Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2011., 01:10   #9741
Quote:
teresa kaže: Pogledaj post
Ciao. Ovo nisam prije vidjela. Svakako je to lijepo čuti od osobe koja svojom bistrinom i duhovitim dosjetkama podiže raspoloženje na forumu. Nisam pretjerala. Stvarno mislim da imaš najadekvatniji stil pisanja za forum. Imaš sadržaj i vješto mu pripraviš zanimljivo ruho. I svi su sretni, kad je zabavno.
Kako i sama kažeš, različiti smo i ne poznajemo se, a nastupamo kao vesela družina, svaki sa svojom pričom.
Kad si već spomenula puretinu, dozvolit ćeš mi da nastavim u tom smjeru.
Kako se se svi u 22 sata i nešto..naginjemo na ovaj prozor, forum i tema Asi su nam kao prostrt stol. Svaki iznosi što ima: Hajat, Asi62, lili prvic pripreme predjelo. Adadjo, Ema, Isabela su glavno jelo (iznesu par dobrih, debelih istina što ko batci padnu pred nas). Prilozi su brojni i raznovrsni: Monimalu, Defnne, wadra, tratinčica, mrvica, Gaga, dushessa, žanis, liryca....Mina je umak posebnog okusa. Naravno, za vizualni ugođaj tu su Oria, Whitelily, Mariana...Muški su vino, ati, ti si desert!
I, uglavnom, sve nam paše, svi nam okusi gode. Toliko o stilovima.
ma ovaj Forum je pravo mjesto za "degustaciju", svega ima , pa ko šta voli, bujrum ...

ja znam da volim da "probam od svega pomalo"

Teresa p.s. opet si sve lijepo posložila , sa puno stila

Vrijeme je za "puste" ( čitaj sa Demirom ) snove Igiđelar
asi62 is offline  
Old 13.03.2011., 01:22   #9742
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
drugo-melek: identično sam i ja jučer/prekjučer napisala. gadi mi se više od alibeya. kod njega znam na čemu sam. da izvadi pištolj i ubije doušnika br.3 - ne bih se iznenadila. što kažeš - dosljedan je svojoj zloći. ali ova melek, eee, druga priča. melek za mene predstavlja potencijalnu opasnost! upravo zato što je sposobna manipulirati ljudima kako njoj paše onim svojim facijalnim expresijama, što u svojoj glavici smišlja neki SF scenario ... a znaš čega se zapravo najviše plašim? da je ona zapravo svjesna svega, ali želi postići zacrtani cilj, taman išla preko leševa! pisala sam ranije kako je my mom ovakav razvoj situacije sa melek predvidjela davno, kad se prvi put pojavio alibey. od onda kreće njezina transformacija. usudim se reći da je to "transformacija" samo nama, a da je ona zapravo cijelo vrijeme bila vrlo visprena i (odlično rečeno) prijetvorna! morala bih pogledati neke ranije epizode kako bih uočile dokaze ove moje teorije, ali neke mi se scene motaju po glavi. u trenu kad je vidjela alija, ona je sebi postavila cilj - NJEGA moram imati. svi njezini postupci od onda vode prema tom ultimativnom cilju. do tada joj odgovaralo onako kako je bilo, pa čak i to sa rukom. fino je živjela kao jadna-mala-melek, od 27 godina!!!, ne zaboravimo to!!! abe-ta i tejze je zvala svakih 5min, i dozvolila da se oni prema njoj ponašaju overprotective. zato što joj je tako bilo ugodno. stupanjem alija na scenu, ona sebi kaže - OPA, zgidan tip. dosta je bilo vegetiranja na kauču po vascijele dane i slušanje abetovih i tejzinih priča. krećem u ekšn. samo po sebi, to nije loše, ali ... njezin motiv/cilj je gnjusbey, i tako će na površinu isplivati melekino pravo lice. spremna na sve kako bi gnjusbey bio njezin, melek poprima maltene obrise opsjednute osobe. a šta ona po meni ZNA jeste da alibey nju uopće ne doživljava (niti je ikad dożivljavao), no u njeznom SF filmu si posložila svoju priču, ona se želi udati za njega. NO MATTER WHAT! veći problem od toga da li on (alignjus) nju voli ili ne, njoj jeste jedna osoba - ASI. tu vidim potencijalnu opasnost. jer melek u asi vidi konkurenciju, prijetnju, u njezinoj jednadžbi je asi nepoznati faktor koji se može pojaviti i raspršiti njezin SF film u paramparčad. melek je po meni bolesno opsjednuta alibeyom i ako dobro zaključujem ona neće od njega odustati, taman da joj demir donese video snimak di alibey lično priznaje sva svoja nedjela. njezin SF bi se nastavio ... jer ona neće odustati. ako to znači destrukciju dogan familije - so be it!
minči sjajan psihološki profil ludače Melek. Kada sam ga pročitala, došla sam u napast da napišem toliko toga, a onda sam skužila da je sve što bi rekla barem djelomično spojler, pa ću se suzdržati, ok? Ali, bez brige, jednog dana ćemo se vratiti na tu temu, bit će zanimljivo osvrnuti se na ova naša razmišljanja o Melek.


