Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2006., 09:18   #21
Jel zna tko da li se E. Coli može otkriti papa testom, ili neke promjene koje su vezane uz tu bakteriju?
igrgic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 13:50   #22
Quote:
igrgic kaže:
Jel zna tko da li se E. Coli može otkriti papa testom, ili neke promjene koje su vezane uz tu bakteriju?
nema veze papa test kad se infekcija javlja u mjehuru... dakle, otkriva se pretragom urina.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 14:56   #23
Zar samo normalnom pretragom urina?
Kakava je razlika izeđu rutinske pretrage urina i urinokulture?
To jest infekcija mjehura ali kako onda dodje u cerviks?
igrgic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 16:40   #24
Quote:
igrgic kaže:
Zar samo normalnom pretragom urina?
Kakava je razlika izeđu rutinske pretrage urina i urinokulture?
To jest infekcija mjehura ali kako onda dodje u cerviks?
kakve veze ima s cerviksom ne znam...
znam da je meni bila u mjehuru i to se otkrilo mikrobioloskom pretragom urina, ne ovom standardnom u domovima zdravlja...
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 21:50   #25
Quote:
igrgic kaže:
Zar samo normalnom pretragom urina?
Kakava je razlika izeđu rutinske pretrage urina i urinokulture?
To jest infekcija mjehura ali kako onda dodje u cerviks?
Pa isto kako je došla do urinalnog trakta, i zato treba paziti tijekom brisanja...mene moja mama "gnjavila" od malena da se moram brisati prema anusu, a ne obrnuto kako je meni uvijek bilo lakše.
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 01:37   #26
Quote:
kapitajac kaže:
dakle jedna prijateljica ima tu bakteriju u mokracnom kanalu i nikako ne moze da je istjera, kako se to lijeci koji je najbolji nacin je li imao ko iskustva neka s tim
daj "frendici" ovaj link:

http://www.belupo.hr/Default.aspx?si...howNonOTC=true

__________________
"I didn't do it, nobody saw me do it, there's no way you can prove anything!"
siljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 09:27   #27
Quote:
igrgic kaže:
Zar samo normalnom pretragom urina?
Kakava je razlika izeđu rutinske pretrage urina i urinokulture?
To jest infekcija mjehura ali kako onda dodje u cerviks?
RUTINSKOM PRETRAGOM SE OTKRIVA SAMO DA LI NEŠTO GENERALNO NE ŠTIMA. A URINOKULTUROM ŠTA NE ŠTIMA.
tarantino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 21:54   #28
ESCHERICHIA COLLI - SIGURNO PROLAZI!!!

Ja sam woman od Staznjevcanca.


