Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2017., 16:32   #9361
Iako je dosta novaca odjednom meni je iskreno odgovaralo da sto vise damo sada i rijesimo toliko unaprijed. Doci ce nam sigurno toliko neplaniranih troskova tokom godinu i pol pa se ovako osjecam sigurnije.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 13:49   #9362
GRAĐANSKO vjenčanje bez kumova i mogućnost sklapanja predbračnog ugovora neki su od noviteta iz slovenskog zakona o obiteljskim odnosima koji stupaju na snagu s početkom iduće godine.

Prisutnost kumova na ceremoniji do sada je zakonom bila obvezna, no zakonodavac je prihvatio tumačenje da je njihova klasična uloga, kao osoba koje potvrde identitet mladenke i mladoženje, u suvremenom društvu postala nepotrebna.

Mladenci će se ubuduće pred načelnikom općine u funkciji matičara moći identificirati isključivo osobnim dokumentima, a kumovi kao svjedoci bit će na ceremoniji vjenčanja samo ako mladenci to žele.

Novi zakon o obiteljskim odnosima po prvi put predviđa i mogućnost sklapanja predbračnog ugovora kojim se reguliraju imovinski odnosi supružnika, te potpisivanje zajedničke ovjerene izjave kojom određuju tko će preuzeti skrb o njihovoj djeci u slučaju smrti ili trajnije nesposobnosti da sami ostvaruju svoja roditeljska prava.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 17:12   #9363
Evo i mene sa medenog mjeseca. Bili na Floridi i mogu samo reći da smo cvilili kad smo morali ići nazad.
Predivno iskustvo, predivne metarske pješčane plaže, divni zalasci, šetnja sa flamingačima, čak i hranjenje aligatora samo su dio svega što smo prošli..
Preporučila bih svakome
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 18:45   #9364
crvenaruža koliko dugo ste bili tamo?

jeste uspjeli sve vidjeti
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 21:01   #9365
Bili smo dva tjedna, nismo uspjeli sve vidjet što smo htjeli..
Ali puno toga ipak i jesmo.
Bilo je stvarno prepredivno
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 15:09   #9366
Quote:
Tinkach kaže: Pogledaj post
Cure,

Koliko ste davali za kaparu sali, bendu, fotiću, etc.?

Kapari li se prema postotku ili ima neka fiksna cijena?
Mi smo ti za salu dali 4000 kn kapare, bendu 1000kn (a košta 2000eura), fotografu (20% iznosa paketa), cvijeće 10% iznosa ponude a rasvjetu smo potpisivali ugovor
Bridetob is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 16:11   #9367
Hvala ti, bridetob
Tinkach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:09   #9368
Evo jedne friške..
Panika me lovi a termin sljedeća god svibanj.
Rezervirali salu, muziku, cvijeće, kolače, fotografa, ali...ali...gorko mi u ustima od crkve..panika me lovi jer sa svećenikom nisam baš u najboljim odnosima i vjenčanje bi u drugoj župi..katastrofa mi je
__________________
We belong to nobody and nobody belongs to us
bourjois_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 12:05   #9369
Quote:
bourjois_girl kaže: Pogledaj post
Evo jedne friške..
Panika me lovi a termin sljedeća god svibanj.
Rezervirali salu, muziku, cvijeće, kolače, fotografa, ali...ali...gorko mi u ustima od crkve..panika me lovi jer sa svećenikom nisam baš u najboljim odnosima i vjenčanje bi u drugoj župi..katastrofa mi je
Radi zeno po svojoj volji! Vjencaj se u drugoj zupi. Ili dogovori drugog svecenika?

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 09:28   #9370
Quote:
Tinkach kaže: Pogledaj post
Hvala ti, bridetob
Bridetob is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 08:23   #9371
Quote:
assi kaže: Pogledaj post
Radi zeno po svojoj volji! Vjencaj se u drugoj zupi. Ili dogovori drugog svecenika?