Quote:
wadra kaže: Pogledaj post
Da, srednjoškolka sam. Ove godine postajem punoljetna. Ja sebe ne doživljavam zrelom iako mi svi govore kako imam zrela razmišljanja, čak se nekad i sama sebi začudim kako razmišljam. Nemam životnog iskustva pa zato naglašavam da sam mlada i da sam možda u nekim stvarima u krivu jer vas ima tu ipak starijih i iskusnijih od mene. Ovo mi je prilika da se ispušem jer se ovdje može diskutirati stvarno o svemu, od djetinjstva, obitelji, odnosa muškarca i žene itd. itd.
Vidiš, stvarno. Ja jako dobro znam da si ti srednjoškolka , ali sam čitajući tvoje postove to totalno zaboravila. Ozbiljno. Doživljavam te kao svoju generaciju, po razmišljanju, a ustvari je među nama brat bratu dobrih 14 godina razlike. Svaka čast.


Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
Sad sam zbunjena, pa gdje je onda Asi mogla tako dobro naucitii farmerske poslove?
Sto god je tada trebalo uraditi obracali su se njoj, a dosli su tu tik prije Demira. Po toj pretpostavci o farmi bi trebala znati koliko i Defne?!
moni napisala sam to već prije. Neriman, Defne, Gondža i Džejlan su živjele u obiteljskoj kući u gradu. A Ihsan i Asi su bili na farmi, i Asi je cijelo vrijeme radila sa Ihsanom na farmi. A nakon što su došli u financijske probleme, Ihsan je odlučio prodati kuću u gradu, pa su ove preselile u kuću na farmu. Tako je u biti počela serija, kako ove sele na farmu i rondaju što su morale napustiti grad.
ema_kali is offline  
Old 13.03.2011., 10:07   #9743
Ema, Mina je napravila dobru analizu, precizna kao i uvijek.
Kod Melek je vidljiv kompleks kojemu nitko nije pridavao potrebnu pažnju, a najmanje ona, pa nesklad između njenog zamišljenog i stvarnog ”ja” postaje sve vidljiviji.
Zanimljiva je ona scena zagrljaja Demira i Melek na mostu: kad ju je ugledao, prisjetio se plača male Melek…I njega boli kad ona plače, stoga je možda popustljiv, što ona koristi.

Nego, razmišljam o ljubavi Demira i Asi, pa mi se učinilo zgodno “testirati” njihovu ljubav kroz hvalospjev ljubavi sv. Pavla:

Kada jezike bih sve govorio
A ljubavi ne bih imao
Bio bih mjed što ječi
Cimbal što zveči
Samo prašina i dim bez ljubavi

Kada imao bih proricanja dar
I znao tajne, znao znanje sve
Snagom vjere premještao brda
I svo blago za bijedne predao,
Bez ljubavi mi ništa ne bi vrijedilo!

Ljubav je velikodušna,
strpljiva,
Dobrostiva,
Ljubav ne zavidi,
Ne hvali se,
Ne oholi,
Nije nepristojna,
Ne pravda se,
Nije razdražljiva,
Prašta,
Zlo zaboravlja,
Pravdi se raduje,
Sve vjeruje,
Svemu se nada,
Sve podnosi,
Ispričava!
Ljubav nikad ne prolazi.


