Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2004., 15:44   #81
nas roditelji nikad nisu tukli, mama je znala kad je ispizdimo prijetiti da ce izvuci kuhacu - al nekako nikad nije

tako da ni to nismo preozbiljno shvatali

moji su roditelji samo 20 godina stariji od nas ali duhom - tesko da su i 12 - tako da smo uvijek imali vise odnose kao raja - prijatelji, nego tipicno roditelji - djeca

tako je i danas - danas ih vise ne zovemo mama i tata nego po imenu

najgora kazna - kad smo bile mladje sastojala se u zabrani izlaska van da se igramo - al to je bilo rijetko i obicno je bilo sprovedenu jedino kad bi mama nas kaznila - tata nikad ne bi izdrzao i pustio bi nas van - kad smo uvijek bile njegove "princeze"
margarita is offline  
Old 21.01.2004., 16:31   #82
Nikad me nisu tukli, makar sam bila, blago receno, "zivo"dijete sklono raznim opasnim "podvizima" i neposluhu. I dobro sam ispala, ostala ziva, roditelje od uvijek, a i danas jako, jako volim i postujem (a slusam kako kada ). Znaci, moze se i bez batina.

Svoju kcer sigurno necu tuci, a niti moj muz. Nismo osobe sklone fizickom razracunavanju, pa ne vidim zasto bismo to promijenili kad je dijete u pitanju.
bigblue2010 is offline  
Old 21.01.2004., 16:45   #83
Usagi kaze:
Quote:
Ali eto, djeca su bedasta i ne znaju nikaj,
Ja za svoje dijete nikad nisam mislila da je bedasto
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Old 21.01.2004., 16:49   #84
"Bedasto" u ovom kontekstu znaci "tabula rasa".
AgentScully is offline  
Old 21.01.2004., 18:27   #85
Hehe, Usagi, sjajno se ovdje drzis jer te gotovo svi napadaju jer si udarila po dupetu svojega juniora i ti si naravno odmah 'grozna mama'. A to kaj se bavis s njim, to uopce nije bitno.


Quote:
Lako je teoretizirati - trebaš ovo, trebala si ono. Niste tamo bile, niste se našle u toj situaciji - hvala Bogu. Ali eto, djeca su bedasta i ne znaju nikaj, a roditelj nekad i od straha reagira svakako


Svi su odjednom savrseni roditelji. Ma mozes se misliti. Blago njima.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Old 21.01.2004., 18:33   #86
Re: Da li su vas roditelji tukli dok ste bili mali ili da li vi tucete svoju dijecu?

Quote:
sanny kaže:
Tuca dijece to je nesto sto ja iz dna duse mrzim!!!

Mene kao dijete mozda bi se moglo ovako reci mene su tukli do moje 17 godine. Dobijala sam batina bila ja kriva, moj brat koji je 9 godina mladi, dijeca iz ulice, ili rodice i rodaci. Nikada se nisu upitali ko je kriv samo uberi sibu sama i to sto tanju, ubijaju me sa sibom od glave do pete dok nepukne, onda otvore ormar da izaberem kais, pa mlate sa njim dok se neupiskim u gacice i na pod. Onda moram da idem po krpu i da cistim to i iduci sat vremena da sijedim upisana u cosku. To je bila tuca moje mame, moj tata on je druga prica.

......
U ovoj drzavi ima abuse na bacanje, ali ako vidis nesto imas pravo da prijavis kao i u Austriji. A sto vrijedi, moj tata bi mene izmlatio extra za tu prijavu.

Koje lijepo sijecanje i dijetinjstvo vecinu svog zivota sam provela u masnicama i suzama osim kada sam bila kod bake, tada sam bila u raju!

tvoj cijeli post nije fizicko kaznjavanje - ovo je cisto izivljavanje

za takve stvari treba djecu oduzeti roditeljima - to ovdje i rade cim saznaju za takvo nesto, a roditelje treba prvo doooobro namlatiti - bas onako kako su oni tebe pa tek onda u zatvor - zivotinje a ne roditelji

ma nije za svaku stoku da ima djecu -

sany - jako mi je zao - drzi se
margarita is offline  
Old 21.01.2004., 20:54   #87
Quote:
FFE kaže:


Svi su odjednom savrseni roditelji. Ma mozes se misliti. Blago njima.
Oprosti, nigdje nismo napisali niti da je ona losha majka zato shto je pljesnula svoje dijete, niti da smo mi dobri roditelji zato shto svojoj djeci to ne chinimo.

