Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2015., 20:42   #6201
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Kako ne mogu, pa nisu punjeni helijem!? istina je da ne mogu ostvariti silu na madrac koji je pretvrd i nije napravljen za djecu, baš kao što ni odrasla osoba od 70kg ne može "ostvariti pritisak" na madrac koji je napravljen za osobu od 100kg.
manja težina = mekši madrac. Nije bitno da li se radi o djetetu ili odrasloj osobi.
što onda? svejedno je koji je madrac?
curious_I is offline  
Old 29.03.2015., 20:59   #6202
Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
Jedan danski prodavac madraca na svojim stranicama je napisao

Mayan Green er den eneste certificerede 100% organiske CO2 neutrale latex der findes. Hvis ikke produktet har Mayan Green mærkatet, så er det IKKE 100% naturlatex, men betyder bare produktet har en eller anden procentmæssig andel af naturlatex indhold

prevedeno na engleski to znaci

Mayan Green is the only certified 100% organic CO2 neutral latex around. If the product has Mayan Green label, then it is NOT 100% natural latex, but just means the product has some percent proportionate share of natural latex content.

prevedeno na hrvatski to znaci

Maja Green je jedini certificirani 100% organski CO2 neutralna latex oko. Ako proizvod ima Maya zelenu naljepnicu, onda to nije 100% prirodni lateks, ali samo znači da proizvod ima neku posto razmjerni udio prirodnog lateksa sadržaja.

http://www.bedrenaetter.dk/mayan-gre...s-180x200.html

i onda malo dalje napisu

Mayan has been prepared in 100% natural material; from latex core to the delicious substance. You will not find more hypoallergenic mattresses on the market, the many certificates also testify - Oeko-Tex and Rainforrest Alliance are just two of many.

Maja je pripremljen u 100% prirodnih materijala; od latex jezgre na ukusnu tvari. Nećete naći više hypoallergenic madraci na tržištu, mnoge potvrde svjedočiti - Oeko-Tex i Rainforrest saveza su samo dva od mnogih.

dakle ima munjara svuda)
Priču o prirodnom latexu smo prošli već toliko puta da je već blesavo, još ako krenemo citirati proizvođače / prodavače madraca naslušati ćemo se gluposti i gluposti, pa makar to bili i danski proizvođači.

Oduvijek slušam kako nema 100% prirodnog latexa i da uvijek ima dodatak "nečega". Da definiramo što to znači 100% natural latex ili Natural latex ili 100 latex.

100% latex - ne znači baš ništa tj. znači da letex jezgra nije kombinirana s drugim materijalima (pu pjena, hr pjena i sl.)

Natural latex - prema euro-latex udruženju ovako se deklariraju jezgre koje imaju preko 80% prirodnog latexa u sastavu.

100% natural latex - znači da madrac nema sintetičkog latexa.

