Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2011., 15:03   #1
Novi ili polovni auto, do 100 tis. kuna!!!!!

ja i cura namjeravamo kupiti neki automobil do 100 tis.kuna

ne znam da li da se odlučimo na kupovinu nekog auta starog do 3-4 godine ili novoga automobila. je ima tko kakav prijedlog sto je bolje...ili neko auto novo il polovno za koje smatra da se vrijedi dati 100tisuća

nesto sam malo gledao na forumu...ljudi preporučuju novi citroen c4 (pa i stariju varijantu)...dosta je lip, ja i cura smo gledali jos cruza, corsu, focusa, fiestu, pola...je ima tko kakav prijedlog????

prelazimo godišnje oko 35tisuća km, znači bilo bi ok da se pazi na potrošnju


eto, unaprijed hvala
__________________
AKO JE KORADE KO RADE, KAKAV JE ONDA RADE??
bravinjo24 is offline  
Old 06.10.2011., 15:08   #2
Quote:
bravinjo24 kaže: Pogledaj post
ja i cura namjeravamo kupiti neki automobil do 100 tis.kuna

ne znam da li da se odlučimo na kupovinu nekog auta starog do 3-4 godine ili novoga automobila. je ima tko kakav prijedlog sto je bolje...ili neko auto novo il polovno za koje smatra da se vrijedi dati 100tisuća

nesto sam malo gledao na forumu...ljudi preporučuju novi citroen c4 (pa i stariju varijantu)...dosta je lip, ja i cura smo gledali jos cruza, corsu, focusa, fiestu, pola...je ima tko kakav prijedlog????

prelazimo godišnje oko 35tisuća km, znači bilo bi ok da se pazi na potrošnju


eto, unaprijed hvala
dacia sandero dizel za 85tkn i vozi misko
goran79 is offline  
Old 06.10.2011., 15:17   #3
Hyundai i30 1.6 CRDi 100k kn
Bugy is offline  
Old 06.10.2011., 15:27   #4
Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
Hyundai i30 1.6 CRDi 100k kn

ja ga gledao, ok je, al ja sam ga vidio mislim i to da je benzinac za 120tis bio
__________________
AKO JE KORADE KO RADE, KAKAV JE ONDA RADE??
bravinjo24 is offline  
Old 06.10.2011., 15:29   #5
Quote:
goran79 kaže: Pogledaj post
dacia sandero dizel za 85tkn i vozi misko
koliko mogu uopće dacia.i vjerovati...budući da tjedno udaram 800km minimalno
__________________
AKO JE KORADE KO RADE, KAKAV JE ONDA RADE??
bravinjo24 is offline  
Old 06.10.2011., 15:45   #6
Quote:
bravinjo24 kaže: Pogledaj post
koliko mogu uopće dacia.i vjerovati...budući da tjedno udaram 800km minimalno
http://auto.blog.rs/blog/auto/vesti/...sao-550.000-km procitaj ovdje koliko mozes vjerovat daciji.usput..ja vozim sandera
goran79 is offline  
Old 06.10.2011., 15:45   #7
Quote:
bravinjo24 kaže: Pogledaj post
ja i cura namjeravamo kupiti neki automobil do 100 tis.kuna


prelazimo godišnje oko 35tisuća km, znači bilo bi ok da se pazi na potrošnju


eto, unaprijed hvala
posto vidim da si normalan i da nisi razmatrao i neki bmw sa 479483748km na satu

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-polo-...-oglas-3587114

ja osobno bi rade uzeo ovaj crveni polo...i tebe i curu ce bit lijepo vidjet u njemu, auto ti malo trosi, solidno ide, imas garanciju 4 godine...kad ces ga prodavat drzi ga urednog i brzo ces ga se rijesit i dobit ces vise love za njega od ostalih.... i boli te tuki



http://www.njuskalo.hr/auti/ford-fie...-oglas-3576390

ova fiesta ti ide par tisuca kuna dole, auto ti je isto nov, imas love da mu stavis neke fine felgice, manje ces dobit prilikom prodaje za njeg(to manje pricamo o par tkn tak da neces umrijet zbog tog) (imam istog samo crnog i 1.25 benzinca i trosi mi 6l na 100km tj. mojoj dragoj) i ako ista ode imas cirka skoro 30tkn sto ti ostane da popravis...znaci isto prst u uho i boli te tuki...iako, ja bi opet polo izabro (iako sam prezadovoljan fiestom jer je sve i dalje cakum pakum nakon skoro 40tkm)




iako bi ja za te novce sebi uzeo
http://www.njuskalo.hr/auti/citroen-...-oglas-3516725

