Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2015., 12:45   #681
Quote:
ankka25 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Molim Vas savjet.
Nakon što nisam reagirala na cipralex i seroxat, doktorica mi je prepisala velafax. Patim od anksioznosti u obliku nemira i derealizacije + psihosomatskog poremečaja koji se manifestira kroz stalne bolove, osjećaj mučnine i knedle u grlu. velafax pijem već 28 dana. Počela sam prvo sa dozom od 1/2 tablete 35,7 mg navečer. Do danas mi je doza postepeno povečana na 2 tablete ( 35,7 mg) navečer + 1 tableta ( 35,7 mg ) ujutro. Ukupno je to oko 100 mg. To se sve postepeno povečavalo i od početka same terapije prošlo je 28 dana. Ne osjećam nikakvu promjenu. Svi simptomi su tu. Hvata me panika da niti ovaj lijek neće pomoći tj. da za mene nema nade. Koje je vaše mišljenje? Jesam li nestrpljiva? Nakon koliko bih eventualno mogla osjetiti poboljšanje? Hvala!
Smiri se! Direktno i neposredno, samu sebe! Ne paniči!
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 20:55   #682
Quote:
ankka25 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Molim Vas savjet.
Nakon što nisam reagirala na cipralex i seroxat, doktorica mi je prepisala velafax. Patim od anksioznosti u obliku nemira i derealizacije + psihosomatskog poremečaja koji se manifestira kroz stalne bolove, osjećaj mučnine i knedle u grlu. velafax pijem već 28 dana. Počela sam prvo sa dozom od 1/2 tablete 35,7 mg navečer. Do danas mi je doza postepeno povečana na 2 tablete ( 35,7 mg) navečer + 1 tableta ( 35,7 mg ) ujutro. Ukupno je to oko 100 mg. To se sve postepeno povečavalo i od početka same terapije prošlo je 28 dana. Ne osjećam nikakvu promjenu. Svi simptomi su tu. Hvata me panika da niti ovaj lijek neće pomoći tj. da za mene nema nade. Koje je vaše mišljenje? Jesam li nestrpljiva? Nakon koliko bih eventualno mogla osjetiti poboljšanje? Hvala!
Poznato mi je da u nekim slucajevima, koji i nisu sasvim rijetki, spasonosno djelovanje velafaksa pocinje tek u dozi od 150 mg dnevno( nekad se cak propisuje i 225 mg na dan)Posavjetuj se sa svojim lijecnikom sto je moguce prije. Inace je velafaks vrlo hvaljen ad koji mnogima pomaze.
Berigoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 08:07   #683
Quote:
Berigoj kaže: Pogledaj post
Poznato mi je da u nekim slucajevima, koji i nisu sasvim rijetki, spasonosno djelovanje velafaksa pocinje tek u dozi od 150 mg dnevno( nekad se cak propisuje i 225 mg na dan)Posavjetuj se sa svojim lijecnikom sto je moguce prije. Inace je velafaks vrlo hvaljen ad koji mnogima pomaze.

