Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2008., 07:13   #21
evo me s najnovijim vijestima.
rezervirali smo peseka. Zove se Gabi! tak su joj sadasnji vlasnici dali ime, pa cemo mi ostavit, makar smo mislili Rea, ali posto se vec odaziva na Gabi, nek bude. Nama je ime prekrasno. Stara je 2,5 mjeseci. Preuzet cemo ju cim zavrsim kucicu. kucica je na kraju 100x100 i 80 visina. Cijela je drvena, krov ce biti drveni sa sindrom koji se dize bez pol frke. vani ce imat terasu 40 cm. kraj ulaza u kucicu cu stavit dasku, zapravo pol kuce cu pregradit tak da ima kao hodnik. iznutra mislim stavit osb ploce, tak da bude kao dupli zid, ali bez stiropora. mislim da je bolje da zidovi malo "disu". sad samo jos moram nac negjde s kakvom farbom to sve pofarbat.
e sad, kaj se tice ove slame, jel ona ide u kucicu ili u paletu na kojoj kucica stoji? kaj se tice ove otvorene garaze, vjerojatno ce bit preko zime unutra, a od proljeca vani.
gabi je preslatka. uzeli smo ju na preporuku prijatelja koji vec ima dvije godine staru retrivericu. poznaje se s ljudima, pa smo isli preko njega. mislim da je tak nabolje uzimat.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 08:55   #22
baš mi je drago
divno je čuti kako ljudi koji dođu tražiti pomoć ne reagiraju katastrofalno na savjete koje dobiju. ili ih prihvate ili traže drugo rješenje
pazite, ako imate retrivera, trebate ogradu. ne samo zbog toga da ne završi na cesti, odluta ili sl, nego da je i ne ukradu!
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 10:30   #23
svaki savjet je uvijek dobar. zato sam se i obratio forumu da pitam ljude iz prve ruke.
procitaj od pocetka, pa bus vidla koje sam dileme imal oko svega toga. ograda je takoder u izradi. sve ce bit gotovo kroz nekih tjedan dana. mi planiramo do sljedecg vikenda sve napravit, tak da za vikend dode doma. necemo ga prek tjedna uzimat, jer nemremo trazit G.O. za useljavanje peseka. imam jos tisucu pitanja, ali to cu malo po malo ispitat. naravno ak ne nadem nis na guglu.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 10:32   #24
pročitala sam ne brini
kasnim pa sam dala svoje mišljenje, ne škodi
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 10:39   #25
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Dakle, nije problem to koliko ćete biti s psom nego je izričiti problem što nemate ograđeno dvorište. Sajla je isto što i lanac , nema razlike ako će pas živjeti tako.
Ne znam da li si shvatila sto sam mislio sa sajlom, ali definitivno nije isto kao lanac. Pas ima puno vece podrucje u kojem se moze kretati nego samo na lancu (cak vece i od boxova, ovisi gdje se sajla postavi).
__________________
We dont need no education....
-yes you do, you just used a double negative
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 10:53   #26
ja isto mislim da sajla plus lanac nije isto ko samo lanac od 5 metara. makar kad opet pogledas, prostor mu je ogranicen, pa makar on imal 1000 m2 ko kod mene.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 13:16   #27
Quote:
sylar86 kaže: Pogledaj post
Ne znam da li si shvatila sto sam mislio sa sajlom, ali definitivno nije isto kao lanac. Pas ima puno vece podrucje u kojem se moze kretati nego samo na lancu (cak vece i od boxova, ovisi gdje se sajla postavi).
Stojim kod istog mišljanje, sajla i lanac su jedno te isto. Lanac može imati i xy dužinu kao i biti kratak, isto je i sa sajlom, ali dužina nema veze s tim.
Jedna je stvar zadravlje pse koji tako živi, druge je još i to da ako nema ograde da mu mogu dolaziti drugi psi , ili još bolje-ljudi dok je vezan itd.
Po mom mišljenju, sajla i ostali načini vezivanja i ograničavanja psa su ok na neko kratko vrijeme kad se mora ograničiti psa iz nekog razloga, ali kao trajno riješenje za ograničavanje kretanja psa ni u kom slučaju.
Dvorište kao takvo pas ne smatra nekim posebnim ograničenjem nego svojim prostorom, svojim teritorijem gdje je siguran i koji će zato i čuvati, gdje se može slobodno kretati i družiti sa svojim vlasnicima itd. Ograda mu je samo pomagač da ne ulaze unutar njegovog prostora nepozvani i nepoželjni, a i da nema ograde, pas bi sam branio svoj prostor, a slobodan da izađe i van i poleti za uljezom i bilo kim nepoželjnim gdje bi i sma mogao stradati od prometa pa nadalje. Ograda je najbolje riješenje za sve, to je bar većini jasno i nije uspoirediva s lancem, a box bi isto trebao služiti kao mjesto gdje pas spava na sigurnom ograničen tim prostorom radi svoje sigurnosti pa nadalje, a opet bi tu trebalo biti dvorište i ograđeno gdje pas boravi većinu svog vrmena, naravno, šetnje, istrčavanje i ino kao obaveza.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 09:45   #28
Čestitke na izboru psa!