Da vidimo tko posjeduje više osobina prave ljubavi. Meni ispada ovako:

Ljubav je velikodušna, - Demir je velikodušan
Strpljiva, - ni Demir ni Asi nisu strpljivi
Dobrostiva, - Demir
Ljubav ne zavidi, - Demir
Ne hvali se, - Demir
Ne oholi, - Demir je ponizan, Asi manje
Nije nepristojna,- Asi je nepristojna
Ne pravda se, - Demir se ne opravdava, a Asi se opravdava napadom (najčešće)
Nije razdražljiva, - oboje podjednako
Prašta, - Demir oprašta više
Zlo zaboravlja, - Demir
Pravdi se raduje, - Demir
Sve vjeruje, - oboje su nepovjerljivi
Svemu se nada, - nadaju se, ali im nada oslabi u krizi
Sve podnosi, - Demir više
Ispričava!- Demir više
Ljubav nikad ne prolazi. – Demir i Asi.



Hajat???
teresa is offline  
Old 13.03.2011., 10:42   #9744
dobro jutro svima
Proćitala sam da Asi kreće u novom terminu,kada će to biti
mekanzvekan is offline  
Old 13.03.2011., 11:21   #9745
Quote:
teresa kaže: Pogledaj post
Kad si već spomenula puretinu, dozvolit ćeš mi da nastavim u tom smjeru.
Kako se se svi u 22 sata i nešto..naginjemo na ovaj prozor, forum i tema Asi su nam kao prostrt stol. Svaki iznosi što ima: Hajat, Asi62, lili prvic pripreme predjelo. Adadjo, Ema, Isabela su glavno jelo (iznesu par dobrih, debelih istina što ko batci padnu pred nas). Prilozi su brojni i raznovrsni: Monimalu, Defnne, wadra, tratinčica, mrvica, Gaga, dushessa, žanis, rosa, liryca....Mina je umak posebnog okusa. Naravno, za vizualni ugođaj tu su Oria, Whitelily, Mariana...Muški su vino, ati, ti si desert!
I, uglavnom, sve nam paše, svi nam okusi gode. Toliko o stilovima.
Teresa, sviđa mi se tvoj stil i lijepo pišeš.

Quote:
ema_kali kaže: Pogledaj post
Vidiš, stvarno. Ja jako dobro znam da si ti srednjoškolka , ali sam čitajući tvoje postove to totalno zaboravila. Ozbiljno. Doživljavam te kao svoju generaciju, po razmišljanju, a ustvari je među nama brat bratu dobrih 14 godina razlike. Svaka čast.
Hvala i tebi, i ostalima. Iako sam najmlađa u užoj obitelji, nikad me nisu smatrali malom curicom koja ne smije znati neke stvari, a ja sam im jako zahvalna na tome. Imala sam, a i imam drugačiji život (a i drugačiju majku) nego moji vršnjaci, trebalo mi je vremena da prihvatim takav život i sudbinu, ali jesam i danas sam zadovoljna svojim životom i samom sobom.
__________________
Ja sam ludak od marcipana.
wadra is offline  
Old 13.03.2011., 11:43   #9746
Evo i od mene malo o Asi i Demiru..

1. slučaj – jedan drugome nisu rekli za „ljubavne probleme“ svojih sestara. Za mene krivi oba dvoje

Po meni su oboje pogriješili. Bit je u tome što se radi o njihovim sestrama i samim time tiče se i svakoga od njih i trebali bi to znati. Druga je stvar kako bi oni pokušali riješiti taj problem, dali bi se dogovorili da proba Asi, Demir ili oboje zajedno razgovarati ili što drugo (pritom mislim prebiti Alija).Samim time stvorili bi veći oslonac i bliskost među sobom jer bi imali „zajednički problem“ i nebi se osjećali isključeni.

2. slučaj – ugovaranje posla, za mene Asi više krivaAsi – pregovara o prodaji zemljišta, potencijalni kupci je baš i ne šljive previše, Demir joj u dobroj namjeri želi pomoći, a ona odmah opali rafalnu paljbu na njega čim je on otvorio usta, ma da je on u tom trenu rekao bilo što ona bi po mome isto tako reagirala odn. napala ga, a to zato jer je u startu nabrijana na njega (kao malo dijete koje se svađa oko lizalice) jer ona bi u tom slučaju napravila automatski suprotno od onoga što Demir misli.. Eh tu mi se pokazala nezrelost – na poslovnom sastanku se ne rješavaju interni problemi među njima koji su nevezani za posao, a ona je upravo to činila. Na to Demir – hladan tuš, pošalje ju po čaj da se ohladi al eto nju učini samim time nesposobnom.

