Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2017., 08:28   #21
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Uopće se ne zajebavam.

Postavke za svaki pojedini NIC se nalaze u: HKLM\ System\ CurrentControlSet\ Services\ Tcpip\ Parameters\ Interfaces\ {NIC_ID}. Davnih dana smo ovakve zahtjeve kakve ima OP rješavali jednostavnim .reg datotekama koje su mijenjale postavke, jer korisnik laptopa nije imao znanja\vremena\volje sam to podešavati.

I tak je to išlo jedno godinu dana. Onda smo dočekali da voditelj mrežnog odjela ode na godišnji i digli DHCP servere na centralnoj lokaciji i u regionalnim centrima.

Daj zamisli da sam morao imati Active Directory sa soma i pol računala na statičkim IP adresama.
Đizs, kakav je to mrežaš?

Ne vidim potrebu komplicirati ako ima jednostavno rješenje.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:52   #22
To je mrežaš starog kova. Koji je sve držao u jednoj svojoj Excel datoteci. Pa kad nekaj stavljaš na mrežu, moraš tražiti da ti dozvoli koristiti neku adresu. I onda kak ta njegova tablica nije ažurirana od stoljeća sedmog, nema dana kada nemaš IP konflikt na mreži. Ispizdili smo bili. Srećom, njegov zamjenik je bio mlad i normalan pa smo sve fino presložili bez beda. Čak i one jebene barkod skenere za koje nas je uvjeravao da ne mogu na DHCP.

Mislio sam je "sve na statičkim adresama" nešto najluđe što sam doživio, a onda sam vidio SQL maintenance plans koji backup rade na SYSVOL.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:51   #23
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
To je mrežaš starog kova. Koji je sve držao u jednoj svojoj Excel datoteci. Pa kad nekaj stavljaš na mrežu, moraš tražiti da ti dozvoli koristiti neku adresu. I onda kak ta njegova tablica nije ažurirana od stoljeća sedmog, nema dana kada nemaš IP konflikt na mreži. Ispizdili smo bili. Srećom, njegov zamjenik je bio mlad i normalan pa smo sve fino presložili bez beda. Čak i one jebene barkod skenere za koje nas je uvjeravao da ne mogu na DHCP.

Mislio sam je "sve na statičkim adresama" nešto najluđe što sam doživio, a onda sam vidio SQL maintenance plans koji backup rade na SYSVOL.
Postoji potreba za fiksnim adresama u mreži, većinom za svrhu nadzora i administriranja. DHCP se stavlja samo na klijente, tako da je svugdje praksa jer je to pametno, imati raspisanu excelicu za potrebe nadzora. Također i segmentacija se radi, ne mogu MS i Unix serveri biti na istoj mreži itd itd.

Što ste stavili onda? Da DHCP uvijek dodijeli istu IP za isti MAC ili? Cijela mreža je na DHCPu ili?

Ovo za baze ne razumijem baš.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 20:45   #24
Statičke IP adrese samo za servere, na svojim zasebnim subnetima. Svi ostali subneti na DHCP i negdje neka rezervacija, ako baš mora. Smooth sailing.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 08:04   #25
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Statičke IP adrese samo za servere, na svojim zasebnim subnetima. Svi ostali subneti na DHCP i negdje neka rezervacija, ako baš mora. Smooth sailing.
Smooth.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.