Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2015., 00:31   #3241
Quote:
mariana3 kaže: Pogledaj post
Da li itko na području Zagreba radi individualnu KBT (kognitivno-bihevioralnu terapiju) preko HZZO-a?

Također isto pitanje, ali za Rab, ako netko ima informaciju/preporuku.

Hvala.
meni bi trebala ista info. moze i negdje drugdje u hrvatskoj. samo da nije privatno.
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:24   #3242
Quote:
mariana3 kaže: Pogledaj post
Da li itko na području Zagreba radi individualnu KBT (kognitivno-bihevioralnu terapiju) preko HZZO-a?

Također isto pitanje, ali za Rab, ako netko ima informaciju/preporuku.

Hvala.
Pokušat ću se raspitati, bar za Zagreb, pa napišem tu ako nešto saznam.

No moja iskustva s KBT su onako, meh. Vrlo brzo je došlo do značajnoga poboljšanja. U dogovoru s terapeuticom smo već nakon nepuna tri mjeseca okončale terapiju. No problemi su se nakon godinu-dvije opet vratili i onda sam potražila drugu vrstu psihoterapije - psihodinamsku.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:32   #3243
znaci ne preporucas je bas jer je vise kao nekakvi quick fix? meni bi bas nesto takvo trebalo sad zapravo.

koliko dugo si u psihodinamskoj i kako si zadovoljna? moje psihodinamske su se iz raznih razloga prekidale nakon dvije godine i sad trenutno nemam vremena za to (moguca selidba, itd.), ali ako bi me kbt mogao nabrzinu postimati.... to ne bi uopce bilo lose? ne znam.
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 23:09   #3244
Quote:
jednokratna nika kaže: Pogledaj post
znaci ne preporucas je bas jer je vise kao nekakvi quick fix? meni bi bas nesto takvo trebalo sad zapravo.

koliko dugo si u psihodinamskoj i kako si zadovoljna? moje psihodinamske su se iz raznih razloga prekidale nakon dvije godine i sad trenutno nemam vremena za to (moguca selidba, itd.), ali ako bi me kbt mogao nabrzinu postimati.... to ne bi uopce bilo lose? ne znam.
Da, u mom je slučaju to bio quick fix. Možda je problem bio u tome što nakon završetka psihoterapije nisam nastavila prakticirati stvari koje mi je terapeutica zadavala za domaću zadaću. Ali nedostatak samodiscipline je ostao neriješen problem.

U psihodinamskoj sam bila jedno 2 godine u individualnoj i nakon toga me psihoterapeutica prebacila na grupnu, na kojoj sam već duuugo. Sad sam već u drugoj grupi jer je prva raspuštena. I svaki se put veselim kad idem na grupnu, baš mi je lijepo tamo. A i korisno.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 23:10   #3245
ja trebam bas neki psiho-kviki. ako saznas ista o kbt javljaj tu pliz
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 23:11   #3246
Quote:
jednokratna nika kaže: Pogledaj post
ja trebam bas neki psiho-kviki. ako saznas ista o kbt javljaj tu pliz
Raspitam se u grupi, pa javim.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 10:47   #3247
doktor

Cura mi ima šizofreniju. Inače je na kontrolama po otpustu iz bolnice ali to su samo susreti od 5 minuta uz prepisivanje lijekova. Mišljenja sam da bi joj mogla pomoći psihoterapija, a to sam i čitao u medicinskoj knjizi da psihoterapija uz farmakoterapiju ima nekih rezultata kod šizofrenije. Ako netko zna u novoj bolnici Dubrava ili u području Dubrave dobrog psihijatra psihoterapeuta, ja bi joj ga preporučio.
Dameeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 19:50   #3248
Samo kratko teoretsko pitanje:

Ako želim promijeniti psihijatra (1. po redu kojeg sam "dobila" na uputnicu), koja je procedura - nakon termina kod psih ja kažem da "si nismo kliknuli" i žao mi je, ali... i onda idem do LOM objasniti što i zašto? Ili prvo kod LOM objasniti o čemu je riječ, pa... ? Želim da to bude kulturno s moje strane, a ne da se samo ne pojavim.