Ali u globalu mi je ovdje Asi više kriva, jer ona ne želi prihvatiti Demirovu pomoć (zar je sramota da on kao poslovni čovjek ima više iskustva u sklapanju poslova – naravno da će i nju iskustvo tome naučiti) ali ne, ona bi rađe zaključila štetniji posao po sebe nego da prihvati njegov savjet, jer ona je premna sada i lupati glavom kroz zid kud puklo da puklo – a samo da bude suprotno od onog što Demir misli pa bilo to dobro ili loše – za Asi nebitno.
Meni je tu nebitno to što je ona žena ( da me nebi neko krivo shvatio ) po meni je tu bitno „poslovno iskustvo“ a u tome je on ipak iskusniji..

3. slučaj – Demirovo prešućivanje za pokušaj samoubojstva drage tejze – za mene Demirov falš

Moje stajalište – svaka veza (brak, prijateljstvo...) je zajedništvo među osobama koje su u tom odnosu svojevoljno (ako nisu to je druga stvar) znači želim biti uz tu osobu i kada je sretna i kada je tužna. Tu sam da se osloni na mene, ali i ja na nju kada mi je teško i kada trebam pomoć (jer nije sramota trebati pomoć) . Ali ako postoji prkos i inat, ništa od toga ne funkcionira, jer prkosna osoba će rijetko kad sebi priznati da treba nečiju pomoć. Naravno da ću stvari koje mogu riješiti sama to i učiniti, da neću uvijek trebati nekog da me gurka ili radi stvari umjesto mene, ali osim direktnog uplitanja jedan, zagrljaj, riječ podrške dovoljno je da ti osnaži duh volju za borbom da ostvariš ono što si naumio.

Asi i Demir obojica tjeraju po svome sa svojim ogromnim ponosom i trebaju se oni još puno razviti da bi njihov odnos uspio. Asi treba postati manje gorda, a Demir jednostavno mora početi komunicirati usprkos svome teškom djetinjstvu i mora početi uključivati Asi u svoj život mada je naviknut da sve probleme riješava sam. Samim time dat će joj do znanja da i on vjeruje u nju. Jer povjerenje se gradi, znam da je Demir njoj svojim djelima pokazao da mu može vjerovati ali s druge strane isključio ju je u bitnim trenucima – jel to manjak vjere u nju? Ma ne treba njoj muž koji će nju štiti od svih nedaća, ona je i sama spremna zasukati rukave, samo kad bi malo manje parala nosom oblake..
laryca is offline  
Old 13.03.2011., 11:58   #9747
Defne i Kerim

Ja Defne ni ne mogu nazvati ženom, za mene je ona još curica – Defne u zemlji čudesa.. Trčkara okolo, smješka se, o problemima ne zna ništa jer su ju svi štitili. Ona stvarno nema svoje osobnosti, ona je ko želatina – a na nju potpuni utjecaj ima Neriman.

Po meni je i Kerim kriv što je to s Defne ispalo tako, on je u početku braka prema njoj samo nastavio ponašanje kakvo su imali svi do tada – zaštiti Defnicu da slučajno ne siđe sa svog oblačka. Zašto, ali zašto je jeo kajganu sa ljuskama??? Po meni je trebao drugačije reagirati – ljubavi Defne, kužim ja da do sada nisi kuhala, ali vidiš ovu kajganu nećemo jesti, jer se ona radi bez ljuske, idemo spremiti drugu ili pokušaj sama bez ljuske napraviti.. Pa nek bi se možda tad i Defnica rasplakala, ali malo bi shvatila možda da je u RL a ne u svojoj bajci..

Jer on je trebao shvatiti da se oženio mimozicom, a znao je da će mu kad tad dosaditi takva.

I sad nakon nekog vremena Kerim shvaća koliko je Defne bezlična, pa umjesto da razgovara s njom, da se rastane od nje ako misli da je njihov odnos nepopravljiv, on ju ide varati dok su u braku. Eh tu mi se srozao!

Najprije ju diže do nebesa, a onda đonom na nju..
laryca is offline  
Old 13.03.2011., 12:24   #9748
Quote:
mekanzvekan kaže: Pogledaj post
dobro jutro svima
Proćitala sam da Asi kreće u novom terminu,kada će to biti
Zasad je od 21. ožujka u rasporedu nema
http://kamo.hr/pls/w/tv.channel?i_da...40004&i_xday=5
Lidiya is offline  
Old 13.03.2011., 12:37   #9749
Quote:
teresa kaže: Pogledaj post
Ema, Mina je napravila dobru analizu, precizna kao i uvijek.
Kod Melek je vidljiv kompleks kojemu nitko nije pridavao potrebnu pažnju, a najmanje ona, pa nesklad između njenog zamišljenog i stvarnog ”ja” postaje sve vidljiviji.
Zanimljiva je ona scena zagrljaja Demira i Melek na mostu: kad ju je ugledao, prisjetio se plača male Melek…I njega boli kad ona plače, stoga je možda popustljiv, što ona koristi.