Ja imam isto kujicu u dvorištu, mješanka retriverice i labradora, ima već 6 godina i isključivo je u dvorištu. Tu i tamo ju pustim u kuću na 5-10 minuta toliko da malo pronjuška ali to je sve...
Dakle, ograđeno dvorište po kojem slobodno lunja cijeli dan, lanac je tu samo u iznimnim situacijama (tipa kad trebam skoknuti nekam sat vremena s autom pa mi se neda otvarat-zatvarat ogradu, stavim ju na lanac da ne zgiba u šetnju ) ... Ima kućicu vani otprilike tih dimenzija kao što si opisao ali budući imam s njom problem nočnog razgovaranja sa ostalim psima u okolici, spava u garaži na jednoj starijoj fotelji ... Ima i poseban ležaj ali joj je fotelja draža ...
Uglavnom, moj savjet ti je da joj napraviš manja vrata na kućici, da joj ne puše hladan zrak i ova preporuka sa slamom u kučici je dobra. Nemoj napraviti grešku i držat ju malo u kući a malo vani jer će ti se tako samo prehladiti...
Nadalje, neće njoj nikako biti dosadno, po dvorištu ona će uvijek imat "svoja posla" ali joj isto tako moraš posvetiti pažnju...kad god nešto radiš vani, ona obavezno mora sudjelovat tj. barem pričaj s njom... Ako se ponašate prema njoj kao prema članu obitelji, pas će to osjetiti i biti sretan, bez obzira što ne spava u tvom krevetu. I da, ako imaš mlade vočke, moj savjet ti je da ih zaštitiš... Moja je u prve dve godine požvakala pola dvorišta, uključujući i sve plastične dijelove kosilice
I da samo nabacim komentar na neke izjave tipa da ljudi ne shvačaju ekipu koja ne pušta pse u kuću... E pa ja ne shvaćam ekipu koja drži psa U kući ili još gore stanu, gdje jadna životinja padne u depresiju od dosade, gdje mora trpit i molit da ide pišat (probajte vi izdržat da idete piškit samo 2x na dan u točno vrijeme!) ... Kuća i stan nisu prirodni okoliš za psa (osim onih malih na baterije, koji su uostalom selektivno i stvorenih za te uvjete ) i pas nakon nekog vremena postane trom, debeo i depresivan... Moja ima 6 godina a ko zvrk je, nije boležljiva, bez obzira na godine se voli igrati i tko god ju vidi oduševi se koliko je pas dobar, vesele naravi i kako mi znaju reći , imaju osjećaj da se smije
lush is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 11:07   #29
Quote:
lush kaže: Pogledaj post
Čestitke na izboru psa!

