Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2013., 06:39   #1721
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
A to je dragička izvor svih izvora..
i božanstva?
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 17:03   #1722
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
i božanstva?
Tako je Dominik.
Reci samo dragička kad si u nevolji jer ta riječ spašava a što više ju ponavljaš veće šanse su naravno.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 19:12   #1723
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Tako je Dominik.
Reci samo dragička kad si u nevolji jer ta riječ spašava a što više ju ponavljaš veće šanse su naravno.
I kako ti se ne zahvaliti. Spasio si me idolopoklonstva. Ja sam uvijek, krivo naravno, brzo ponavljao; uz kruščić niz kruščić navrh kruščića...u paklenoj zabludi bijah
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 20:35   #1724
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
I kako ti se ne zahvaliti. Spasio si me idolopoklonstva. Ja sam uvijek, krivo naravno, brzo ponavljao; uz kruščić niz kruščić navrh kruščića...u paklenoj zabludi bijah
Shvatio si ono što želim da kažem?

DA je bitna suština a ne forma ,no isto tako određene forme trebaju da nam prikažu suštinu i zato naša tjela su nosači suštine da razumijemo samu suštinu.
No kad forma postane suština onda imamo dragička pomaže spašava ili superman samo dozivaj i eto ga..

Ali dobro ljudski je to sve,ta samo naše tjelo je forma i nije čuditi što ponekad svatko nekoj formi podlegne...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 20:56   #1725
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Najlakše je narkomanu pomoći tako da ne stvoriš drogu, ono, stvoriš svijet, čovjeka, svjetlost, životinje i biljke, blablabla, drogu izostaviš iz stvaranja, i voila, riješio si problem narkomanije...

Nešto te nema u zadnje vrijeme...
Sve što postoji od biljaka ima svoju svrhu u ciklusima prirode no druga je stvar što je doba došlo kad farmaceutska industrija kumovala da se znanje o prirodi izbirše poradi većih profita kao što je kumovala prodaji sintetičkih droga na tržištu odakle ubiru pare.

Prirodni opijati su imali svoju svrhu ali prirodni i stari naši su znali s njima,novije doba je sve izokrenulo s onim što sam opisao prije...

Moje mišljenje koje ne treba da usmrćuje...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 20:02   #1726
Poruka i iz njegovih redova: This is Dawkins in 2014: a figure of mockery, a man so convinced that he possesses God-like powers of omniscience that he can’t understand why everyone’s getting angry at him for pointing out the obvious. Why won’t we all just learn how to think, damn it! Then we could all live together in a peaceful society where nobody wears “bin liners”, and women shut up about sexual harassment...All we can do at this point is hope his decline into hysterical dogmatism culminates in a reverse deathbed conversion. http://www.theguardian.com/commentis...appened-to-you
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 12:47   #1727
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Poruka i iz njegovih redova
Kojih njegovih redova? Popljuvala ga je neka feministica jer je on ismijavao drugu feministicu. Big deal.
Vlasac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 07:09   #1728
Quote:
Vlasac kaže: Pogledaj post
Kojih njegovih redova? Popljuvala ga je neka feministica jer je on ismijavao drugu feministicu. Big deal.
To je na twiteru pokrenulo tsunami mržnje raznih nezadovoljnika. lol

R. Dawkins: "Samo sam raspravljao o logici, bez želje da osvijetlim ozbiljnost bilo kakve vrste silovanja ili bilo kakve vrste pedofilije. A hipotetske usporedbe koje su ilustrirale moj logički argument mogu, u svim slučajevima, biti okrenute, bez da na bilo koji način mijenjaju valjanost te logike."

Quote:
He said: "I was only talking logic, with no desire to make light of the seriousness of any kind of rape or any kind of pedophilia. And the hypothetical comparisons that illustrated my logical point could, in all cases, be reversed without in any way changing the validity of the logic."
Prošle godine, slični val mržnje okomio se na njega kad je izjavio da : "muslimanski svijet je proizveo manje nobelovaca nego Trinity College Cambridge".

Quote:
It isn't the first time Dawkins has got himself into trouble on Twitter. Last year he was criticised after saying the world's Muslims had won fewer Nobel Prizes than Trinity College Cambridge.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 06:41   #1729
Ma lupio je glupost, ali ta glupost ni na koji način ne čini njegove argumente o religiji manje točnima.

Kao što pedofilija kod svećenika ne dokazuje da to što on propovijeda nije točno, već samo da je govno od čovjeka, tako bi bilo pošteno i Dawkinsov rad ne osporavati na temelju karaktera.

