Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2013., 23:11   #1
Da li crna magija uistinu postoji?

otvaram ovu temu jer zbilja ponekad znam "zabrijat" na postojanje crne magije... ne znam što reći - da li ona uistinu postoji u smislu da ti netko zbilja može nešto "napraviti" zloga ili je to sve problem u našoj psihi odnosno rezultat naših crnih misli pa stvari funkcioniraju po principu - pazi što misliš da ti se ne bi ostvarilo ili tako nešto???

još mi je manje jasno tko bi se uopće bavio crnom magijom i kako taj obred (ako uopće postoji) izgleda??? Jel ima koja "coprica" ovdje koja se razumije u te stvari da malo opiše što i kako to funkcionira?
Jaguarova Šapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 08:15   #2
Quote:
Jaguarova Šapa kaže: Pogledaj post
otvaram ovu temu jer zbilja ponekad znam "zabrijat" na postojanje crne magije... ne znam što reći - da li ona uistinu postoji u smislu da ti netko zbilja može nešto "napraviti" zloga ili je to sve problem u našoj psihi odnosno rezultat naših crnih misli pa stvari funkcioniraju po principu - pazi što misliš da ti se ne bi ostvarilo ili tako nešto???

još mi je manje jasno tko bi se uopće bavio crnom magijom i kako taj obred (ako uopće postoji) izgleda??? Jel ima koja "coprica" ovdje koja se razumije u te stvari da malo opiše što i kako to funkcionira?
moje je mišljenje da nepostoji, bar ono što večina ljudi podrazumjeva pod crnom magijom, npr.neko da te je urekao, bacio vrađbinu na tebe, neka obiteljska prokletstva itd. To stvari su smislili ljudi koji hoče na lak način zaraditi, zavodeći ljude koji su u nevolji (razno razni šamani,vračevi).

Večina ljudi kroz djetinstvo i ranu mladost oboli od razno raznih virusnih i bakterijskih bolesti i ti mikrorganizmi i nakon što mlada osoba ozdravi ostanu u pojedinim dijelovima tijela(na subkliničkoj razini), najčešče gdje su limfni čvorovi.I onda nakon određenog vremena, kad čovjeku padne imunitet i vitalnost(zbog loše ishrane,loših misli...), počnu mu se pričinjavati demoni, pa se osoba ufura da je pod crnom magijom, ljudi postanu i šizofreničari.

Mislim ovo nemora biti istina ali često su ti demoni samo refleksija tih kristaliziranih virusa i bakterija, jer iz svemira dolaze razne frekvencije (a o zračenju tv-a interneta,radija da nepričam), koje kad udare u te viruse i bakterije ljudima često pruzroče, kao projekcija,vizije tih demona ili neke Ashtar komande(dobro ovo su možda bijela krvna zrnaca ).

Ljudi jesu vaistinu bogovi,samo to je teško shvatiti, i ostvariti.
dhanurx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 11:29   #3
Quote:
Jaguarova Šapa kaže: Pogledaj post
otvaram ovu temu jer zbilja ponekad znam "zabrijat" na postojanje crne magije... ne znam što reći - da li ona uistinu postoji u smislu da ti netko zbilja može nešto "napraviti" zloga ili je to sve problem u našoj psihi odnosno rezultat naših crnih misli pa stvari funkcioniraju po principu - pazi što misliš da ti se ne bi ostvarilo ili tako nešto???

još mi je manje jasno tko bi se uopće bavio crnom magijom i kako taj obred (ako uopće postoji) izgleda??? Jel ima koja "coprica" ovdje koja se razumije u te stvari da malo opiše što i kako to funkcionira?
Ja magiju generalno doživljavam kao sredstvo samospoznaje, kolkogod to egzotično i mistično zvučalo, baš i nije. Magija mijenja boje ovisno o tome tko ju gleda i ovaj epitet crna uglavnom dolazi od većinskog dijela populacije čiji maksimalni doseg u ovoj tematici ostaje u okvirima religije u kojoj su odrasli, slijeđenju autoriteta, kao na traci, od dana do dana.

Ali zanimljivo je da upravo taj većinski dio, ajmo ga nazvat društvo (kao skupinu ljudi, koja živi na nekom teriroriju, ima svoju razrađenu kulturu, sa svojim ritualima za koje nikako ne priznaje da to jesu ali otom potom , moralom, religijom itd.) je glavni uzročnik nepravdi, tog zla na kojeg vjerojatno misliš, koje se opravdava nekom stavkom iz u-zagradama-navedenih kategorija.
Da, skratim lamentaciju, želim reći da ćemo 99,9% sigurno doživjeti nasilje, nepravdu, štoveć od ruku društva, države, crkve, znači kolektiva ili osobe koja se smatra dijelom tog kolektiva, nego od nekog tko se bavi magijom, ili možda odmah bolje reći sobom ili onim što bi taj netko mogao postati.