Ma ona tvrdi da smo na dobrom putu, samo treba naći dozu koja mi odgovara....Ali ja sam već toliko umorna i obeshrabrena. Krenula sam u 10. mj kod nje i do sada nismo pronašli rješenje a meni je SVAKI DAN loše. Takva idem na posao i brinem o obitelji....fuj
ankka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 10:56   #684
Quote:
ankka25 kaže: Pogledaj post
Ma ona tvrdi da smo na dobrom putu, samo treba naći dozu koja mi odgovara....Ali ja sam već toliko umorna i obeshrabrena. Krenula sam u 10. mj kod nje i do sada nismo pronašli rješenje a meni je SVAKI DAN loše. Takva idem na posao i brinem o obitelji....fuj
U stanju teže depresije svaki dan provesti na poslu i brinuti o obitelji, pogotovo ako ima male djece pravo je herojstvo.
Samo specijalizirani lijecnik moze donijeti odluku o povecanju doze nekog antidepresiva i to se ne smije provesti u djelo ni po cijoj nestrucnoj sugestiji ili na svoju ruku, ali vrijedilo bi o tome prodiskutirati s lijecnikom. Jer velafax tek u dozi od 150 mg i vise pokrece jedno dodatno djelovanje koje u manjoj dozi od 150 mg nije moguce postici. Ako sam dobro shvatio tek preko spomenute granice djeluje izmedju ostalog i na dopamin. A to je u nekim slucajevima okidac za bitno poboljsanje raspolozenja.
Berigoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 16:24   #685
Quote:
ankka25 kaže: Pogledaj post
Ma ona tvrdi da smo na dobrom putu, samo treba naći dozu koja mi odgovara....Ali ja sam već toliko umorna i obeshrabrena. Krenula sam u 10. mj kod nje i do sada nismo pronašli rješenje a meni je SVAKI DAN loše. Takva idem na posao i brinem o obitelji....fuj
Ankka25, vidi post br. 681!
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 20:50   #686
Ej ljudi evo mene opet, od jucer sam zamjenila cipralex polovicom seroxata, pa sada pijem prvih tj dana 10 mg seroxata pa nastavljam s cijelim plus dva rivotrila od 2 mg, ujutro i navecer.. ugl izbacila sam u roku tjedan dana 3 xanaxa od 0,5.. i sta mi se desava.. jutros napad panike koji sam jedva sanirala jer sam uspjela zaspati nakon terapije nove, dan glavobolje i mamurluk kao da sam sinoc tulumarila i sada naecer odvratna agresiva i bjes, da bi najrade da me nema,sve mi smeta.. crne misli...
jel to radi seroxat-promjena lijeka ili naglo ukkidanje xanaxa..? ja mislim ovo drugo ali kada moja dr inzistira na tako naglom jer kao pijem rivotril pa nema smisla oba... joj sve su to droge o kojima ovisni postanemo...
Tara86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 22:20   #687
Zanima me kakva iskustva imate sa Elicea antidepresivom? Psih. mi ga je pripisao, tek sam ga počeo piti...
Alan Wake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 13:07   #688
Quote:
Alan Wake kaže: Pogledaj post
Zanima me kakva iskustva imate sa Elicea antidepresivom? Psih. mi ga je pripisao, tek sam ga počeo piti...

elicea je isto sta i cipralex koji sam ja koristila , samo zamjena, jer on se ne placa a cipralex se oko 60 kn placa, dobar je lijek.. treba mu 2-3 tj da skuzis djelovanje pa ne odustaj.. sretno i javi kako si
Tara86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 01:51   #689
do neki dan na Velafleksu ujutro i uvečer po 37,5mg i Eglonilu 2*50mg..prije 6 dana skinuta s Velafleksa i uveden Flusetin i Eglonil osto. Od Velafleksa sam dobila akne i neki svrab po tijelu. od ovog Flusetina užasno me stomak boli,imam strašne glavobolje,pritisak 94/56,ne mogu spavat..nadam se da je prolazno i da će imat nekog efekta ne bih željela ponovo privikavanje na neki sl.lijek
Pahulja Bijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 15:10   #690
Thumbs down

Quote:
Alan Wake kaže: Pogledaj post
Zanima me kakva iskustva imate sa Elicea antidepresivom? Psih. mi ga je pripisao, tek sam ga počeo piti...
Rijesi se tog vraga sto prije, evo ja se upravo rijesavam bas njih, nakon trogodisnje terapije! Izazivaju jebacku erektilnu disfunkciju!

