Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2017., 19:54   #21
Quote:
Doctor Sammy kaže: Pogledaj post
Ne kužim zašto je prije nego napišeš ovako nešto problem pogledati na IMDB?
Amy Hargreaves koja glumi Mrs. Jensen je rođena 1970, a Dylan Minette koji igra njenog sina Claya 1997.
a dobro, izgledaju svi presavršeno. eto to mi je odma odbojno. a i dosadna je serija. npr skam mi je odlična tinejđerska serija, nije glupava i umjetna.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 22:32   #22
Meni je dobra serija, spor ritam pase seriji.Za pogledati
nelle_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 10:53   #23
Dobra serij za pogledati, i za nas što nismo u ciljanoj dobnoj skupini.
sandrsbify is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 23:47   #24
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
a dobro, izgledaju svi presavršeno. eto to mi je odma odbojno. a i dosadna je serija. npr skam mi je odlična tinejđerska serija, nije glupava i umjetna.
Ovo je sve osim glupavo i umjetno. Mene je serija jako potresla, pogotovo jer su eksplicitno pokazane scene silovanja i samoubojstva. Serija progovara o problemima s kojima se susreću klinci u cijelom svijetu, pa i kod nas. To je sve osim glupavog i umjetnog
Doctor Sammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 23:00   #25
Sa znatizeljom sam krenula, a s razocaranjem zavrsila gledanje ove serije. Odlucila sam vidjeti o cemu se radi posto ima visoku ocjenu na Imdb-u. Mozda je to do mene i mog stajalista, ali moj zakljucak je da je nikome ne bi preporucila. Slijedi moj kriticki osvrt, stoga be prepared

SPOILERS

Prva stvar je nevezana za samu temu samoubojstva. Sve mi se nesto cini da je ovo bila svevisnja poruka o toleranciji na razlicitosti, medutim na nametljiv nacin. Znam, SAD je daleko raznovrsniji po nacionalnostima od nas Europljana (pogotovo Balkanaca). U seriji je sve to nabacano. Azijati, crnci, bijelci, meksikanci.. You name it. Zatim izjasnjavanje njihove seksualne orijentacije. Za slucaj Courtney razumijem da je to bilo potrebno za pricu, ali nikako ne mogu razumjeti zasto je Tony morao biti gay lik ili zasto je uopce trebao biti ikako izjasnjen. Uz njega tu su i Ryan i Courtneyni roditelji. Uloge tinejdzera su jako klasicne.. sportasi, streberi, emo kids, lijepe navijacice..
Tema samoubojstva je lose razradena. Po ovakvom scenariju ispada tko god se razocara u ljude da mu je najlogicnije ubiti se. Hannah kao da je zivjela ispod kamena u idealnom svijetu i kad je shvatila kakvi su ljudi nije se mogla nositi s time. Postala je snazna tek kad je umrla. Da je htjela, mogla se izboriti za zivot na vrijeme. Kad se realno sagleda, ona nikad zapravo i nije zatrazila pomoc. Samo bi dala neke natuknice, rekla toj osobi da je pusti na miru i onda bi cekala da ta osoba potrci za njom trazeci objasnjenje. Samo sto to nitko nije napravio. To ne znaci da je nitko nije htio saslusati. Clayev "zlocin" je predvidljiv. Vec se od pocetka vidi da nije mogao napraviti nista zaista strasno. Jedina osoba kojoj se trebalo suditi je Bryce. Ne kazem da je vrsnjacko zlostavljanje zanemarivo, ali neke se stvari jednostavno ne mogu mjeriti u istoj kategoriji. Jessica jer je ispala grozna prijateljica, Justin jer je sirio glasine o Hannah, Alex jer ju je stavio na listu, Marcus, Zach... nista se ne moze mjeriti sa silovanjem. Sami koncept s kazetama je nedorecen.


Ova serija se isplati jedino ako volite duboke teme povrsno razradene u apsolutnom zapadnjackom stilu
MirriMazDuur is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 01:58   #26
Očekivao sam malo ''žešću'' zadnju epizodu, falilo mi je nešta.

Ali ono, nije baš top topova, dobra serija.
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 04:22   #27
Želio bih reći da ova serija definitivno nije za 13-21 dobnu skupinu kao što je netko ranije napisao. Ovo je vrlo potresna serija i nije za svakoga, posebice ne za djecu. Žao mi je ljudi koji su ovo pogledali, ali bas zaista pogledali i rekli meh. Ja na srecu ili na zalost jos nisam toliko otupio da bi me ova serija ostavila potpuno ravnodušnim.



