Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2015., 20:23   #241
Quote:
relativna kaže: Pogledaj post
Meni je recimo glupo da se ovisnike u komunama i slićno okreće vjere jer je po meni i vjera neka vrsta droge/opijata jer se okreće nekom imaginarnom shvaćanju ,općenito i veliki vjernici izgledaju kao da su na drogama
ono-ovisnošću protiv ovisnosti
Ma naravno. Pa još je dobri stari Marx rekao da je religija opijum naroda.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 18:11   #242
Quote:
relativna kaže: Pogledaj post
hm ,i heroin je ajmo reći poluprirodna droga,znaći ni on nije toliko loš po tebi
Ma droge jesu opasne i to sve ,ali veći je problem ono što dileri dodaju u droge da ima toga više ,dodaju žive otrove koji zabravo ubijaju ljude još i više Ja mislim da je na zjenicama gori znak kad su skupljene ,kao točkice -to je onda dop ,sedativi jaki i to -a to je najgora vrsta droge Svakako treba bježat od bilo koje droga jer je to kratkoročnoa umjetno proizvedena sreća što već i ništa što je umjetno nije dobro . Meni je recimo glupo da se ovisnike u komunama i slićno okreće vjere jer je po meni i vjera neka vrsta droge/opijata jer se okreće nekom imaginarnom shvaćanju ,općenito i veliki vjernici izgledaju kao da su na drogama
ono-ovisnošću protiv ovisnosti Što se alkohola tiče ,mislim da je i on veliki problem jer kako ga dosta ljudi ne smatra toliko opasnim ,konzumiraju ga bez problema ,a seru o drogama tako se dosta života uništava ,a nitko ne priča toliko o tom problemu koliko o drogama
Ako si na dnu [za komunu].. tako [ti] je svejedno što će te iščupati iz repeticije u kojoj ti je zagarantirano iznimno pothlađivanje, u slučaju da u istoj proboraviš još neko vrlo kraće vrijeme. Kada se navučeš na nešto "veće od života".. samo te također nešto imaginarno.. "veće od [monotone konstrukcije "normalnog života"] života".. može skrenuti s te putanje.. Barem jedno vrijeme. Ono potrebno da se spustiš na zemlju. Sa "Isusa" se [onda] lakše skinuti.. Nešto kao prva pomoć. Kao npr kratkotrajna uporaba anksiolitika, dok antidepresiv "ne prodjeluje".. "Kada shvatiš da od tableta ništa"; više nisi u "maničnoj fazi". Uostalom; sve što te [kogagod.. "normalnog".. "neovisnog"..] veseli [gura, goni, vuče....]; nije li također samo skup ovisnosti o nečemu [imaginarno shvaćanje sebe/postojanja/svoje uloge/poriva/potreba.................]? Sve ovisnosti daju život životu, a nitko ne priča o tom problemu. Da nema droge, alkohola, lijekova, prometnih nesreća, ratova..... koliko bi nas bilo.. I uz sve to, čini se da se prirodna selekcija zamorila od istog radnog mjesta..
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 17:00   #243
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Ako si na dnu [za komunu].. tako [ti] je svejedno što će te iščupati iz repeticije u kojoj ti je zagarantirano iznimno pothlađivanje, u slučaju da u istoj proboraviš još neko vrlo kraće vrijeme. Kada se navučeš na nešto "veće od života".. samo te također nešto imaginarno.. "veće od [monotone konstrukcije "normalnog života"] života".. može skrenuti s te putanje.. Barem jedno vrijeme. Ono potrebno da se spustiš na zemlju. Sa "Isusa" se [onda] lakše skinuti.. Nešto kao prva pomoć. Kao npr kratkotrajna uporaba anksiolitika, dok antidepresiv "ne prodjeluje".. "Kada shvatiš da od tableta ništa"; više nisi u "maničnoj fazi". Uostalom; sve što te [kogagod.. "normalnog".. "neovisnog"..] veseli [gura, goni, vuče....]; nije li također samo skup ovisnosti o nečemu [imaginarno shvaćanje sebe/postojanja/svoje uloge/poriva/potreba.................]? Sve ovisnosti daju život životu, a nitko ne priča o tom problemu. Da nema droge, alkohola, lijekova, prometnih nesreća, ratova..... koliko bi nas bilo.. I uz sve to, čini se da se prirodna selekcija zamorila od istog radnog mjesta..
ti dobro zboriš
Ma kada pogledaš ovisnosti nas čine ljudima,ovisan si o hrani,o piću,o novcu,o državi ,o drugim ljudima tj druženju -cijeli život je sačinjen od nekih vrsta ovisnosti
Što se tiče selakcija,zakazala je spolna selekcija ,ljudi su čini mi se postali gluplji u odabiru spolnih partnera te se rađaju sve gore generacije ljudi

