Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2012., 13:00   #81
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
izgleda da je mrtva

Ja sam uspjesno privela kraju kampiranje u Zadarskoj regiji bez uboda cne udovice i bliskih susreta

I jedno pitanje: da li ikoga znate da ga je ujela crna udovica i da je isti umro od njenog otrova?
Mislim da nije bila mrtva. Doduše nije se pomicala Ovo sam je slikala dok je stajala na zidu
Ja osobno ne poznajem nikoga tko je imao nesreću da ga ujede crna udovica
__________________
Keeping my soul happy...
markiza poisson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 13:09   #82
Moju tetu je ugrizla dok je radila u vrtu i uopće nije skužila dok joj nije pozlilo. Na hitnoj je dobila serum i drugi dan je bila ok.
Nikad nisam čula da je netko umro od toga.
hlebinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 13:13   #83
Quote:
hlebinka kaže: Pogledaj post
Moju tetu je ugrizla dok je radila u vrtu i uopće nije skužila dok joj nije pozlilo. Na hitnoj je dobila serum i drugi dan je bila ok.
Nikad nisam čula da je netko umro od toga.
daj jos pojedinosti...kako su recimo znali da je crna udovica? jesu nasli mjesto ugriza? nakon koliko vremena joj je pozlilo?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 13:32   #84
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
daj jos pojedinosti...kako su recimo znali da je crna udovica? jesu nasli mjesto ugriza? nakon koliko vremena joj je pozlilo?
Ugrizla ju je za prst dok je rezala ružmarin, mjesto uboda ne možeš fulati jer je crveno i natečeno. Brzo joj je pozlilo, nakon 15-ak minuta.
Posumnjali su da je crna udovica jer je imala grčeve, što ne bi bio slučaj kod npr. ugriza škorpiona.
hlebinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 16:59   #85
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
izgleda da je mrtva

Ja sam uspjesno privela kraju kampiranje u Zadarskoj regiji bez uboda cne udovice i bliskih susreta

I jedno pitanje: da li ikoga znate da ga je ujela crna udovica i da je isti umro od njenog otrova?
Drago mi je,Klepsidra,da si se vratila živa i zdrava Za smrtni slučaj nisam čula Mislim da sami ugriz čovik ne mora osititi,ali bolovi koji ubrzo nastupe natiraju na odlazak na hitnu.Posljedice su različite,ovisno o općem zdravstvenom stanju "ugriženog".Sve u svemu,od početka bolova do prvog dostupnog seruma,ima dovoljno vrimena da ne mora niko loše završiti.Mene više brine mala količina seruma Kraj ovoliko dostupnih beštija,da mi moramo uvoziti serum,a mogli bi ga izvoziti.Ja se ipak nadam da će se naći neko pametan pa krenuti u proizvodnju,a tu ja vidim i za sebe kojeg kunića Odma krećem kao kooperant u lov Lovište je puno,a srića moja da nisu ni brze,a ni pripametne te udovice
107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 17:08   #86
Quote:
markiza poisson kaže: Pogledaj post
Ja sam upravo imala bliski susret s crnom udovicom. Još me sve češe od same pomisli...
Išla sam pomicat nekakve letvice koje su stajale tik do ulaznih vrata, odmaknem letvicu kad ono, imala sam što i vidjeti http://imageshack.us/photo/my-images...afija0420.jpg/
Sad me najviše strah potomaka
Jesi li provjerila da li je bila živa ili si je mlatnila bez provjere Ovako na prvi pogled ne čini mi se baš živahna.Ne vidim njenu mrižu,a ne odmiču se one baš daleko od nje,obično joj se hrana sama uvali u mrižu pa i nema potribe za šetnjom (a,možda je nesritnica samo tražila mladoženju).Ako ti je baš blizu kuće,moj ti je savjet da joj potamaniš i ognjište (ona je tu uljez,a ne ti,bez obzira na ljubav prema prirodi i svim njezinim stvorenjima).Javi rezultate potrage
107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 17:21   #87
Quote:
107 kaže: Pogledaj post
Meni ti to nije baš smišno,ali ajde Radi se o Zadarskom zaleđu (znaju one di je dobro).Ne znaju baš plivati pa se drže dalje i od plaže i od kupača (nisam nikad čula da ih je neko vidija baš blizu mora).
Na Viru, plaža Radovanjica, između betonskih rubnika je mali prostor od cca 1-2cm i naletili na lijepi primjerak udovice. Moram priznati da izgleda moćno, onako ful crna s ferrari crvenim, ajmo reć točkama-oblicima...uz nju dosta čvrsta mreža i jedan mrtav mali rak, koji je očito bio hrana.
Eto došla jedna malo na kupanje...
ToMBaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 18:12   #88
ove godine nisam vidjela ni jednu crnu udovicu, nemam pojma gdje su nestale, a inače smo ih nalazili u polju, u mrkvi i peršinu, a češće se mogu naći u slami i sijenu

poznajem dvije osobe koje su preživile ugriz crne udovice, no nakon primljenog seruma, nije bilo nekih komplikacija
koga ujede crna udovica, taj ju je sigurno, ne primjetivši ju, nekako prignječio, a ona se samo "branila", a ujed ne možeš ignorirati, jer vrlo brzo se pojavi oteklina i jaki bolovi i to u cijelom tijelu
rosa967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 19:38   #89
Quote:
107 kaže: Pogledaj post
Jesi li provjerila da li je bila živa ili si je mlatnila bez provjere Ovako na prvi pogled ne čini mi se baš živahna.Ne vidim njenu mrižu,a ne odmiču se one baš daleko od nje,obično joj se hrana sama uvali u mrižu pa i nema potribe za šetnjom (a,možda je nesritnica samo tražila mladoženju).Ako ti je baš blizu kuće,moj ti je savjet da joj potamaniš i ognjište (ona je tu uljez,a ne ti,bez obzira na ljubav prema prirodi i svim njezinim stvorenjima).Javi rezultate potrage
Nisam ni provjeravala, meni je izgledala zivo. Mozda je do kuta fotografiranja
Bila je nekakva mreza, gusto pletena. Okolno podrucje poprskala sam s insekticidom.
__________________
Keeping my soul happy...