Imala sam e. colli 10 tak godina 2 puta godisnje. Najvaznije - čim počne malo peći kod mokrenja ne čekati- odmah - najbolje ujutro - ići kod svog doktora i INZISTIRATI da te pošalje na URINOKULTURU - to je mikrobiološki nalaz koji traje 4-5 dana i on pozdano utvrdi da li se radi o e. colli.Dakle, doktor mi da uputnicu za tu urinokulturu ( daš mokraću u laboratoriju) i odmah mi da lagani antibiotik (sinersul forte ) koji uzmem TEK ONDA kad dam mokraću. To je lakši antibiotik ali on mi odmah olakša bolove dok čekam da bude gotov nalaz. Kad nalaz dođe kod doktora onda se iz nalaza vidi na koji ciljani antibiotik mi reagira e. colli popijem do kraja sinersul i nastavljam s novim ciljanim antibiotikom. Kad popijem i drugi antibiotik opet me - to je važno - doktor šalje na urinokulturu da se vidi da li sam se riješila. Za cijelo to vrijeme dobro je piti PUNO PUNO UVINOG ČAJA. U noći imam pripremljenu termosicu sa čajem čim idem mokriti odmah popijem 2 dcl čaja -i tako cijelu noć - jedino tako mogu izdržati do jutra
Preventiva :
žene - nositi PAMUČNO donje rulje, pamučne hulahopke - pamučne hlače - ima zgodnih samterica- kožne cipele , čizmice, ništa sintetsko što izaziva znojenje jer se bakterija razmnožava kod vlage. Nositi duge jakne
Niti noge ne smiju biti hladne.
-ne sjediti na hladnom - niti na plastičnom stolcu - čak ni u ljeti na betonu, kamenu i sl.
- prati se od napred prema otraga ( bakterija živi na kraju debelog crijeva i nepravilnim brisanjem nakon nužde ili kod tuširanja lagano dospije kod pada imuniteta u mokraćni kanal naročito kod žena zbog građe tijela)
- bolje ne voditi ljubav ako nisi spremna - TO JE JAKO VAŽNO - jer ako te prilikom toga peče - ako je isforsirano - sigurno ćes dobit e- colli - obrati pažnju.- Naime bakterija se vrlo lako gurne u moraćni kanal zato je čak važno da odmah nakon odnosa isprazniš mjehur!!!
- piti čajeve - od koprive - od bazge, od preslice - BRUSNICCA - bilo kakve ali biljne čajne mješavine - SVAKI DAN IAKO NEMAŠ E. COLLI !!!!!!!
VJERUJ sve sam isprobala - NAJVAŽNIJE - svaki dan nosim litru biljnog čaja u termosici na posao i to popijem , Stavim žlicu meda i to je to. Otkako to radim svaki SVAKI dan nemam problema več 3 godine a imala sam 1o gdina 2x godišnje.
i još nešto - rekla mi je kolegica - baš kad sam imala laganu e- colli -
5 dana - svaki dan - pojedi 1 kg poriluka - dakle sveukupno 5 kg poriluka.
VJERUJ - može se - čušpajz- riža s porilukom - jaja s porilukom - pohane pogačice od poriliuka - to je super i - OD KAKO SAM TO POJELA - NEMA JE VIŠE !!!! PORILUK JE DOBAR DIURETIK ( ALI ČAJ JOŠ UVIJEK PIJEM I TO OD KOPRIVE - SVAKI DAN - ČAK SAM KUPILA I SPECIJALNU TORBU ZA TO - A KAKVE SAMO DOBRE KARAKTERISTIKE TEK IMA ČAJ OD KOPRIVE ....)SLUŠAJ MOJE SAVJETE I VJERUJ RIJEŠIT ĆEŠ SE.
__________________
Gambling is the sure way of getting nothing for something.
Staznjevcanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 12:09   #29
Quote:
quiet kaže:
kako maknut eschericiu coli (pokupio kod analca) s glavica (ko neki
mini-pristici mi dosli)
kremica neka s antibioticima?
Ako su prištići na glaviću, da li svrbe, neugodan miris...najvjerovatnije je riječ o gljivicama, poznatim kao Candida Albicanis...mislim da je terapija krema za muške, vaginalete za žene...istovremena terapija kroz cca 2 tjedna...

Odi kod doktora na analizu pišolone, tamo se vidi o čemu je riječ...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 13:34   #30
Quote:
igrgic kaže:
Jel zna tko da li se E. Coli može otkriti papa testom, ili neke promjene koje su vezane uz tu bakteriju?
(jes' da je pitanje malo starije, al za slucaj da jos netko naleti sa slicnim...)
papa test moze otkriti neke promjene na stanicama ako je bakterija prisutna u cerviksu, ali brisevima cerviksa se onda tocno utvrdjuje o cemu se radi i kako to lijeciti.
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 13:36   #31
nosiš mokraću na testiranje pa ti onda otkriju jel imaš e.coli i ostalo što možeš imati
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 15:50   #32
Escherichia Coli

Molim vas da mi napišete što znate o toj boloseti, naime radi se o tome da je moja cura dobila unutar urinalog područja. Zanima me je li to moguće liječit, da li je to ozbiljno, otišla je kod liječnika sad čekamo rezulat. Da li je zarazno, spolnim ili kojim drugim putem itd...??
 