Stvarno ne vidim zašto bi bilo nemoguće napraviti 100% natural latex jezgru!? Zaboravljate da su prvi latex madraci svi bili 100% natural kao i svi ostali gumeni proizvodi prije pojave sintetičkog latexa. Nitko ne tvrdi da u toj jezgri nema drugih aditiva, samo se tvrdi da nema sintetičkog latexa. Ono što dobijete s većim postotkom prirodnog latexa je veća prostorna masa (gustoća) i udobnost. Natural latex madraci su gusti i mekani, a to znači udobni. Takvih jezgri u EU nema puno, jer se ne proizvode u EU već u zemljama koje imaju plantaže kaučuka. Spomenuti madrac je Artilatova jezgra, ali je proizveden u Gvatemali gdje Artilat ima svoje plantaže. To znači da tu jezgru treba dopremiti u EU, a to košta. Ako imate priliku, kupite madrac u maleziji, šrilanki, vietnamu ili gvatemali. Oni na znaju za sintetički latex, kod njih su sve jezgre 100% natural i koštaju puno manje nego 100% natural u EU. ..ostaje problem dopreme u lijepu našu.
Opcija B su natural jezgre koje su proizvedene u EU i podrazumijevaju 85% prirodnog latexa i 15% sintetičkog. Cijena im je boli glava, ali ako se ne možete pomiriti s terminom 100% natural latex to je alternativa.
Ako vas zanima što još ima i koji su aditivi koji se daju kaučuku da bi se napravio madrac, sretno ! To su podaci koje vam nijedan proizvođač neće otkriti.
afoj is offline  
Old 29.03.2015., 21:02   #6203
Quote:
curious_I kaže: Pogledaj post
što onda? svejedno je koji je madrac?
nije svejedno, mora biti mekano. Da li je vama svejedno da li spavate na daski ili vam je ipak bolje na madracu? Djetetu koje ima manje od 30kg je madrac za osobu od 80kg daska.
afoj is offline  
Old 29.03.2015., 21:31   #6204
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
nije svejedno, mora biti mekano. Da li je vama svejedno da li spavate na daski ili vam je ipak bolje na madracu? Djetetu koje ima manje od 30kg je madrac za osobu od 80kg daska.
ok. dakle, bilo koji 'dječji madrac' je ok.
curious_I is offline  
Old 29.03.2015., 22:14   #6205
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
nije svejedno, mora biti mekano. Da li je vama svejedno da li spavate na daski ili vam je ipak bolje na madracu? Djetetu koje ima manje od 30kg je madrac za osobu od 80kg daska.
i tom djetetu je svejedno taj madrac ok
jedno je što govore proizvođači madraca, drugo što fizika kaže
djetetovom tijelu ni najmanje ne smeta ni san na podu

curious nemoj se zamarati vrstom madraca, obrati pažnju pa navlaku da je periva, skidiva itd.
mali_cox is online now  
Old 29.03.2015., 22:21   #6206
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
curious nemoj se zamarati vrstom madraca, obrati pažnju pa navlaku da je periva, skidiva itd.
do sad smo u kinderbetu imali hespov najjednostavniji (bonell jezgra) i onu zaštitu gore. madrac u 2.5 g nije ni točkicu dobio. tak da, zaštitu uzimam definitivno i za dalje.
curious_I is offline  
Old 29.03.2015., 23:57   #6207
Kupujem madrac i u užem izboru mi je wollbet-ov sumolatex, pa me zanima neko vaše mišljenje i iskustvo o tom madracu i odnos cijene i kvalitete. Hvala
oliver- is offline  
Old 30.03.2015., 10:17   #6208
Quote:
oliver- kaže: Pogledaj post
Kupujem madrac i u užem izboru mi je wollbet-ov sumolatex, pa me zanima neko vaše mišljenje i iskustvo o tom madracu i odnos cijene i kvalitete. Hvala
Kombinacija HR pjene i latexa se radi kad želite napraviti visok madrac. Ovo je vjerojatno njihov najgori madrac u ponudi. Spoj jeftinijeg i manje trajnog materijala i skupljeg latexa. 20cm ravnog komada HR pjene s 4 cm latexa obostrano nije madrac. To je grdosija koja nema smisla, a i cijena je nerealna.
Ljudi kod nas padaju na visoke madrace i proizvođači to dobro koriste iako to uglavnom uopće nema smisla.
Najčešće su to madraci koji izgledaju baš kao ovaj - puno jeftinog materijala bez imalo ergonomije u sredini i na tome tanki sloj nekog boljeg materijala u zonama - nema zona u 4 cm, zone bi trebale biti u sreedini jezgre, a tamo ih nema.
afoj is offline  
Old 30.03.2015., 12:16   #6209
afoj fala na odgovoru. Sad sam opet na početku, nekako mi se učinila dobra kombijacija HR pjene i latexa, jer sam latex je dosta skup. Imam i problem šta mi je krevet nekih ludih dimenzija i kod ostalih moram uzest sljedeču veću dimenziju, a wollbett mi daje međumjeru gratis. Ostaje mi opcije perfectadreams (jaguar, fenix i libra), hespo (ergostar plus) i happy-dreams. Ergoactiv nemam di isprobat, a optimo nema međumjere.
oliver- is offline  
Old 31.03.2015., 20:54   #6210
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Priču o prirodnom latexu smo prošli već toliko puta da je već blesavo, još ako krenemo citirati proizvođače / prodavače madraca naslušati ćemo se gluposti i gluposti, pa makar to bili i danski proizvođači.