Netočnost se dokazuje drugim metodama.
Vlasac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 07:07   #1730
Quote:
Vlasac kaže: Pogledaj post
Ma lupio je glupost, ali ta glupost ni na koji način ne čini njegove argumente o religiji manje točnima.
koje argumente? da li one proizasle iz njegovog neznanja i nerazumijevanja?

dawkins u svojim osobnim obracunima s religijom, a narocito s katolicizmom, ne apelira na ljudsko znaje i na inteligenciju vec na ignoranciju, te brka nevjerojatno s nemogucim. kao materijalista, on nematerijalne stvari kao misao i svijest neadekvatno 'dokazuje'

on je meni zapravo jedan atavizam ljudske duhovnosti. primitivna ljudska misao upakovana u evolviranu inteligenciju
tt I is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 11:47   #1731
Quote:
tt I kaže: Pogledaj post
koje argumente? da li one proizasle iz njegovog neznanja i nerazumijevanja?

dawkins u svojim osobnim obracunima s religijom, a narocito s katolicizmom, ne apelira na ljudsko znaje i na inteligenciju vec na ignoranciju, te brka nevjerojatno s nemogucim. kao materijalista, on nematerijalne stvari kao misao i svijest neadekvatno 'dokazuje'

on je meni zapravo jedan atavizam ljudske duhovnosti. primitivna ljudska misao upakovana u evolviranu inteligenciju
Koji su mu to argumenti proizašli iz neznanja?
Vlasac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 19:54   #1732
Mene je knjiga totalno razočarala, glavni argument u knjizi mu je to da Bog nije mogao u trenutku biti stvoren, jer bi morao biti mnogo inteligentniji da stvori čovjeka, tako da su veće šanse da je bakterija stvorena slučajno tj. ameba pa polako evoluirala, ono što on zove "dizalica" a glavni argument zove krajnji boieng 747...

Moram se složiti sa njime, ako misli da je Bog stvoren u sekundi ili da je evoluiralo da je to onda stvarno iluzija o takvome Bogu... Ali ne znam religiju koja tvrdi da je Bog stvoren ili da je evoluirao.. stvarno sam razočaran, očekivao sam bolje argumente od njega
Anketno pitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 10:20   #1733
Quote:
Anketno pitanje kaže: Pogledaj post
Mene je knjiga totalno razočarala,
Mene je Biblija razočarala a ne samo Dawkins; bog ima izabrani narod, druge rado kolje dok svoje voli, daje im pravila ponašanja, oplođuje jednu djevicu (zašto to zvuči deja vu), ima sina, o kojem se 20 godina na zna što radi da bi ga prikucao za križ samo da bi se sam odobrovoljio i tako spasio one u koje u njeg vjeruju. O tri osobe u jednom da ne spominjemo dalje...
Svi ostali su pikzibneri jer ionako neće biti spašeni.

Isključivost, ljubomora, nasilnost...

Toliko iluzija o Stvoritelju na jednom mjestu nedokučivo je i za samog Dawkinsa.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 10:47   #1734
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Mene je Biblija razočarala a ne samo Dawkins; bog ima izabrani narod, druge rado kolje dok svoje voli...
Koliko je ono nastradalo pripadnika izabranog naroda u Ww2,samo?
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 10:56   #1735
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Koliko je ono nastradalo pripadnika izabranog naroda u Ww2,samo?
A koliko ih je samo stradalo u neprestalnom ratu na Bliskom istoku od 45-pa nadalje?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 13:32   #1736
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Mene je Biblija razočarala a ne samo Dawkins; bog ima izabrani narod, druge rado kolje dok svoje voli, daje im pravila ponašanja, oplođuje jednu djevicu (zašto to zvuči deja vu), ima sina, o kojem se 20 godina na zna što radi da bi ga prikucao za križ samo da bi se sam odobrovoljio i tako spasio one u koje u njeg vjeruju. O tri osobe u jednom da ne spominjemo dalje...
Svi ostali su pikzibneri jer ionako neće biti spašeni.

Isključivost, ljubomora, nasilnost...

Toliko iluzija o Stvoritelju na jednom mjestu nedokučivo je i za samog Dawkinsa.
I neka je imao izabran narod (vidio si što je hitler napravio židovima) (karma's a bitch) . Isključivost, ljubomornost i nasilnost (tada je svijet bio takav) . Pa meni ima potpuno smisla zašto je bog bio takav . Mada nisam sklon vjerovanju svake riječi iz biblije (super je to bila knjiga za ono vrijeme ). DAans ljudi više vjeruju ljudima koji kanaliziraju Kaseopjce i Plaedijance i ostale SF živine.
Bibilija je ništa drugo nego knjiga koja je tadašnjem čovjeku mogla dati utjehe i nadu u bolje sutra .
No dawkins je na tapeti
http://wundergroundmusic.com/richard...r-smoking-dmt/

