Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2006., 16:40   #101
Quote:
Vojky kaže:
Može, ali će se uvaliti u dugove. Imaš pravo staviti malu obavijest u novine da otvaraš ured, i tablu na vrata. To je sve. Tko će ti doći?

Druga stvar je da ti je prijatelj direktor lokalne komunalne firme i da ti da radiš ovrhe na račune...
ili da radis ovrhe za HTV

Quote:
katrin kaže:
a da li mladi odvjetnik bez ikakvih poznanstava uopce moze raditi?
Nema sanse. IMO
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 17:13   #102
Quote:
Vojky kaže:
Može, ali će se uvaliti u dugove. Imaš pravo staviti malu obavijest u novine da otvaraš ured, i tablu na vrata. To je sve.
i obavijest u novinama kad selis ured

jedan odvjetnik iz vukovara je mjesecima davao oglas kako trazi vjezbenika. naravno, nije ga trazio, samo je htio da mu se ime vrti u javnosti
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 17:27   #103
Quote:
katrin kaže:
i obavijest u novinama kad selis ured

jedan odvjetnik iz vukovara je mjesecima davao oglas kako trazi vjezbenika. naravno, nije ga trazio, samo je htio da mu se ime vrti u javnosti
pa ono,ali nisi znala za tu pricu
Stalno se tako radi
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 17:30   #104
Quote:
morski2 kaže:
pa ono,ali nisi znala za tu pricu
Stalno se tako radi
nisam znala
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 18:46   #105
Quote:
katrin kaže:
a da li mladi odvjetnik bez ikakvih poznanstava uopce moze raditi?
Može, kako da ne

I kroz prozor se može baciti isto

__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 19:09   #106
Quote:
Patagonija kaže:
Može, kako da ne

I kroz prozor se može baciti isto

Vrlo vrlo tesko (ali moze) ubiju te troskovi u startu.... zakup poslovnog prostora ili najam stana, zatim rezije, zatim HOK osiguranje, zatim clanstvo HOK-u, zatim davanja oko 2 soma kuna (jer VSS je skup sport za porez)..

Vecina mladih odvjetnika ili ostaje sa principalima (fiktivno se odvajaju) ili se udruzuije sa istim takvim i krene od prvih predmeta (rodbina i prijatelji) te ovrhe na jednu do dve firme....

Posla ima za sve, i vise nego sto bi mislili ali najveca su dva problema:

1. naplata (jer stranke ti dodu, ti imas zalbu ili tuzbu) a kaze ti da nema novaca
2. dampiranje cijena od samih kolega, npr. Tuzba za razvod braka je 2.000 kn a kolega tvojoj stranci kaze dodi meni ja cu ti ju napisati za 1500... i stranka ode.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 19:16   #107
Sve ja to dobro znam i bolje no što bih željela...

Gdje su oni dani kad smo brijali kako ćemo kad diplomiramo biti badže
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 19:36   #108
Neznam draga moja, ali ja iz dana u dan sve vise zalim kaj sam upisala Pravni faks, jer pravo (kao znanost) je nesto najlijepse na svijetu kaj postoji ali posao odvjetnika (to je cisti el dorado, tj bara puna krokodila u kojem samo par je veeelikih aligatora a ostalo su sitni kajmani)
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 19:36   #109
Quote:
lara35zg kaže:
Posla ima za sve, i vise nego sto bi mislili ali najveca su dva problema:
Eto barem nesto utjesno u svemu ovome
Meni je zanimljivo kad odem gore na fax,i vidim hrpe ljudi sa spisima kako izlaze iz ureda profesora
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 19:40   #110
dragi morski 2.... uzivaj dok si na faksu.. neznam koliko ti je jos ispita ostalo?? na kojoj si godini?
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 19:46   #111
Quote:
lara35zg kaže:
dragi morski 2.... uzivaj dok si na faksu.. neznam koliko ti je jos ispita ostalo?? na kojoj si godini?
Isto kao sto se damu ne pita za godine, studente se ne pita koja je godina i koliko ispita do kraja
To svi govore kako je faks najbolje razdoblje naseg zivota,i vjerujem ja da cu cijeniti jednog dana to vrijeme,ali...
znas i sama kakve su studentske muke
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 20:12   #112
Quote:
lara35zg kaže:
Neznam draga moja, ali ja iz dana u dan sve vise zalim kaj sam upisala Pravni faks, jer pravo (kao znanost) je nesto najlijepse na svijetu kaj postoji ali posao odvjetnika (to je cisti el dorado, tj bara puna krokodila u kojem samo par je veeelikih aligatora a ostalo su sitni kajmani)
Ae nemoj žaliti

Mada ja ne mislim da je pravo kao znanost nešto najljepše na svijetu
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 20:57   #113
Quote:
lara35zg kaže:
Neznam draga moja, ali ja iz dana u dan sve vise zalim kaj sam upisala Pravni faks, jer pravo (kao znanost) je nesto najlijepse na svijetu kaj postoji ali posao odvjetnika (to je cisti el dorado, tj bara puna krokodila u kojem samo par je veeelikih aligatora a ostalo su sitni kajmani)
Pa ima posla za pravnike i van odvjetništva...