Zadnje uređivanje markiza poisson : 01.08.2012. at 19:43.
markiza poisson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:17   #90
http://i1269.photobucket.com/albums/...30467255_n.jpg

Ovu sam izvukla ispod zadnjeg ovogodišnjeg čatruna i bila je ogromna.Navikla sam viđati,ali puno manje primjerke.Na ovu sam i ja izbečila oči,stvarno mi ih je dosta za ovu godinu.Čak ni slika ne može dočarati njezinu pojavu

Zadnje uređivanje pobosutljanin : 07.08.2012. at 23:35.
107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 15:35   #91
Ajme naslusala sam se prica o crnim udovicama (a i nagledala sam ih se) kad sam bila mala. Na selu mi je jedne godine valjda bio boom tih crnih udovica, i godinama smo imali problema s njima. Cas iza kuce, cas ispred, cas ispod daske (jos smo brat, rodak i ja redovito koristili te daske za gradnju pustih logora i gluposti), cas na stubama...
Doslo je do situacije kada smo zvali strucnjaka; on nam je malo vise pojasnio kako stvari stoje, objasnio nam sve o laznim crnim udovicama i sl.
Tako smo mjesecima koristili Neopitroid i poubijali sve zivo i nezivo oko kuce.

I da, receno 'selo' je u primorju.


Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
I jedno pitanje: da li ikoga znate da ga je ujela crna udovica i da je isti umro od njenog otrova?

U gore navedenom razdoblju mi se crna udovica (preciznije udovac koji je manje otrovan) uvukla u bakinu cizmu (onu radnicku ) i ujela ju.
Baka to nije ni shvatila, sve dok nije doslo do ogromnog (ako se ne varam) grcenja u nogama, a kasnije i u samom tijelu, ali ona je to odlucila stojecki podnijeti, nikome nije nista govorila, sve dok nismo usli u sobu i vidjeli da se previja u bolovima.
Odveli su je hitno kod doktora. Doktori (naravno ) nisu htjeli davati tada skupi lijek dok nisu bili stopostotno sigurni da se radi o ugrizu crne udovice , iako su na kraju popustili. Srecom, sve je dobro proslo. (:


U principu, cula sam iz znanstvenih izvora da ugriz crne udovice i nije toliko smrtonosan ako ne uzmes lijek; samo ga trebas odlezati u krevetu. Bolno je, svakako.
__________________
HCOONa Matata.
Stoic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 05:27   #92
Pozdrav. Padobranac sam na ovoj temi, ali treba mi pomoć. U sobi sam našla dva pauka, za koje sumnjam da su crne udovice (živim u prizemlju kuće, u okolici Splita, kuća je stalno naseljena). Usisala sam mrežu (nevelika, neuredna) i vjerojatno jednog pauka, drugi mi je pobjegao. Jedan je bio veliki 1-1.5 cm, a drugi 2-2.5 cm (uključujući noge); bili su okrenuti leđima prema dolje, tako da nisam mogla promotriti pjege, ali čini mi se da je jedan imao narančaste, drugi ih možda i nije imao, također su jako bojažljivi bili, i pobjegli bi kad bih im se približila.
Inače se panično bojim pauka, te bolujem od jedne kronične bolesti zbog koje se bojim zdravstvenih komplikacija u slučaju ugriza. Paniku mi samo pojačava to što upravo čitam članke u kojima tvrde da u hrvatskim bolnicama nema više seruma.
Što mislite, radi li se stvarno o udovicama? I postoji li mogućnost da ih, osim te jedne, ima još? I kako se ophoditi s njima?
__________________
facebook flickr
material girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 11:25   #93
Ja živin u stanu na 3. katu u privatnoj kući na Sirobuji pokraj Splita.
Stan nisam čistio ni usisava barem 20 dana a kad sam napokon započeo, naiša san na pauka za kojeg sumnjam da se radi o crnoj udovici.
I sad šta napravit? Zgnječija san ga tako da neman dokaz a i ne želin širit paniku po kući među ostalim stanarima.
Neznam kome se obratiti.
Naša san samo jednog jedinog ali dovoljno da izgubin volju za životom!

Pomozite ako ko ima pametan savjet!
matejozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 15:02   #94
Bila sam u kontaktu s malim, oko 4mm smedjim paukom s bijelim tockama i isla sam gledati kakav je to paouk i vidim da tako izgledaju mlade crne udovice? je li netko to moze komenitrati, potvrditi ili nesto? Jesu li i mladi otrovni? Možda je glupo pitanje, ali.. panika Bio je u mrezi ispod zdjele za hranu od macke koju sam primila i prala..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 12:47   #95
Mene je ujela crna udovica i zavezala na krevet jedno 7 dana. Najrađe bi da si mrtav... znojio sam se, temperatura na 40, mučnina, puca glava, prsa...sve mi nateklo... a ugriz nisam ni osjetio
Nasilnik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.