Ja imam isto kujicu u dvorištu, mješanka retriverice i labradora, ima već 6 godina i isključivo je u dvorištu. Tu i tamo ju pustim u kuću na 5-10 minuta toliko da malo pronjuška ali to je sve...
Dakle, ograđeno dvorište po kojem slobodno lunja cijeli dan, lanac je tu samo u iznimnim situacijama (tipa kad trebam skoknuti nekam sat vremena s autom pa mi se neda otvarat-zatvarat ogradu, stavim ju na lanac da ne zgiba u šetnju ) ... Ima kućicu vani otprilike tih dimenzija kao što si opisao ali budući imam s njom problem nočnog razgovaranja sa ostalim psima u okolici, spava u garaži na jednoj starijoj fotelji ... Ima i poseban ležaj ali joj je fotelja draža ...
Uglavnom, moj savjet ti je da joj napraviš manja vrata na kućici, da joj ne puše hladan zrak i ova preporuka sa slamom u kučici je dobra. Nemoj napraviti grešku i držat ju malo u kući a malo vani jer će ti se tako samo prehladiti...
Nadalje, neće njoj nikako biti dosadno, po dvorištu ona će uvijek imat "svoja posla" ali joj isto tako moraš posvetiti pažnju...kad god nešto radiš vani, ona obavezno mora sudjelovat tj. barem pričaj s njom... Ako se ponašate prema njoj kao prema članu obitelji, pas će to osjetiti i biti sretan, bez obzira što ne spava u tvom krevetu. I da, ako imaš mlade vočke, moj savjet ti je da ih zaštitiš... Moja je u prve dve godine požvakala pola dvorišta, uključujući i sve plastične dijelove kosilice
I da samo nabacim komentar na neke izjave tipa da ljudi ne shvačaju ekipu koja ne pušta pse u kuću... E pa ja ne shvaćam ekipu koja drži psa U kući ili još gore stanu, gdje jadna životinja padne u depresiju od dosade, gdje mora trpit i molit da ide pišat (probajte vi izdržat da idete piškit samo 2x na dan u točno vrijeme!) ... Kuća i stan nisu prirodni okoliš za psa (osim onih malih na baterije, koji su uostalom selektivno i stvorenih za te uvjete ) i pas nakon nekog vremena postane trom, debeo i depresivan... Moja ima 6 godina a ko zvrk je, nije boležljiva, bez obzira na godine se voli igrati i tko god ju vidi oduševi se koliko je pas dobar, vesele naravi i kako mi znaju reći , imaju osjećaj da se smije
vrata ce biti 60*40. ajd mi reci s cim hranis peseka.

ovo za kucu se potpuno slazem. ali kak se veli, sto ljudi sto cudi.
mene zeznuo majstor za kucicu, tak da jos nije stigla doma. sad moram nabrzinu sam sklepat, a nisma bas drveni majstor. nasao sam u oglasniku za 400 kn od njemackog ovcara, pa cu to otici pogledat. ak je u dobrom stanju, uzet cu i doma malo prepravitak ce trebat
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 12:05   #30
Quote:
lush kaže: Pogledaj post
Čestitke na izboru psa!
točno vrijeme!) ... Kuća i stan nisu prirodni okoliš za psa (osim onih malih na baterije, koji su uostalom selektivno i stvorenih za te uvjete ) i pas nakon nekog vremena postane trom, debeo i depresivan... Moja ima 6 godina a ko zvrk je, nije boležljiva, bez obzira na godine se voli igrati i tko god ju vidi oduševi se koliko je pas dobar, vesele naravi i kako mi znaju reći , imaju osjećaj da se smije


ne mora biti tako ako se za psa brine kako treba. Moja kujica živi u stanu, srednje je veličine (17 kg). U 17.09 napunila je 13 god. Jučer mi je mama javila da je skočila preko metar i nešto visokog zida, a razigrana je kao štenac. Cijeli život živi u stanu.
Nikad ne bi dozvolili da trpi, ako joj treba ide se vani bez obzira na sat ili vremenske uvjete, a ako nas duže nema osigurano joj je ili mjesto gdje može to obaviti na balkonu (naučena je tako) ili dogovorimo s nekim da je dođe izvesti vani.
Psu neće biti ništa ako živi u dvorištu, a pušta ga se i u kuću. Moja je odrasla u stanu pa se nikad nije razboljela na np.snijegu (obožava ga) tako da prosto sumnjam da bi se pas iz dvorišta prehladio ako dio dana provede u kući.
Vidim da se ti dobro brineš za svog psa, ali ne možeš trvrditi da je psu u stanu , s odgovornim vlasnicima loše ili da će mu to utjecati na zdravlje. Pas voli biti uz svoje ljude (preci mu žive u čoporu) i boraviti tamo gdje su i oni.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 13:04   #31
Quote:
lush kaže: Pogledaj post
I da samo nabacim komentar na neke izjave tipa da ljudi ne shvačaju ekipu koja ne pušta pse u kuću... E pa ja ne shvaćam ekipu koja drži psa U kući ili još gore stanu, gdje jadna životinja padne u depresiju od dosade, gdje mora trpit i molit da ide pišat (probajte vi izdržat da idete piškit samo 2x na dan u točno vrijeme!) ... Kuća i stan nisu prirodni okoliš za psa (osim onih malih na baterije, koji su uostalom selektivno i stvorenih za te uvjete ) i pas nakon nekog vremena postane trom, debeo i depresivan... Moja ima 6 godina a ko zvrk je, nije boležljiva, bez obzira na godine se voli igrati i tko god ju vidi oduševi se koliko je pas dobar, vesele naravi i kako mi znaju reći , imaju osjećaj da se smije