(ali ja radim duplo manje km od tebe tak da....bolje ovo zaboravi posto ti je gorivo jedna od bitnijih stavki...a i normalno, s obzirom na tvoju kilometrazu)


a ovu daciu...dobar je to auto, prevest ce te od tocke a do tocke b..ali nista vise od tog...taj drlog ti niko kasnije nece htjet kupit, zavrsna obrada je po meni smijesna...i puno previse novaca to ''smece'' dode a nije ni blizu gore navedenih modela kako u potrosnji goriva, kako u voznji, kako u izgledu, kako u daljnjoj prodaji.....

nema na cemu

Zadnje uređivanje Sledge_Hammer : 06.10.2011. at 15:50.
Sledge_Hammer is offline  
Old 06.10.2011., 16:22   #8
Quote:
bravinjo24 kaže: Pogledaj post
dosta je lip
A što onda ne kupiš onog koji ti je najlipši? Razmišljati o lipoti, rabljenima za 100tkn, a raditi 35tkm godišnje...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 06.10.2011., 16:34   #9
svi pljujete francuze a tu hvalite daciu koja je francuski isprdak od renola pa to je znači još gori brabonjak od običnih francuza, zemi si fiata brava

evo moj buraz prije 2 god kupio forda eskorta iz 1991 za 300 eura , dizel troši ko upaljač , niš se nije pokvarilo krupno par sitnih zahvata po 300kn , to je kupnja do jaja
Loui is offline  
Old 06.10.2011., 16:41   #10
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
A što onda ne kupiš onog koji ti je najlipši? Razmišljati o lipoti, rabljenima za 100tkn, a raditi 35tkm godišnje...
a sad si se navuka na 1 moju riječ. nisam rekao da cu kupiti lipi auto, samo sam rekao da je c4 lip, što ne znači da cu dati za 100tis za lipotu, jer da je tako odma bi ga kupio..nebih ni gledao ostale modele
__________________
AKO JE KORADE KO RADE, KAKAV JE ONDA RADE??
bravinjo24 is offline  
Old 06.10.2011., 16:44   #11
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
svi pljujete francuze a tu hvalite daciu koja je francuski isprdak od renola pa to je znači još gori brabonjak od običnih francuza, zemi si fiata brava

evo moj buraz prije 2 god kupio forda eskorta iz 1991 za 300 eura , dizel troši ko upaljač , niš se nije pokvarilo krupno par sitnih zahvata po 300kn , to je kupnja do jaja
ja vozim sad od staroga Xaru, nije imala niti jednog kvara do 170tisuća i 8 godina vožnje...al hebat ga sad je prešla 220tisuća, i cesto zna neki dio otici, a i nije moj pa mi se ne da ulagati
__________________
AKO JE KORADE KO RADE, KAKAV JE ONDA RADE??
bravinjo24 is offline  
Old 06.10.2011., 16:44   #12
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
svi pljujete francuze a tu hvalite daciu koja je francuski isprdak od renola pa to je znači još gori brabonjak od običnih francuza, zemi si fiata brava

dacia se gleda kao dobar omjer uloženo/dobiveno, a fiat je talijanski poluproizvod

mislim da bravinjo24 samo zajebava ekipu jer je lijen uložiti par sati u čitanje postojećih tema
danijeld is offline  
Old 06.10.2011., 16:52   #13
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
dacia se gleda kao dobar omjer uloženo/dobiveno, a fiat je talijanski poluproizvod

mislim da bravinjo24 samo zajebava ekipu jer je lijen uložiti par sati u čitanje postojećih tema

Svaki francuz je dobbar omjer uloženo/dobiveno,al dacia to je DAS AUTO!! E ljudi moji kakvih salamandera ima ovdje...I Daciu mi s fiatom usporedjuješ??Daj dečko odi se liječi

Kako to da PUG 308 nije dobar omjer uloženo dobiveno??!!
sanjo77 is offline  
Old 06.10.2011., 16:56   #14
Quote:
Sledge_Hammer kaže: Pogledaj post
posto vidim da si normalan i da nisi razmatrao i neki bmw sa 479483748km na satu

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-polo-...-oglas-3587114

ja osobno bi rade uzeo ovaj crveni polo...i tebe i curu ce bit lijepo vidjet u njemu, auto ti malo trosi, solidno ide, imas garanciju 4 godine...kad ces ga prodavat drzi ga urednog i brzo ces ga se rijesit i dobit ces vise love za njega od ostalih.... i boli te tuki



http://www.njuskalo.hr/auti/ford-fie...-oglas-3576390

ova fiesta ti ide par tisuca kuna dole, auto ti je isto nov, imas love da mu stavis neke fine felgice, manje ces dobit prilikom prodaje za njeg(to manje pricamo o par tkn tak da neces umrijet zbog tog) (imam istog samo crnog i 1.25 benzinca i trosi mi 6l na 100km tj. mojoj dragoj) i ako ista ode imas cirka skoro 30tkn sto ti ostane da popravis...znaci isto prst u uho i boli te tuki...iako, ja bi opet polo izabro (iako sam prezadovoljan fiestom jer je sve i dalje cakum pakum nakon skoro 40tkm)




iako bi ja za te novce sebi uzeo
http://www.njuskalo.hr/auti/citroen-...-oglas-3516725

