Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Pogledaj rezultate ankete: Koju karticu koristite (nebitan proizvođač)
CompactFlash 5 62.50%
SD kartica 3 37.50%
SmartMedia kartica 0 0%
MemoryStick 0 0%
XD-Picture kartica 0 0%
Nešto treće (napiši što) 0 0%
Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2010., 01:24   #201
ma baterije imaš u blicu...staviš u hard i izvadiš kad se presnimi...
__________________
 / 5D2 _________ FB: Best Moments Wedding Studio _______________________________..:..::::..::..:... .:.....::.:....:.:::
Hondakepiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 01:54   #202
Quote:
Director kaže: Pogledaj post
Koje su opcije za backup memorijskih kartica dok smo na terenu, ako nemamo laptop?
Laptop

Quote:
Director kaže: Pogledaj post
Ima li kakvih uređaja za tu svrhu, kako funkcioniraju, kakva su iskustva i gdje se mogu nabavit takvi uređaji?
Ima JOBO i sl. njemu.. ali su skuplji od malog netbook-a sa eksternim diskom
Kako god.. glasam za Netbook (asus eee i sl. njemu + externi disk jeftinija je opcija, a i mozes napravit toliko sigurnosnih kopija koliko externih diskova imas..plus sto mozes gledat raw, mozes obradivat ako ti je dosadno... mozes se i spojit na forum ako uhvatis negdje signal
Ako imas iPod ili iPhone, postojali su dodaci sa kojima citac kartica spojis na iPhone pa prebacis slike na njega..

Quote:
Director kaže: Pogledaj post
p.s. koje memorijske kartice su pouzdane, a koje su najcesce situacije zbog kojih nam backup moze spasiti rad?
Meni se Sandisk pokazao kaj najpouzdaniji u zadnjih par godina.. imam ih 10ak od 1 do 8GB.. a samo je jedna otkazala poslusnost, ali sam svejedno uspio spasit podatke sa nje..
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 23:22   #203
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Laptop
Ima JOBO i sl. njemu.. ali su skuplji od malog netbook-a sa eksternim diskom
Kako god.. glasam za Netbook (asus eee i sl. njemu + externi disk jeftinija je opcija, a i mozes napravit toliko sigurnosnih kopija koliko externih diskova imas..plus sto mozes gledat raw, mozes obradivat ako ti je dosadno... mozes se i spojit na forum ako uhvatis negdje signal
Ako imas iPod ili iPhone, postojali su dodaci sa kojima citac kartica spojis na iPhone pa prebacis slike na njega..

Meni se Sandisk pokazao kaj najpouzdaniji u zadnjih par godina.. imam ih 10ak od 1 do 8GB.. a samo je jedna otkazala poslusnost, ali sam svejedno uspio spasit podatke sa nje..
Zaista vjerujem da su kartice najpouzdanije, ali što ako ti ukradu torbicu sa svim slikama? Zato sam ja imao HDD u sobi i svako veće prije spavanja fino nabacio "backup"

A kaj se ovog gore tiće - i ja glasam za eee (rabljeni možeš kupiti za 700 - 900 kuna, plus 300 za eksterni hdd i na konju si. Ipak imaš mali PC od pol kile kojeg svuda možeš furati sa sobom, skypeati ako naletiš na besplatni wifi u hotelu ili negdje, poslati mailove, pogledati kartu i upute kamo i kako ...
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 11:16   #204
Quote:
jawahell kaže: Pogledaj post
Zaista vjerujem da su kartice najpouzdanije, ali što ako ti ukradu torbicu sa svim slikama? Zato sam ja imao HDD u sobi i svako veće prije spavanja fino nabacio "backup"
A što ako ti ukradu HDD iz sobe?
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 13:58   #205
Quote:
jawahell kaže: Pogledaj post
Zaista vjerujem da su kartice najpouzdanije, ali što ako ti ukradu torbicu sa svim slikama? Zato sam ja imao HDD u sobi i svako veće prije spavanja fino nabacio "backup"
To je to.. danas kartice vise nisu toliko skupe.. moze se nekih 50ak GB kupiti dosta povoljno.. mislim da je oko 200 kn cca 4-8 GB zavisi koje brzine.. a 50GB je dovoljno za snimat 20 dana na terenu, sve u RAW-u, a backup radis na hdd.

