Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2011., 11:02   #81
Quote:
Loquen 100 mg. Ali sam pri kraju s njim, mislim da će mi pripisati nešto drugo.
link na nuspojave
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 11:43   #82
antipsihotici

su mene udebljali i te kako,bas oni.citam ljudi po 25 kila gore i tu ne vidim poboljsanje,sta imas od toga kad pomaze a toliko tijelu odmaze.necu vise nista da pijem gdje se u takvo stanje vrtim.
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 16:44   #83
Quote:
shopgirl kaže: Pogledaj post
su mene udebljali i te kako,bas oni.citam ljudi po 25 kila gore i tu ne vidim poboljsanje,sta imas od toga kad pomaze a toliko tijelu odmaze.necu vise nista da pijem gdje se u takvo stanje vrtim.
Jel to ovisi od osobe do osobe ili baš svakog udebljaju?
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 17:58   #84
to bih rekla za sve

kad ti se desi da ti je organizam na sparmodusu kroz njih i njihove substance naravno da se debljas.jedes i milo a tijelo uzima kao da si pet puta vise jeo.i onda kad se tablete prekinu jos neko vrijeme treba da se orgasnizam senzibilizira i bude normalan.zato pisem meni je sad granica i nema iznad nje .
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 18:09   #85
Quote:
shopgirl kaže: Pogledaj post
kad ti se desi da ti je organizam na sparmodusu kroz njih i njihove substance naravno da se debljas.jedes i milo a tijelo uzima kao da si pet puta vise jeo.i onda kad se tablete prekinu jos neko vrijeme treba da se orgasnizam senzibilizira i bude normalan.zato pisem meni je sad granica i nema iznad nje .
Sto je sparmodus? Ima li načina da se taj utjecaj na debljenje korigira? Mogu li konzumirati npr. mineralnu ili kavu da a da se ne udebljam? Oprosti sto pitam previse, ali stvarno sam nova u tome i imam samo 17 godina.
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 18:22   #86
e pa

hrvatski ne znam sve zato mi rijec fali ali u tome i jeste da se debljas i da gladnis voda se stvara u tijelu pa izgledas napuhana.tebi sa 17 bih preporucila da odes doktoru da ti nesto drugo da,nemoj se ustrucavati reci da ti je problem kilaza i da hoces nesto drugo.zato i imas osiguranje i nemoj da te predje kao par kila svejedno ako tebi nije svejedno ne smije ni da njemu bude.ja tako vladam.
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 18:35   #87
Quote:
Free like wind kaže: Pogledaj post
Jel to ovisi od osobe do osobe ili baš svakog udebljaju?
Ovisi od osobe do osobe i od antipsihotika do antipsihotika. Znam osobu koja se nije udebljala.
Isto kao što od antidepresiva (istog) neki mršave, neki se debljaju, neki stagniraju.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 18:44   #88
Quote:
Mrs. Pringles kaže: Pogledaj post
Ovisi od osobe do osobe i od antipsihotika do antipsihotika. Znam osobu koja se nije udebljala.
Isto kao što od antidepresiva (istog) neki mršave, neki se debljaju, neki stagniraju.
znam ja osobu koja je pila zoloft pa je smrsavila (al ona je bila sklona tome)....

I ja bi takooo
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 22:57   #89
Nadam se da ipak u svemu tome igra ulogu i prehrana. Mislim da ako unosim relativno male količine odabrane hrane (koja sama po sebi ne deblja ako se unosi u normalnim količinama) i ako se krećem (a to svakako i bez tog ne mogu) da sam lijek ne može puno učiniti, odnosno povećati kilažu. Inače sam daleko od mršavog pa mi to puno znači.
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 07:45   #90
Reci psihijatru da ti preporuči nešto što ne otvara apetit.

Antidepresivi sa sedativnim djelovanjem obično potiču i apetit i uspavljuju pa otud i debljanje.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 14:13   #91
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Reci psihijatru da ti preporuči nešto što ne otvara apetit.

Antidepresivi sa sedativnim djelovanjem obično potiču i apetit i uspavljuju pa otud i debljanje.
Pijem antipsihotik i ne jedem previše, a i krećem se, pa se po toj logici ne bih trebala udebljati? Mislila sam da postoji neki drugi utjecaj medikamenata (konkretno antipsihotika) na debljanje osim otvaranja apetita.
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 14:19   #92
ja pijem Prozac već 9 godina, s pauzama. Ni kile nisam dobila a da je povezano s lijekom. Udebljala sam se u trudnoći, ali je otišlo. Udebljam se kad jedem puno slatkiša, ali nijedan kilogram nema veze s Prozacom, jer sam znala i smršavjeti, čim prestanem jesti. Grozno, radije bih bila anksiozna nego debela, jer kad se na sve svoje probleme još i toliko udebljaš zbog lijeka, koji bi ti trebao pomoći, samo se osjećaš još gore i još depresivnije.
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 14:53   #93
proguglaj malo...