Da te prosvijetilim, nisu samo mini psići stvoreni za stan ni veliki za dvorište.
Mi imamo u kući pse koji su isključivo kućni psi ( i psi za stan, whatever), a teški su oko 30 kg -jesu li to džepni psi? Voljela bih vidjeti da ih probaš staviti u džep

Nadalje, zaista ne znam kako si uspjela izjednačiti psa koji živi u kući s dvorištem, spava i ulazi u kuću i izlazi van kad želi s pišanjem dva puta dnevno?
Od kud ti informacija da svi psi koji žive u stanovima ( a nisu džepni) idu van samo na dva pišanja?
Grdno se varaš jer mnogi od tih jadnih pasa u stanovima provedu sa svojim vlasnicima daleko više vremena vani i to vremena s vlasnikom, s drugim psima (dok u dvorištu baš i nema druženja s drugim psima osim ako ih nemaš više) i daleko socijaliziraniji nego psi koji žive na relaciji lanac-dvorište.
Inače, i psi koji žive u dvorištu također vole otići u šetnju, vole otići na istrčavanje u prirodu, trebaju se družiti s drugim psima i socijalizirati ( a to nisi spomenula).
Iz tvog teksta se primjeti da nisi nikad držala psa u kući jer da jesi, znala bi da ti psi najčešće slabije jedu nego oni vani, probirljiviji su u hrani itd. što nije prednost, ali to sasvim pobija tvoju tvrdnju o debelim psima u kući i stanu
Mi ih imamo i ovako i onako i pogodi koji su deblji Očito si pomješala sterilizirane/kastrirane ps ekoji jesu skloni debljanju s držanjem psa u kući/stanu, a inače se ster/kast. mogu i jedni i drugi i jedni i drugi će se debljati ako se pravilno ne hrane i ne treniraju gdje god živjeli, čak vjerovatno više oni koji su vani ( radi vremenskih uvijeta koji osjete za razliku od onih koji spavaju na toplom-u kući, čak i iz dosade jer su puno sami vani itd.)
Ja nemam ništa protiv da se pas drži vani ako ima adekvatne uvijete za to, ali reći da je krivo držanje psa puštati ga da spava i boravi u kući je van pameti.
Također i držanje psa u stanu i istrčavanja i šetnje prilagođene potrebama psa ( i mali psi pišaju češće nego dva puta dnevno i šta oni onda nemaju problema radi toga???) su sasvim uredu.
Svako krivo držanje psa je krivo, ali ti imaš malo iskrivljenu sliku o tome .
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 13:45   #32
Quote:
lush kaže: Pogledaj post
Čestitke na izboru psa!

Ja imam isto kujicu u dvorištu, mješanka retriverice i labradora, ima već 6 godina i isključivo je u dvorištu. Tu i tamo ju pustim u kuću na 5-10 minuta toliko da malo pronjuška ali to je sve...
Dakle, ograđeno dvorište po kojem slobodno lunja cijeli dan, lanac je tu samo u iznimnim situacijama (tipa kad trebam skoknuti nekam sat vremena s autom pa mi se neda otvarat-zatvarat ogradu, stavim ju na lanac da ne zgiba u šetnju ) ... Ima kućicu vani otprilike tih dimenzija kao što si opisao ali budući imam s njom problem nočnog razgovaranja sa ostalim psima u okolici, spava u garaži na jednoj starijoj fotelji ... Ima i poseban ležaj ali joj je fotelja draža ...
Uglavnom, moj savjet ti je da joj napraviš manja vrata na kućici, da joj ne puše hladan zrak i ova preporuka sa slamom u kučici je dobra. Nemoj napraviti grešku i držat ju malo u kući a malo vani jer će ti se tako samo prehladiti...
Nadalje, neće njoj nikako biti dosadno, po dvorištu ona će uvijek imat "svoja posla" ali joj isto tako moraš posvetiti pažnju...kad god nešto radiš vani, ona obavezno mora sudjelovat tj. barem pričaj s njom... Ako se ponašate prema njoj kao prema članu obitelji, pas će to osjetiti i biti sretan, bez obzira što ne spava u tvom krevetu. I da, ako imaš mlade vočke, moj savjet ti je da ih zaštitiš... Moja je u prve dve godine požvakala pola dvorišta, uključujući i sve plastične dijelove kosilice
I da samo nabacim komentar na neke izjave tipa da ljudi ne shvačaju ekipu koja ne pušta pse u kuću... E pa ja ne shvaćam ekipu koja drži psa U kući ili još gore stanu, gdje jadna životinja padne u depresiju od dosade, gdje mora trpit i molit da ide pišat (probajte vi izdržat da idete piškit samo 2x na dan u točno vrijeme!) ... Kuća i stan nisu prirodni okoliš za psa (osim onih malih na baterije, koji su uostalom selektivno i stvorenih za te uvjete ) i pas nakon nekog vremena postane trom, debeo i depresivan... Moja ima 6 godina a ko zvrk je, nije boležljiva, bez obzira na godine se voli igrati i tko god ju vidi oduševi se koliko je pas dobar, vesele naravi i kako mi znaju reći , imaju osjećaj da se smije