Oduvijek slušam kako nema 100% prirodnog latexa i da uvijek ima dodatak "nečega". Da definiramo što to znači 100% natural latex ili Natural latex ili 100 latex.

100% latex - ne znači baš ništa tj. znači da letex jezgra nije kombinirana s drugim materijalima (pu pjena, hr pjena i sl.)

Natural latex - prema euro-latex udruženju ovako se deklariraju jezgre koje imaju preko 80% prirodnog latexa u sastavu.

100% natural latex - znači da madrac nema sintetičkog latexa.

Stvarno ne vidim zašto bi bilo nemoguće napraviti 100% natural latex jezgru!? Zaboravljate da su prvi latex madraci svi bili 100% natural kao i svi ostali gumeni proizvodi prije pojave sintetičkog latexa. Nitko ne tvrdi da u toj jezgri nema drugih aditiva, samo se tvrdi da nema sintetičkog latexa. Ono što dobijete s većim postotkom prirodnog latexa je veća prostorna masa (gustoća) i udobnost. Natural latex madraci su gusti i mekani, a to znači udobni. Takvih jezgri u EU nema puno, jer se ne proizvode u EU već u zemljama koje imaju plantaže kaučuka. Spomenuti madrac je Artilatova jezgra, ali je proizveden u Gvatemali gdje Artilat ima svoje plantaže. To znači da tu jezgru treba dopremiti u EU, a to košta. Ako imate priliku, kupite madrac u maleziji, šrilanki, vietnamu ili gvatemali. Oni na znaju za sintetički latex, kod njih su sve jezgre 100% natural i koštaju puno manje nego 100% natural u EU. ..ostaje problem dopreme u lijepu našu.
Opcija B su natural jezgre koje su proizvedene u EU i podrazumijevaju 85% prirodnog latexa i 15% sintetičkog. Cijena im je boli glava, ali ako se ne možete pomiriti s terminom 100% natural latex to je alternativa.
Ako vas zanima što još ima i koji su aditivi koji se daju kaučuku da bi se napravio madrac, sretno ! To su podaci koje vam nijedan proizvođač neće otkriti.
Haha..opt ti sumom a ne drumom. Uopce nije bila ideja rasprave o latexu , da li je ili nije 100%.
, nego o tome da i vani ima ludih natpisa kao i kod nas a vezano uz nedavni komentar o sastavu navlake jedog proizvodjaca. kapisi..a
madraci is offline  
Old 31.03.2015., 21:02   #6211
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Nije, oba su 14. Ukoliko je takav madrac odgovarajuće tvrdoće i na dobroj podnici, nema nikakvih problema da njemu spava i teža osoba. Do prije par godina radile su se jezgre 10, 12 i 14cm debljih nije ni bilo.
Naravno da je više materijala bolje, ali nije točno da 14cm latexa nije ni za koga. Po meni ja to puno bolje od 25cm džepiča ili PU pjene, a bolje je i od jeftinijih HR madraca koji su znatno deblji.
za nekog od 100kg je definitivno 14cm latexa tiha jeza a 25cm dzepica pa makar gore bilo par cm Pu pjene daleko daleko bolje rijesenje. a
Afoj ..na latexu si na letvicama ispod tebe a makar dzepici bili jednozonski i makarbilo 3-4cm pjene na njima to je ko nebo i zemlja. Nisi mogao izmjeriti jer nemate dzepice u trgovini ali da jesi vidio bi razliku
madraci is offline  
Old 31.03.2015., 21:20   #6212
Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
za nekog od 100kg je definitivno 14cm latexa tiha jeza a 25cm dzepica pa makar gore bilo par cm Pu pjene daleko daleko bolje rijesenje. a
Afoj ..na latexu si na letvicama ispod tebe a makar dzepici bili jednozonski i makarbilo 3-4cm pjene na njima to je ko nebo i zemlja.
Nisam ni rekao da su to madraci idealni za ljude od 100 i kusur kila, ali daleko od toga da nisu ni za koga. 14cm latexa nije malo i uz pravu tvrdoću i dobru podnicu to može biti odličan madrac.
Quote:
Nisi mogao izmjeriti jer nemate dzepice u trgovini ali da jesi vidio bi razliku
Zadnji put sam "mjerio" madrace prije više od 5 godina i onda sam imao na raspolaganju sve tipove madraca i nisam ništa pametno izmjerio. Mislim da se do danas nije ništa promijenilo po pitanju "mjerenja", ali to je neslaganje koje smo davno utvrdili.
afoj is offline  
Old 31.03.2015., 21:24   #6213
Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
Haha..opt ti sumom a ne drumom. Uopce nije bila ideja rasprave o latexu , da li je ili nije 100%.
Ispričavam se zbog nesporazuma. ..zbunio me naslov posta "Jos o latexu - natural" i ostatak posta s opisom da li nešto je ili nije natural latex
afoj is offline  
Old 01.04.2015., 14:36   #6214
Pozdrav, dragi forumaši,

