Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2010., 21:25   #1
Grleno smijanje u bebe

Neznam da li se bzvz brinem, ali eto ipak da pitam mame kad su vam se bebe počele na glas smijati. Moja mrvica ima malo jače od 3 i pol mj i još se nikad nije na glas nasmijala, osmjehiva se i nakašljava onako kad oće da se javi...vodim je na razvojnu gimnastiku zbog pojačanog tonusa i zaista me brine taj socijalni dio...
thegirl25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 21:30   #2
moj se prvi put nasmijao sa 4 mj. i 6 dana i toliko nas iznenadio da jedno vrijeme nismo kužili što se dešava

inače smo i mi vježbači

strpi se još malo, sigurna sam da će biti sve OK.
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 21:35   #3
to je jako individualno kao i sve ostalo
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 21:35   #4
Hvala Sagitta

Ono pošto ipak idemo na vježbe uvijek postoji strah od tog ''dijela'' razvoja.. vjerojatno ima takav karakter, ali ona će se javljati onda kad želi, nekad prođe i par dana ni glasa iz nje.. a nekad viče sa tatom nadglašava se...
thegirl25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 21:38   #5
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
to je jako individualno kao i sve ostalo
Da i ja mislim da je tako, nego eto idem je često uspoređivat sa drugim bebicama pa mi se prema tome činilo da su se sve počele smijat već na kraju 2 mjeseca... a tako i stoji po onim tabelama... pa me te tabele izluđuju...

E malo je off topic ali da ne otvaram novu, glavica bebe je jako narasla, doktorica je to komentirala jer malena ima preko 7 i pol kg i 43 OG... Jel velik porast OG upućuje na nešto loše?
thegirl25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 21:46   #6
nemam pojma za veću glavu..i moji su glavonje i nije bilo problema
znam da je mali porast problematičan
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 21:50   #7
Aha.. ma kad dodem kod dr. na pregled sva sam izlempana, neznam ni pitat nešto, valjda se bojim svaki put kakav će joj biti UZV glave...
thegirl25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 21:58   #8
moj se nasmijao prvi put sa nekih 2 i po mjeseca ali u snu, valjda je nesto lijepo sanjao a budan nekoliko puta do sad al samo kad ga škakljimo bio je to najljepši zvuk koji sam u životu čula... ne brini smijat će se on kad mu bude smiješno nešto
__________________
♥♥ Filip 18.02.2010. ♥♥
žeeljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 22:30   #9
Moj se prvi puta nasmija s neka 2,5 mjeseca kad sam se igrala s njegovim stopalima i tapšala ih. Muž i ja ležimo na krevetu i igramo se tako s njim i odjednom krene smijeh... Prekrasan osjećaj. Ali mislim da se ne moraš brinute jer je kod djece sve individualno!
__________________
sve ili ništa
Lalena Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 22:47   #10
Quote:
žeeljka kaže: Pogledaj post
moj se nasmijao prvi put sa nekih 2 i po mjeseca ali u snu, valjda je nesto lijepo sanjao a budan nekoliko puta do sad al samo kad ga škakljimo bio je to najljepši zvuk koji sam u životu čula... ne brini smijat će se on kad mu bude smiješno nešto
ovo je tzv "anđeoski smješak", to se smiju kad sanjajaju u REM fazi sna.
Moja to od prvog dana radi...imam jednu njenu slikicu, ona mala mrva od 1800gr, u inkubatoru i smije se tako
Ali onaj socijalni smješak se javlja tek oko 3-eg mjeseca.
Mia se tako negdje, sa 3mj počela baš smijati, svakim danom sve više
Ali i dalje je to bez zvuka, možda ispusti pritom tu i tamo koji guuu ili gaaa

thegirl, shvaćam tvoje strahove, i sama ih prolazim ali mislim da je kod tvoje malene sve po ps-u, ne brini
hipoksija i krvarenja manjeg stupnja u pravilu ne pogađaju ni intelekt ni socijalne vještine već u prvom redu eventualno motoriku.
btw, jeste ponovili uzv mozga?
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 22:49   #11
Quote:
thegirl25 kaže: Pogledaj post
Da i ja mislim da je tako, nego eto idem je često uspoređivat sa drugim bebicama pa mi se prema tome činilo da su se sve počele smijat već na kraju 2 mjeseca... a tako i stoji po onim tabelama... pa me te tabele izluđuju...

E malo je off topic ali da ne otvaram novu, glavica bebe je jako narasla, doktorica je to komentirala jer malena ima preko 7 i pol kg i 43 OG... Jel velik porast OG upućuje na nešto loše?
ne brini, moja frendica je rodila dvoje klinca - mi ju uvijek zezamo da su joj na porodu rekli: čestitamo gospođo rodili ste glavu!! I dan danas su glavati i jako jako prefrigani i pametni
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 23:17   #12
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
ovo je tzv "anđeoski smješak", to se smiju kad sanjajaju u REM fazi sna.
Moja to od prvog dana radi...imam jednu njenu slikicu, ona mala mrva od 1800gr, u inkubatoru i smije se tako
Ali onaj socijalni smješak se javlja tek oko 3-eg mjeseca.
Mia se tako negdje, sa 3mj počela baš smijati, svakim danom sve više
Ali i dalje je to bez zvuka, možda ispusti pritom tu i tamo koji guuu ili gaaa