Draga lush,

mi imamo DA u stanu od 40ak kvadrata. Pas je više nego vesele naravi, zaigran, i kako si napisala imaš osjećaj da se smije... (satvit ću ti i sliku, trenutno je ne mogu pronaći)
Nemoj govoriti neistinu, nego bi možda bilo bolje da postaviš pitanje onima koji imaju velikog psa u "malom stanu".
Naš pas je vani ni 10 minuta, ni 20 minuta, ni 30 minuta...vani je dok se toliko umori da svako malo legne, i to zna biti više puta dnevno, a u to ne računam kad ide "na brzinu" obaviti nuždu. Kad god imamo slobodan dan vodimo ga u park da se igra i istrči sa drugim psima...jer ni sama ne volim provoditi vrijeme u stanu i ležati na krevetu i doslovno ubijati se od dosade...a ako je netko takva osoba, čemu nabavljati bilo kakvog psa, a pogotovo aktivnog psa
__________________
Sunce, hvala ti, što si izašlo za mene, sunce obećajem misli bit će pozitivne....
brigitta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 14:01   #33
auh, nadrobilo se sve i svašta u ovom postu gore....

dakle, tijekom mojih 30 godina držanja pasa, imala sam : ptičara rasnog školovanog dresiranog za lov (tata je bio lovac) , bio je vani, na žalost nakon jednog bijega preko ograde (zamirisali mu sesjedovi zečeki) rasporio si je trbuh, operacija, komplikacije i umro nam je. Zatim rasna njemačka ovčarica, doživjela duboku pseću starost. Paralelno s njima imala sam malu kućnu čivavu (1,30kg a mačak je imao 6 kg u to vrijeme), sa pedigreom itd... Sa 6 godina na žalost umro od epilepsije. Srednji pudl, trenutno star 17 (!) godina... Labradorica točnije retriver labradorica stara 6 godina je vani.
Vezano uz socijalizaciju, druži se dakle sa pudlom svakodnevno, bez obzira što je u dvorištu (btw. poprilično velikom) , ide tu i tamo u šetnju a tom prilikom odemo i na kavicu u kafić
S nama ide i na putovanja, a ovo ljeto je bila 3 mjeseca na moru i to u apartmanu... I dosađivala se, udebljala se i vidlo se da je psu više dosta i kuće i šetnje i "urbanog života" . Moja pasica je dakle odgojena, sluša i socijalizirana je - ne grize druge pse, ne skače po ljudima, sjedi u kafiću pored mog stola dok ja popijem pićence, sjedi ispred dućana i čeka dok obavim shopping itd.
I nemrete mi reć da ste sa svojim psima više nego dok ja recimo radim nekaj oko kuće a ona skakuće oko mene i pričamo si nas dvije ... Ispada da ili ste svi studenti/ u penziji tj. ne radite ili se bavite samo psom, što nije istina. Ak dođeš u 17h s posla,baš sad ti provedeš 4 sata vani s cuckom... da, jeah ....

I da, ima 3 mace (jedna ima cca 19 godina!) s kojima se druži dok nas nema ... Dakle, toliko o mojim iskustvima sa psima.

Ovdje je tema da čovjek ima kuću i veliko dvorište, i apsolutno nema potrebe da psa, pogotovo ne takvog velikog psa navikava i uči na kuću. Labradori i retriveri su takvog porijekla da su navikli na uvjete koji se nekima čine okrutnima , ti psi obožavaju snijeg, vodu i nije im nimalo zima jer imaju poddlaku koja ih štiti od vremenskih uvjeta.

