Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2010., 00:50   #21
Quote:
maestranza kaže: Pogledaj post

Ovo što kažeš 6 mjeseci po cijeloj dužini, znači li to da unutar tih 6 mjeseci uopće ne obnavljaš pramenove ili da obnoviš izrast pa onda svakih 6 mjeseci po cijeloj dužini? Jer nema šanse da bih ja izdržala s izrastom od 6 mjeseci, jedva sam preživjela 4 mjeseca kad jednostavno nisam stigla do frizera od obaveza.
Da, da, 6 mjeseci bez pramenova uopce. Znam da je to problem, medjutim jednom sam se zaj.... pa otisla da ih "osvjezim" po cijeloj duzini nakon 3 mjeseca i ispala sam skroz plava sto mi se uopce nije svidjelo
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 09:04   #22
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
Da, da, 6 mjeseci bez pramenova uopce. Znam da je to problem, medjutim jednom sam se zaj.... pa otisla da ih "osvjezim" po cijeloj duzini nakon 3 mjeseca i ispala sam skroz plava sto mi se uopce nije svidjelo
Uf, ja ne bi izdržala. Najviše san izdržala 4 mj. i bila san luda . Kad si ih išla obnavljat nakon tri mjeseca trebala ti je frizerka dat tamne i svijetle, onda nebi došlo do promjene u boji.
miska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 17:28   #23
Quote:
miska kaže: Pogledaj post
Uf, ja ne bi izdržala. Najviše san izdržala 4 mj. i bila san luda . Kad si ih išla obnavljat nakon tri mjeseca trebala ti je frizerka dat tamne i svijetle, onda nebi došlo do promjene u boji.

Upravo tako, normalno je da ako se stavlja samo plava boja (a želi se postići efekt prošaranosti, ne da ispadne sve plavo) da se postaje sve plaviji (upravo zato što se ne uspije svaki put uzeti sve isto), zato se i ufarbavaju malo tamniji pramenovi po potrebi.

I iskreno, da mi je jedina opcija da idem na pramenove svakih 6 mjeseci, a u međuvremenu hodam s tolikim izrastom, mislim da bih tražila da me ofarbaju što bliže mojoj prirodnoj i jednostavno odustala od pramenova, jer meni osobno pramenovi nemaju smisla ako se ne održavaju. Ovako odem svaka 2-3 mjeseca i sve super.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 19:01   #24
Quote:
maestranza kaže: Pogledaj post
Upravo tako, normalno je da ako se stavlja samo plava boja (a želi se postići efekt prošaranosti, ne da ispadne sve plavo) da se postaje sve plaviji (upravo zato što se ne uspije svaki put uzeti sve isto), zato se i ufarbavaju malo tamniji pramenovi po potrebi.