znam da djeca "vide" anđele pa im se smiju u snu ( btw to mi je bilo smiješno kad su mi rekli al sve više vjerujem u to ) al on se baš grleno nasmijao....
a za "obično " smijanje to već odavno radi, ima 4 mj, toliko zine i maše rukama, predivno, baš je radosna beba... al opet vjerovatno su sve
__________________
♥♥ Filip 18.02.2010. ♥♥
žeeljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 23:33   #13
Quote:
žeeljka kaže: Pogledaj post
znam da djeca "vide" anđele pa im se smiju u snu ( btw to mi je bilo smiješno kad su mi rekli al sve više vjerujem u to ) al on se baš grleno nasmijao....
a za "obično " smijanje to već odavno radi, ima 4 mj, toliko zine i maše rukama, predivno, baš je radosna beba... al opet vjerovatno su sve
i moja tu i tamo čak zna zaceniti od smijeha, ne znam kako to objasniti - ono da dahće dok se smije, ali i to je samo u snu zasad

ma ubrzo će oni početi škičati i vrištati toliko da ćemo poželjeti one dane kad su bili mirni i tihi
evo baš danas govorim kako mi fale oni dani kad je Mia spavala doslovno preko 20h dnevno, samo je jela i spavala a tada sam bila luda od brige da li je to ok i normalno....sad bi se preporodila da hoće popodne odspavati barem sat vremena da stignem štogod i po kući napraviti
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 23:50   #14
moj bebuskoni ima 8 mj i unatrag mjesec dana smije se kod lud na brašno. ma uživamo s njim. Neki dan sam upalila mikser da izmutim kolač, kad se on počeo smijat, ma preslatko, onako grohotom ko mi veliki, i svi mi smo se pukli smijat..
A još kad sam mu rekla:"mama muti" to mu je bilo još smješnije....
još ga često nasmije kad neku rečenicu kažem s naglaskom na zadnju riječ, e tu se smije dokle god je ponavljam...
marac66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 10:28   #15
Lotus jesmo neki dan smo ga ponovili, dr. kaže da je uredan ali da vidi odstupanja u njezinom motoričkom razvoju, izvijanje, palci, stisnute šakice bla bla... i uglavnom da vježbamo i radimo.. malo se brinem jer ona zadnje dane je jako bezvoljna, samo oće spavat i kad je budna ono neželi komunicirat, odma se izvija na drugu stranu... jedva joj izvučem običan smješak a kamoli osmijeh... možda od vrućine... nemam pojma
thegirl25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 10:48   #16
Quote:
thegirl25 kaže: Pogledaj post
Lotus jesmo neki dan smo ga ponovili, dr. kaže da je uredan ali da vidi odstupanja u njezinom motoričkom razvoju, izvijanje, palci, stisnute šakice bla bla... i uglavnom da vježbamo i radimo.. malo se brinem jer ona zadnje dane je jako bezvoljna, samo oće spavat i kad je budna ono neželi komunicirat, odma se izvija na drugu stranu... jedva joj izvučem običan smješak a kamoli osmijeh... možda od vrućine... nemam pojma
ako je uzv ok, onda zaista nemaš razloga za veliku brigu.
vježbicama se sve da lijepo riješiti
i vodi računa o tome da je i tvoja malena kao i moja M još jako mala i da tek kad malo narastu kreću konkretnije vježbice za okretanje, hvatanje itd.
I tvoja je hipertona kao i moja i u ovom trenutku je najvažnije da se sprečava izvijanje; dakle babyhandling i da je što više u položaju kao kiflica.

a što se tiče bezvoljnost, ja sam skužila da su bebe veliki meteopati, možda ju smeta vrućina
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 15:14   #17
Jesu li kod tvoje bebe isto ruke hipertone? Zadnja dva dana primjetim da su joj laktovi dosta ukočeni, ide kao gore dić ruke pa ih jadnica ukoči u stisne šakicu i gore diže, grubo izgleda skroz, baš ću to spomenut terapeutici... ma iskreno taj socijalni razvoj me nekako više baš brine, jer ono kontam i ja da ćemo sa vježbama popravit stvar... Baby hendling mi je u zadnje teško s njome jer je krupna beba i neda se nosit u ono banan položaju pa je nosim okrenutu prema van.. znam da je to za veću djecu ali ona mi plače kad je stavim drugačije... uhh
thegirl25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 15:43   #18
nećete mi možda vjerovati al moj sin se nasmijao naglas sa samo 3 tjedna starosti...navečer sam ga uspavljivala,on je tonuo u san i počeo se cerekati... nikad to neću zaboraviti
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 15:56   #19
MIha i Niko su počeli isto rano...malo prije mjesec dana..iako je to više zvučalo kao da se dave al je preslatko i nezaboravno

NIko sad pokušava naglas i tako je smješan što sve izađe iz njega
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 18:15   #20
Joooj prekrasnoooo...
Ja se nadam da će se i ona meni nasmijat, danas sam je čak ono približavala MM i ono kao vrisnula je jednom malo... sve pokušavam nebi li izmamila da osmijeh..
thegirl25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.