I sad tu dolazi taj dio o crnoj magiji, gdje je ona zapravo sredstvo udaljavanja od kolektiva, između ostalog, kojeg god, i otkrivanje sebe. Prvenstveno putem preuzimanja odgovornosti za sebe i svoj život i prestanka identifikacije sa društvenim strukturama. S obzirom da smo svi više manje dijelom neke grupe to je lakše reći nego napraviti.
Npr. ta famozna crna misa nije ništa drugo nego način da se osoba oslobodi od kršćanskih vrijednosti koje su nametnute da se vidi što je iza toga, ako se radi o kršćaninu. Znači voljno i svjesno uništavanje, pomicanje granica za koje se inače uzima da su bogom dane. Ne mora to biti samo religija, kategorija ima kolko hoćeš. I odbijanje stava "nek me voda nosi", znači konstantno testiranje i sebe i svojih granica, predodžbi itd. Puno discipline i odricanja, jako malo čiri bu čiri ba.

Zadnje uređivanje Dea Ex Machina : 09.04.2013. at 11:34.
Dea Ex Machina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 22:50   #4
Quote:
Jaguarova Šapa kaže: Pogledaj post
otvaram ovu temu jer zbilja ponekad znam "zabrijat" na postojanje crne magije... ne znam što reći - da li ona uistinu postoji u smislu da ti netko zbilja može nešto "napraviti" zloga ili je to sve problem u našoj psihi odnosno rezultat naših crnih misli pa stvari funkcioniraju po principu - pazi što misliš da ti se ne bi ostvarilo ili tako nešto???

još mi je manje jasno tko bi se uopće bavio crnom magijom i kako taj obred (ako uopće postoji) izgleda??? Jel ima koja "coprica" ovdje koja se razumije u te stvari da malo opiše što i kako to funkcionira?
To je stvar statistike. Nekome se stvarno gadno potrefi da sve sliči da netko na njega djeluje. Preporučam pročitati: http://www.superknjizara.hr/index.ph...d_knjiga=50246
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 22:53   #5
ovako na prvu rekla bih NE kao odgovor na pitanje vezano za temu - crna magija ne postoji

međutim, kako poznajem jednu osobu koja mi je u povjerenju ispričala kako je bila žrtva crne magije i to od 3 različite osobe u životu te kako se ta magija manifestirala -nekako mi se čini da to nije nešto što bismo trebali zanemarivati... naravno, ne treba ni "zabrijavati" na to i umišljati da je za svaku lošu situaciju koja se u životu dogodi kriva crna magija, ali ne treba niti zatvarati oči pred time
Spirituality7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 08:04   #6
Magija je manipulacija i fokusiranje energije prema odredjenom cilju. Pa sad ako ti svoju energiju usmjeravas na dnevnoj bazi prema nekoj osobi i zelis joj lose, eto vec jednostavnog oblika crne magije. Ljudi misle da je to neka hollywoodska disney magija pa im je to sve nestvarno. Sve oko nas je energija i magija. Naravno da postoje i oni koji tu energiju fokusiraju kroz neki ritual ili obred.

I ovo sto je spirituality rekla, ne treba sad paranoizirati da je svaka losa situacija u zivotu neki urok. Ako si psihicki i fizicki zdrava i ispunjena individua, tesko ti urok moze nanijeti stetu jer su ti prirordni obrambeni mehanizmi jaki.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 16:21   #7
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Magija je manipulacija i fokusiranje energije prema odredjenom cilju. Pa sad ako ti svoju energiju usmjeravas na dnevnoj bazi prema nekoj osobi i zelis joj lose, eto vec jednostavnog oblika crne magije. Ljudi misle da je to neka hollywoodska disney magija pa im je to sve nestvarno. Sve oko nas je energija i magija. Naravno da postoje i oni koji tu energiju fokusiraju kroz neki ritual ili obred.