I iskreno, da mi je jedina opcija da idem na pramenove svakih 6 mjeseci, a u međuvremenu hodam s tolikim izrastom, mislim da bih tražila da me ofarbaju što bliže mojoj prirodnoj i jednostavno odustala od pramenova, jer meni osobno pramenovi nemaju smisla ako se ne održavaju. Ovako odem svaka 2-3 mjeseca i sve super.
I ja tako odem svaka 2-3 mj i samo mi ih na izrast daje osim kad ne želim neke promjene u boji kao zadnji put pa mi ih je na cijelu dužinu davala. Tko bi izdrža 6 mjeseci, to treba održavat inače nije lijepo.
miska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 22:44   #25
a kaj ak se predomislim i ne da mi se više imat pramenove, zar ne postoji nikakav način, farba, nešto, da ih prefarbam?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 12:15   #26
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
a kaj ak se predomislim i ne da mi se više imat pramenove, zar ne postoji nikakav način, farba, nešto, da ih prefarbam?
Možeš ih prefarbat farbom naravno, samo šta ti se više farba bude ispirala to će ti pramenovi više dolazit do izražaja. Ako ih prestaneš davat i stalno se budeš farala nakon nekog vremena se više neće vidit. A sad zavisi i o boji u koju se prefaraš ,recimo ako se prefarbaš crnom puno ćeš ih se brže riješit!
miska is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 10:50   #27
Quote:
miska kaže: Pogledaj post
Možeš ih prefarbat farbom naravno, samo šta ti se više farba bude ispirala to će ti pramenovi više dolazit do izražaja. Ako ih prestaneš davat i stalno se budeš farala nakon nekog vremena se više neće vidit. A sad zavisi i o boji u koju se prefaraš ,recimo ako se prefarbaš crnom puno ćeš ih se brže riješit!
Super, thanks! Znači treba probat tamnijim tonovima
Jedino mi bed da ne uništim kosu, slaba sam na to, poludim ak vidim i jedan ispucali vrh
A frizer mi je naglasio da ak ću stavljat nešto sama, da to ne bude niš sa hidrogenom,jer ću uništiti kosu, nego najbolje da dođem njemu na preljev. E sad, jel to neka navlakuša da dođem opet kod njega jer čitam po Forumu da se tu neke uredno prefarbavaju
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 13:19   #28
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Super, thanks! Znači treba probat tamnijim tonovima
Jedino mi bed da ne uništim kosu, slaba sam na to, poludim ak vidim i jedan ispucali vrh
A frizer mi je naglasio da ak ću stavljat nešto sama, da to ne bude niš sa hidrogenom,jer ću uništiti kosu, nego najbolje da dođem njemu na preljev. E sad, jel to neka navlakuša da dođem opet kod njega jer čitam po Forumu da se tu neke uredno prefarbavaju
Aha, šta tamnije manje će ti dolazit do izražaja. Mislim nakon ispiranja boje oni će se počet po malo vidit, ali šta se više puta obojaš to manje. Preljev ti samo može tonirati kosu tj. dati određeni odsjaj i on se vrlo brzo ispire tako ako se želiš riješit pramenova to ne dolazi u obzir. On se recimo stavlja nakon pramenova za toniranje. Meni je recimo frizerka rekla da je za kosu gore malo pramenovi pa bojanje pa opet pramenovi itd. da je to višestruko isušivanje onda, zato ih ja i dajem samo na izrast. Ali ako su ti dosadili nemaš šta drugo nego obojat se bojom.
Ovo šta san ti napisala da će pramenovi dolazit do izražaja nakon ispiranje boje pri tom prvenstveno mislim na ove rađene blajhom, svijetle. Ako imaš u kosi tamne rađene bojom, te će tamnija boja kad se prebojaš najnormalnije prekrit i neće se vidit kao ovi s blajhom tokom ispiranje boje!
miska is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 18:06   #29
miska hvala ti na savjetu!
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 20:03   #30
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
miska hvala ti na savjetu!
Nema na čemu .
miska is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 21:49   #31
Jednom sam radila pramenove i to je trajalo vise od 4 h. Prva sam usla i zadnja izasla. Poludila sam od tolko sjedenja i cekanja u salonu i rekla - nikad vise pramenovi.
Od onda farbam cijelu kosu i pre zadovoljna

E da i ako vam frizer predlozi preljev, nemojte to uzet. To je samo bacanje novaca jer ce se za 2-3 tjedna isprat i onda nikakva korist od njega.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 02:01   #32
Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
Jednom sam radila pramenove i to je trajalo vise od 4 h. Prva sam usla i zadnja izasla. Poludila sam od tolko sjedenja i cekanja u salonu i rekla - nikad vise pramenovi.
Od onda farbam cijelu kosu i pre zadovoljna

E da i ako vam frizer predlozi preljev, nemojte to uzet. To je samo bacanje novaca jer ce se za 2-3 tjedna isprat i onda nikakva korist od njega.

Pa, da traju dugo, traju. Maksimum mi je isto tako neka 4 sata, minimum eventualno oko 2, 2 i pol sata ako se dobro sjećam, mislim da manje baš i nije bilo. S tim da imam dugu i stvarno gustu kosu, tako da nije ni čudo, i makar mi se većina ljudi čudi kad čuje koliko to traje, mislim da i nije neka žrtva prosjediti recimo 3 sata jednom u 3 mjeseca za lijepu kosu. Farbanjem ne bih nikako mogla dobiti taj efekt, a i morala bih se još češće farbati.