dobro bi nam došla jedna epidemija kuge da se razrijedi zemlja maksimalno ...
__________________
šuuuušuuu
relativna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 15:56   #244
"..All illegal narcotics are medicinal.
Boredom is a disease worse than cancer. Drugs cure it.
With a little unknown bad side effects if used as directed.
Life's temporary, for a reason. It gets boring after a while.
It's like a good sitcom.
Lasts so many seasons, and then you got nothing else to do, no more ideas..
so they head a fucking alien or an adopted kid, and it's off the air, and you go :
"thank god it's over."
Inventing new drugs. That's what they should be doing.
Not fighting the old ones. Fighting to get new weirder ones or..
something weirder establishments [psy..] to do all men in..

Boredom is a disease [f..xyz].."
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 10:56   #245
Quote:
relativna kaže: Pogledaj post
Svakako treba bježat od bilo koje droga jer je to kratkoročnoa umjetno proizvedena sreća što već i ništa što je umjetno nije dobro .
http://www.filmsforaction.org/watch/...on-gabor-mate/
Kaže čovjek da je ovisnost nesposobnost nošenja s boli, odnosno bijeg od boli.

Kad vidi ovisnika pita ga što boli.
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 11:33   #246
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
http://www.filmsforaction.org/watch/...on-gabor-mate/
Kaže čovjek da je ovisnost nesposobnost nošenja s boli, odnosno bijeg od boli.
Kad vidi ovisnika pita ga što boli.


Jedan od najintuitivnijih i najiskusnijih povodom ovisnosti u globalu..
Vjerujem da se Maté ne bi ljutio ako je u informativno/edukativne/pozitivne svrhe :
in the realm of hungry ghosts

The Biopsychosocial Perspective of Addiction Pt1
The Biopsychosocial Perspective of Addiction Pt2
The Biopsychosocial Perspective of Addiction Pt3
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 11:36   #247
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
http://www.filmsforaction.org/watch/...on-gabor-mate/
Kaže čovjek da je ovisnost nesposobnost nošenja s boli, odnosno bijeg od boli.

Kad vidi ovisnika pita ga što boli.
Baš sam nedavno gledala taj video, izvrsno objašnjeno Inače, na tu tematiku o ovisnosti kao bijegu od problema ima jedna predivna stranica čiji je autor ulični fotograf Chris Arnade. On pomaže ovisnicima Također, ovo je odlična knjiga za približiti se tom ovisničkom mindsetu.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 18:51   #248
Pozz,
zanima me da li tko zna liječnika u zg, nije bitno novi ili stari, da prima pacijente i da bi me htio primiti posto sam na supstitucijskoj terapiji, tj heptanonima
rerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 22:53   #249
antipsihotici [uzrok/razlog uporabe istih] + "salvia"..
lsd, psilocybin.... [?]
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 00:17   #250
Question

Ekipaaaaa pitanje-2-3-5....
Ovako volim papat exere,mdmu,šmrkat speed no to je nebitno imam problem.

Ovako napravio sam pauzu s svom kemijom od valentinova pa sve do 30.5 ove godine i 30.5 maznem lajnu speeda(kvalitetan je utrnio sam kao zečica) i nakon cca 30-60min maznem exer(dupli superman) i prođe 50tak minuta i osjetim da me počinje dizat ex i prat na ljubav.

Nakon svega 10 minuta me samo spusti i baca u nesvjest i odjednom mi se počne spavat i gotovo moram leć i zaspim,zanima me u čem bi bio problem?

Od 30.5(otkad sam maznio speeda i exer) imam problema s tlakom(osicilira previše) i znam se počet gubit na trenutke(kao da ću u nesvjest past),zna nekad prosjecat kod srca.

Otišao lječniku vadili krv nizak šećer,ajd jedem slatko ali opet isto isti slučaj,imam osječaj kao da ću dobiti moždani,pa me zanima što je učinilo takvu stvar u meni da ja više nemogu papat exere?