Nego, razmišljam o ljubavi Demira i Asi, pa mi se učinilo zgodno “testirati” njihovu ljubav kroz hvalospjev ljubavi sv. Pavla:


Ljubav je velikodušna,
strpljiva,
Dobrostiva,
Ljubav ne zavidi,
Ne hvali se,
Ne oholi,
Nije nepristojna,
Ne pravda se,
Nije razdražljiva,
Prašta,
Zlo zaboravlja,
Pravdi se raduje,
Sve vjeruje,
Svemu se nada,
Sve podnosi,
Ispričava!
Ljubav nikad ne prolazi.


da zašto nam je hajat banirana??
laryca is offline  
Old 13.03.2011., 13:58   #9750
Quote:
wadra kaže: Pogledaj post
Teresa, sviđa mi se tvoj stil i lijepo pišeš.



Hvala i tebi, i ostalima. Iako sam najmlađa u užoj obitelji, nikad me nisu smatrali malom curicom koja ne smije znati neke stvari, a ja sam im jako zahvalna na tome. Imala sam, a i imam drugačiji život (a i drugačiju majku) nego moji vršnjaci, trebalo mi je vremena da prihvatim takav život i sudbinu, ali jesam i danas sam zadovoljna svojim životom i samom sobom.

Super pises i nema veze sto si tako mlada. Divno je citati tvoje postove a sad ce mi biti jos draze jer je i moja kcerka tvoja vrsnjakinja.
Asi is the best is offline  
Old 13.03.2011., 14:07   #9751
Quote:
teresa kaže: Pogledaj post
...
Nego, ona Asina prijateljica je spomenula medeni mjesec i bračno putovanje...Baš me to zanima, a o tome nitko ne govori. Bojim se da će završiti kao onaj par jako zaposlenih ljudi koji su se vjenčali i odlučili za dvotjedno bračno putovanje. Ali, jer su imali zajednički posao (restoran) za kojeg nisu željeli zatvarati, odlučili su da prvo ide ona, pa kad se vrati - on. ...
... ... ... ...

Quote:
teresa kaže: Pogledaj post
...
Kako se se svi u 22 sata i nešto..naginjemo na ovaj prozor, forum i tema Asi su nam kao prostrt stol. Svaki iznosi što ima: Hajat, Asi62, lili prvic pripreme predjelo. Adadjo, Ema, Isabela su glavno jelo (iznesu par dobrih, debelih istina što ko batci padnu pred nas). Prilozi su brojni i raznovrsni: Monimalu, Defnne, wadra, tratinčica, mrvica, Gaga, dushessa, žanis, rosa, liryca....Mina je umak posebnog okusa. Naravno, za vizualni ugođaj tu su Oria, Whitelily, Mariana...Muški su vino, ati, ti si desert! ...
... ... draga tere

Quote:
ema_kali kaže: Pogledaj post
...
moni napisala sam to već prije. Neriman, Defne, Gondža i Džejlan su živjele u obiteljskoj kući u gradu. A Ihsan i Asi su bili na farmi, i Asi je cijelo vrijeme radila sa Ihsanom na farmi. A nakon što su došli u financijske probleme, Ihsan je odlučio prodati kuću u gradu, pa su ove preselile u kuću na farmu. Tako je u biti počela serija, kako ove sele na farmu i rondaju što su morale napustiti grad.
Ma je, tako serija pocinje, onim uredjivanjem kuce ... Sjetila sam se tog dijela, al' sam bila zaboravila ovo za Ishana i Asi.

Quote:
teresa kaže: Pogledaj post
...
Zanimljiva je ona scena zagrljaja Demira i Melek na mostu: kad ju je ugledao, prisjetio se plača male Melek…I njega boli kad ona plače, stoga je možda popustljiv, što ona koristi.
...
Da vidimo tko posjeduje više osobina prave ljubavi. Meni ispada ovako:
... ... ...
*1 - Mene je ta scena i onaj njihov zagrljaj bas dirnuo. Demir nikako da se rijesi tog straha i osjecaja da ih mora zastiti.