(ali ja radim duplo manje km od tebe tak da....bolje ovo zaboravi posto ti je gorivo jedna od bitnijih stavki...a i normalno, s obzirom na tvoju kilometrazu)


a ovu daciu...dobar je to auto, prevest ce te od tocke a do tocke b..ali nista vise od tog...taj drlog ti niko kasnije nece htjet kupit, zavrsna obrada je po meni smijesna...i puno previse novaca to ''smece'' dode a nije ni blizu gore navedenih modela kako u potrosnji goriva, kako u voznji, kako u izgledu, kako u daljnjoj prodaji.....

nema na cemu

hvala na prijedlozima

c3 je odlična ponuda, neznam koliko bi me usrecio recimo polo 1.2. budući da na dan radim 120km van gradske vožnje, tipa zadar drnis, zadar knin. oce mi to sisati goriva previse, nekako sam zabrijao da ce mi 1.4 benzin i 1.6. diesel najvise odgovarati...ili se Varam oko tog pitanja

za sada sam najbloži opciji forda fieste i focusa te c4, c3

ne znam....to su prvi veći novci koje ce potrošiti, pa me sve strah...sve odmjeravam
__________________
AKO JE KORADE KO RADE, KAKAV JE ONDA RADE??
bravinjo24 is offline  
Old 06.10.2011., 16:58   #15
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
dacia se gleda kao dobar omjer uloženo/dobiveno, a fiat je talijanski poluproizvod

mislim da bravinjo24 samo zajebava ekipu jer je lijen uložiti par sati u čitanje postojećih tema
tu si mozda i upravu, idem se baciti na čitanje
__________________
AKO JE KORADE KO RADE, KAKAV JE ONDA RADE??
bravinjo24 is offline  
Old 06.10.2011., 16:59   #16
Na tvom mjestu bi pogledao onog crvenog pola sto je stavio Sledge Hammer..
Jedino bode u oči onaj 1,2 motor s 3 klipa, ako ne mozes to pregrist onda si uzmi hyundai i30 ili kiu ceed dizela, pouzdani automobili, najbolja kupnja za 100 tkn..

Mani se skupih polovnih auta (bmw/merc) jer mozes naletit na vrecu bez dna, a automobil ti treba (kazes 35 tkm godisnje), pa da nebi bio vise po servisima nego na cesti.
C2H5OH is offline  
Old 06.10.2011., 17:00   #17
Quote:
bravinjo24 kaže: Pogledaj post
a sad si se navuka na 1 moju riječ. nisam rekao da cu kupiti lipi auto, samo sam rekao da je c4 lip, što ne znači da cu dati za 100tis za lipotu, jer da je tako odma bi ga kupio..nebih ni gledao ostale modele
Da sam ima na šta drugo, navuka bi se na to


Uglavnom, pridružujem se kolegi Bugy-u http://hyundai.hr/hyundai-i30-cjenik.aspx
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 06.10.2011., 17:02   #18
Quote:
goran79 kaže: Pogledaj post
http://auto.blog.rs/blog/auto/vesti/...sao-550.000-km procitaj ovdje koliko mozes vjerovat daciji.usput..ja vozim sandera
Daj mani se te plaćene propagande, imas takvih sranja na kilometre u medijima(tiskovinama)..

No bez obzira na to, vjerujem da je dacia pouzdan automobil, samo žnj kvalitete, znas na sto mislim - finoća i tako to.. mazda bt-50 ima bolji interijer od dacie(bogami i vanjski dizajn kad malo rAzmislim)
C2H5OH is offline  
Old 06.10.2011., 17:02   #19
Imaš Clio Night and day s Tce turbo benzincem za 93 milje kuna.
sanjo77 is offline  
Old 06.10.2011., 17:02   #20
Quote:
C2H5OH kaže: Pogledaj post
Na tvom mjestu bi pogledao onog crvenog pola sto je stavio Sledge Hammer..
Jedino bode u oči onaj 1,2 motor s 3 klipa, ako ne mozes to pregrist onda si uzmi hyundai i30 ili kiu ceed dizela, pouzdani automobili, najbolja kupnja za 100 tkn..

Mani se skupih polovnih auta (bmw/merc) jer mozes naletit na vrecu bez dna, a automobil ti treba (kazes 35 tkm godisnje), pa da nebi bio vise po servisima nego na cesti.
ma te skupe modele ni marke ne gledam.....nemam ja novaca za održavanje toga
__________________
AKO JE KORADE KO RADE, KAKAV JE ONDA RADE??
bravinjo24 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.