobra, u nadi je spas Btw, jel se zna tko je kupio A62 da znam tko će me buditi noću haha
milanlika is offline  
Old 29.04.2015., 14:25   #7912
Selska - Baštijanova

Pozdrav znalci!

Da li zna netko išta o ovome?

https://www.google.hr/maps/@45.80389...16_UZ0QadA!2e0

Prilicno je jeftino... a time i sumnjivo. Znam da se gradi 100 godina... koliko je to ozbiljno? Barem se osušilo... p
Class is offline  
Old 29.04.2015., 17:01   #7913
Quote:
Class kaže: Pogledaj post
Pozdrav znalci!

Da li zna netko išta o ovome?

https://www.google.hr/maps/@45.80389...16_UZ0QadA!2e0

Prilicno je jeftino... a time i sumnjivo. Znam da se gradi 100 godina... koliko je to ozbiljno? Barem se osušilo... p

Kaj nije to od Pionira,
poslovna zgrada koju su utrcali(sa poslovnim kvadratima) dok je jos Bog hodao zemljom..
pa kasnije skuzili da se ipak bolje zivi od sirotnje(stambenih jedinica)...
to stoji tak vec hrpu vremena(valjda im se ne isplati to radit ili papiri?!)..
Inace cijeli taj kvart drzi Pionir i gradi tamo sve do Selnicke..

moze kakav link,gdje si to vidjela..!?
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 11.05.2015., 22:13   #7914
Pocela je prodaja zagrebgradnje na savici. Cijena 1800. Kako vam se to Cini....? NiZe dosta nego prijasnje zgrade
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Old 13.05.2015., 15:27   #7915
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/tr...oglas-14168158

Kako vam se čini ova nekretnina, lokacija, cijena?
Da li znate tko je gradio, investitor?

Hvala!

Quote:
simba kaže: Pogledaj post
Pocela je prodaja zagrebgradnje na savici. Cijena 1800. Kako vam se to Cini....? NiZe dosta nego prijasnje zgrade
meni su ponudili jedan trosoban za 1700eur

Zadnje uređivanje fermina-daza : 14.05.2015. at 16:11. Reason: spajanje postova - koristiti edit
katekit is offline  
Old 13.05.2015., 15:46   #7916
Quote:
katekit kaže: Pogledaj post
meni su ponudili jedan trosoban za 1700eur
Ozbiljno?!...vec spustaju cijenu?.to na telefon ili si bio tamo


Zvala sam i gwt na novoj cesti...cijena 2250-2400.....nemam kome tara...nisu normalni
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Old 13.05.2015., 15:50   #7917
prolazila jučer kroz prečko, pa vidim da je pri završetku ona zgrada koja je dugo stajala nedovršena, ako koga zanima --> http://www.njuskalo.hr/investitor/gradnjastil
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 14.05.2015., 13:13   #7918
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
prolazila jučer kroz prečko, pa vidim da je pri završetku ona zgrada koja je dugo stajala nedovršena, ako koga zanima --> http://www.njuskalo.hr/investitor/gradnjastil
Neka mi se javi ako ima netko tko je tamo kupio stan od 39.10 m2, zbog savjetovanja u vezi namjestanja stana...imam dosta ideja, zanimaju me i vase
Tonii is offline  
Old 14.05.2015., 16:31   #7919
Quote:
katekit kaže: Pogledaj post
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/tr...oglas-14168158

Kako vam se čini ova nekretnina, lokacija, cijena?
Da li znate tko je gradio, investitor?
Tlocrt je jaaaako loše isprojektiran. U 63 kvadrata špelunka od kuhinje, uska kupaonica u L, male sobice (da je barem jedna nešto veća od 10 m2).

Jedino što mi se dopada su prozori od zida do zida u boravku. No, zato su štedjeli na prozorčiću u kupaonici, tako da to malo svjetla samo naglašava tunelski izgled kupaonice.

Zagorska. Prometna, nelijepa ulica. Ne znam kakva je situacija s druge strane zgrade, no, ni tlocrt, ni lokacija nisu nešto što bi me privuklo.
__________________
fermina-daza is offline  
Old 14.05.2015., 16:41   #7920
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Tlocrt je jaaaako loše isprojektiran. U 63 kvadrata špelunka od kuhinje, uska kupaonica u L, male sobice (da je barem jedna nešto veća od 10 m2).
s obzirom na raspolozivu kvadraturu i oblik stana, ne vidim sto su mogli puno bolje napraviti. meni to izgleda sasvim upotrebljivo.
gmit is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.