I ovo sto je spirituality rekla, ne treba sad paranoizirati da je svaka losa situacija u zivotu neki urok. Ako si psihicki i fizicki zdrava i ispunjena individua, tesko ti urok moze nanijeti stetu jer su ti prirordni obrambeni mehanizmi jaki.
Čak i molitva Bogu može biti crna magija: https://www.forum.hr/showthread.php?t=668107

Radi se o djelovanju molitve na ispunjavanje želje. A molitvu (normalno) uslišava Bog, a ne Sotona. Možda i Sotona može uslišati molitvu, ali se onda moramo moliti vragu a ne Bogu.
Slučaj je ovakav: Jedan evanđelistički pastor ima kćer za udaju. Ona je našla momka koji je po vjeroispovijedi grčki pravoslavac. Evanđelisti i pravoslavci imaju slične kršćanske postavke (svećenici se žene, ne priznaju Papu, imaju Sveto trojstvo). Razlike su u principu beznačajne. Taj pastor ipak smatra da mu se kći ne smije oženiti za člana drukčije kršćanske vjeroispovijedi. On stoga počinje moliti Boga, da mu se kći ne uda za pravoslavca. Uskoro se počinju manifestirati posljedice molitvi: nekakav razdor ulazi u vezu pastorove kćeri i njezinog momka. Počinju se svađati oko svake sitnice. Poslije par mjeseci prekidaju zaruke te svatko odlazi svojim putem. Ako je pastor molio Boga, zašto je on uslišao molitvu na tako bolan način? Što nije Bog uzvišeno dobro? Kako je Bog onda prouzrokovao svađe između budućih supružnika? Tako nešto bi bilo za očekivati da se taj evanđelistički svećenik molio vragu.
On se molio Bogu, a Boga ga je uslišao na vrlo bolan način. Bolan po buduće supružnike.
Kako je to muguće!?

Inače je komentar Derecka Princea: moramo se Bogu oprezno moliti. Jer on uslišava svake molitve !!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 21:58   #8
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Čak i molitva Bogu može biti crna magija[/I]
Istina. Pa cak i slucajevi kad se moli za necije zdravlje npr. Nema se dopustenje te osobe pa to spada u petljanje u tudju volju. Put do pakla poplocan je dobrim namjerama.