Da naglasim u 5tom mj sam 3 vikenda za redom jeo magične gljive(golden teacher) prve 2 doze od 2.5g i zadnja doza od 3g,možda je u tom problem? M

Možda su mi gljive zaustavile mogučnost djelovanja exera?

Molio bih što hitniji odgovor jer više neznam što ću sam sa sobom po pitanju zdravlja,ovo divljanje tlaka me ubija! malo mi dobro malo ne kontam da će bit bye bye kemijo zauvijek...i samo udaranje po marimahuni i gljivama

Još da naglasim nije mi prejak exer bio jer sam za novu godinu kroz par sati
pojeo sve ukupno 1g do 1.5g MDMA

Hvala!
Lijep Pozdrav!

Zadnje uređivanje evilmage007 : 14.06.2015. at 00:30.
evilmage007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 00:33   #251
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
"..All illegal narcotics are medicinal.
Boredom is a disease worse than cancer. Drugs cure it.
With a little unknown bad side effects if used as directed.
Life's temporary, for a reason. It gets boring after a while.
It's like a good sitcom.
Lasts so many seasons, and then you got nothing else to do, no more ideas..
so they head a fucking alien or an adopted kid, and it's off the air, and you go :
"thank god it's over."
Inventing new drugs. That's what they should be doing.
Not fighting the old ones. Fighting to get new weirder ones or..
something weirder establishments [psy..] to do all men in..

Boredom is a disease [f..xyz].."
Vecina postaje ovisnicima zbog manjka samopouzdanja; ne znaju se ljudi nositi s emocijama tipa srama, depresije, itsl, drustvo u kojem se krecu kao i okolina, itd.. pa nalaze instant rijesenja.. dosada nije jedini a niti glavni uzrok..
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 09:20   #252
Quote:
evilmage007 kaže: Pogledaj post

Molio bih što hitniji odgovor jer više neznam što ću sam sa sobom po pitanju zdravlja,ovo divljanje tlaka me ubija! malo mi dobro malo ne kontam da će bit bye bye kemijo zauvijek...i samo udaranje po marimahuni i gljivama

Još da naglasim nije mi prejak exer bio jer sam za novu godinu kroz par sati
pojeo sve ukupno 1g do 1.5g MDMA

Hvala!
Lijep Pozdrav!
a tebi se ne živi, što? mislim ima i lakših i jeftinijih načina za se samoubit :nezna: i koji vrag je exer?

gle, idi do liječnika i provjeri što ti je s tlakom, reci što si konzumirao i od kad ti je tako. i prestani se zajebavati sa sobom na taj način. pa valjda na ovom svijetu postoji zabava i bez tih sranja? mislim, razumijem koliko je svijet u kurcu i koliko (posebno mladi) ljudi mogu biti u depri, ali ići ovo raditi sebi što ti radiš mi je potpuno van pameti.

saberi se i odi do liječnika dok ti je kad.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 10:08   #253
@evilmage, znas sto ti se najvjerojatnije desilo, kao i mnogim ljudima iz moje okoline, papimozak - popapalo ti je mozak, nepovratno - povratno, to ne znam.. Pretjerujes, organizam stari rapidno i propada, stvara toleranciju i da napravis pauzu od 20 god, ex vise neces osjetiti..

Sad dalje tako nastavi, pa si sjebi mozak na svim mogucima podrucjima, da ti k'o mom frendu cure sline dok sjedis medju ljudima i da ti treba 5 minuta da se sjetis vlastitog imena - u normalnom stanju!

Oprosti, al' popizdim kad vidim ove brijacke postove.. Skuliraj.. Odi na lijecenje pa odmori malo, tamo ce te cijelog ispregledati, porazgovaraj s roditeljima otvoreno o tome, ili se sam makni od svega i uzivaj doma uz dzoks..

Gljive; da i tu nabacim jedan od cijenjenih primjeraka; suseda koji mi se vuce pod prozorom.. oci ko lavori, spika za pobjec', sam je na svijetu.. To ce ti se desit, kad nestaje zabave, ostajes malo po malo sam; svjesniji, malo po malo koliko si bio glup; sto si sve mogao a nisi - postanes starac u tijelu mladica, a na emocionalnom polju ostajes beba u pelenama..

