Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2014., 21:31   #1
Prodaja ugostiteljskog obrta

Želio bi prodati svoj fast food koji posluje već 7 godina i stvorio sam s njim prepoznatljivo ime sa dobrom hranom.

Nalazi se na Jadranu na atraktivnoj lokaciji i radi tokom cijele godine. Ljeti je posao oko 70% veći nego zimi, ali tokom cijele godine ima dovoljno posla da se može zaraditi.
Zaposlenih ima od 4 do 6 ovisno o godišnjem dobu.

U jako je lošem stanju što se tiće izgleda i apsolutno treba potpuno renoviranje, međutim ljudima to očito ne smeta jer je hrana izvrsna i ima velik broj stalnih gostiju.

U najmu sam. Radi se o gradskom prostoru i grad mi svake godine automatizmom produžuje ugovor. Budući da se radi o obrtu mislim da bi morao prebaciti na d.o.o. prije prodaje da bi ugovor s gradom i dalje ovako tekao.

Dali netko od vas možda zna dali je ovo najbolji način za obaviti prodaju a da mi ugovor s gradom ostane nepromjenjen?

I na kraju osnovno pitanje. Za koliko mogu prodati?
Za plaće, najam, knjigovodstvo, komunalije.... na mjesec potrošim 40 000 Kn.

Godišnji prosjek dnevnog posla je oko 5000 Kn x 30 dana = 150 000 / 2 (roba, popravci, trat...) = 75000 - 40000 = 35000 Zarade.

Dakle mjesečno mi ostane oko 5000 Eura. Za koliko bi bilo realno prodati ovakav posao?
Equilibriuman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.