No, ja recimo - unatoč tome što sam profesionalno radio u marketingu i što imam recimo tako dvije pravne specijalizacije, ne znam od čega bih sutra živio da otvorim ured... Mogu se sjetiti plaćenih predavanja i konzaltinga, ali to i sada radim i to nije odvjetnički posao...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 22:44   #114
a kak postat sudac? je li to isto na pravu i sta sve treba zavrsit za to?
minnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 23:00   #115
Quote:
minnie kaže:
a kak postat sudac? je li to isto na pravu i sta sve treba zavrsit za to?
zavrsiti pravo,pa poloziti pravosudni,pa biti izabran za sudskog savjetnika (ako se dobro sjecam),pa opet polaganje nekog ispita,pa si postavljen privremeno za sudca,pa moras dobiti odobrenje od DSV-a da bude trajno postavljen na mjesto sudca.
Otprilike tako ide,mozda sam dodao nesto
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 23:09   #116
Quote:
morski2 kaže:
zavrsiti pravo,pa poloziti pravosudni,pa biti izabran za sudskog savjetnika (ako se dobro sjecam),pa opet polaganje nekog ispita,pa si postavljen privremeno za sudca,pa moras dobiti odobrenje od DSV-a da bude trajno postavljen na mjesto sudca.
Ja ću još nadodati - kako je su sudovi manje-više popunjeni sucima (dobar dio je i mlađi), nije realno očekivati neki veći broj imenovanja narednih godina.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 01:38   #117
pogledaj zakon o sudovima, te supsidijarno pogledaj zakon o DSV (drzavnom sudbenom vijecu)..pa ces vidjeti uvjete za izbor suca
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 08:30   #118
...

zavrsiti pravo,pa poloziti pravosudni,pa biti izabran za sudskog savjetnika (ako se dobro sjecam),pa opet polaganje nekog ispita,pa si postavljen privremeno za sudca,pa moras dobiti odobrenje od DSV-a da bude trajno postavljen na mjesto sudca.

Sudac u par koraka :

step1- upisati pravni fakultet
step2- zavrsiti pravni fakultet
step3- odraditi pripravnicki i poloziti pravosudni ispit
step4- imati uvjete za izbor suca (*)
step5- javiti se na natječaj koji raspisuje Ministarstvo pravosudja
step6- biti izabran od strane DSV-a
step7- poceti sa radom..

(*) Zakon o sudovima ti regulira uvjete:

Članak 74.

(1) Za suca prekršajnog i općinskog suda može biti imenovana osoba koja je nakon položenoga pravosudnog ispita radila kao savjetnik u sudu ili u drugim pravosudnim tijelima najmanje dvije godine, odnosno bila odvjetnik, javni bilježnik, javnobilježnički prisjednik ili sveučilišni nastavnik ili suradnik na području pravnih znanosti najmanje dvije godine.

(2) Za suca prekršajnog i općinskog suda može biti imenovana i osoba koja je radila na drugim pravnim poslovima nakon položenoga pravosudnog ispita najmanje četiri godine.

(3) Za suca trgovačkog suda može biti imenovana osoba koja je radila kao pravosudni dužnosnik, odnosno bila savjetnik u sudu ili drugim pravosudnim tijelima, odvjetnik, javni bilježnik, javnobilježnički prisjednik ili sveučilišni nastavnik ili suradnik na području pravnih znanosti najmanje četiri godine, odnosno osoba koja je radila na drugim pravnim poslovima nakon položenog pravosudnog ispita najmanje šest godina.

(4) Za suca županijskog suda, Visokoga prekršajnog suda Republike Hrvatske, Visokoga trgovačkog suda Republike Hrvatske i Upravnog suda Republike Hrvatske može biti imenovana osoba koja je radila kao pravosudni dužnosnik najmanje 8 godina, ili je bila sudski savjetnik, odvjetnik, javni bilježnik, javnobilježnički prisjednik ili sveučilišni profesor, odnosno docent pravnih znanosti najmanje 12 godina nakon položenoga pravosudnog ispita, odnosno osoba koja je radila na drugim pravnim poslovima najmanje 12 godina nakon položenoga pravosudnog ispita.

(5) Za suca Vrhovnog suda Republike Hrvatske može biti imenovana osoba koja je najmanje 15 godina radila kao pravosudni dužnosnik ili isto toliko godina bila odvjetnik ili javni bilježnik.

(6) Za suca Vrhovnog suda Republike Hrvatske može se imenovati i sveučilišni profesor pravnih znanosti koji ima položen pravosudni ispit i najmanje 15 godina radnog staža.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 10:52   #119
Pa postoji li neki fakultet gdje nakon diplome i usavršavanja možeš imati osiguranu budućnost i život na visokoj nozi.
Bio sam uvjeren da je to pravo??? Znam nekoliko odvjetnika koji su od sirotnje stigli do tajkuna,.. Uz pravi rad na pravu uvjeren sam da mogu ostvariti svoje životne ciljeve..
šunje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 11:03   #120
Quote:
šunje kaže:
Pa postoji li neki fakultet gdje nakon diplome i usavršavanja možeš imati osiguranu budućnost i život na visokoj nozi.
Bio sam uvjeren da je to pravo??? Znam nekoliko odvjetnika koji su od sirotnje stigli do tajkuna,.. Uz pravi rad na pravu uvjeren sam da mogu ostvariti svoje životne ciljeve..
Mozes dete drago ako si kojom srecom prva godina faksa ili jos bolje srednja skola i planiras upisati pravo.
Onda slusaj ovako,
upisi pravo (ako ga toliko zelis) i kada ga zavrsisdo tada ce valjda hrvatska uci u EU ili ako ne ude odi radi u neko strano odsvjetničko drustvo (a fiktivno Hrvat ga drzi) i zaposli se kao odvjetnik najamnik (Odvjetnik u radnom odnosu), i mogao bi imati placu oko 15 tisuca kuna.

Do 2015 ti si tajkun
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.