Naime, još ću izgurati sljedeći zakazani termin, ali ako stil "komunikacije" ostane isti, mislim da trebam nekog drugog. Preko hzzo, naravno.
__________________
"Don’t you see that the whole aim of Newspeak is to narrow the range of thought?" (Orwell, 1984)
mariana3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 20:07   #3249
ako ja zelim isprobati nesto novo, nesto divlje, znaci farmakoterapiju bez psiho, kako tocno da se ja postavim? zadnji doktor je bio ambiciozan i odbio je dati lijekove iako sam ja rekla da nemam nista protiv i koji su mi djelovali dobro, nego smo imali iskljucivo terapiju jednom tjedno a kad je odlazio u privatnike prebacio me privatnoj kolegici na analizu... i lijepo je to sve sada, ali nisam sigurna da ja uopce zelim ikome vise ista pricat i analizirati se, jednostavno sam preumorna od toga i ne vidim smisla u tome.

voljela bih ili da mi samo daju lijekove, ili kbt. al taj kbt je neka zesca rijetkost tako da ne znam, mozda bi bolje bilo da me nasopaju necim a da si ja doma citam selfhelp knjige? nisam glupa samno bi mi mozda falilo samodiscipline.

a analiticarima ici ne zelim, bila sam na psihodinamskim suportivnim i ekspresivnim terapijama a bila sam i na cistoj analizi cak ali kod pripravnice koja se ni do dana danasnjeg nije apgrejdala u pravu analiticarku ako je vjerovati njihovom sajtu (sva tri moja dugorocna doktora - a svaki je trajao oko dvije godine, dulje nikad nije islo - su trenutno i dalje analiticari u treningu kod hpsg i svi se znaju i svaki se uvijek smijuckao ako bih mu kolegu spomenula. bit ce da si nisu frendaci al eto, znaju se jer idu u isti razred. sad zelim isprobati ipak neku drugu ekipu, ne znam.)

oprostite ne znam jel sad ovo uopce spada u preporuke ili u temu o psihijatriji opcenito, ako ne valja molim prebacite me.
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 11:15   #3250
Quote:
jednokratna nika kaže: Pogledaj post
voljela bih ili da mi samo daju lijekove, ili kbt. al taj kbt je neka zesca rijetkost tako da ne znam, mozda bi bolje bilo da me nasopaju necim a da si ja doma citam selfhelp knjige? nisam glupa samno bi mi mozda falilo samodiscipline.
ovdje rade po KBT koliko znam, no isključivo sa studentima, ograničen je broj seansi, no besplatno je.. savjetovalište

vrijedi pokušati i kontaktirati HUBIKOT, ima dosta terapeuta u edukaciji, od kojih bi netko možda radio i volonterski u zamjenu za iskustvo
__________________
srce bi, da može misliti, stalo
pitseleh is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 11:55   #3251
Quote:
mariana3 kaže: Pogledaj post
Samo kratko teoretsko pitanje:

Ako želim promijeniti psihijatra (1. po redu kojeg sam "dobila" na uputnicu), koja je procedura - nakon termina kod psih ja kažem da "si nismo kliknuli" i žao mi je, ali... i onda idem do LOM objasniti što i zašto? Ili prvo kod LOM objasniti o čemu je riječ, pa... ? Želim da to bude kulturno s moje strane, a ne da se samo ne pojavim.