Pridružuje vam se jedna neispavana; prenijela bih vam svoje križobolno iskustvo za slučaj da nekome može pomoći, a zatim molim i kumim znalce da mi pomognu savjetom.

Dakle, nakon niza godina na rasturenom jogiju baštinjenom od roditelja, odlučili se kupiti madrac po vlastitom ukusu. Rezonirali da treba biti od pjene i što tvrđi, kako bi bio što više nalik starom kauču na kojem jedino dobro spavamo, a što manje poput uzbibane mekoće rečenog jogija koji nas je ubijao u pojam.

Isprobali hrpu modela, i jeftinih i skupih, i zapravo mi se najpriprostija PU pjena, kao u Future Basic u Ergoactivu, nekako najviše i sviđala. No razni me pametnjakovići nagovarali da ne uzimam baš tako bezveznog i neka minimalno nastojim uložiti u nešto sa slojem famozne memory pjene koja će mi navodno spasiti leđa. Popustila i na koncu uzela ovaj model u JYSK-u, jer mi se u onih 5 minuta u dućanu zaista sviđao: http://jysk.hr/spavaca-soba/madraci/...d-f110-wellpur

Nakon par noći spavanja: majčice mila. Vidim da se tu i tamo spominje da memory pjena grije, ali to je ozbiljan understatement. Govori vam kronično zimogrozna mršavica koja u krevet ide s đemperom do svibnja, o čijim hladnim nogama se ispredaju legende, i koja znojenje u krevetu nije mogla ni pojmiti, barem ne tijekom spavanja. Na novom madracu, u hladnoj sobi, uz vanjsku temperaturu od bijednih 10-tak stupnjeva, budim se goreći i promočena do korijena kose. Nezamislivo.

Nadalje, teško mi je uopće naći riječ kojom bih opisala osjećaj spavanja na memory pjeni. Jer i kauči su tvrdi, i podovi su tvrdi, a tvrdoća je u konačnici ono što sam i tražila, ili sam barem mislila da jesam. Ali memory doživljavam kao nešto drukčije od pasivne tvrdoće, nešto super-tvrdo što mi se aktivno i neprijateljski suprotstavlja i opire. Ustajem prebijena, i čak me počeo boliti kuk, kao da imam 80 godina. Priča o manje okretanja tijekom noći je za nas također netočna, jer se budim i po pet-šest puta, dok sam prije i na najubitačnijim krevetima barem spavala u komadu. Suprug također.