I nezaboravite, iakona psihu utjecu na slican nacin, cinjenica sto se dijelimo na cure i decke cesto imaju velikih fizickih posljedica, najcesce na libido!
Ugrosch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 22:02   #691
E cao ljudi. Ja sam s vremena na vrijeme znao ostaviti po neku poruku na ovom forumu. Duze vrijeme se bas ne osjecam najbolje. Tako da sam prije 15ak dana bio 1. put kod psihijatra. Imam 30g. Propisala mi je Bromazepam 3mg, 1/2 ujutro i 1/2 navece. I ujutro 3mg Elicea. Nakon 15ak dana jedini efekat mi je da bolje zaspim. Nemam nekih nuspojava, jedino prvih par dana se malo vrtilo u glavi. Ali isto ne osjecam ni neko poboljsanje. Jednostavno zivot je sranje i sam i ne ocekujem da to ljekovi mogu popraviti, nije ni realno, ne postoji pilula koja rjesava zivotne probleme. Vjerovatno postoje samo koje nas umrtvljuju i tako ubijaju neraspolozenje, zivotni problemi ostaju, a kasnije se doza povecava, i ugl put bez povratka....
Uglavnom neki vas komentar na taj lijek Elicea, to je dakle prvi lijek za 'zivce' koji sam ikada popio u zivotu, i taj bromazepam. Trebam za 15 dana ici na kontrolu i uradice se i psiholosko testiranje. Zna li ko sta je to?
manixman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:12   #692
Ta doza od 3 mg Elicee je jako mala, koliko ja malo još znam o takvoj vrsti lijekova, ja pijem 2,5 mg, to je subdoza. Pijem ju nekih 3 mjeseca. Nema nekih velikih pomaka, sićušnih možda da. Npr. kad me uhvati anksiozni napad, ti glupi fizički simptomi, kao da puno kraće traje i ne razmišljam toliko o smrti, ne umirem više svaki dan, možda svaki drugi, treći. Svejedno, stekla sam povjerenje u tu eliceu i ne bi ju zasad pustila nikako. Npr. imali smo ovaj tjedan smrtni slučaj u obitelji, umro mi je djed, i to dosta iznenada, do unazad mjesec dana bio je jako vitalan 85-godišnjak, bojala sam se te njegove smrti, kako ću ja reagirati ako umre. Iznenađujuće, bila sam u solidnom psihičkom stanju, popila samo jedan diazepam od 2 mg i to više preventivno, kao da sam si u glavi, bar donekle, posložila činjenicu da je to slijed života i da je smrt neizbježna svima nama, kad tad, nitko nije nezamjenjiv. Plakala jesam, bilo mi je žao, naravno, ali nisam tu tugu toliko osjetila na fizičkim simptomima. Gdje to postoji Elicea od 3 mg, ja nisam čula da kod nas to postoji?
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 14:29   #693
Izvinjavam se, sad sam vidio pogresku. Elicea je od 10mg. Tu dozu pijem. Kako sam pisao o bromazepamu od 3mg sigurno mi je ostala u glavi ta doza pa sam na pisao i za Eliceu. Nekih nuspojava nemam, neki dan sam i popiju casu piva, jer sam zaboravio da pijem te ljekove i nista mi se nije desilo. Inace alkohol ne pijem skoro nikada, cigarete i droga ne, tako da sa tim nemam nikakvih problema. Meni je mama umrla prije 2 godine i nisam pio nikakve ljekove, sam sprovod pa i smrt nije bila strasna kako sam zamisljao. Ali od tada su prosle dvije godine i zapravo se sve gore i gore osjecam. Dakle iako je iznenada je umrla i nije bilo za mene soka, ali nakon toga sam pod neprestanom anksioznoscu, knedla u grlu i 'odsjecene noge'. Konstantno 2 godine.
manixman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 19:15   #694
Da li je netko uzimao antidepresiv nakon iscrpljenosti zbog losih veza? i da li pomaze? evo ja uzimam deprozel 4 tjedna i nema nekih pomaka. Da li da cekam da prodjeluje? Uzimala sam ga i prije 7 godina, ali zbog nekih drugih razloga i pomogao mi je, al mi se cini da je nekako brze djelovao. Zadnji prekid me doslovno emotivno unistio i nekoa se osjecam prazno, cini mi se kao da me ni jedan muskarac vise ne zanima i da mi se neda vise nikome vjerovati. Inace lose funkcioniram, bez volje sam, nisa mi se neda, lose jedem i spavam...jel sam u depri i dal ce mi deprozel pomoci. isto tako pere me ankisoznost tj. zabrinuta sam zbog buducnosti...
angelinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 20:07   #695
Quote:
angelinaa kaže: Pogledaj post
Da li je netko uzimao antidepresiv nakon iscrpljenosti zbog losih veza? i da li pomaze? evo ja uzimam deprozel 4 tjedna i nema nekih pomaka. Da li da cekam da prodjeluje? Uzimala sam ga i prije 7 godina, ali zbog nekih drugih razloga i pomogao mi je, al mi se cini da je nekako brze djelovao. Zadnji prekid me doslovno emotivno unistio i nekoa se osjecam prazno, cini mi se kao da me ni jedan muskarac vise ne zanima i da mi se neda vise nikome vjerovati. Inace lose funkcioniram, bez volje sam, nisa mi se neda, lose jedem i spavam...jel sam u depri i dal ce mi deprozel pomoci. isto tako pere me ankisoznost tj. zabrinuta sam zbog buducnosti...
Kod mene takodjer gotovi svi ovi simptomi koje si nabrojala.
Nezanimanje za zene vise, zabrinutost zbog buducnosti, bezvoljnost i puno toga jos.
Bio sam kod psihijatrice i dijagnosticirala mi generalizirani ank. poremecaj i dobio sam pregabalin za to.
Medjutim bas i ne djeluje nesto.
Ja mislim da za ta ljubavna razocaranja i boli ne postoji lijek osim vrijeme.
A nakon toga se stalno propitkujemo kakvog smisla uopce ima zivot dalje. Ta zabrinutost neka koja stvara tjeskobu.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 23:25   #696
Quote:
angelinaa kaže: Pogledaj post
Da li je netko uzimao antidepresiv nakon iscrpljenosti zbog losih veza? i da li pomaze? evo ja uzimam deprozel 4 tjedna i nema nekih pomaka. Da li da cekam da prodjeluje? Uzimala sam ga i prije 7 godina, ali zbog nekih drugih razloga i pomogao mi je, al mi se cini da je nekako brze djelovao. Zadnji prekid me doslovno emotivno unistio i nekoa se osjecam prazno, cini mi se kao da me ni jedan muskarac vise ne zanima i da mi se neda vise nikome vjerovati. Inace lose funkcioniram, bez volje sam, nisa mi se neda, lose jedem i spavam...jel sam u depri i dal ce mi deprozel pomoci. isto tako pere me ankisoznost tj. zabrinuta sam zbog buducnosti...
ovo jesu simptomi depresije
koliko dugo ga uzimaš i koju dozu?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 08:46   #697
4 tjedna, 20mg. ne znam kaj mi je, totalna bezvoljnost i ispraznost. nikak da se pokrenem. i anksiozna sam pa uzmem xanax sr tu i tamo. na poslu na pola funkcioniram...strah me buducnosti i spraznosti zivota. jel ce mi bit bolje kasnije na deprozelu? prije mi je pomogao
angelinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 09:18   #698
Quote:
angelinaa kaže: Pogledaj post
4 tjedna, 20mg. ne znam kaj mi je, totalna bezvoljnost i ispraznost. nikak da se pokrenem. i anksiozna sam pa uzmem xanax sr tu i tamo. na poslu na pola funkcioniram...strah me buducnosti i spraznosti zivota. jel ce mi bit bolje kasnije na deprozelu? prije mi je pomogao
već je trebao početi djelovati, idi psihijatrici i traži drugi ad ili dizanje doze

