Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2013., 06:55   #5441
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
A da, fakat... Nemas kaj postupno
A nis, vrati se na nan sensitive pa ces vidjeti
Iako mislim da ti to nekakanje i grcici nije od te jedne bocice, a dojene bebe ti ne moraju imati stolicu svaki dan
Ta jedna bocica se utopi u ostaloj kolicini

A kak to da nemres tu jednu bocicu izbacit pa da skroz dojis?
da i ja mislim da proba izbaciti tu jednu bočicu,nema potrebe ako doji. samo će bacat novce ako može dojiti. ja bi na njenom mjestu bebu što više na prsa i fino izbacila bočicu ako ide
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 11:32   #5442
da, bilo bi najbolje da je samo dojeni, no kako često sisa, bojim se da mu već pred kraj dana nije dovoljno, sudeći prema njegovom ponašanju i objašnjenju pedice pa mu uvijek nadopunim ono što posiše sa nešto ad-a. možda s vremenom uspijem i bez toga...Htjela sam samo čuti neka iskustva s navedenim mljekecima. Hvala na odgovorima.
__________________
“Sure God created man before woman, but then again you always make a rough draft before creating the final masterpiece.”
_Misty_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 11:33   #5443
Quote:
BillieJean kaže: Pogledaj post
Na kutiji Novalaca piše bas 40 stupnjeva i da se nakon toga rashladi na tjelesnu....pa me zato zanimalo da li se može i Novalac umutiti na tjelesnoj kao i ostali
Mi pijemo Novalac već 2,5 mjeseci i mutim ga u toploj vodi i idlicno se rastopi, nema grudvica....nikada nisam mjerila da,li je voda na. 40 ili 35 stupnjeva.
Pjena se,mislim pravi od prevrele vode i prejakog muckanja gore dolje.
dora0206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 11:47   #5444
Quote:
_Misty_ kaže: Pogledaj post
da, bilo bi najbolje da je samo dojeni, no kako često sisa, bojim se da mu već pred kraj dana nije dovoljno, sudeći prema njegovom ponašanju i objašnjenju pedice pa mu uvijek nadopunim ono što posiše sa nešto ad-a. možda s vremenom uspijem i bez toga...Htjela sam samo čuti neka iskustva s navedenim mljekecima. Hvala na odgovorima.
Javi se ti na temu Dojenje, tamo ce ti cure objasniti kako da izbacis tu bocu jer to sigurno mozes, a to je ujedno i najbolje za tvoju bebicu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 11:09   #5445
Pitanjce, pitala i na dohrani ali nitko ne odgovara
Ako je beba na AD mlijeku (u mom slučaju Novalac 1) da li to znači da alergije na KM nema? Starija mi je imala alergiju na KM i reagirala je na sve što nije bilo moje mlijeko ili sojino?
dora0206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 12:22   #5446
dora, znas nasu situaciju. nama je pedijatrica dala uputnicu da izvadimo krv na alergiju na KM. zbog njenog odbijanja mlijeka. a nema nikakvih drugih simptoma alergije, tipa osipi po kozi, proljevi, krv u stolici (radili smo i analizu na skriveno krvarenje).
kako je to islo s tvojom starijom? je li imala osipe i sl? i jeste li joj vadili krv? to se krv vadi iz vene? ja zbog toga svoju jos nisam vodila.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 14:50   #5447
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
dora, znas nasu situaciju. nama je pedijatrica dala uputnicu da izvadimo krv na alergiju na KM. zbog njenog odbijanja mlijeka. a nema nikakvih drugih simptoma alergije, tipa osipi po kozi, proljevi, krv u stolici (radili smo i analizu na skriveno krvarenje).
kako je to islo s tvojom starijom? je li imala osipe i sl? i jeste li joj vadili krv? to se krv vadi iz vene? ja zbog toga svoju jos nisam vodila.
Ona se gusila bukvalno, dobila urtikariju i krenuli se zatvarati disni putevi. Htjeli uvesti mlijecnu veceru, i kao ide ujutro pa se zamjeni kasnije, voce ujutro a mllijecna cecera. ja dojila, nisam imala da se izdojim i napravim.obrok, napravila mlijeko od Hipp 1, pomijesala sa kasicom banana/heljda i za 10 min se počela gušiti.
Sa 3 godine je prošla. A sada me strah mladjoj probati bilo što, mada je na novalacu, ali nisam sigurna da li to znači sa nema alergije
dora0206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 01:18   #5448
Na Novalac AR pise da je za djecu koja ne smiju piti kravlje mlijrko, izolirali su bjelancevine, tako nesto... Ja koristim Novalac AC i uvijek ga pravim u blago vrucoj vodi, a potom rashladim bocicu na temperaturu tijela. Koliko se sjecam, za Aptamil treba i vruca voda 50 stupnjeva.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 10:39   #5449
Koja je razlika između Aptamila 1 i Aptamil Comfort 1, osim u količini pakiranja?
Koristimo Aptamil Comfort 1. Da li bi beba imala problema sa probavom ako slučajno kupimo ovaj obični Atamil 1?
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 14:17   #5450
Mi smo imali problema s grcevima pa nam je doktor preporucio da predjemo na aptamil comfort ilu novalac ac. Dotad je bila na obicnom aptamilu. Valjda dijete koje ima razvijenu probavu moze koristiti obicni aptamil, a comfort je za one bebice koja imaju grceve, tesko kakaju...
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 21:59   #5451
Sto ako napravim AD i stavim bocicu u toplu vodu - da li onda moze duze stajati i koliko?
BillieJean is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 00:37   #5452
AD mlijeko bi se trebalo iskoristiti unutar sat vremena od muckanja.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 08:19   #5453
Quote:
dora0206 kaže: Pogledaj post
Pitanjce, pitala i na dohrani ali nitko ne odgovara
Ako je beba na AD mlijeku (u mom slučaju Novalac 1) da li to znači da alergije na KM nema? Starija mi je imala alergiju na KM i reagirala je na sve što nije bilo moje mlijeko ili sojino?
sva mlijeka imaju određeni postotak KM i mislim da bi se alergija već javila u slučaju da postoji.
naravno osim ovih "specijalnih" formula.
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.