Sve u svemu, ne samo da smo bacili novac nego nemam pojma kako da ga ne bacimo i po drugi put. Ovo ćemo zlo od madraca morati mijenjati čim uzmognemo, ali za što? Memory više ni u ludilu; za latex ili opruge, kako sam shvatila, treba mijenjati podnicu, i to isto ne dolazi u obzir jer smo tek kupili novi krevet. A pjena se sada isto bojim, jer više ne znam ni želim li zaista tvrdo, niti sam sigurna da nas i druge pjene neće dinstati. Koliko je tu od utjecaja npr. navlaka?

Ukratko, upomoć!

Ako bi mi neki znalac mogao pomoći, evo još relevantnih podataka:

Podnica je ova, 160x200: http://www.bsideletti.it/prodotti/si...alzarete-pivot

Suprug i ja smo oboje lagani, ja 55 kg, on 65. Oboje spavamo na boku ili trbuhu, gotovo nikad na leđima. Oboje smo u solidnoj formi ali zbog rada za računalom imamo određen broj teškoća s leđima. Ne bismo previše trošili, i trajnost od 20+ godina nam zapravo nije prioritet; samo želimo dobro spavati, bez bolova i temperaturnih nebuloza, pa dok traje, traje.
eclettica is offline  
Old 01.04.2015., 15:17   #6215
Quote:
eclettica kaže: Pogledaj post
Pozdrav, dragi forumaši,

Pridružuje vam se jedna neispavana; prenijela bih vam svoje križobolno iskustvo za slučaj da nekome može pomoći, a zatim molim i kumim znalce da mi pomognu savjetom.

Dakle, nakon niza godina na rasturenom jogiju baštinjenom od roditelja, odlučili se kupiti madrac po vlastitom ukusu. Rezonirali da treba biti od pjene i što tvrđi, kako bi bio što više nalik starom kauču na kojem jedino dobro spavamo, a što manje poput uzbibane mekoće rečenog jogija koji nas je ubijao u pojam.

Isprobali hrpu modela, i jeftinih i skupih, i zapravo mi se najpriprostija PU pjena, kao u Future Basic u Ergoactivu, nekako najviše i sviđala. No razni me pametnjakovići nagovarali da ne uzimam baš tako bezveznog i neka minimalno nastojim uložiti u nešto sa slojem famozne memory pjene koja će mi navodno spasiti leđa. Popustila i na koncu uzela ovaj model u JYSK-u, jer mi se u onih 5 minuta u dućanu zaista sviđao: http://jysk.hr/spavaca-soba/madraci/...d-f110-wellpur

Nakon par noći spavanja: majčice mila. Vidim da se tu i tamo spominje da memory pjena grije, ali to je ozbiljan understatement. Govori vam kronično zimogrozna mršavica koja u krevet ide s đemperom do svibnja, o čijim hladnim nogama se ispredaju legende, i koja znojenje u krevetu nije mogla ni pojmiti, barem ne tijekom spavanja. Na novom madracu, u hladnoj sobi, uz vanjsku temperaturu od bijednih 10-tak stupnjeva, budim se goreći i promočena do korijena kose. Nezamislivo.

Nadalje, teško mi je uopće naći riječ kojom bih opisala osjećaj spavanja na memory pjeni. Jer i kauči su tvrdi, i podovi su tvrdi, a tvrdoća je u konačnici ono što sam i tražila, ili sam barem mislila da jesam. Ali memory doživljavam kao nešto drukčije od pasivne tvrdoće, nešto super-tvrdo što mi se aktivno i neprijateljski suprotstavlja i opire. Ustajem prebijena, i čak me počeo boliti kuk, kao da imam 80 godina. Priča o manje okretanja tijekom noći je za nas također netočna, jer se budim i po pet-šest puta, dok sam prije i na najubitačnijim krevetima barem spavala u komadu. Suprug također.