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 16:24   #33
Brijem da si dobio genitalni herpes. Uživaj
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 18:09   #34
@Staznjevcanec


Je li to zarazno spolnim putem (mislim na Ešerihiju Coli), znači tokom odnosa žena-muškarac da ne bude zablude oko para
 
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 18:42   #35
nije zarazno!
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 18:49   #36
Hvala!
 
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 14:34   #37
Quote:
kapitajac kaže:
dakle jedna prijateljica ima tu bakteriju u mokracnom kanalu i nikako ne moze da je istjera, kako se to lijeci koji je najbolji nacin je li imao ko iskustva neka s tim
Prvo se radi urinokultura (znat će dr opće prakse), pa se pije antibiotik. Ja sam dobila Ninur i riješila stvar u 10 dana. Ninur se pije 2 put dnevno 10 dana pa onda još 6 mj. jednom dnevno da se cura iskorijeni. Bitno je piti puno tekućine (uvin h, brusnice, preslica) da se sve što se namnožilo u mjehuru odmah izmokri van. Ako je moguće, trebalo bi se mokriti neposredno prije i poslije spolnog odnosa.
EC je inače dobra bakterija koja živi u debelom crijevu i važna je u probavnom procesu.Upravo je to i problem kod liječenja dotične jer je tijelo ne prepoznaje kao nekog nepoznatog i zločestog. Problem nastaje kad se ona prenese iz "guze na pišu". Bitno je brisati se od piše prema guzi, a ne obrnuto i pokušati se oprati toplom vodom nakon velike nužde. Cure, kupite si maramice za intimnu njegu, pomažu!
Inače EC može biti vrlo opasna ako se naseli iz debelog crijeva negdje drugdje u organizmu jer može prouzročiti sepsu, a zna se što to znači-adijo Mare.
Zato je važno prati ruke poslije WCa i ribati nokte četkom.
Zaraza EC se manifestira tako da : žari vas i pecka dolje,mokraća se zamuti i jako zaudara, a ako je infekcija uzela maha, pojavit će se i krv u mokraći.
Piti puno tekućine svi,pa ako i uđe u mjehur da odmah izađe van dok se nije namnožila!

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 11.11.2006. at 18:54.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 23:38   #38
E coli?

Stalno me nešto boli i peče (kad ne pijem puunoo tekućine). Već dugo. Nalazi urina su u redu.
Moguće je da su bubrezi, jer su mi prije par godina otkrili "kristaliće".
A i čitala sam da se takva nekakva bol pojavi kod upale mjehura i bakterije E coli.
E, sad mene zanima u slučaju da je E coli - da li se to prenosi spolnim putem?!?!?!?
__________________
Jujuica :-)
suncee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 23:51   #39
Quote:
suncee1 kaže: Pogledaj post
Stalno me nešto boli i peče (kad ne pijem puunoo tekućine). Već dugo. Nalazi urina su u redu.
Moguće je da su bubrezi, jer su mi prije par godina otkrili "kristaliće".
A i čitala sam da se takva nekakva bol pojavi kod upale mjehura i bakterije E coli.
E, sad mene zanima u slučaju da je E coli - da li se to prenosi spolnim putem?!?!?!?
Boli li i pece samo pri uriniranju ili inace? Imate li poriv na ucestalo mokrenje? Gdje je bol lokalizirana i koliko je izrazena? Kakav je izgled urina? Postoji li kakav iscjedak?
Jeste li radili urinokulturu?
Usput, E. coli se ne "zaradjuje" spolnim putem, vec je porijeklom iz vlastitog probavnog sustava.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 23:55   #40
E.coli se ne prenosi seksualnim putem, odnosno nije seksualno prenosiva bolest. Normalno se nalazi u probavnom sustavu i od tud i dodje do upale urinarnih kanala. Pa teoretski mozes dobiti od partnera. Ali na isto ti dodje jer je svejedno cija je kad je ista. Jesi radila urinokulturu? obicni nalazi urina mogu biti u redu a da imas e.coli. Ako si radila urinokulturu i ona je u redu onda moze biti neka druga bakterija koja se ne moze otkriti urinokulturom, recimo Klamidija... Jos pogotovo ako si seksualno aktivna.
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.