Zadnje uređivanje Lauf : 04.05.2013. at 08:57.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 15:31   #5454
Ne znam više gdje da pišem pa ću pokušat i ovdje.. Na rubu sam sloma od jela. Mjesec i pol sam dojila bebu, ostala bez mlijeka, bla bla kako to sve već ide. Sad je već skoro mj dana na novalacu it jer ima jednu stolicu dnevno a i za nju se prilično muči. Ono što se dešava u zadnja 2 dana je da ona recimo 1-2 obroka pojede normalno onda nastupa show-pojede pola, nekad malo više i onda plač, grčenje, vriska. Malo se smiri ja joj pokušam opet dat al čim stavim dudu u usta ista pjesma. Što bi to moglo bit? Ionako jede manje od one količine predviđene za njenu dob pa me ovo dodatno ubija
__________________
http://lpmf.lilypie.com/n9z8p1.png Ljubav moja
Waterfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 18:36   #5455
Isti problem, samo smo mi na Novalac AC. Prvo pocne jesti halapljivo, stavim je na rame da podrigne, vratim je na bocicu i vriska. Hranjenja nam traju i po dva sata. Prvo sam mislila da je do refluksa, sad mi se cini da su u pitanju zubici, iako ima tek 2 i pol mjeseca. I dmuzu i meni su izbili s 3 mjeseca.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 18:42   #5456
moj je imao isto tu fazu na nanu. mislili smo da je refluks, ali je s vremenom prošlo
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 19:45   #5457
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Isti problem, samo smo mi na Novalac AC. Prvo pocne jesti halapljivo, stavim je na rame da podrigne, vratim je na bocicu i vriska. Hranjenja nam traju i po dva sata. Prvo sam mislila da je do refluksa, sad mi se cini da su u pitanju zubici, iako ima tek 2 i pol mjeseca. I dmuzu i meni su izbili s 3 mjeseca.
Baš kad si spomenula ona je u zadnjih par dana počela žuljat šakicu ko koricu kruha u ustima. Muž isto kaže dobit će zube a ja u bunilu, kakve Božije zube sad?!
Jel ti to radi na svakom hranjenju? Nama nekad 4 od 6 obroka budu dobra i normalno jede, na 2 divlja, al ovo danas je za popizdit
Koliko ti jede po obroku i svakih koliko?
__________________
http://lpmf.lilypie.com/n9z8p1.png Ljubav moja
Waterfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 01:12   #5458
@Waterfall, tamo sam ti odgovorila na onoj drugoj temi. tj,pitala sam te nesto
moja sada ima 6mj i 20 dana i od svog 18tog dana zivota bojkotuje mlijeko. dojku, bocicu, izdojeno, adaptirano. ponekad i kasice
isto je tako bilo, cim bi mlijeko krenulo vristala bi, a gladna. nocu i u polusnu bi normalno jela. citav cetvrti mjesec je pila mlijeko isljucivo u snu i nikako drugacije. u petom je pocela malo vise piti budna, dio bi popila u snu. sada je bolja situacija, mada znamo imati groznih dana po pitanju jela.
ja sam sumnjala na tihi refluks (proguglaj) i moja pedijatrica isto. isli smo na jos neke pretrage, ali nista pametno nismo napravile. sad vise ne znam jel ju sta muci ili me samo zeza
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 09:17   #5459
Znači po danu ti nije uopće jela? I ja sam posumnjala na taj refluks al mislim da to nije to, jer ona par bočica pojede normalno.. I kad nastupe ti problemi pojede ona pola, nekad i više dok ju uhvati to grčenje, crvenjenje i odbijanje bočice.
Sad sam išla još malo čitat o tom al to definitivno nije to, ona nikad nije povratila i cijelu noć prospava fino i mirno a bljuckanja su minimalana, ne znam jel bljucnula sve 20 puta u 2 i pol mjeseca a količina koju bljucne je par kapljica. Sve više sam sigurna da su to grčići. Malo smo se udaljili od teme moderatori nemojte zamjerit.
__________________
http://lpmf.lilypie.com/n9z8p1.png Ljubav moja

Zadnje uređivanje Waterfall : 06.05.2013. at 09:26.
Waterfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 12:58   #5460
ne vjerujem da su to grčevi. moja je imala prvih 45 dana nesnosne grčeve, 24 sata dnevno, ali je jela k'o luda. Baš sam i čitala kako djeca s grčevima često bolje napreduju jer traže utjehu u bočici/sisi. Moja bi tako lakomo jela dok se grči da je to nevjerojatno.
Unazad 10ak dana gura dvije šakice u usta istodobno, ispušta jako puno pljuvačke, na ustima stalno ima balončiće pa mislim da je zubici zezaju.
I ona, također, ne zeza svaki obrok. Recimo, jutros je pojela 150 ml bez problema. Ali barem 2 obroka zafrkava.
Jede između 600 i 700 ml dnevno. I ne budimo je nikad za jelo.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:30.