A što se preljeva tiče, kako kad, nekad može dati lijepi doprinos boji i ne isprati se tako brzo, tako da nije baš uvijek beskoristan.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 09:57   #33
cure, molim za pomoć, imam kosu boje meda koju sam davno prije ofarbala u srednje blond i na to izvukla tanke pramenove...e sad to se već ispralo i dosta posvijetlilo, pramenovi se skoro i ne vide, a izrast je nešto tamniji. pitanje je da li bi se na to mogli izvuć pramenovi sa keune 1517+12% hidrogen, kako bi to primilo na moju već farbanu podlogu (nipošto ne želim da ide na žuto)? baš sam se zaželjela biserno-plavih pramenova.
thnx!
green_apple is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 15:24   #34
jel postoji neka boja za smedje pramenove, tj. boje meda...imam plavu kosu, htjela bi si izvuci medene pramenove, sta da kupim?
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 13:11   #35
curke da li su vam pramenovi jako ostetili kosu? ja imam smedju kosu i htjela bi pramenove, dugo vec pustam kosu pa se bojim da si nebi unistila kosu i da se nebi morala osisati
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 02:15   #36
Quote:
Iva_na kaže: Pogledaj post
curke da li su vam pramenovi jako ostetili kosu? ja imam smedju kosu i htjela bi pramenove, dugo vec pustam kosu pa se bojim da si nebi unistila kosu i da se nebi morala osisati
Nije, samo ih ne stavljaj često i pametno odaberi frizera, gdje znaš da će ti uradit kvalitetno.
__________________

Ona je drukčija, s njom nema šmekanja i mnogo bolje nosi moj stil...
DreamStickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 12:46   #37
imam na kosi već stare pramenove sa izrastom dosta velkim(radila ih samo 1),moja kosa je tamno smeđa a pramenovi su neka malo svijetlija smeđa,sad sam mislila ići oped al kod drugog frizera pa neznam kak će to ispast kad mi stavi sličnu boju ko ovi pramenovi i kad se to preklopi na doljenjem dijelu,ako me kužite....znači na izrastu će se vidjet jer je tamnija kosa al pola kose mi je već svijetlije od prije,a oped bi takvu boju pramneova,jer dijeluje prirodno.. vjerojatno mi se na doljnejm dijelu glave nece tak kuzit? vise ce djelovat ko fabano li ?
__________________
***pinterest***
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 14:54   #38
Mogu li plavi pramenovi lijepo ispast na kosi, da ne izgledam ko zebra? Neda mi se više zezat s izrastom.
Koliko se često ide na te pramenove?
Sparkly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 16:05   #39
Quote:
Sparkly kaže: Pogledaj post
Mogu li plavi pramenovi lijepo ispast na kosi, da ne izgledam ko zebra? Neda mi se više zezat s izrastom.
Koliko se često ide na te pramenove?
Naravno da mogu, ja ih imam. Ne rade ti se vanjski pramenovi, nego unutarnji. Meni su dvije nijanse svijetliji nego moja kosa, ali se to tako sve lijepo stopilo da mi svi hvale boju kose. Obožavam svoju frizerku.

I da, ja ih svakih 6 mj. obnavljam.
nerve_LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 16:07   #40
Quote:
Iva_na kaže: Pogledaj post
curke da li su vam pramenovi jako ostetili kosu? ja imam smedju kosu i htjela bi pramenove, dugo vec pustam kosu pa se bojim da si nebi unistila kosu i da se nebi morala osisati
Ja iam tanku kosu (puno nje, al je tanka), sva sam si osjetljiva, ali meni ti pramenovi nisu nikako uništili kosu. Imam unutarnje pramenove.
Najbitnija ti je briga o kosi. Dobar regenerator, maska i obavezno serum ili ampulice, to ti je pod MUST!
nerve_LuLu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.