Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2012., 23:11   #1
Nagle promjene raspolozenja

Javljam se u nadi da mi rijesite problem...
Izgleda mi da se nalazim u bezizlaznoj situaciji...
Prije nekoliko dana zakazala sam kod psihologa, i prvi slobodni termin mu je 25.decembra i plasim se da mogu da poludim do tad...
Imam nagle promjene raspolozenja koje osciliraju iz krajnosti u krajnost a vezane su za momka sa kojim sam u vezi vec 3 godine.
Ne znam ni sama sta zelim
On ima problem nezaposlenosti, tesku materijalnu i porodicnu situaciju i nije pretjerano ambiciozan. Ja ga volim, obozavam, vezana sam za njega, i apsolutno ga zelim, ali ne zelim buducnost sa nekim ko se nalazi u takvoj situaciji i ciji su mali izgledi za neko poboljsanje.
Osoba je koju ne zelim,koja mi ne odgovara, a volim ga. Da li je takva kontradiktornost moguca…….
Jedan dio dana ga volim i zelim da ga vidim... uvece u ovo vrijeme poludim. Placem, tjeram ga od sebe, pozelim da ga vise nikad ne vidim ali ujedno i povrijedim i ponizim. To osjecanje u tom trenutku granici se sa mrznjom.
Kad se zavrsi ta faza, smirim se, i onda bih dala sve da ga istog momenta zagrlim i izljubim. Onda, na primjer, potrcim mu u zagrljaj, i vidim ga, npr. u trenerci boje koja mi se ne dopada, koja nije u mom stilu i ne dopada mi se i bacim se u depresiju. Tad mi vise nije ni privlacan. I sve opet tako u krug. Ovo traje vec mjesecima. Patimo i on i ja. Razgovor ne pomaze.
Ja bez njega ne mogu, plasim se izgubicu sigurnost, nekoga ko me bezuslovno voli, i nekog koja ja volim ali izgleda ne bezuslovno.
Razmisljam manicno o buducnosti. Gdje cemo zivjeti kad se uzmemo... ne zelim da zivim kao podstanar niti u zajednici, niti da mi otac kupuje stan.
Taj problem me izjeda. Taj problem trpi moj fakultet, moja porodica prema kojoj sam histericna i moj momak koji nije kriv, valjda.
Komentari drugarica su mi uvijek isti....da dangubim vrijeme sa muskarcem koji nema buducnost, sa kojim nemam buducnosti, i da ljubav ne treba da bude stvar zanesenosti vec predmet racionalnog razmisljanja.
Ja sam pokusala da raskinem vise puta ali sve se svede na ovu prethodno opisanu promjenu raspolozenja.
Zakazala sam taj tretman kod psihologa kojem se radujem, ali nazalost, tek za dvije nedelje.
Mozete li mi pomoci, nekim savjetom ili lijepom rijecju...bez osude.

Pozdrav.
barcelonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 01:16   #2
ti bi jare i pare
decke koji je cool i da nema perspektivu
kao da si s iz kamijona ispala pa nemas svijest

odluci se . oces ga trpi ga i zivi s time. hrani oboje... neces bit prva
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 03:44   #3
...cini mi se....vrlo si mlada.....povodljiva .....patis jer osjecas jedno.....drugi ti savjetuju suprotno.....i to stvara posvemasnu konfuziju u tebi....
...tj.....kada bi ti dobivala manje savjeta od drugih kako trebas imati drugacijeg decka....on bi bio sasvim ok.....ali posto ga tvoje kolegice ne cijene i ti ga gledas cas ocima kolegica....i onda ga tjeras ood sebe....cas ga gledas ocima svoje potrebe da imas nekog tko te bezuvjetno voli i tada hga ne zelis izgubiti.....
...tekla bih....nigdje tu nema tvoje ljubavi vec samo tvojih potreba da se podmiri.....
....vrijeme je da pocnes raditi na sebi....malo se odmaknuti od uloge razmazene kcerke i povodljive kolegice/konkurentice.....i poceti promoisljati tko si i gdje ides...,.sto mozes uciniti ti za druge i za sebe......a manje sto ce drugi uciniti za tebe.....doista pravo vrijeme za ozbiljan i strucan razgovor.....jer trebalo je to da se desi vec davno....cini mi se to se obicno desava izmedju 14- i 18....najcesce sa 15-16.....ali uvjeti su svakom drugaciji....
.....
__________________
....nationalnost je uvjerenje....ona ne postoji doista....
Maria Callas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 16:26   #4
znam da nije utjeha .. ali mos misliti kak je tek njemu onda