Isto mi je bio dirljiv njihov razgovor prije kad joj Demir kaze: 'Ti si moja sestra. Cuvat cu te dok god sam ziv. Brat sam ti. Uvijek cu ti biti u sjeni i kad neces trebati zastitu. Nista mi nije vaznije od tebe u zivotu. Ljutim se jer te volim.'

*2 - Lijepi stihovi, bas si pogodila!

Quote:
laryca kaže: Pogledaj post
Evo i od mene malo o Asi i Demiru..
1. slučaj – jedan drugome nisu rekli za „ljubavne probleme“ svojih sestara. Za mene krivi oba dvoje
...
2. slučaj – ugovaranje posla, za mene Asi više kriva ...
Ali u globalu mi je ovdje Asi više kriva, jer ona ne želi prihvatiti Demirovu pomoć (zar je sramota da on kao poslovni čovjek ima više iskustva u sklapanju poslova – naravno da će i nju iskustvo tome naučiti) ali ne,...

3. slučaj – Demirovo prešućivanje za pokušaj samoubojstva drage tejze – za mene Demirov falš ...
Da ne quotam sve, uglavnom se slazem. *1 (zajedno je najbolji nacin), *2 (Asi - tjeranje inata kad ne treba nije dobro), sa *3 djelimicno. Tu bih se slozila isto, ali da Suhejla nije zahtijevala sutnju. Ona je velikim dijelom kumovala onakvom raspletu.

Quote:
laryca kaže: Pogledaj post
...
Po meni je i Kerim kriv što je to s Defne ispalo tako, on je u početku braka prema njoj samo nastavio ponašanje kakvo su imali svi do tada – zaštiti Defnicu da slučajno ne siđe sa svog oblačka. Zašto, ali zašto je jeo kajganu sa ljuskama??? Po meni je trebao drugačije reagirati – ljubavi Defne, kužim ja da do sada nisi kuhala, ali vidiš ovu kajganu nećemo jesti, jer se ona radi bez ljuske, idemo spremiti drugu ili pokušaj sama bez ljuske napraviti.. Pa nek bi se možda tad i Defnica rasplakala, ali malo bi shvatila možda da je u RL a ne u svojoj bajci.. ...
Slikovito ... ... i istinito! Nama naizgled simpaticna situacija, ali na njihovu zalost od sitnica sve pocinje. Sve se tolerira neko vrijeme ... dok jednoj strani ne 'pukne film'!
monimalu is offline  
Old 13.03.2011., 15:19   #9752
Merhaba dzenem benem , naslzns danas , lijep dana svugdje

Samo cu kratko , jer moram procitati sve vase postove sa kojima sam od sinoc u zaostatku jer ako to ne ucinim , ggoootooovaaa sam , ne mogu vas kasnije sustici , a volim " sve da probam"

Dakle, Teresa lijepe rijeci ... a jos si ti lijepo ( na samo tebi svojstven nacin ) u sve uklopila i nase "sokola i jarebicu" ...

Sta reci osim

Odoh Carpe diam , gursjus aksam ...
asi62 is offline  
Old 13.03.2011., 15:28   #9753
Quote:
Asi is the best kaže: Pogledaj post
Super pises i nema veze sto si tako mlada. Divno je citati tvoje postove a sad ce mi biti jos draze jer je i moja kcerka tvoja vrsnjakinja.
Hvala.
Barem vidite kako razmišlja i kako bi se ponašala djevojka koja je mlađa od Asi jer je bilo ovdje rasprava da je ona mlada, nezrela... Da li je njezina nezrelost krivac za neke postupke ili ne, za neke očito je, a za neke je kriva i njezina osobnost, naravno, mislim da je to kod svih tako, ne možemo generalizirati. Već sam pisala o tome, sestre se tek sad počinju susretati sa životom, ali se još uvijek oslanjaju na roditelje, najviše Defne i Gondža. Gondžine probleme su rješili drugi, neke Demir, a neke Ihsan, ona je odustala time što se pokušala ubiti. Pogledajte Defne, koliko ona sad ima godina 24,25? Majka joj tek sad govori da neka se osamostali. Ne želim dalje o tome koliko su roditelji krivi s time da su to učinili u dobroj namjeri jer bih možda otišla u offtopic, a i malo je čudno da ja pišem o roditeljstvu pošto još nisam roditelj. Ako nekog zanima kako ja gledam na to i kako sam odgojena, nek se javi na pp.
__________________
Ja sam ludak od marcipana.