Sretno - makar sumnjam da ce ovo sto sam napisala ista znaciti, al' cisto eto ga..
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 14:20   #254
Quote:
n i k s kaže: Pogledaj post
Vecina postaje ovisnicima zbog manjka samopouzdanja; ne znaju se ljudi nositi s emocijama tipa srama, depresije, itsl, drustvo u kojem se krecu kao i okolina, itd.. pa nalaze instant rijesenja.. dosada nije jedini a niti glavni uzrok..
"Monotonija, dosada, linearnost, užeglost, neizbježnost, nepromjenjivost.. "stvarnosti"..".... kako god da se gleda, mjeri, okrene.. glavni je poticaj za uopće sposobnost "iracionalnog djelovanja".. uzrok bilo koje vrste pokušaja, usmjerenom namjerom utjecanja, promjene.... Zlouporaba je neupitno kvalitetno određena riječ. Prakticiranje ovisnosti bilo bi stanje umjerene, racionalne svijesti.. dok bi zlouporaba ovisnosti bilo stanje neumjerene, iracionalne svijesti. Oboje u suštini; prakticiranje ovisnosti.................................. Ljudski život sam po sebi, ovisnost je ispunjena xyz "instant rješenjima"...............................

@ evilmage007 :

Gljive vjerojatno nemaju nikakve veze/kontraindikaciju. Vjerojatno.
Gotovo momentalno "valjanje" do razine nesvjestice, spavanja.. hipoglikemija, "palpitacije/aritmije", upitan tlak koji je i stanju izvan intoksikacije nestabilan.... Ja bi se iskreno zapitao koliko, što, kako.. mi zapravo život znači.. Ili bolje; koje posljedice [koma, infarkt, parcijalna/potpuna paraliza....] bi bile nesnosne za toleranciju u slučaju da se iz puke gluposti [ne nadobudnog uma, koliko iracionalnog negiranja ozbiljnih simptoma..] pretope u sastavni dio života..... "Pranje na ljubav" ili euforija potaknuta otpuštanjem velike količine serotonina koji zatim potiče lučenje oxytocina, vasopressina.. može se pretvoriti u doživotnu "emocionalnu suhost"; depresiju, distimiju.... Ne želiš provjeriti.. provjeravati.. što to psihijatrijski kemičari nude "kao/pod dizalice".... Svatko ući [jedino] na vlastitim greškama.. neupitna istina, na žalost..................... Bez obzira; najdobronamjernije, iskreno i provjereno.. s obzirom [primarno, isključivo..] na navedeno "stanje".. drž´ se dalje od "sintetike". Ako već koketiraš s promijenjenom svijesti, nemoj to činiti iz uske percepcije [povodom] "jeftine" zabave, lažne, sintetički izmjenjenije percepcije...

Quote:
"..papimozak - popapalo ti je mozak.."
Why?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 15:05   #255
Nije mi moglo nabrzinu popapat mozak,prvi put sam probao MDMA 1.11.2014 i onda sam u 12tom mj probao exer(bomboni,extasy kako god),speed sam isto prvi puta probao 1.11.2014 i štoviše nisam previše ždero tu kemiju,svaka 2mj max ak sam papo kemiju i sad odjednom se to dogodilo,znam sve što se događa mozak mi maximalno dobro funkcionira,sječam se svega,sve znam,tako da je to sve uredu,ali nešto drugo neće štimat s organizmom,pričao sam s lječnikom on kaže da je sve uredu,tako da neznam što se događa.
evilmage007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 17:56   #256
Quote:
evilmage007 kaže: Pogledaj post
....
Probaj percipirati kako možda postoje principi djelovanja, pravila određena percepcijom xy na xy patterna ponavljanja...... Kako istovremeno, nema identičnog organizma i spoznaje o nekoj formi univerzalnog djelovanja određenih tvari na organizam. Znam osobu koja je doslovno imuna na thc.. dok također, znam drugu kojoj je rezistencija na kanabinoide, minimalna; nepostojeća, njezini kanabinoidi nisu kompatibilni s vanjskim... kako god.. Dok prva osoba može inhalirati kilu najboljeg/potentnijeg hashisha; bez apsolutno ikakvog vida intoksikacije.. druga će od istog; dima/dva, "pasti u thc šok". Dok je sve; ali baš sve relativno; obrasci zvanično postoje. Rezistencija ili prilagodba organizma na bilo koji agens je neminovna. Nuspojave kao obrazac djelovanja određenog agensa; na bazi postotka ispitanosti, također pružaju relativan uvid u mogućnost nekog daljnjeg toka događanja po pitanju daljnje stimulacije istim..... Ako ne znaš "ti" [misaono]; zna ti organizam. Ako nisi kompatibilan ili u skladu s istim.. nemoj se zanositi nametanjem volje nad istim. Kako god da se okrene; okreneš.. na kraju će biti po njegovom. Možda daljnjim "ispitivanjem problematike" percipiraš kako je sve random slučajnost, posljedica određene uzročne-posljedičnosti.. Ili jednako moguće; u najgoroj horror stvarnosti.. kako možda ili "sada"; sigurno nije [poslije je8anja nema kajanja] bilo nasumičnosti, slučajnosti...
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 19:23   #257
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
527]Why[/url][/B][/I]?
Zato jer postoje ljudi kojima droga (kemija, LSD kao No.1) sjebe perceptore u mozgu (imam oko sebe primjeraka koji su nakon jednog puta prosvisali i nikada se vratili nazad)..

