Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2015., 18:35   #2581
POZDRAV
HITNOOOO...ZNAČI KOD NEPOVEZANIH UPLATA SE JAVIO PROBLEM SA DOPRINOSIMA IZ I NA PLAĆU....ISPADA DA JOPPD ZA 10 MJ./2014.GOD NIJE ISPRAVAN....A UPLATE SU ISPRAVNE,I SAD...JA MORAM SLATI ISPRAVKU JOPPD-A, AAAAALI JA TO MORAM RADITI RUČNO,JER SAM PREUZELA FIRMU OD 01.01.2015.GOD. ( GREŠKA JE NAPRAVLJENA KOD BIVŠEG RAČUNOVOĐE ) ...PODUZEĆE IMA 20 ZAPOSLENIH...A DOPRINOSI NE ŠTIMAJU SAMO KOD JEDNOG RADNIKA...DA LI JA MOGU RADIT ISPRAVAK RUČNO SAMO ZA TOG JEDNOG RADNIKA ILI MORAM SAD SVE TO RUČNO UPISIVATI ZA NJIH 20?????
HVALA
Babuška11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 19:59   #2582
Samo za radnika kod kojeg je napravljena greska.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 21:07   #2583
Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
Samo za radnika kod kojeg je napravljena greska.
Znači na stranici A pišem samo njegove doprinose?
btw hvala puno
Babuška11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 00:22   #2584
Quote:
Babuška11 kaže: Pogledaj post
Znači na stranici A pišem samo njegove doprinose?
btw hvala puno
Da, samo njegove.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 08:49   #2585
molim pomoć!

doprinos za mirovinsko 2.stup je sjeo dan kasnije od jopca, moram se zadužiti za 0,17 lp kamata za 2014.g. kako da to napravim, imam u tom obračunu 3 različite plaće, od kojih su dvije s povećanim trajanjem? imam synesis...
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:05   #2586
devil, apis...
nitko baš?
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 12:55   #2587
Quote:
misty marie kaže: Pogledaj post
molim pomoć!

doprinos za mirovinsko 2.stup je sjeo dan kasnije od jopca, moram se zadužiti za 0,17 lp kamata za 2014.g. kako da to napravim, imam u tom obračunu 3 različite plaće, od kojih su dvije s povećanim trajanjem? imam synesis...
Imala sam sličan slučaj samo što su kamate bile nešto manje, a poduzeće u kojem radim ima preko 250 zaposlenih. Inspektor mi je savjetovao da kod takvih malih iznosa napravim joppd za kamate na II.stup MIO i da ga povežem sa jednim djelatnikom
Anovi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 13:23   #2588
Quote:
Anovi5 kaže: Pogledaj post
Imala sam sličan slučaj samo što su kamate bile nešto manje, a poduzeće u kojem radim ima preko 250 zaposlenih. Inspektor mi je savjetovao da kod takvih malih iznosa napravim joppd za kamate na II.stup MIO i da ga povežem sa jednim djelatnikom
rekla mi teta na help desku da stavim odokativno, da nije bed kad je u pitanju tako mali iznos... da je veći, bilo bi problem jer to ide na njihove osobne račune.
u svakom slučaju, hvala
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 10:01   #2589
Molim Vas za savjet.

uplatila sam porez i prirez na dohodak na pogrešnu općinu. Poslani joppd je bio ok, pa sam imala nepovezanu uplatu. Poslala sam zahtjev 3 za preknjiženje na drugu općinu (srećom isti prirez). Nakon mjesec dana, zahtjev je odobren i zatvoren. Jedino vidim na pregledu nepodnirenih zaduženja po općinama u obrascu joppd i dalje stoji crvenim slovima.
Što to znači?
ppk mi je bez duga , mada sam mislila da će biti kamate. Trebam li se brinuti? hvala
pkarla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 09:49   #2590
pozdrav,
povezala sam više plaćena sred. na kamate preko snu,
snu mi nudi vrstu posla, i iznos , to je ok.
vidljiv mi je i podatak jopp obrazac na koji se odnosi uplata kao i datum uplate, konto doprinosa i to je ok.
kad kliknem na + na snu u radu vidim poziv na broj zaduženja, oib-14000. referent mi kaže da mora biti oznaka 15000 jer su kamate i jopp iz 2015.g.
ali ne znam na koji način to mogu promijeniti, koliko vidim snu zahtjev mi uopće ne nudi tu upciju izbora.
gdje griješim ?
hvala
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 12:14   #2591
Da li je itko radio ispravak i dopunu joppd-a za djelatnika kojem je naknadno priznata ozljeda na radu? Naime, za 3.mjesec obračunali smo plaću djelatnici regularno, stavili kod sebe u evidenciju da je koristila bolovanje desetak dana,nismo ništa umanjivali plaću. Tada još nije bila priznata ozljeda na radu jer smo ih i telefonski zvali. Sada smo dobili rješenje da je od početka bolovanja priznata ozljeda na radu i malo sam zablokirala kako ispraviti taj joppd,kako idu šifre i kako to sve zapravo ide? Molim pomoć,hvala.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 13:14   #2592
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Da li je itko radio ispravak i dopunu joppd-a za djelatnika kojem je naknadno priznata ozljeda na radu? Naime, za 3.mjesec obračunali smo plaću djelatnici regularno, stavili kod sebe u evidenciju da je koristila bolovanje desetak dana,nismo ništa umanjivali plaću. Tada još nije bila priznata ozljeda na radu jer smo ih i telefonski zvali. Sada smo dobili rješenje da je od početka bolovanja priznata ozljeda na radu i malo sam zablokirala kako ispraviti taj joppd,kako idu šifre i kako to sve zapravo ide? Molim pomoć,hvala.