Ako se vec zeli moliti za necije dobro mislim da barem onda treba molitvu srociti tako da se navede @ako je to u skladu s voljom te i te osobe@.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 17:59   #9
TED GUNDERSON (FBI)expert on satanic and ritual abuse
http://www.youtube.com/watch?v=Vfb9vgOvk-k
+Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 08:11   #10
Ako ste otišli kod nekog "hođze"da vas liječi od sihira koji vas je pitao za ime i prezime, datum rođenja i ime majke,taj je sihirbaz i vjerovatno vam je implantirao đzina u tijelo sa šejtanskom hamajlijom. Šejtanske hamajlije često kamufliraju arapskim pismom da zavaraju. Ovakvi ljudi, navodni "ljecnici", su u stvari sihirbazi, koji suradjuju sa dzinnima, pa im dzinni prenose informacije, koje obicni smrtnici ne mogu znati. Zatim, svaki covjek, od svog rodjenja dobija jednog pratioca dzinna-sejtana (zvani Karin), koji prati insna i nagovara ga da cini zlo. Onda sihirbaz, kada mu covjek dodje radi ljecenja, stupi u kontakt sa covjekovim pratiocom dzinom "Karinom", i onda mu taj dzin prenosi dogadjaje iz zivota covjeka kojeg sljedi. Naravno, to djeluje na ljude, sto ovi sarlatani visestruko koriste.ZNAJTE da veliki broj onih koji govore da lijece od sihra, da ti ljudi upravo rade sa sihrom, da su to sihrbazi ili lopovi i prevaranti, koji vam sa svojim prijateljima dzinnima sejtanima zele neko zlo ili zele doci do vaseg imetka. NE IDITE I NE KONTAKTIRAJTE ljude koji vas pitaju za ime oca, majke, datum vaseg rodjenja i sl. DOBRO SE RASPITAJTE kad cujete da se neki covjek bavi lijecenjem Kur'anom, prije nego sto mu odete, da li on to radi na ispravan nacin, jer puno je manji broj onih koji to rade ispravno i iskreno od onih koji to rade pogresno i sa zlom namjerom. Ne radi se ovdje o nikakvom carobnjaku, nego o najobicnijem sihrbazu-lopovu koji suradjuje sa dzinnima, a koji imaju veliku moc brzine kretanja, pa prenose svom "kompanjonu" potrebne informacije, sto u ocima kod obicnog i neupucenog svijeta stvara sliku da taj covjek ima posebnu moc. Ne radi se ovdje o nikakvom carobnjaku, nego o najobicnijem sihrbazu-lopovu koji suradjuje sa dzinnima, a koji imaju veliku moc brzine kretanja, pa prenose svom "kompanjonu" potrebne informacije, sto u ocima kod obicnog i neupucenog svijeta stvara sliku da taj covjek ima posebnu moc. Sigurno ste i sami puno puta culi od ljudi da su bili kod "lijecnika", koji su imali takve sposobnosti da su im se listovi u knjigama sami prevrcali i da su onome koji je dosao da se lijeci, govorili njegovu zivotnu situaciju, a da taj oboljeli nije ni rijeci prozborio. Ili reknu ljudima da boluju od sihra, i to tacno od koje vrste sihra, a da uopste nisu nista ucili nad ljudima. Kao sto rekosmo, radi se o obicnim smrtnicima koji su kao i svi drugi ljudi, koji ne mogu vidjeti kroz zid, niti mogu vidjeti proslost niti buducnost, ali to su ljudi koji su ucinili strasne stvari i velike grijehe pa su na taj nacin stupili u kontakt sa dzinnima, pa im dzinni prenose informacije koje su nedostupne obicnim smrtnicima.Više na ovu temu na ovom linku ispod klipa VAŽNO!!!
https://www.scribd.com/doc/123939083...APISI-TEKSTOVI
https://www.youtube.com/watch?v=JFlyFALiP2k
alanalan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 08:17   #11
Quote:
alanalan kaže: Pogledaj post
Ako ste otišli kod nekog "hođze"da vas liječi od sihira koji vas je pitao za ime i prezime, datum rođenja i ime majke,taj je sihirbaz i vjerovatno vam je implantirao đzina u tijelo sa šejtanskom hamajlijom. Šejtanske hamajlije često kamufliraju arapskim pismom da zavaraju. Ovakvi ljudi, navodni "ljecnici", su u stvari sihirbazi, koji suradjuju sa dzinnima, pa im dzinni prenose informacije, koje obicni smrtnici ne mogu znati. Zatim, svaki covjek, od svog rodjenja dobija jednog pratioca dzinna-sejtana (zvani Karin), koji prati insna i nagovara ga da cini zlo. Onda sihirbaz, kada mu covjek dodje radi ljecenja, stupi u kontakt sa covjekovim pratiocom dzinom "Karinom", i onda mu taj dzin prenosi dogadjaje iz zivota covjeka kojeg sljedi. Naravno, to djeluje na ljude, sto ovi sarlatani visestruko koriste.ZNAJTE da veliki broj onih koji govore da lijece od sihra, da ti ljudi upravo rade sa sihrom, da su to sihrbazi ili lopovi i prevaranti, koji vam sa svojim prijateljima dzinnima sejtanima zele neko zlo ili zele doci do vaseg imetka. NE IDITE I NE KONTAKTIRAJTE ljude koji vas pitaju za ime oca, majke, datum vaseg rodjenja i sl. DOBRO SE RASPITAJTE kad cujete da se neki covjek bavi lijecenjem Kur'anom, prije nego sto mu odete, da li on to radi na ispravan nacin, jer puno je manji broj onih koji to rade ispravno i iskreno od onih koji to rade pogresno i sa zlom namjerom. Ne radi se ovdje o nikakvom carobnjaku, nego o najobicnijem sihrbazu-lopovu koji suradjuje sa dzinnima, a koji imaju veliku moc brzine kretanja, pa prenose svom "kompanjonu" potrebne informacije, sto u ocima kod obicnog i neupucenog svijeta stvara sliku da taj covjek ima posebnu moc. Ne radi se ovdje o nikakvom carobnjaku, nego o najobicnijem sihrbazu-lopovu koji suradjuje sa dzinnima, a koji imaju veliku moc brzine kretanja, pa prenose svom "kompanjonu" potrebne informacije, sto u ocima kod obicnog i neupucenog svijeta stvara sliku da taj covjek ima posebnu moc. Sigurno ste i sami puno puta culi od ljudi da su bili kod "lijecnika", koji su imali takve sposobnosti da su im se listovi u knjigama sami prevrcali i da su onome koji je dosao da se lijeci, govorili njegovu zivotnu situaciju, a da taj oboljeli nije ni rijeci prozborio. Ili reknu ljudima da boluju od sihra, i to tacno od koje vrste sihra, a da uopste nisu nista ucili nad ljudima. Kao sto rekosmo, radi se o obicnim smrtnicima koji su kao i svi drugi ljudi, koji ne mogu vidjeti kroz zid, niti mogu vidjeti proslost niti buducnost, ali to su ljudi koji su ucinili strasne stvari i velike grijehe pa su na taj nacin stupili u kontakt sa dzinnima, pa im dzinni prenose informacije koje su nedostupne obicnim smrtnicima.Više na ovu temu na ovom linku ispod klipa VAŽNO!!!
https://www.scribd.com/doc/123939083...APISI-TEKSTOVI
https://www.youtube.com/watch?v=JFlyFALiP2k