Quote:
A kaj se ovog gore tiće - i ja glasam za eee (rabljeni možeš kupiti za 700 - 900 kuna, plus 300 za eksterni hdd i na konju si. Ipak imaš mali PC od pol kile kojeg svuda možeš furati sa sobom, skypeati ako naletiš na besplatni wifi u hotelu ili negdje, poslati mailove, pogledati kartu i upute kamo i kako ...
Jedino problem sa EEE-om je sto uzasno sporo prebacuje slike sa kartice na disk.. 8GB (San disk Ultra II) bi mi prebacivao po sat vremena
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 16:21   #206
Ocito je netbook najbolje riješenje... sve ostalo je preskupo/nedostupno...

Jel vam se kad dogodilo da se neki virus nakotio na memorijsku? i jos gore da je zbrisao fotke?
Director is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 17:56   #207
Quote:
Director kaže: Pogledaj post
Ocito je netbook najbolje riješenje... sve ostalo je preskupo/nedostupno...

Jel vam se kad dogodilo da se neki virus nakotio na memorijsku? i jos gore da je zbrisao fotke?
Jednom sam posudio karticu nekom liku i sa njegovog laptopa mi se nasadio neki virus ili sta li je vec uglavnom sakrio je DCIM folder (stavio mu atribut hidden), a kreirao drugi DCIM.exe, ubacio je autorun.inf i sl. datoteke.. uglavnom srecom nije izbrisao slike, samo ih je sakrio.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 09:33   #208
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
A što ako ti ukradu HDD iz sobe?
A to se "ne može" desiti - pa hoteli nisu svratiša gdje svako dolazi i ulazi kako hoće. Nikad mi ništa iz hotelske sobe nije falilo (a uostalom imaš sef ako si baš tako paranoičan) tako da je to najmanja opasnost.

Veća je opasnost da ti ga maznu sa remena ili iz torbe, odnosno skupa sa torbom. Kad smo išli u Rim, kod prvog izlaska iz busa su neku babu okružili prosjaci, prerezali remen torbice i bris ... žena je vikala, plakala ... samo su nestali u gužvi
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 09:36   #209
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
To je to.. danas kartice vise nisu toliko skupe.. moze se nekih 50ak GB kupiti dosta povoljno.. mislim da je oko 200 kn cca 4-8 GB zavisi koje brzine.. a 50GB je dovoljno za snimat 20 dana na terenu, sve u RAW-u, a backup radis na hdd.

Jedino problem sa EEE-om je sto uzasno sporo prebacuje slike sa kartice na disk.. 8GB (San disk Ultra II) bi mi prebacivao po sat vremena
Hmmm - ja sam ga koristio sa fuji-em - XD card u fotiću, usb kabel ušštekan u laptop, usb na externi hdd - i bilo je sporo. No ništa sporije nego kad sam preko istog USB-a kopirao na stolni, pa sam to pripisao sporoj komunikaciji između fotića i laptopa.
Sad imam EEE i USB card reader pa mogu probati usporediti koje su brzine ako vas baš zanima sa karticama i od Canona i od Fuji-a
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 11:04   #210
Quote:
jawahell kaže: Pogledaj post
A to se "ne može" desiti - pa hoteli nisu svratiša gdje svako dolazi i ulazi kako hoće. Nikad mi ništa iz hotelske sobe nije falilo (a uostalom imaš sef ako si baš tako paranoičan) tako da je to najmanja opasnost.
Pa skoro svi zaposlenici hotela mogu uć u sobu. A i znam da su mi jednom prekopali kofer iako su se trudili prikazat da nije diran...

Quote:
jawahell kaže: Pogledaj post
Veća je opasnost da ti ga maznu sa remena ili iz torbe, odnosno skupa sa torbom. Kad smo išli u Rim, kod prvog izlaska iz busa su neku babu okružili prosjaci, prerezali remen torbice i bris ... žena je vikala, plakala ... samo su nestali u gužvi
Da, ima toga... Meni se u Rimu nisu usudili ni približiti...
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 11:10   #211
Quote:
jawahell kaže: Pogledaj post
Sad imam EEE i USB card reader pa mogu probati usporediti koje su brzine ako vas baš zanima sa karticama i od Canona i od Fuji-a
Ajd molimte probaj pa javi
Meni je sa citacem kartica sporo radio a steta jer je kombinacija odlicna za putovanja
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 15:30   #212
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Pa skoro svi zaposlenici hotela mogu uć u sobu. A i znam da su mi jednom prekopali kofer iako su se trudili prikazat da nije diran...