kako se kemija u mozgu, pod utjecajem raznih događaja mijenja, često se zna dogoditi da ad koji nam je bio super nekad, neće to biti sad
4 tjedna je predugi period za početak djelovanja, očito treba ili odmah dići dozu ili prijeći na drugi ad
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 09:22   #699
Je l se ovo meni čini ili svaki dan je sve više osoba oboljelih od depresije i anksioznosti.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 09:26   #700
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Kod mene takodjer gotovi svi ovi simptomi koje si nabrojala.
Nezanimanje za zene vise, zabrinutost zbog buducnosti, bezvoljnost i puno toga jos.
Bio sam kod psihijatrice i dijagnosticirala mi generalizirani ank. poremecaj i dobio sam pregabalin za to.
Medjutim bas i ne djeluje nesto.
Ja mislim da za ta ljubavna razocaranja i boli ne postoji lijek osim vrijeme.
A nakon toga se stalno propitkujemo kakvog smisla uopce ima zivot dalje. Ta zabrinutost neka koja stvara tjeskobu.
pa ne liječe se razočaranja i tjeskobe nego se lijekovima miču psihofizički simptomi

da bi osoba mogla početi polako funkcionirati, a tada se prelazi na

psihoterapiju, samo se psihoterapijom može pomoći oko svih ovih

toksičnih emocija i stanja, to nikakva tableta na svijetu neće srediti
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.