dumb fail !!! tvoj post lici na jedan resultat kao da ti je
Fuad Seferagic diktirao sta trebas reci.

Jedna stvar je istinia: ne kontaktirajte ljude koje vas pitaju za detalje
o vasem zivotu,jer to nisu Sihirbaze nego Psihokriminalce koje hoce
da koriste vas strah i da pretvore u profit.

Jedan pravi Sihirbaz ne pita nikoga nista,jer on zna o vasem zivotu vec
sve unapred,i cak ce i vas odbiti ako vidi za vas ili za sebe jednu opasnost.

Jedan Sihirbaz nema cjenu,nego mora akzeptirati ono sta mu se daje.
Remzudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2022., 19:35   #12
Quote:
Remzudin kaže: Pogledaj post
dumb fail !!! tvoj post lici na jedan resultat kao da ti je
Fuad Seferagic diktirao sta trebas reci.

Jedna stvar je istinia: ne kontaktirajte ljude koje vas pitaju za detalje
o vasem zivotu,jer to nisu Sihirbaze nego Psihokriminalce koje hoce
da koriste vas strah i da pretvore u profit.

Jedan pravi Sihirbaz ne pita nikoga nista,jer on zna o vasem zivotu vec
sve unapred,i cak ce i vas odbiti ako vidi za vas ili za sebe jednu opasnost.

Jedan Sihirbaz nema cjenu,nego mora akzeptirati ono sta mu se daje.
Možda da pregledate malo stranicu https://www.tarotmagika.com
domina24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2021., 16:36   #13
Postoji, ali vrlo malo nas zapravo zna što je to točno. Uglavnom, uvijek je u pitanju negativna energija, energija straha na koncu konca.
I ono: "bit će vam po vjeri vašoj"

Ovo sam pročitala kod Bibe, kratko, ali jasno "Često dolazi do miješanja izmedju uroka i loše energije. Postoje osobe koje u sebi nose lošu energiju te je znaju „baciti“ na drugoga potpuno nesvjesno. Čak ne mora značiti da su te osobe loše karakterno, no činjenica je da nisu baš ni najsjajnije kao persone. Počinjete se osjećati čudno i loše, počinjete u svakom nepovoljnom dogadjaju tražiti tragove magije, a uz to se nadju i izvjesne osobe koje vam rado potvrde da se radi o uroku. Razlika je zapravo jako velika te se ne treba predavati ubjedjenju kako je na vama crna magija ako se zaredom par loših stvari dogadja ili ako se odulji period loših emocija. Isto važi i ako mislite da je na nekome drugome, moguće vama bliskome urok.

Zapravo je malo onih koji su sposobni razlučiti što je urok, a što loša energija. Tako ne upadajte u zamku naglog zaključivanja kako ste „urečeni“ Posavjetujte se s onim osobama koji vam uliju povjerenje, koje vam se čine da bi vam mogle baciti svjetlo na pravo stanje stvari.

Ako ste pružili strahu ruku, neka ostane ne tome, ne dajite mu vise od toga-da vas ne proguta.

Zadnje uređivanje Baphomet : 12.10.2021. at 18:41. Reason: Za reklame obratiti se uredništvu foruma
domina24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2022., 13:58   #14
vjerujem da magija postoji.
ovo je istinita priča i ne s***