Da, ima toga... Meni se u Rimu nisu usudili ni približiti...
Haha - ni meni ... čak ni u Egiptu. Pitam vodića i kaže: to je zato što izgledaš kao da si iz jugoslavije, a od tamo dolaze samo ubojice :/
Ne znam da li da to shvatim kao kompliment ili da se uvrijedim
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 15:31   #213
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Ajd molimte probaj pa javi
Meni je sa citacem kartica sporo radio a steta jer je kombinacija odlicna za putovanja
Onda danas snimam za hunt nešto pa kad sakupim 100-njak slika pustim prebacivati ovako/onako/vamo/tamo i napravim performanse chart ...
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 18:09   #214
Quote:
jawahell kaže: Pogledaj post
Haha - ni meni ... čak ni u Egiptu. Pitam vodića i kaže: to je zato što izgledaš kao da si iz jugoslavije, a od tamo dolaze samo ubojice :/
Ne znam da li da to shvatim kao kompliment ili da se uvrijedim
Ha, ha... Meni su rekli da imam mafijašku facu...
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 23:04   #215
Evo sa čime sam isprobavao:
1 komp - HP 6830S - dualcore sa 3GB RAM i 250GB HDD sa win 7 gore
2 komp - asus EEE sa 4GB RAM i 4GB SD "HDD"
hard dist Freeagent 320GB
CardReader "Manhattan" - 9u1
Kartica Sandisk CF 1GB
85 snimaka - 211 MB

Dakle evo rezultata testiranja:
Win 7 - čitač na hard - 31 sekunda
Win 7 - čitač na ext hard - 17 sekundi
- skužio sam da su fajlovi očito bili negdje keširani pa ih je samo snimao, bez čitanja sa kartice - zato sam napravio disable i re-uštek čitač sa karticom
Win 7 - čitač na ext hard - 42 - e ovo je pravo vrijeme

winXP - čitač na "hard" - 29 sekundi
winXP - čitač na ext. hard - 10 sekundi (re-uštekavanje čitača pa ponovno)
winXP - čitač na ext. hard - 31 sekunda

Sve u svemu - nemam one II brže kartice pa ne mogu reći što bi se desilo sa takvom kartiocom, ali očito je da nema utjecaja asus EEE na kopiranje nego očito samo Windowsi i medij NA KOJI SE SNIMA, jer je asus najbrže kopirao na interni hard (što je zapravo kartica) a "pravi" punokrvni laptop je u svemu bio sporiji od asusa eee za što krivim naravno windowse.

Zaključak - Asus EEE kick ass, ali treba kupiti i dobar externi disk, ili onaj novi assus sa 160GB harda
E da - i win XP FTW
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 22:06   #216
hvala na trudu
poigrat cu se i ja..pa javim rezultate..
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 23:57   #217
No frks - i mene je u stvari zanimalo što i kako.

E sad da imam viška volje i vremena probao bi isto i sa XD karticom ali mislim da je to zaista sada irelevantno
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 23:01   #218
kupio sam konacno (opet) novi citac, neki connex 60-u-1, trebao bi citat CF I i II. e sad, kad piknem unutra kingston 4GB 266x, nista se ne dogada. kad piknem X-Power 4GB 40x, radi normalno. stari citac (koji prakticno i nije citac nego čip sa ustekanim usb-om jer sam ga morao rastavit da mogu ravnat pinove redovito ) normalno cita obje kartice

ima netko ideju u cemu je fora?
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 18:35   #219
Ja koristim samo SanDisk CF.
tupogled is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 19:34   #220
neznam dal je ovo odgovarajuca tema za moj problem, al muci me memorijska kartica od fotica.. uglavanom kartica se koristi u foto aparatu, i na njoj ima dosta slika.. problem je taj sto te fotografije mogu da se vide dok je kartica u aparatu, ali ne i kad spojim fotic preko usb kabla sa laptopom.. problem je najvjerovatnije uzrokovao virus, kojeg sam izbrisala poslje skeniranja nod-om, ali i pored toga sto sada nema virusa opet ista stvar.... Sad je glavni problem sto karticu ne mogu da formatiram jer cu obrisati slike...
ledolina 1985 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.