Samo smo izrazili svoje neslaganje s tom metodom i ukazali i na druge mogucnosti rjeshavanja.

I dalje medju navedenim primjerima ne vidim potrebe fizichke kazne. sorry. to su sve obichni svakodnevni neposlusi i nepodopshtine.

Osim toga postavila sam pitanja na koje nisam dobila odgovore a to je kako ce kazhnjavati djecu jednoga dana kad greshke budu vece?
magic is offline  
Old 21.01.2004., 22:14   #88
Pobrao sam batine svega 2 ili 3 puta u zivotu, i to je bilo simbolicno, bez neke fizicke boli.

Sad, polako vec razmisljam kako cu se postaviti prema vlastitom djetetu (joj, kad ce vec jednom ) i jasno mi je da su fizicke kazne nepozeljne. Jedino sto mi nije jasno je kako postupiti u situacijama u kojima cak i vrlo strpljivom covjeku pukne film, ili kada je nuzno sprovesti nesto ili sprijeciti odredjeno ponasanje. Citam Magic, pise da je ignorirala juniora. To si mogu zamisliti kada djete vristi u ducanu jer bezuvjetno nesto hoce. Mislim da cu to dva, tri puta otrpiti, cak i poglede prolaznika, i da ce onda biti jasno da je svo vristanje uzaludno.

Medjutim, sto kod stvarno ekstremnih situacija? Recimo, starije djete mlati mladje dok ovo vec lezi na zemlji i krvari ... sto u toj situaciji? Uzeti ga za ruku i objasniti kako to ovog drugog boli i nije dobro? Neznam bas ima situacija kada djete postupa protiv onog sto ga ucimo, i to zna, ili mislite da djeca nisu sposobna za zlobu?
Secundo is offline  
Old 21.01.2004., 22:51   #89
Quote:
magic kaže:



I dalje medju navedenim primjerima ne vidim potrebe fizichke kazne. sorry. to su sve obichni svakodnevni neposlusi i nepodopshtine.

Osim toga postavila sam pitanja na koje nisam dobila odgovore a to je kako ce kazhnjavati djecu jednoga dana kad greshke budu vece?
Pa nitko nije rekao da se sve mora kaznjavati fizickom kaznom. AS je to rekla da ucini tek nakon sto deset puta poprica i objasni. Nije rekla da to odmah ucini, ili isto tako Usagi.

I kao sto je Usagi rekla, lako se praviti general nakon bitke, tada su svi pametni.