Quote:
Osoba je koju ne zelim,koja mi ne odgovara, a volim ga. Da li je takva kontradiktornost moguca…….
jel moguca? .. pa to je mainstream (iliti u modi)

ne zelim podcjenjivati nikoga ali nemoj se nadati da ce ti psihoterapeut rijesiti problem .. osim ako nije zgodan i bogat i naravno odgovara ti

p.s. znam gorjet cu u paklu, ali iskrenost je nesto sto nebi trebala nikome zamjeriti .. pa ni sebi
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 16:49   #5
Previše se bojiš financijskih problema, kao i večina ljudi. Novac je u svojoj biti ideja, pa ga stoga dobra ideja uvijek privlači. Učite o novcu, radite nešto što volite raditi, te uslužite time čim više ljudi - novac tada pritječe nevjerojatno brzo i lako. To može biti rad za poslodavca, samostalno pokrenuti biznis, neki oblik investicija itd.

Ipak, napisala si da nije baš ambiciozan. Razmisli dobro da li bi ti takva osoba odgovarala u životu. Ako ti odgovara po svemu drugome, dobro razmisli o svojoj odluci. Samo se nemoj igrati sa njime i vašom vezom. Uzmi si nekoliko dana, te donesi konačnu odluku. Ili budi s njime, ili se odluči za prekid.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 16:50   #6
imamo sličan problem što se tiče raspoloženja, a to kao da ne mogu kontrolirati
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 17:05   #7
Quote:
barcelonaa kaže: Pogledaj post
Javljam se u nadi da mi rijesite problem...
Izgleda mi da se nalazim u bezizlaznoj situaciji...
Prije nekoliko dana zakazala sam kod psihologa, i prvi slobodni termin mu je 25.decembra i plasim se da mogu da poludim do tad...
Imam nagle promjene raspolozenja koje osciliraju iz krajnosti u krajnost a vezane su za momka sa kojim sam u vezi vec 3 godine.
Ne znam ni sama sta zelim
On ima problem nezaposlenosti, tesku materijalnu i porodicnu situaciju i nije pretjerano ambiciozan. Ja ga volim, obozavam, vezana sam za njega, i apsolutno ga zelim, ali ne zelim buducnost sa nekim ko se nalazi u takvoj situaciji i ciji su mali izgledi za neko poboljsanje.
Osoba je koju ne zelim,koja mi ne odgovara, a volim ga. Da li je takva kontradiktornost moguca…….
Jedan dio dana ga volim i zelim da ga vidim... uvece u ovo vrijeme poludim. Placem, tjeram ga od sebe, pozelim da ga vise nikad ne vidim ali ujedno i povrijedim i ponizim. To osjecanje u tom trenutku granici se sa mrznjom.
Kad se zavrsi ta faza, smirim se, i onda bih dala sve da ga istog momenta zagrlim i izljubim. Onda, na primjer, potrcim mu u zagrljaj, i vidim ga, npr. u trenerci boje koja mi se ne dopada, koja nije u mom stilu i ne dopada mi se i bacim se u depresiju. Tad mi vise nije ni privlacan. I sve opet tako u krug. Ovo traje vec mjesecima. Patimo i on i ja. Razgovor ne pomaze.
Ja bez njega ne mogu, plasim se izgubicu sigurnost, nekoga ko me bezuslovno voli, i nekog koja ja volim ali izgleda ne bezuslovno.
Razmisljam manicno o buducnosti. Gdje cemo zivjeti kad se uzmemo... ne zelim da zivim kao podstanar niti u zajednici, niti da mi otac kupuje stan.
Taj problem me izjeda. Taj problem trpi moj fakultet, moja porodica prema kojoj sam histericna i moj momak koji nije kriv, valjda.
Komentari drugarica su mi uvijek isti....da dangubim vrijeme sa muskarcem koji nema buducnost, sa kojim nemam buducnosti, i da ljubav ne treba da bude stvar zanesenosti vec predmet racionalnog razmisljanja.
Ja sam pokusala da raskinem vise puta ali sve se svede na ovu prethodno opisanu promjenu raspolozenja.
Zakazala sam taj tretman kod psihologa kojem se radujem, ali nazalost, tek za dvije nedelje.
Mozete li mi pomoci, nekim savjetom ili lijepom rijecju...bez osude.