Sve u svemu, ne samo da smo bacili novac nego nemam pojma kako da ga ne bacimo i po drugi put. Ovo ćemo zlo od madraca morati mijenjati čim uzmognemo, ali za što? Memory više ni u ludilu; za latex ili opruge, kako sam shvatila, treba mijenjati podnicu, i to isto ne dolazi u obzir jer smo tek kupili novi krevet. A pjena se sada isto bojim, jer više ne znam ni želim li zaista tvrdo, niti sam sigurna da nas i druge pjene neće dinstati. Koliko je tu od utjecaja npr. navlaka?

Ukratko, upomoć!

Ako bi mi neki znalac mogao pomoći, evo još relevantnih podataka:

Podnica je ova, 160x200: http://www.bsideletti.it/prodotti/si...alzarete-pivot

Suprug i ja smo oboje lagani, ja 55 kg, on 65. Oboje spavamo na boku ili trbuhu, gotovo nikad na leđima. Oboje smo u solidnoj formi ali zbog rada za računalom imamo određen broj teškoća s leđima. Ne bismo previše trošili, i trajnost od 20+ godina nam zapravo nije prioritet; samo želimo dobro spavati, bez bolova i temperaturnih nebuloza, pa dok traje, traje.
Da maksimalno skratimo, na ovu podnicu možete staviti samo klasičan bonell feder madrac. Ni ovo što sad imate ne bi trebalo biti na ovakvoj podnici.
afoj is offline  
Old 01.04.2015., 15:57   #6216
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Da maksimalno skratimo, na ovu podnicu možete staviti samo klasičan bonell feder madrac. Ni ovo što sad imate ne bi trebalo biti na ovakvoj podnici.
Najljepša hvala na odgovoru (i isprike zbog mog epski opširnog opisa) no možete li mi ipak malo pojasniti?

Naime, to što kažete je neugodno iznenađenje jer su mi do sad svi prodavači kao i samozvani znalci tvrdili da je ova podnica neprikladna za madrace s bonnell oprugama, a prikladna za madrace od pjene!

Ako će stvar zaista funkcionirati samo s bonnell madracom, postoje li neki modeli koje biste mi preporučili ili bar smjernice na što obratiti pažnju?

Ako se ipak da postići relativno pristojan efekt s madracom od pjene, što bi mi, mislim, bilo draže, s kakvim modelom bismo imali najbolje šanse? Kako mi se sada čini, htjela bih i dalje relativno tvrd madrac, ali umjereniji i ispravno zoniran i bez memory sloja. Ali ako kažete da to neće ići s ovom podnicom…meh, baš sam žalosna.
eclettica is offline  
Old 01.04.2015., 16:23   #6217
Mišljenje, preporuka, savjet....

Ukratko: već godinama imamo Optimo madrac s pjenom, ali smo klincu kupili Hespo s oprugama i svidio nam se.

Nakon malo razmišljanja i istraživanja, suzili smo izbor, i molim za iskustva i komentare sljedećih modela:

- Hespo Diamant
http://www.hespo.hr/mad_diamant.html

- Hespo Astoria
http://www.hespo.hr/mad_astoria.htm

- Perfecta Dreams Queen
http://www.perfecta.hr/katalog/kateg...-queen-200x140

- Optimo Callea C 500
http://www.optimo.hr/Optimo-krevetni.../proizvod.aspx

Svi su s oprugama (taj izbor smo napravili), i barem okvirno u istom cjenovnom razredu.

Dimenzija 140x200.
Nismo 'teška kategorija' (75 kg i 55 kg), bez problema s kralježnicom.