Quote:
MirriMazDuur kaže: Pogledaj post
Ne kazem da je vrsnjacko zlostavljanje zanemarivo, ali neke se stvari jednostavno ne mogu mjeriti u istoj kategoriji. Jessica jer je ispala grozna prijateljica, Justin jer je sirio glasine o Hannah, Alex jer ju je stavio na listu, Marcus, Zach... nista se ne moze mjeriti sa silovanjem. Sami koncept s kazetama je nedorecen.
“I started with Justin and Jessica, who each broke my heart. Alex, Tyler, Courtney, Marcus, who each helped to destroy my reputation, on through Zach and Ryan, who broke my spirit. Through Tape #12, Bryce Walker, who broke my soul.”
JureT is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 17:42   #28
Da.. znam da je to izjavila, ali zar ne mislis da je nepravedno sto se - spoiler - Alex ustrijelio u glavu zbog liste, a Bryce ce vjv odsetat s minimalnim posljedicama jer je "uzoran sportas" i dijete iz bogate obitelji..
MirriMazDuur is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 21:42   #29
Quote:
MirriMazDuur kaže: Pogledaj post
Da.. znam da je to izjavila, ali zar ne mislis da je nepravedno sto se - spoiler - Alex ustrijelio u glavu zbog liste, a Bryce ce vjv odsetat s minimalnim posljedicama jer je "uzoran sportas" i dijete iz bogate obitelji..
Ako bi gledao kako ti gledas, da, nepravedno je, ali stvarno mi je tesko povjerovati da ce se Bryce izvuci s minimalnim posljedicama. Previse je tu dokaza. Imamo Hannahine vrpce i njezino svjedocanstvo, zatim Justina koji ce sigurno svjedociti ako mu to Jessica kaze, te "priznanje" koje je Clay izvukao kao smoking gun.
JureT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 20:07   #30
odlična serija!
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 13:58   #31
Nisam stigla dalje od 1 epizode,dobra tema ali užasno dosadno napravljena.Sporo za poluditi.
Bio bi dobar film.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:24   #32
nije mi bilo ni najmanje dosadno, pogledala sam seriju u 3 dana.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:41   #33
Serija je malo spora i na momente razvučena ali je se definitivno isplati pogledat. Dosta eksplicitno progovara o maltretiranju u školu
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 21:12   #34
I ja sam pogledala seriju u 3 dana i to mi je petnaestogodišnja sestra preporučila. Potresna serija i u moru gluposti rekla bih da je vrijedna gledanja. Baš me zanima kako će izvesti drugu sezonu
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 23:20   #35
Vrlo dobra serija. Svaku večer sam pogledao po jednu epizodu. Onih sat vremena ili nešto manje koliko epizoda traje bi prošlo samo tako.

Vidim spominje se druga sezona. Ovo je serija kojoj ne treba druga sezona a ako baš treba nastavak onda možda eventualno film od 90-ak minuta.

Quote:
MirriMazDuur kaže: Pogledaj post
Da.. znam da je to izjavila, ali zar ne mislis da je nepravedno sto se - spoiler - Alex ustrijelio u glavu zbog liste..
Kakav je ovo način označavanja spoilera ? Onaj tko vidi da piše spoiler automatski vidi i ono što piše kraj toga. Ali dobro, to nije ni bitno za radnju serije.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 17:06   #36
Quote:
Dorota kaže: Pogledaj post
Baš me zanima kako će izvesti drugu sezonu
Šta će bit druga sezona? Sumnjam.


Šta nije ovo po knjizi napravljeno? ILi će sad nešto svoje, novu priču ubacit, ili pak ima neki nastavak knjige?

Šteta da zaseru ovo, nije loša serija.
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 18:25   #37
Čitala sam da se očekuje nastavak. Iskreno i ja bi voljela da ga ne bude i da ne razvlače, ali tko zna.
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 20:29   #38
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
Kakav je ovo način označavanja spoilera ? Onaj tko vidi da piše spoiler automatski vidi i ono što piše kraj toga. Ali dobro, to nije ni bitno za radnju serije.
Ispricavam se
MirriMazDuur is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 20:45   #39
Neočekivano i bez namjere pogledao prvu epizodu

Prije tog sam vidio da se već stvaraju meme-ovi i neke fore kolaju internetom, kao real suicide squad itd. Mislio sam, još neka bedasta teen serija.