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Tak smo i odlucili..samo se pitam kak ću ishodit potvrde koje trebam
__________________
We belong to nobody and nobody belongs to us
bourjois_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 08:35   #9372
Od svećenika trebaš potvrde o krštenju i krizmi i "otpusno pismo" da se možeš udat u drugoj crkvi. Sumnjam da će ti ista posebno govorit, nije to ništa neobično više... Ljudi se vjenčaju u drugim crkvama jer su im ljepše, jer se često sele, jer im je bliže sali... Neće te pojest, ako što i zagunđa na jedno uđe na drugo ti izađe i Bog...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 16:56   #9373
Ja sam se udala u drugoj župi i nije mi ništa trebalo od potvrda... Sve sakramente sam imala u toj župi gdje sam se i udala , a po mjestu stavnovanja pripadam sasvim jednoj drugoj, ali nije bilo problema
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 20:09   #9374
Quote:
bourjois_girl kaže: Pogledaj post
Evo jedne friške..
Panika me lovi a termin sljedeća god svibanj.
Rezervirali salu, muziku, cvijeće, kolače, fotografa, ali...ali...gorko mi u ustima od crkve..panika me lovi jer sa svećenikom nisam baš u najboljim odnosima i vjenčanje bi u drugoj župi..katastrofa mi je
Draga, nemaš razloga za paniku ja sam imala sličnu situaciju, na kraju je sve papire riješio svećenik iz suprugove župe (a vjenčali smo se na "neutralnom" terenu, znači, u sasvim desetoj župi).
Xattillda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 13:22   #9375
baš ste me utješile sve mi je ovo divno vrijeme planiranja i skupljanja ponuda i kaparenja tak da mi baš živciranja oko toga ne treba :klap:
__________________
We belong to nobody and nobody belongs to us
bourjois_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 10:59   #9376
Drage moje, da li koja od Vas ima coctail party dobrodošlice na terasi hotela prije večere, te da li ste to pisale na pozivnice ili ste samo napisale npr. svečana večera u 20h?
Bridetob is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 12:03   #9377
Quote:
Bridetob kaže: Pogledaj post
Drage moje, da li koja od Vas ima coctail party dobrodošlice na terasi hotela prije večere, te da li ste to pisale na pozivnice ili ste samo napisale npr. svečana večera u 20h?
Mi imamo pice dobrodoslice na terasi restorana i naveli smo vrijeme za dolazak u restoran, a potom vrijeme kad je vecera. Cisto zato jer nam nece sigurno svi gosti dolaziti u crkvu prije pa da znaju od kad mogu doc u restoran.
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 14:13   #9378
ja još ne znam kak to uklopit..
u našem kraju baš nije običaj to, nego se druži prije vjenčanja kod mlade i mladenca i ide se na vjenčanje..
većinom dok smo bili na svadbi kad nismo išli u crkvu čekali smo ispred restorana mladence...

kad bolje razmislim malo je ružno to što hrpa ljudi vani stoji i čeka..onako jadno izgleda...ali većina restorana ne nudi ništa za tu opciju
__________________
We belong to nobody and nobody belongs to us
bourjois_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 15:09   #9379
Quote:
rock on... kaže: Pogledaj post
Mi imamo pice dobrodoslice na terasi restorana i naveli smo vrijeme za dolazak u restoran, a potom vrijeme kad je vecera. Cisto zato jer nam nece sigurno svi gosti dolaziti u crkvu prije pa da znaju od kad mogu doc u restoran.
Hvala ti puno
Bridetob is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 15:12   #9380
Quote:
bourjois_girl kaže: Pogledaj post
ja još ne znam kak to uklopit..
u našem kraju baš nije običaj to, nego se druži prije vjenčanja kod mlade i mladenca i ide se na vjenčanje..
većinom dok smo bili na svadbi kad nismo išli u crkvu čekali smo ispred restorana mladence...

kad bolje razmislim malo je ružno to što hrpa ljudi vani stoji i čeka..onako jadno izgleda...ali većina restorana ne nudi ništa za tu opciju
Zato smo mi stavili to na terasi hotela okupljanje nakon crkve, da ljudi mogu popit i pojest dok se mi slikamo, samo ne znam dal to pisat i kako na pozivnicu
Bridetob is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.