Zaista voli bih da je ovo istina no sumnjam, po meni on nemože spoznati boga jer to ne želi . A i zašto bih čovjek je cijelu karijeru radio na tome da nema boga . Bojim se da će se predomislit pod stare dane , kada bude spreman za grob , prije ili poslje svi se boje .
Njegova potraga za bogom se svodi samo na objektivnoj znanosti . Objektivna znanost nemože spoznati boga ( nemože ni definirati boga jer je nemoguće znaosti to dokazati) .
Nemaštovitost, je njegov glavni problem ( a to je za znastvenike pogubno)
Volio bih da je probao DMT ili bilo koju drugu substancu koja alterira stanje svijesti, do te ili slične mjere pa možda skuži da nešto je osim te svijesti ( a ne samo impulsi u mozgu) . Bahato je malo pokušati sve kroz genetiku i biologiju rasplesti jer to je samo vrh sante leda . LP
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.02.2015., 14:57   #1737
Dawkins pod transcendentnim magnetom

Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
I neka je imao izabran narod (vidio si što je hitler napravio židovima) (karma's a bitch) . Isključivost, ljubomornost i nasilnost (tada je svijet bio takav) . Pa meni ima potpuno smisla zašto je bog bio takav . Mada nisam sklon vjerovanju svake riječi iz biblije (super je to bila knjiga za ono vrijeme ).
Biblija je knjiga okrutnih i nazadnih za to vrijeme, religijskih bajki, a židovski progoni tijekom naše povijesti nisu nikakve bajke nego brutalna realnost. Tvrditi da ih je "snašla zaslužena kazna" (karma), jer je u mitskoj Bibliji mitski Izabrani narod činio zlodjela, vrhunska je budalaština.

Ovo je glupavi hoax sajt. Ali Dawkins je izrazio želju da proba LSD (naravno pod strogom kontrolom). Ionako je već u godinama, pa ...

Sažetak: isprobao je tehniku s jakim magnetskim poljem i mnogi su vidjeli Djevu Mariju itd., ali naš Dawkins je ostao nedirnut transcendentnim magnetom
Richard Dawkins: I would be curious, I must confess. I mean I've read some of the accounts of drug-induced trances and things. There's a lovely one in Redmond O'Hanlon's book about going up the Amazon [In Trouble Again], which you may have read...and he visits the Yanomami tribe, who are sometimes described as 'the fierce people'. They have a drug which they take by shooting it up the nostril with a great long blow-pipe, and I think he tries that.

I would be very curious, I must say, to take, perhaps not that drug, but something like LSD or mescaline. As Aldous Huxley describes it in The Doors of Perception, he felt when taking mescaline that his eyes were opened, the doors of perception were cleansed, and he saw things that were, in some strange way, beyond reality. I would be prepared to do that under proper medical supervision, if I were absolutely convinced that it would do me no lasting harm. And I would actually like to do it.

I did once take part in an experiment in Canada, where a neurobiologist had developed a technique of passing magnetic fields through the brain, using a modified helmet - a motorcycle helmet - with magnetic coils. And in about 80% of subjects, this does induce some sort of trance-like state, some sort of feeling of one-ness with the Universe, in some cases in people who have a religious faith it tends to induce visions of whatever particular religion they've been brought up with...Virgin Marys if they're Catholic, and so-on. I did this as an experiment - I was taken by the BBC as an experimental subject - unfortunately I turned out to be one of the 20% who are completely unaffected by this technique, much to my regret. I was not expecting to see any angels or Virgin Marys; I was expecting, and hoping, to have some sort of feeling of transcendent wonder. And it's my loss that I didn't.

The control in that experiment was a local vicar who they thought would be an interesting control. He also claimed that it had no effect. But his EEG record, which the scientist Dr Michael Persinger was monitoring, showed that actually he was a prime subject, one of the 80%. And Dr Persinger suspected that he wasn't telling the truth, when he said that he didn't have any trance-like state. Surprisingly - I wouldn't have thought he would have wanted to...dissemble on that. I showed the classic EEG pattern of somebody who was not going to be a subject.

So I would like to undergo some-such experience. I think it very unlikely that, whatever happened to me, I would interpret it as indicating anything supernatural. I would on the contrary interpret it as a manifestation of what a wonderful thing the brain is, and how the brain can see and can experience even more things, under the right kinds of chemical stimulation - or other things can do it, like meditation, or starvation/fasting. [*audience applause*]
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 15:08   #1738
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Biblija je knjiga okrutnih i nazadnih za to vrijeme, religijskih bajki, a židovski progoni tijekom naše povijesti nisu nikakve bajke nego brutalna realnost. Tvrditi da ih je "snašla zaslužena kazna" (karma), jer je u mitskoj Bibliji mitski Izabrani narod činio zlodjela, vrhunska je budalaština.