traži poveznicu između "zyprexe" i dobijanja dijabeesa...

vjerujem da po sličnom mehanizmu rade sve tablete koje otvaraju apetit
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 15:02   #94
Quote:
tasha0705 kaže: Pogledaj post
ja pijem Prozac već 9 godina, s pauzama. Ni kile nisam dobila a da je povezano s lijekom. Udebljala sam se u trudnoći, ali je otišlo. Udebljam se kad jedem puno slatkiša, ali nijedan kilogram nema veze s Prozacom, jer sam znala i smršavjeti, čim prestanem jesti. Grozno, radije bih bila anksiozna nego debela, jer kad se na sve svoje probleme još i toliko udebljaš zbog lijeka, koji bi ti trebao pomoći, samo se osjećaš još gore i još depresivnije.
a dali si sklona debljanju...il ne.....

nuspojave prozac

Ne spominje se debljanje... (zbog ceg pijes prozac)

Zadnje uređivanje Bubica30 : 15.07.2011. at 15:07. Reason: dodavanje linka
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 15:12   #95
Seroxat.. mojj

seroxat nuspojaveeee smrc
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 15:40   #96
Quote:
tasha0705 kaže: Pogledaj post
Grozno, radije bih bila anksiozna nego debela, jer kad se na sve svoje probleme još i toliko udebljaš zbog lijeka, koji bi ti trebao pomoći, samo se osjećaš još gore i još depresivnije.
ako lijek prodjeluje, zahvalit ćeš se bogu, vragu, samo da si bolje, težina je tada zadnja stvar koja će te brinuti i nju ćeš moći lakše riješiti nego depresiju. vjeruj mi u takvim teškim stanjima nećeš ni pomisliti na kilažu
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 23:23   #97
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ako lijek prodjeluje, zahvalit ćeš se bogu, vragu, samo da si bolje, težina je tada zadnja stvar koja će te brinuti i nju ćeš moći lakše riješiti nego depresiju. vjeruj mi u takvim teškim stanjima nećeš ni pomisliti na kilažu
Ne bih se kladila.
Često ljudima upravo debljina uzrokuje teške stadije depresije.

I stvarno... koja je korist?
samo će se vrtiti u krug?

uostalom...debljina je poremećaj.
a lijek koji dovodi do takvog poremećaja bi stvarno trebalo opako izbjegavati.
očito nije prikladan za XY organizam.

možda nekome paše, a nekom drugom ne.

no, prilično je besmisleno inzistirati na jednom jedinom lijeku sad u vrijeme kad postoji široka paleta lijekova.
samo biraš šta ti srce hoće.

a prekomjerno debljanje zbog lijeka svakako jest razlog da se taj lijek ne pije.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 13:25   #98
Death ne sl.azem se..
Ja sam imala ucestale napadaje panike, strah od otvorenog prostora...nisam mogla funkcionurati uopce....
Seroxat me spasio....ozbiljno...spasioo...
Jebiga, nekad moras riskirati da bi imao normalan zivot...i zdravlje
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 16:37   #99
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Ne bih se kladila.
Često ljudima upravo debljina uzrokuje teške stadije depresije.
da, ako govorimo o anoreksiji/bulimiji...

Quote:
očito nije prikladan za XY organizam.

možda nekome paše, a nekom drugom ne.
o tome pišem cijelo vrijeme, ne samo ja, ima tu puno ljudi sa svojim vlastitim iskustvima...treba malo čitati postove i na drugim temama na psihologiji, npr. tema o psihofarmacima, depresija...ili guglati...

Quote:
no, prilično je besmisleno inzistirati na jednom jedinom lijeku sad u vrijeme kad postoji široka paleta lijekova.
pa naravno da je...

Quote:
a prekomjerno debljanje zbog lijeka svakako jest razlog da se taj lijek ne pije.
i opet se vraćamo na isto...ne djeluje na svakog isto i može se lijek promijeniti...nitko te ne može primorati da uzimaš upravo taj određeni ad...mislim, u kojem smo stoljeću ?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 07:32   #100
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
da, ako govorimo o anoreksiji/bulimiji...


Nigdje veze...

Anoreksija je psiho/fizička bolest kad osoba prosječne/normalne/ispodprosječne težine sebe smatra debelom.

Imati 20-30 kila viška fakat je debljina i treba se uistinu - liječiti (prikladnom prehranom, redovitim kretanjem...ponekad i hormonalnim terapijama ukoliko se radi baš o takvoj vrsti debljine).

Stoga mi je apsolutno neprihvatljvo piti lijekove koji uzrokuju debljanje jer nabiti na sebe 20 kila stvarno nije malo .makar osobno ne vjerujem da iti jedan lijek generalno deblja već ako deblja X osobu ne deblja i Y osobu.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.