Zadnje uređivanje wadra : 13.03.2011. at 16:41.
wadra is offline  
Old 13.03.2011., 16:03   #9754
baš mi paše ova pjesma uz ove scene!




http://www.youtube.com/watch?v=MdZwY5zg_SI
laryca is offline  
Old 13.03.2011., 16:10   #9755
Quote:
teresa kaže: Pogledaj post
Kad si već spomenula puretinu, dozvolit ćeš mi da nastavim u tom smjeru.
Kako se se svi u 22 sata i nešto..naginjemo na ovaj prozor, forum i tema Asi su nam kao prostrt stol. Svaki iznosi što ima: Hajat, Asi62, lili prvic pripreme predjelo. Adadjo, Ema, Isabela su glavno jelo (iznesu par dobrih, debelih istina što ko batci padnu pred nas). Prilozi su brojni i raznovrsni: Monimalu, Defnne, wadra, tratinčica, mrvica, Gaga, dushessa, žanis, rosa, liryca....Mina je umak posebnog okusa. Naravno, za vizualni ugođaj tu su Oria, Whitelily, Mariana...Muški su vino, ati, ti si desert!
I, uglavnom, sve nam paše, svi nam okusi gode. Toliko o stilovima]
Teresa, draga predivno opisano
duchessa is offline  
Old 13.03.2011., 16:14   #9756
Samo 1 dan pauze, 1 jedini dan, a evo, morala sam kapi staviti u oči kolliko je postova napisano! A pa da, vikend je....

Quote:
mariana7 kaže: Pogledaj post
Zeki sinoć sam zaspala sa tvojim postom i jutros ga pročiatala za dobro juto i ubijaš me majke mi
Quote:
MariaIsabella kaže: Pogledaj post
@Zezice danas si rasturila onim postom potpis:.......
Hvala cure, iako se malo pribojavam za marianu7..... Srećo, pa to je samo postepizodni post! I moja terapija.

Quote:
mrvica 1234 kaže: Pogledaj post
koliko demiru znači asi i koliko je ona za njega nešto posebno jučer je govorio melek (btw. koja mu je isto tako važna osoba kao i asi) ali se ne može u nikoga zaljubiti. pa čak ni u asi
.......................
ali i melek su u stvari jako slični i našla krpa zakrpu. jedan i drugi pokvareni, samo što to ali sad otvoreno pokazuje, ali na početku je imao isto tako lijepo lice kao melek prema van, a u stvari misli samo na sebe i na nikog drugog.demir jučer izgovorio legendarnu rečenicu (koja nažalost nije prevedena) ti si znala za koga si se udala, to kad razgovaraju na konjima,mislim to je tako jaki argument koji muškarci tako često koriste, pa tako i naš dragi demir, a on kao nije zano za koga se oženio, ali ne mogu se ja mijenjati, ja sam takav, a ti draga uzmi ili ostavi, kakva prilagodba.zezica, što ide dalje tvoji postovi su sve bolji i bolji (ako je to moguće) i molim te prestani pisati samo eseje svojoj djeci i kreniti nešto pisati, imaš prekrasan dar da na jedan humoran način prikažeš i naglasiš što je bitno, ma što reči prekrasno i svaki put me ostaviš bez riječi.
ma već zamišljam neku tvoju knjigu, ajde kreni. isprintaj ove svoje postove i pošalji nekim izdavačima, vjerujem da će se netko zakačiti, jer mi u hrvatskoj nemamo baš pisaca koji znaju na taj način pisati.
zato go, zezi, go
Mrvice draga, ja sam se već nebrojeno puta "našla" u tvojim razmišljanjima, ali ističem boldane dijelove! Točno tako! Meni je muž istu tu rečenicu rekao, kad sam se "potužila" da mi njegov posao sve teže pada, odnosno njegova odsutnost. Točno, znala sam za koga sam se udala, i to sam prihvatila, ali mi to ništa ne mijenja na stvari u trenucima kad osjećam potrebu njegovog prisustva. ( zato postoje serije tipa Asi i ova luda ekipa na forumu, pa sve prođe lakše, čak i ti povremeni trenuci usamljenosti.

A ovo za knjigu. Ma daaaaaaaj, ma tko bi to čitao, što ti je? Osim toga, takva je lavina "pisaca" u zadnje vrijeme, samo bi još ja falila...pa da domaća književnost ode totalno dovraga. Ali, hvala ti na ovako lijepo sročenoj pohvali.