Ovo je glupavi hoax sajt. Ali Dawkins je izrazio želju da proba LSD (naravno pod strogom kontrolom). Ionako je već u godinama, pa ...

Sažetak: isprobao je tehniku s jakim magnetskim poljem i mnogi su vidjeli Djevu Mariju itd., ali naš Dawkins je ostao nedirnut transcendentnim magnetom
Richard Dawkins: I would be curious, I must confess. I mean I've read some of the accounts of drug-induced trances and things. There's a lovely one in Redmond O'Hanlon's book about going up the Amazon [In Trouble Again], which you may have read...and he visits the Yanomami tribe, who are sometimes described as 'the fierce people'. They have a drug which they take by shooting it up the nostril with a great long blow-pipe, and I think he tries that.

I would be very curious, I must say, to take, perhaps not that drug, but something like LSD or mescaline. As Aldous Huxley describes it in The Doors of Perception, he felt when taking mescaline that his eyes were opened, the doors of perception were cleansed, and he saw things that were, in some strange way, beyond reality. I would be prepared to do that under proper medical supervision, if I were absolutely convinced that it would do me no lasting harm. And I would actually like to do it.

I did once take part in an experiment in Canada, where a neurobiologist had developed a technique of passing magnetic fields through the brain, using a modified helmet - a motorcycle helmet - with magnetic coils. And in about 80% of subjects, this does induce some sort of trance-like state, some sort of feeling of one-ness with the Universe, in some cases in people who have a religious faith it tends to induce visions of whatever particular religion they've been brought up with...Virgin Marys if they're Catholic, and so-on. I did this as an experiment - I was taken by the BBC as an experimental subject - unfortunately I turned out to be one of the 20% who are completely unaffected by this technique, much to my regret. I was not expecting to see any angels or Virgin Marys; I was expecting, and hoping, to have some sort of feeling of transcendent wonder. And it's my loss that I didn't.

The control in that experiment was a local vicar who they thought would be an interesting control. He also claimed that it had no effect. But his EEG record, which the scientist Dr Michael Persinger was monitoring, showed that actually he was a prime subject, one of the 80%. And Dr Persinger suspected that he wasn't telling the truth, when he said that he didn't have any trance-like state. Surprisingly - I wouldn't have thought he would have wanted to...dissemble on that. I showed the classic EEG pattern of somebody who was not going to be a subject.

So I would like to undergo some-such experience. I think it very unlikely that, whatever happened to me, I would interpret it as indicating anything supernatural. I would on the contrary interpret it as a manifestation of what a wonderful thing the brain is, and how the brain can see and can experience even more things, under the right kinds of chemical stimulation - or other things can do it, like meditation, or starvation/fasting. [*audience applause*]
Znam zato sam i rekao za židove
Kaže vlč Sudac . Čovjek ništa ne radi bez vjere , sve što radi radi s vjerom. U dawkinsowu slučaju on vjeruje da bog nepostoji
. Naravno da nije vidio jer nije ni vjerovao odnonso vjerovao je u nepostajanje boga
Ja bi ga narko DMT (pikica u venu) priključio aparate na njega i pito ga poslje i majstore šta ima ? SU te krokoidli silovali ?

Zadnje uređivanje LisenSvihPrava : 20.02.2015. at 15:41.
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 16:35   #1739
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post

A i zašto bih čovjek je cijelu karijeru radio na tome da nema boga .
Uopće nije stvar, ima li ga ili nema, već KAKVO je ono što postoji!

Mi prenašamo svoje iluzije, slike i prilike kako bi ono trebao biti i iz toga stvaramo religije.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 17:19   #1740
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
Znam zato sam i rekao za židove
Što znaš i što si rekao za Židove i kako si shvatio (ako jesi) moj post?

Quote:
Kaže vlč Sudac . Čovjek ništa ne radi bez vjere , sve što radi radi s vjerom. U dawkinsowu slučaju on vjeruje da bog nepostoji
Nonsens.

Quote:
. Naravno da nije vidio jer nije ni vjerovao odnonso vjerovao je u nepostajanje boga
Netočno. I on je imao doživljaj transcendentnoga, koji opisuje u knjizi, ali to ne tumači tako da mu se Krist Bog ukazo.

Quote:
Ja bi ga narko DMT (pikica u venu) priključio aparate na njega i pito ga poslje i majstore šta ima ? SU te krokoidli silovali ?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.