napravi ispravak JOPPD obrasca za tu djelatnicu, stavi sve nule a onda dopunu JOPPD onako kako treba biti.....šifra je 5209 bol.za ozljede na radu.....doprinosi se ne plaćaju, sve je na teret fonda......poslodavac isplaćuje pa onda traži refundaciju (al ovo sigurno i znaš, što to uopće i pišem)
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 13:22   #2593
zar ne može odmah u ispravku, jer se za dotični red ne mijenjaju podaci o radniku, mjestu prebivališta i mjestu rada, čemu brisanje
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 13:53   #2594
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
napravi ispravak JOPPD obrasca za tu djelatnicu, stavi sve nule a onda dopunu JOPPD onako kako treba biti.....šifra je 5209 bol.za ozljede na radu.....doprinosi se ne plaćaju, sve je na teret fonda......poslodavac isplaćuje pa onda traži refundaciju (al ovo sigurno i znaš, što to uopće i pišem)
Hvala Nedice Uspjela sam ih čak i dobiti i tako su me i uputili. Ma bilo mi je bitno baš ovo što si napisala..koji redoslijed oko ispravka i dopune i koja je caka,a ove regulative oko refundiranja znam. Svejedno dobro da napišeš,možda nekome zatreba.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 13:54   #2595
Ceha, mijenja se 6.1 i 6.2 a onda nikako ne može samo ispravak, idu najprije nule pa dopuna. Prilično sam sigurna da se ništa do polja 17. ne može mijenjati samo ispravkom.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 13:57   #2596
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
zar ne može odmah u ispravku, jer se za dotični red ne mijenjaju podaci o radniku, mjestu prebivališta i mjestu rada, čemu brisanje
Rekli su mi da sustav ne bi prihvatio samo ispravak već mora ići prvo ispravak sa nulama za tu radnicu,a onda dopuna sa podacima kako je trebalo biti. Jer recimo u mom slučaju radnica je pola mjeseca radila,a onda išla na bolovanje. Mi smo npr.napisali ukupno 174 sati,a neodrađenih 110 i sve pod šiframa 0001 jer nismo imali šifru priznate ozljede na radu. A sad dio satnice ise pod šifru 0001 i pod 5209. Znači,mijenja se i satnica i bruto i doprinosi i puno rubrika i sustav ne bi sve prihvatio pod ispravkom. To da se mijenja samo šifra ok,ali kad je više parametara onda mora ići kako je nedica napisala.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 07:31   #2597
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Rekli su mi da sustav ne bi prihvatio samo ispravak već mora ići prvo ispravak sa nulama za tu radnicu,a onda dopuna sa podacima kako je trebalo biti. Jer recimo u mom slučaju radnica je pola mjeseca radila,a onda išla na bolovanje. Mi smo npr.napisali ukupno 174 sati,a neodrađenih 110 i sve pod šiframa 0001 jer nismo imali šifru priznate ozljede na radu. A sad dio satnice ise pod šifru 0001 i pod 5209. Znači,mijenja se i satnica i bruto i doprinosi i puno rubrika i sustav ne bi sve prihvatio pod ispravkom. To da se mijenja samo šifra ok,ali kad je više parametara onda mora ići kako je nedica napisala.
Ja sam baš prošli tjedan imala isto ispravak zbog ozljede. Napravila sam prvo ispravak reda tog radnika sa podacima kako bi trebalo biti, znači obračunata plaće za razdoblje kada je radio, a onda sam radila dopunu u kojoj sam dodala red sa šifrom 5209. Sve mi je prošlo i bilo je ispravno. Nisam prvo išla sa nulama.
Rosalita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 07:56   #2598
Molim pomoć

koji poziv na broj odobrenja se koristi prilikom plaćanja zateznih kamata na doprinose
kolarek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 08:21   #2599
Quote:
kolarek kaže: Pogledaj post
Molim pomoć

koji poziv na broj odobrenja se koristi prilikom plaćanja zateznih kamata na doprinose
HR68 broj računa doprinosa-OIB-15000
Za mio II.stup novi joppd na dan plaćanja kamata.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 08:43   #2600
Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
HR68 broj računa doprinosa-OIB-15000
Za mio II.stup novi joppd na dan plaćanja kamata.
Hvala ani
kolarek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.