Naime, još ću izgurati sljedeći zakazani termin, ali ako stil "komunikacije" ostane isti, mislim da trebam nekog drugog. Preko hzzo, naravno.
Riješeno
__________________
"Don’t you see that the whole aim of Newspeak is to narrow the range of thought?" (Orwell, 1984)
mariana3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 18:02   #3252
Quote:
pitseleh kaže: Pogledaj post
ovdje rade po KBT koliko znam, no isključivo sa studentima, ograničen je broj seansi, no besplatno je.. savjetovalište
koliko seansi, 5, 10?

al to je koliko sam shvatila bas savjetovaliste, terapija bi bila nesto drugo...

kod pripravnika radije ipak vise ne idem.


sad, svi koji se ljute i pitaju zasto toliko filozofiram i necu necu i necu otici prvom jatru koji se ponudi reci cu: ja nejdem prvi put kod jatra, nit drugi ili treci. nisam bila samo jednom ili dvaput pa onda odustala i sad vristim da psihijatrija ubija i da su svi kreteni a zapravo si nisam ni pokusala pomoc. ja sam na svoje terapije isla kolko je islo i trudila se kolko sam mogla. kod tri doktora sam bila po dve godine (znaci ukupno sest), deset dana kukse, jedan razgovor s uglednim privatnim psihijatrom, jedan s uglednom privatnom psihologicom i... desetak? seansi u savjetovalistu kod jedne psihologice koja se bas nije snasla. ne znam, nakon svega ovak nabrojanog meni sve zvuci podosta uzaludno. nije mi jasno kak ljudi imaju snage menjat po deset doktora i trudit se stalno, pogotovo u psihodinamskima kad se covjek veze i sve. eto. oprostite.
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.

Zadnje uređivanje jednokratna nika : 09.04.2015. at 18:14.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 21:56   #3253
treba mi preporuka za privatnog psihijatra za kontrolu farmakoterapije i ništa više. cijena nebitna, lokacija zagreb.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 14:30   #3254
ako ima netko sa iskustvom kod privatnog psihijatra u OSIJEKU,molim da se javi,hitno je,imam krizu i htjela bih sutra otići,a neznam kome točno da bacim te novce...
Emmelline Elle is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 15:18   #3255
hoces psihijatra ili psihoterapeuta u osijeku?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 20:13   #3256
jel tko daje psiholoska savjetovanja online?
-irrelevant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 15:28   #3257
Psihološka pomoć-kako do iste

Čitam Forum.hr već neko vrijeme, iako sam se tek sad odlučila registrirati.
Zapravo, žao mi je da nisam i ranije jer sam, barem na ovom podforumu, našla na veliki broj zanimljivih threadova, odgovora i informnacija.

Imam slijedeći problem. Nedavno sam okončala dugu vezu, zapravo vanbračnu zajednicu i od tad se jednostavno ne mogu pribrati. Razlog raskidu je, između ostaloga i moja depresija te vidljive promjene u ponašanju koje su varirale od totalne bezvoljnosti, preko razdoblja duboke žalosti i konstantnog plača, do provala bijesa.
Od prekida ne mogu odspavati ni 4 sata u komadu. Sanjam užasne snove, budim se zbog napada panike, ne mogu disati...
Dnevne dužnosti obavljam normalno, no čim se bliži večer, "veselje" počinje.
S obzirom da nemam iskustva i nikad nisam tražila psihološku pomoć, molila bih za informacije vas koji jeste.
Cijenila bih preporuke, informacije, vaša iskustva.
Unaprijed hvala i ne zamjerite da vidljivoj količini nepismenosti.
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 18:17   #3258
Možeš kod privatnog psihijatra ili psihoterapeuta odmah bez procedure, a možeš i doktora opće prakse tražiti uputnicu. Ovo drugo znači da traje kraće i termini su rijeđi. Moj je savjet da prvo probaš na uputnicu, pa ako ti je premalo odeš kod privatnika. Samo što privatnik košta jako puno, 200-500 kuna po satu.

I da mene pitaš, nemoj ići na psihoanalizu, nego na kognitivnu terapiju, gestalt ili slično jer znam puno ljudi koji idu na psihoanalizu tri godine i danas su ludi kao i prvog dana
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 18:27   #3259
Na ovo topiku su ti savjeti i iskustva oko psihološke pomoći
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 18:53   #3260
Ako se odlucis na privatnu psihoterapiju, malo si ovo prouci:

http://www.savez-spuh.hr/
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.