Sigurno je stvar i u tlaku, cim ga valja na spavanje - vec sam cula za par ljudi koje je pocelo bacati isto na spavanje, neke na agresiju, neke na paranoju, pa su odustali - sto je i moj topli savijet autoru. Naravno da iracionalno reagira na znakove, kao sto je opcenito vjerojatno iracionalan..

Btw, ne znam uopce autorove navike itsl. da bih mogla zakljucivati ista dublje, koliko je star, koliko godina konzumira i sto.. Zato kazem, neka ode u Vinogradsku ili svoj obliznji centar na kontrolu.
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 20:06   #258
Quote:
n i k s kaže: Pogledaj post
...
Sje8be koje perceptore u mozgu? Lsd je "polusintetika"; nije "NO1 kemija"?
Ima negdje, neki [barem jedan] dokumentirani "članak", o bilo kojem od tih silnih primjera koji "su se" overdozirali LSDom? Ne vjerujem da bi medijima promaknuo takav senzacionalistički članak... Da znaš/upoznata sa autorovim navikama, dobi.. bi li to nešto promijenilo? Apsolutni bias, baziran na imaginarnome/zamišljenom far-fetched.. "čula sam za/o..".. patternu, usvojenim iz raznoraznih "rekla-kazala" teorija koje kruže uokolo.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 21:22   #259
Quote:
evilmage007 kaže: Pogledaj post
Nije mi moglo nabrzinu popapat mozak,prvi put sam probao MDMA 1.11.2014 i onda sam u 12tom mj probao exer(bomboni,extasy kako god),speed sam isto prvi puta probao 1.11.2014 i štoviše nisam previše ždero tu kemiju,svaka 2mj max ak sam papo kemiju i sad odjednom se to dogodilo,znam sve što se događa mozak mi maximalno dobro funkcionira,sječam se svega,sve znam,tako da je to sve uredu,ali nešto drugo neće štimat s organizmom,pričao sam s lječnikom on kaže da je sve uredu,tako da neznam što se događa.
Lubičice, nisi ti "papao" nego si se drogirao. Kao prvo.

Kao drugo, da, moglo ti je nabrzinu "popapat" mozak (jooooj, kak je slatka ta drozica, ha? ). Daleko si od dobrog funkcioniranja. Odi doktoru, budi iskren i liječi se. Na forumu nećeš dobiti dijagnozu ni lijek, a ovo nije mjesto za "ništa ne tražim, samo se hvalim" postove.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 23:05   #260
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Lubičice, nisi ti "papao" nego si se drogirao. Kao prvo.

Kao drugo, da, moglo ti je nabrzinu "popapat" mozak (jooooj, kak je slatka ta drozica, ha? ). Daleko si od dobrog funkcioniranja. Odi doktoru, budi iskren i liječi se. Na forumu nećeš dobiti dijagnozu ni lijek, a ovo nije mjesto za "ništa ne tražim, samo se hvalim" postove.
Funkcioniram bez problema,jer da nefunkcioniram nebih mogao tu pisati kako spada
Naprotiv prije sam bio pun qrac živčan,nervozan a posljednjih dana sam totalno opušten,nasekirat se ne mogu,tako da sasvim oke sam,jedino organizam me malo hebe,no tak i tak sam konto se ostavit tih labaratorijskih sranja i samo koristiti prirodu i društvo a to znači,dmt(iz žabe),gljive,marihuana i to je to.
evilmage007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.