Apropos odgovora ja cu anpisati ono sto ja mislim: kada je klinac veci, onda neke stvari puno vise razumije. Znaci, zna da ne smije mladjega brata gurnuti tako da opadne i raskrvari usnicu (npr.), zna da ne smije razbijati TV, zna da ne smije udarati pesa, zna puno toga vise nego s 4 godine. Zapravo, ne samo da zna, nego on to i jako dobro razumije. I ako napravi neku drugu gresku (vecu? sto zanci uopce veca greska???), buduci da sada ima kapacitet da neke stvari shvati, onda ce se s njim pricati, a ne udariti po guzi, mislim, to je posve razumljivo, pa necu klinca od 10 godina lupati po dupetu, kada on vec nakon jednoga razgovora zna i kuzi. Pa necu niti klinca od 4 godine lupnuti odmah po dupetu, prvo cu mu objasniti jednom, dva, deset puta, ali, jeb' ga, jedanaesti put cu popizditi jer to onda namjerno radi, pa nisu klinci glupavi.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Old 21.01.2004., 22:54   #90
Quote:
Secundo kaže:
Neznam bas ima situacija kada djete postupa protiv onog sto ga ucimo, i to zna, ili mislite da djeca nisu sposobna za zlobu?
O, da, sposobna su za ruzne nepodopstine iako jakoooooooooo dobro zanju da to ne smiju uciniti. I objasnis mu deset puta, ali on i dalje po svojemu. Je, sto onda uciniti? Hajde, drage moje super mame, sto onda uciniti?
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Old 21.01.2004., 23:15   #91
moja frendica ima 4 djeteta...mislim, klinci su fakat super, ali par puta dnevno ona s njima dozivi zivcane slomove...i znaju dobiti po dupetu kad piopizdi i vise fakat nemre...i nije im nista, mislim nemaju nikakve traume...
i sto je usagi,mislim, rekla, puno je gore psihicko maltretiranje od malog udarca po dupetu..
traxdata is offline  
Old 21.01.2004., 23:43   #92
Magic,ja ti se stvarno divim,da nikada u životu nisi udarila svoje dijete ili zavikala na njega,to mi zvuči kao fantastika.
Ja ih imam 2,a starijem je 2 godine,ludnica je u kući po cijele dane.
Dobije po guzi(stariji,naravno),kada jednostavno nemam vremena sate i sate objašnjavati da to nije u redu,jer imam i malu bebu koja stalno ima neke potrebe.
Situacije kada dobije po guzi su rijetke ali primjenjujem ih jer su vrlo efikasne.Kada ga lupim po guzi to ga malo ili nimalo ne boli preko pelene ali je njemu jasno što to znači,zna da je mama tada stvarno ljuta i da mora prestati raditi to što je radio.
Uglavnom je dobivao po guzi nakon što bi bacao stvari na mlađe dijete.Ispočetka smo puno s njim pričali,upoznavali ga sa bebom,i kad bi bacio nešto na nju ili je pokušao udariti mi bi mu strpljivo objasnili da to nije u redu,ali ništa od toga.
Što ja više govorila,to je on bio tvrdoglaviji.
Jednom joj je doletio autić u glavu(bila sam odmah pored njih ali sve se odigralo u sekundi i nisam stigla reagirati) i tada sam stvarno bila jako nesretna,nije dobio od mene ali je tata skočio i 2 puta ga udario po guzi.
On se jako iznenadio,nije zaplakao,samo se smirio i nastavio igrati.
Uglavnom više ne baca stvari na nju,mislim baca ali gađa pored nje i pazi da je ne pogodi,jer mi odmah kažemo :dobićeš po guzi ako pogodiš seku.
Možda moje metode nisu najbolje,ali najvažnije mi je da su efikasne tj.da ne moram strepiti da će je on udariti nečim ako ih sekund ne gledam baš zato jer zna da će slijediti kazna.
Soleiol is offline  
Old 21.01.2004., 23:52   #93
ok nemam bebace i vjerojatno necu jos neko vrijeme. kad sam bila manja dobila sam od mame samara i samara jer sam povracala sve sto sam jela ( htjela sam jest cokoladu i bonbone a ne npr. spinat), dobila sam nekoliko puta remenom po guzi i jednom samar u prvom srednje kad me nije bilo cijelu noc. stara se bila ziva usrala pa je to bio izraz nemoci, olaksanja i ljutnje pomjesane u jedno. tata me mislim nikad nije tukao.
moja mama se nikad nije izivljavala na meni...njene me batine nikad nisu toliko bolile koliko sam se lose osjecala...cak sam i plakala iz pijeteta.
danas nemam trauma iz tog doba, pretpostavljam zato jer me stvarno nisu puno tukli (vjerojatno bi se moglo rec 10ak puta u zivotu) a i zato sto sam valjda znala da sam iste i zasluzila. moju mamu baka uopce nije tukla al je zato mlatila mladju sestru koja je isto radila svom djetetu. mislim da ima ogromne razlike izmedju premlacivanja i udarca po guzi.
i ne, ne boli niti samar niti udarac po guzi - iz vlastitog iskustva znam da me fizicki nikad nije bolilo a s obzirom da sam bila kriva za neke stvari nisam imala psihicke traume vec sam znala da nesmijem ponoviti.
nadam se da necu tuc svoju bebu. gledam kako se odnosim prema svojoj macki (ok znam da nije isto al to mi je zasad najblize sto imam) i moram priznat da sam isprva bila zivcana i vikala, al nikad je nisam tukla. dobila je nekoliko puta po sapama i prstom po uhu ali kao znak upozorenja. isto, otkad imam macku, primjecujem da sam puno smirenija i s ljudima i s djecom. valjda bi svi prije djece morali imat nekog kucnog ljubimca. neznam , eto to je moje misljenje.
svaka cast roditeljima koji u zivotu nisu pipnuli svoje djete - ja sam sigurna da kod mene ljubaznost ne bi palila...bila sam naime jako bezobrazno, razmazeno i tvrdoglavo dijete...
debelakrava is offline  
Old 22.01.2004., 00:56   #94
Quote:
Soleiol kaže:
Magic,ja ti se stvarno divim,da nikada u životu nisi udarila svoje dijete ili zavikala na njega,to mi zvuči kao fantastika.
Nisam napisala da nikad nisam zavikala na njega samo ga nikad nisam uvrijedila. Nikad mu npr. nisam rekla 'majmune, slomit cu ti ruke ako to uchinish'.

