Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2021., 08:10   #281
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Meni je kod Gurđijeva najbolje što on kaže da je sve jednostavno.
Njegov učenik (kako ono se zvao) to nije shvatio pa su se raširili.
A onda je i G. smislio one neke sheme, planete, to mi nije leglo.
Ali i od njega se da nešto naučiti.
Zasto mislis da su se uspenski i on razisli?
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 13:00   #282
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Lajkam obrve. Oblikuješ li ih ili su prirodno takve?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 17:54   #283
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Lajkam obrve. Oblikuješ li ih ili su prirodno takve?
Oblikujem ih kretanjima prane u samadhiu
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2021., 15:40   #284
Quote:
1brato kaže: Pogledaj post
Sumnja je voda duboka, zar nisu svi "duhovnjaci prodavači magle"? To je vjerojatno prva asocijacija na bilo kakvu određenu tematiku... Ili ipak ima netko po tebi tko nije hohštapler?
Vecina popularnijih jest, jer ta popularnost uglavnom dolazi iz svjesnih i planskih marketinskih djelatnosti. Takodjer je to jedno od podrucja (guruizam, jel) sa najvisim udjelom narcisistickih, a u nekoj mjeri i psihopatskih likova.

No nisu svi, ne. Ima i iskrenih frustriranih fanatika (npr krisnijevski Prabhupada), ima ljudi sa psihickim poremecajima i svasta nesto.

Pa cak i manji dio relativno uravnotezenih i normalnih koji su samo naivni i lakovjerni, ufurali se u duhovnost pa sad to dalje propagiraju. To je najrjedje, ali nadje se, recimo medju poznatim Sivanandinim ucenicima medju kojima je bilo hohstaplera, Chidananda mi se cinio uvijek fin ljud. Ali on i nije neki samostvoreni jetset guru, izabralo ga da vodi ashram i organizaciju nakon Sivanandine smrti, sumnjam da bi sam ikada dosao do neke relevantnosti inace.

Na newage sceni vjerojatno nema niti jednog koji nije muljator, ukljucujuci Gurdjijeva.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2021., 16:47   #285
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Vecina popularnijih jest, jer ta popularnost uglavnom dolazi iz svjesnih i planskih marketinskih djelatnosti. Takodjer je to jedno od podrucja (guruizam, jel) sa najvisim udjelom narcisistickih, a u nekoj mjeri i psihopatskih likova.

No nisu svi, ne. Ima i iskrenih frustriranih fanatika (npr krisnijevski Prabhupada), ima ljudi sa psihickim poremecajima i svasta nesto.

Pa cak i manji dio relativno uravnotezenih i normalnih koji su samo naivni i lakovjerni, ufurali se u duhovnost pa sad to dalje propagiraju. To je najrjedje, ali nadje se, recimo medju poznatim Sivanandinim ucenicima medju kojima je bilo hohstaplera, Chidananda mi se cinio uvijek fin ljud. Ali on i nije neki samostvoreni jetset guru, izabralo ga da vodi ashram i organizaciju nakon Sivanandine smrti, sumnjam da bi sam ikada dosao do neke relevantnosti inace.

Na newage sceni vjerojatno nema niti jednog koji nije muljator, ukljucujuci Gurdjijeva.
Kad pitam je li ima itko tko po tebi nije hohštapler ne mislim na one koji svjesno varaju u odnosu na "zabludjele fanatike" već u odnosu na prave gurue, samoostvarene pojedince koji su nadišli niže centre i stvorili Pravo Ja. Ili je ovo pitanje po tebi baljezgarija?
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2021., 16:54   #286
Quote:
1brato kaže: Pogledaj post
Kad pitam je li ima itko tko po tebi nije hohštapler ne mislim na one koji svjesno varaju u odnosu na "zabludjele fanatike" već u odnosu na prave gurue, samoostvarene pojedince koji su nadišli niže centre i stvorili Pravo Ja. Ili je ovo pitanje po tebi baljezgarija?
Naravno da je baljezgarija buduci je puko nizanje bubblewordsa.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 08:48   #287
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Naravno da je baljezgarija buduci je puko nizanje bubblewordsa.
Pa moramo nekako izraziti više centre, premda se ne mogu objasniti riječima, koristimo ih da im se približimo, barem teoretski, kad već koristimo bubblewords.
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 13:04   #288
Quote:
1brato kaže: Pogledaj post
izraziti više centre
Oet bubblsi

Duhovnjarije

Religija ko religija
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 13:27   #289
Ili jesi ili nisi.
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2021., 12:46   #290
Quote:
TTrokuTT kaže: Pogledaj post
Ima li igdje u Hrvatskoj?
nema više

prošla baba s kolačima
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2021., 15:15   #291
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
nema više

prošla baba s kolačima
Ima li nešto slično
Medlino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2022., 11:39   #292
malo materijala za čitanje za one koji nisu upoznati sa učenjima Gurdjieff-a i Ouspenskog.

Ouspensky - "Četvrti put"

"Ouspensky - U potrazi za čudesnim"
motörizer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.