Pozdrav.
,

Kako on reagira na tvoje histerično ponašanje?

Da li ga voliš jer može otrpjeti, istolerirati tvoju hirovitost.

Što uistinu voliš kod njega?

I što toliko misliš na budućnost.
ne bih rekla da se tu radi o velikoj ljubavi nego o tvom osjećaju krivnje što ga ne možeš voljeti.
Pa budališ, glumiš, praviš scene bez veze.
Ajd kući, u sobu, otvori knjige, uči, polaži ispite. I smiri se više!
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 22:04   #8
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
,

Kako on reagira na tvoje histerično ponašanje?

Da li ga voliš jer može otrpjeti, istolerirati tvoju hirovitost.

Što uistinu voliš kod njega?

I što toliko misliš na budućnost.
ne bih rekla da se tu radi o velikoj ljubavi nego o tvom osjećaju krivnje što ga ne možeš voljeti.
Pa budališ, glumiš, praviš scene bez veze.
Ajd kući, u sobu, otvori knjige, uči, polaži ispite. I smiri se više!
Volim njega ali nista sto se tice njegovog oblacenja, stila......
barcelonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 15:43   #9
eh. i meni se desavaju identicne stvari , i nije mi prvi put.

kad volim, ginem za tog nekog, kad ne volim u stanju sam ubiti.
problem je sto mogu voljeti i nevoljeti u isto vrijeme.., cak stovise, vrlo cesto se promjena desi 5 puta na dan..

ne znam kako da ti pomognem, jer ni sebi neznam pomoci.

cesto se pitam koji je od ta dva osjecaja stvaran, a koji nije.. kako je moguce da oba osjecam toliko intenzivno i stvarno?

meni je dijegnosticiran borderline., pila sam godinu dana ljekove i napokon su se stvari iskristalizirale.
nedavno sam radi jedne druge stvari morala prestati sa terapijom.. i ajme majko.. sada mi je da pozelim skociti kroz prozor
lyra28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 22:18   #10
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
imamo sličan problem što se tiče raspoloženja, a to kao da ne mogu kontrolirati
Ako se može kontrolirati, nije preintenzivno i ne traje predugo niti je prefrekventno onda nedostaje malo zdrave samodiscipline

Ako ne onda može biti BAP - bipolarni afektivni poremećaj. Gadna stvar...
__________________
Nenad A. Popović je moje pravo ime
Eugen357 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 05:48   #11
Ili izaberi živjeti običnim do siromašnim životom, ili izaberi njega. Nema tu mnogo mudrosti, jer stvari se neće mnogo promjeniti. Ne zbog njegove trenutačne situacije, jer za to nije kriv. Stvar je u tome što kažeš da nema ambicija. Ako te to već sada izjeda, razmisli što bi bilo da se jednoga dana oženite, imate djecu, te mnogo više obaveza i izdataka ?

Uglavnom, dobro razmisli što želiš. I još jedna stvar: počni učiti o emocionalnoj inteligenciji. Znanje o emocijama bi ti dobro došlo da svoja raspoloženja staviš u kontrolu. Lijepo je uživati u njima, ali nije lijepo dozvolizi da gospodare tobom.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.