I nemam spreman odgovor za svaki primjer. Nemam pojma shto bi bilo da ih je troje i da se do krvi tuku...
Mozhda grijeshim u svome nachinu.

Ali sad je kasno, moj ionako ima 15 godina i glavu je vishi od mene
magic is offline  
Old 22.01.2004., 00:58   #95
Quote:
magic kaže:

I dalje medju navedenim primjerima ne vidim potrebe fizichke kazne. sorry. to su sve obichni svakodnevni neposlusi i nepodopshtine.

Znaci svakodnevni neposlusi i nepodpstine su OK i sa time se moze zivjeti, ne usporava te, ne smetati sto moras stalno cistiti za njim/njoj/njima, uredu je ako stalno paligasi televizor, razbacuje cd-e. To se sve moze mirno sa mnogo objasnjavanja rijesiti.

Hajde da i to cujem.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Old 22.01.2004., 01:01   #96
A tebi su ovo shto si naveo razlozi za fizichku kaznu?

Jel tebe zhena pljusne kad stalno mijenjash programe?

Smeta me? Usporava me? Teshko mi je za njim chistiti? Pa zar je on trazhio da dodje na ovaj svijet?
magic is offline  
Old 22.01.2004., 01:04   #97
Quote:
magic kaže:
Osim toga postavila sam pitanja na koje nisam dobila odgovore a to je kako ce kazhnjavati djecu jednoga dana kad greshke budu vece?
Nadam se da će dijete nešto ipak naučiti, shvatiti da se nele stvari iapk ne smiju, NE SMIJU raditi. Gle, već sad unaprijed znam da ćeš se nakačiti, ali neću se nadovezati.

A kaj ćeš ti kad ti junior s nekih 20tak godina kaže da si dosadna babetina, da šutiš jer pojma nemaš? A ti se događa zato jer nemate odnos "majka i sin", već briješ da ste ravnopravni, prijatelji. Gle, niste vi samo majka i sin, jasno da ste i prijatelji, ali u određenim ste situacijama SAMO majka i sin. Okej, priznajem, ti vjerojatno imaš fenomenski slučaj, jer nisam srela roditelja koji me pokušao uvjeriti da u 15 godina nije vikao niti mlatnuo dijete po riti. Ali fakat...

Nadalje, kad sam rekla da su djeca bedasta, (kak uopče imalo inteligentna osoba može pomisliti doslovno?! ) nisam mislila na loše nešto, već na to da ne znaju živjeti, a naša je uloga da ih tome naučimo, i postavimo na njihove noge. Oni to sami ne znaju i ne mogu, kao niti predvidjeti posljedice, jasno to se odrastanjem razvija.

Magična, ja uopče nemam pojma zakaj si se za mene zapiknula uopče, jer nisam rekla da ja za svaku sitnicu pljusnem dijete, kužiš? Čuj, koje naivno pitanje ja postavljam uopče...

Za kraj, nemam se namjeru s nekim super ultra sposobnim majkama tu raspravljati, a tebi i dalje svo divljenje jer nikad nisi zaviknula niti udarila dijete - NOT!
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Old 22.01.2004., 01:05   #98
Quote:
magic kaže:
A tebi su ovo shto si naveo razlozi za fizichku kaznu?

Jel tebe zhena pljusne kad stalno mijenjash programe?

Smeta me? Usporava me? Teshko mi je za njim chistiti? Pa zar je on trazhio da dodje na ovaj svijet?
Magična, šta da kažem, osim, ovo je sve bolje i bolje...
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Old 22.01.2004., 01:10   #99
Ja sam samo komentirala. Zato postoji forum. Uopce se nisam za tebe zapiknula.

Vidish, ja sam napisala da mi je drago da su rezultati i jednog i drugog nachina odgoja zapravo jednaki...a ti mi prognozirash prilichno loshu buducnost...i onda sam ja krivac.

I ponavljam - nigdje nisam pisala da nikad nisam viknula na dijete. To shto ni u tom segmentu ne prepoznajete razliku, zhalosno.
magic is offline  
Old 22.01.2004., 01:12   #100
Quote:
Usagi kaže:
Magična, šta da kažem, osim, ovo je sve bolje i bolje...
Da nekog drugog pitam shto si nashla smijeshno u mojim rijechima da sluchajno ne pomislish kako sam se 'upiknula' na tebe?
magic is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.