Hvala!
Tom Jones is offline  
Old 01.04.2015., 18:12   #6218
Prema pričama pametnijih ljudi tu na forumu jedino Optimo nudi korektan odnos kvalitete i cijene madraca sa džepičastom jezgrom na našem tržištu.
Ipak Callea C500 je i kategoriju iznad u cijeni i košta 1600€ u vasoj dimenziji a ovi ostali su oko 1000€ i manje.
__________________
In the ghetto...
elvis again is offline  
Old 01.04.2015., 18:34   #6219
Quote:
eclettica kaže: Pogledaj post
Najljepša hvala na odgovoru (i isprike zbog mog epski opširnog opisa) no možete li mi ipak malo pojasniti?

Naime, to što kažete je neugodno iznenađenje jer su mi do sad svi prodavači kao i samozvani znalci tvrdili da je ova podnica neprikladna za madrace s bonnell oprugama, a prikladna za madrace od pjene!

Ako će stvar zaista funkcionirati samo s bonnell madracom, postoje li neki modeli koje biste mi preporučili ili bar smjernice na što obratiti pažnju?

Ako se ipak da postići relativno pristojan efekt s madracom od pjene, što bi mi, mislim, bilo draže, s kakvim modelom bismo imali najbolje šanse? Kako mi se sada čini, htjela bih i dalje relativno tvrd madrac, ali umjereniji i ispravno zoniran i bez memory sloja. Ali ako kažete da to neće ići s ovom podnicom…meh, baš sam žalosna.
Zanimljiva tvrdnja prodavača. Madraci s jezgrom od pjene ne smiju na podnice na kojima je razmak između lemela veći od 5cm, a isto vrijedi i za madrace s džepičastim oprugama, samo oni mogu i na punu ploču. Izmjerite razmak, ali onako od oka kod vas je to 7-8cm. Možda je podnica razlog zbog kojeg vam je madrac neudoban? Kod kupnje madraca nastojite da madrac bude postavljen na podnicu kakvu imate. Ako nije tako postavljeno na izlogu, tražite prodavača da postavi madrac na sličnu podnicu.
Podnica je jako bitan dio za madrace s jezgrom od pjene, a često je potpuno zanemarena. Većina kreveta sa sandukom za posteljinu ima jako loše podnice. Do sad sam vidio dobru podnicu jedino kod jednog Hespo modela i kod Ergoactiv kreveta sa sandukom.
afoj is offline  
Old 02.04.2015., 09:42   #6220
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Zanimljiva tvrdnja prodavača. Madraci s jezgrom od pjene ne smiju na podnice na kojima je razmak između lemela veći od 5cm, a isto vrijedi i za madrace s džepičastim oprugama, samo oni mogu i na punu ploču. Izmjerite razmak, ali onako od oka kod vas je to 7-8cm. Možda je podnica razlog zbog kojeg vam je madrac neudoban? Kod kupnje madraca nastojite da madrac bude postavljen na podnicu kakvu imate. Ako nije tako postavljeno na izlogu, tražite prodavača da postavi madrac na sličnu podnicu.
Podnica je jako bitan dio za madrace s jezgrom od pjene, a često je potpuno zanemarena. Većina kreveta sa sandukom za posteljinu ima jako loše podnice. Do sad sam vidio dobru podnicu jedino kod jednog Hespo modela i kod Ergoactiv kreveta sa sandukom.
Izmjerila: razmaci od 6 cm. Jel za to zaista najbolji madrac s oprugama ili sam kupila nekakav među-slučaj?

U dućanu gdje sam kupila krevet su mi specifično naglasili da trebam madrac od pjene. U raznoraznim dućanima s madracima su me jednostavno pitali imam li letvičastu podnicu ili ravnu, i rekli mi da letvičasta traži pjenu dok bi ravna tražila opruge. Izvan toga ništa.

Hvala na savjetu kod isprobavanja. Natrag na teren, čini se.
eclettica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.