Autor topica će znati da sam u pravu kad vidi veselje kojim će njegov pas dočekati prvi snijeg i kad vidi kakvo će valjanje po snijegu pasti

Vezano uz prehladu, toplo i najtoplije preporučam nemojte psa seljakati nutra-van ... Dobra kućica i sve bude
Dok je mala može ju se eventualno staviti da spava u garažu ali i to je upitno...

A vezano uz prehranu... Labradori su skloni upalama ušiju i relativno brzom punjenju analnih žljezda, i obično je to povezano. Ako mu manjka vitamina A, znade mu se upalit gubica (ona koža sa strane se kao malo nabora i pas nešto više slini). Sve je lako rješivo, ali se ne smije zanemarivat jer se pas čoha i može se razdrapat i onda nastaju belaji...
Ja svoju hranim uglavnom kuhanom domaćom hranom, kupovna samo ako ne stignem nekaj drugo. Dakle, na placu kupim iznutrice (grkljani, želučeki, plučica, srce) , sve to skuham u loncu od 5 litri (mali rešo u garaži, jer fakat ima šnjof , u stanu bi ljudi pomrli od smrada da to idu kuhat ), raspodjelim u porcije i u frižider/škrinju, a onda svaki dan skuham rižu/hajdinsku kašu/žgance i pomiješam s mesekom i da vidiš kak se poliže zdjelica! Isto tako svježi sir, jogurt, kiselo mlijeko ... Ne smije ti jesti svinjetinu, sitne pileće kosti, riblje glave (ribu da al pazi na kosti), dimljenoi prerađevine, krumpir, tijesto izbjegavaj... Najbolje češ vidjeti sam kako ti pas napreduje od pojedine hrane.
Recimo, moja jedna mačka tamani konzerve ko luda i nema problema, dok mačak od konzervica dobije proljev ... Pudl samo kuhano i sitno sjeckano jer je star i nema zube ... Labradorica uglavnom kuhano jer od puno konzervi počne brzo čohat uši....

Zadnje uređivanje lush : 21.10.2008. at 14:07.
lush is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 14:11   #34
i da, dodala bih u izdvojenom postu samo još nešto, za ove koji su graknuli na mene... Nisam protiv držanja pasa u stanu, bolje i to nego da je jadan na cesti i negdje kod primitivaca na lancu, ali ako čovjek ima mogućnosti da pas bude u svom prirodnom okolišu, onda je to bolja opcija!

Ne može me apsolutno nitko uvjerit da bi pas radije odabrao stan od 40m2 (ma da je i 200m2) od dvorišta i slobodnog trčanja, igranja, kopanja i sličnog čime se oni već bave dok nas nema u blizini !
lush is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 18:34   #35
Daljnje prepucavanje o stvarima koje nemaju veze s temom brisem, a uporni ce primiti prigodne darove .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 07:55   #36
evo samo da javim, nasa pasica je s nama od nedjelje. prvi je dan je bilo malo cviljenja, ali sad ju je proslo. imam problem s njom, preskace mi zicanu ogradu od metar i pol!!! Nisam znal da su tak mali vec sposobni za penjanje po zici. sad sam na brzinu napravil boks ( kucica je u boksu- samogradnja na kraju i odlicno je ispala). kad dodemo s posla tad otvorimo boks da moze po cijelom dvoristu skakat. stavit cu jos jednu ogradu ( 2 m, nadam se da prek toga ne bude isla) i onda vise nema boksa. inace luduje cijeli dan. ujutro prije posla i navecer prije spavanja obavezno imamo setnju ( bez trcanja) oko 45 min, a kad dodemo s posla, onda smo u biti cijelo popodne skupa ( i sinek s nama- sad neznas ko je ludi od njih dvoje). prema njemu se odnosi savrseno, osim kaj malo previse skace po njemu, ali cim padne, oa je odmah tu i sa njuskom ga dize .
Hranim ju na kraju sa Novafoods hranom. uzgajatelj kod koje smo uzeli pasicu hrani s tom hranom sve svoje pse ( a bavi se uzgojem goldena, njem. ovcara i nekakvih terijera ja misim). mala obozava hranu. vec smo savladali njezino ime( odaziva se gotovo uvijek), komande dodi i sjedi. mislim da jako brzo uci.
i tak. javit cu se jos tu i tam.
pozz
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.