Al s obzirom na to kako je koncipirano, pogledat ću sigurno do kraja. Glumci su mi odlični, radnja ima dobar slijed s obzirom na to kaj se desilo prije ili poslije.

Ima tu i očekivanih stvari koje su i inače tipične filmske cake za plijenjenje pažnje i pojačavanje suspense-a, ali za konačan dojam ne smeta, nije naivno.

Al i sama tema bullyinga koja dovodi do samoubojstva u školama među teen populacijom je dobila zanimljivu razradu u obliku ovog...

Ono kaj je mene zaintrigiralo u priči jest način na koji Hannah drži sve konce i dok je bila živa i nakon smrti, pomalo (jig)saw-like. Odnosno, u njenom je karakteru da se igra sa svima, manipulira da bi došla do nekog većeg cilja (kak se npr. igrala s Justinom da bi ga navela da uđe u krivi bus, ali i općenito da bi došla do onoga kaj želi)... s tim da su ciljevi dok je bila živa posve nevini i tipični za (doduše, filmske) tinejdžer(k)e, da bi poslije smrti nastavila u istom điru, sve u kolopletu onoga kaj dovodi do zanimljive radnje na kraju krajeva...

Taj dio me podsjetio na knjigu "Koju igru igraš" (Games people play, Berne) koja otkriva transakcijsku analizu psiholoških faktora u odnosima i ova serija mi je živi primjer kako upravo taj faktor može sačinjavat elemente za dobru priču.

Zasad se serija čini iskrena, dobro definirana i laka je za pratiti. Gledam dalje
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 21:14   #40
13 Reasons Why

Evo i ja u tri dana pogledao svih 13 nastavaka i moram priznati da mi je serija stvarno jako dobro sjela.
Ima spoilera pa ako nisi pogledao/la do kraja, ne čitaj dalje.

Uz to, možda se u početku sve te sitnice čine malima i nedovoljnim da si netko oduzme život, ali sve te događaje moramo gledati iz Hanine perspektive, a to je perspektiva jedne tinejdžerice koju su upravo takve 'sitnice (osim silovanja koje nije 'sitnica)' uništile i dovele do toga da si oduzme život.
Ne znam iskreno kakvo je djetinjstvo imao bilo tko od vas na ovoj temi, ili općenito, ali evo gledam po sebi i bilo je situacija u kojima se točno mogu poistovjetiti sa Hanom. Situacija u kojoj te vršnjaci maltretiraju, najviše verbalno, a verbalno je nekada gore nego da te netko maltretira fizički. I tada, kada imaš toliko godina kao Hana, to nisu male stvari, to nisu sitnice, za tebe u tim godinama su to velike stvari koje te sustavno uništavaju, kidaju ti dio po dio 'duše', kako bi sama Hana rekla i na kraju u najgorem scenariju te natjeraju na ovakav jedan potez.

Ne možeš ti kao tinejdžer vidjeti izlaz, jer u tim trenutcima takav izlaz je jako teško vidljiv i onda kao Hana, daješ ljudima natuknice kako se osjećaš i vrištiš u sebi i nadaš se da će to netko čuti i vidjeti i kada izađeš iz prostorije i zatvoriš vrata, nadaš se cijelim bićem da će netko potrčati za tobom i povući te za ruku i spasiti od samoga sebe. Ne može nitko zamjeriti Hani što nije otvoreno tražila pomoć, jer većina ljudi na njezinom mjestu neće tražiti pomoć izravno i otvoreno i opet se stavljam u njezin položaj i znam po sebi da nikada nisam otvoreno tražio pomoć kada bih se osjećao kao Hana, a istu tu pomoć sam čekao i istoj se nadao.

Dobra, ali teška serija, koja svakako otvara temu o nasilju nad onima koji su drukčiji i onima koji žele pomoć drugih ljudi, i onima koji se nadaju da će netko čuti njihovo vrištanje u kojem se guše.

Sto se tice druge sezone, ne znam iskreno, mozda je bolje ovako kako je zavrsilo i nista ne dirati. E sad, serija ima ogromnu gledanost i druga sezona je izgledna sto se toga tice. Kontam da bi cak druga sezona mogla biti iz Alexove perspektive i kako je doslo do njegovog cina, a opet mozda nas uvedu u svijet poslije Haninog samoubojstva.

Zadnje uređivanje Dyma : 30.04.2017. at 07:46.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.