moji roditelji i čitava familija su rodom iz srednje Bosne; mjesto u kojem je 50%-50% katoličko i muslimansko stanovništvo, ništa urbano, rekla bi općina blizu Zenice.
Mi smo katolička obitelj i tako smo odgajani; misa, molitva, post, boj se Boga i moli mu se stalno (moram taj dio naglasiti) međutim družili smo se sa svim muslimanskim stanovništvom; išli jedni drugima itd)
Moja baka (rođ 1927) još dok je bila živa mi je pričala kako postoje određene žene i iz jedne i druge vjere iz našeg sela (koje sam tada kao dijete i znala) koje bi npr bacale sihre ili radile ljubavne magije ili neke druge magije da bi napakostili/pomogli što god.
Kad je ona bila cura čuvale su se krave po pašnjacima i žene muslimanke bi joj rekle da ne ide tim nekim putem jer su postavili smotuljke od (ne sjećam se točno ali mislim od) ženske kose i još nečega zakopane po putu jer je ta jedna xy random žena trebala napraviti magiju da joj muž ne ide kod druge žene (koji je btw bio hodža), baka se uvijek držala drugog pravca međutim neka njena jaranica je išla tim putem i na kraju dobila osip po čitavom tijelu jer je gazila po tom dijelu pa su onda ju vodili kod te žene što je postavila te smotuljke ne bi li joj skinila to nešto.

paralelno, žene iz katoličkih kuća su "pravile" jedna drugoj neke cirkuse npr druga baka (1942. rođena i dan danas živa i zna mi tu i tamo ispričat neku takvu vrstu priče mada ne želi o tome pričati puno)
je kao cura dok se udala imala kravu jednu jedinu s kojom je prehranjivala obitelj, krava nije htjela davat mlijeka iliti presušila je i onda bi ona sa svojom mamom (mojom prabakom) uzela vrbinu granu i natanko je sjeckala oko štale i kao sutradan krava počela davat mlijeko. i rekla mi je razlog zašto se to desilo al sam iskreno zaboravila.

treća priča. u selu je bila žena, katolkinja i imala je muža pijanca, kockara, tukao ju i maltretirao i ona je molila se puno Bogu i postila i molila druge žene da poste s njom (devetnicu) ali žene su uvijek govorile da se ne žele petljat u to i nisu htjele. ili su neke htjele ali kao on se nije mijenjao. i gospođi padne na pamet ideja da slaže da joj se Gospa ukazala u kući i razglasi to po selu. I odjednom se počela sila naroda slivat u njenu kuću i molit na prozoru tj pred njim jer je rekla da joj se bejgi Gospa ukazala na prozoru. I svaki dan su se molili i molili i hodočastili da bi se njen muž počeo mijenjat i ostavio se alkohola, kocke, posvetio se obitelji. I trajalo je to sve fajn i onda je onda priznala šta je napravila i naravno krenule su osude na kraju su ju proglasile ludom itd.

Onda sam pitala svekrvu (koja je malo mlađa) zašto se to danas ne prakticira više toliko kao prije (mislim naravno da mi ne bi palo napamet magijat jer me strah Boga i pomislit na to, tu se vraćamo na onaj gore naš odgoj) jer se to prenosilo s koljena na koljeno, ona mi je rekla da je to prestalo s "modernim" vremenima npr njena mama je znala neke "cake i fazone" no nju to nije zanimalo i nije se htjela s time bakćat. tako da se gubi s generacijama.

Poanta moje priče je da je sve u molitvi. Nebitno koja vjera. Ako ja molim za nešto i postim i čvrsto sam uvjerena u Božju pomoć (Budinu, Allahovu ovisi koja vjera) onda će se to i desit. Bar to tako ja gledam.

U trenutku pisanja sam se sjetila još jedne priče koja je isto 100% istinita (mogu se zakunit u nju). Jedan član moje uže obitelji tj članica je udata (još uvijek) za lika koji je radio po Njemačkoj i upoznao neku ženu iz Srbije s kojom se vucao i prestajao dolaziti kući, prestajao se javljati, ne šalje novce, djeca ga ne zanimaju blabla. I ona očajna, ode kod lokalnog hodže (ona je katolkinja) jer joj je netko preporučio da to uradi. I on joj je nešto radio salivao vosak, voda, jaja...šta ja znam kako to ide i rekao joj da ode iza kuće otprilike na tom i tom mjestu naći će zakopan - kišobran na kojem nešto piše. I ona luda prekopala sve živo i nađe zakopan mali kišobran onaj rasklopivi plave boje i na njemu piše - Karstadt (Karstadt je trgovinski centar u Njemačkoj) i ona ga je otkopala i donijela ga hodži a on joj je onda rekao sad se moli svom Bogu (pri tom je mislio ono na katolički način) i posti i moli krunicu i vratit će ti se. I nakon mjesec dva se muž razjebe s tom ženom i vrati se obitelji.

Eto. tako da sam ja uvjerena da postoji al s obzirom da se ne bojim i ne razmišljam o tome
Marjory is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.