Quote:
tuba11 kaže: Pogledaj post
Zezice, fenomenalan tekst. Da nisam gledala mogla bih iz tvog teksta sve poloviti, naravnu uz komentare koji su za 10.

Bravo Asi!
Konačno je isplivao na površinu karakter neiskvarene cure. Vi koji ste unazad par dana pisali protiv Asi a u korist Demira, nadam se da ste uvidjeli grešku (kao i Demir).
Kao što reče D (između ostalog) volim da se moja buduća žena nikome ne da pokoriti pa čak ni meni.Eto sada je vidio kako to izgleda (meni super).
Ma volim ja Demira samo što ga često ne shvaćam (ne bi ga ni u RL).
Sve u svemu jučerašnje epizode bez obzira što nije bilo hopa cupa jelte jedna od najboljih do sada.
Tubica ( ovp zvuči bedasto, ali to je od milja Tuba) hvala i tebi na lijepim riječima. Ja recimo uz Vajtine sličice i MI i Oria gifove, puno bolje doživim neke scene, da ne govorim izraze lica ( naročito kod Demira), nego dok gledam seriju. Kad stignem pogledaam reprizu, skoncentrirana baš na dijelove koje cure postave u slikovitom obliku.
Potpis na bold dio!

Quote:
Oria;32295916]Vajt, Asi62, moni, Gaga, zezica, mariana7, mina, i svi ostali, hvala vam svima na lijepim riječima. Drago mi je da vam se sviđaju gifovi.
Pa kad zaslužuješ!

Quote:
Zezice, ne mislim na samo ovaj dio , nego cijeli tvoj post od sinoć mi je poseban, ako je to moguće. Ne znam objasniti zašto, ali ima neku komičnu ozbiljnost, i nasmije te i natjera na razmišljanje. Ja sam, inače, tvoje postove odlučila čitati po danu kad se mogu glasno i bez sustezanja smijati. Suzdržavam se od noćnog čitanja tvojih postova k'o Demir od bračnog seksa.
To ti je moj životni moto! I opet ga ponavljam : život je preozbiljan, da se ne bi mogli sa njim zahebavati! Gdje god to prilika dozvoli. A ako će Demiru pomoći od "suzdržavanja", ja ću se suzdržati od postova, sve dok TO više ne obave!
Kaže MM, ma daaaaaj, ma nema takvog tipa na svijetu, to ne postoji! Umjesto da se duri za svaki klinac, a guta ju svakim atomom svog bića, lijepo s njom hop!, i sve ćeš nesuglasice puno lakše riješiti. Ako ih, nakon TOG, uopće ostane.

Quote:
Vajt i mina, gledajući vaše slike sam se opet sjetila kakve grozne outfite je sinoć imala Asi. Šinjeli s predugim rukavima. Nju Demir stvarno voli.

Gledajući jučer vegetaciju, ne mogu zaključiti koje je godišnje doba. Ako su se Asi i Demir vjenačli u listopadu, koliko je vremena prošlo od toga, Prezeleno je sve za zimu, čak je i lišće na granama, je li moguće da su njihove zime tako blage? Ima li itko predodžbu koliko su oni već u braku? Bez konzumacije.

Što se tiče lošeg prijevoda, kad Asi i Demir razgovaraju na konjima o Melek, on joj kaže da sada zna da nije sam jer se i Asi brine o Melek. Naši su preveli: Znam da sam sam.
Bold 1. Opet mi se vratila slika "Jalta, Jalta". Užas živi. Ne znam da li je tko primijetio, ali u onom šinjelu u kojem je otišla na razgovor sa Alijem, guza joj je tako napadno "stršila".
I još nešto. Meni je puno, puno zgodnija kada ima raspuštenu kosu, na licu, kao na onom koncertu. Tada mi ima baš nešto posebno.
Bold 2. ček malo, šta nije datum vjenčanja bio u 8. mjesecu?
Quote:
mrvica 1234 kaže: Pogledaj post
zato služi forum za raspravu, ...........
samo je bilo pitanje kad će ga demir pretući prije ili kasnije, nikome se ništa nije moglo dogoditi. jedino što je melek da je pametnija nego što je lijepo mogla iz toga izvući i svi sretni i zadovoljni.demir bi i dalje imao lijepu slikicu o svojoj slatkoj i dragoj sestrici.

asi nije rekla da ne vjeruje da je ali podmetnu pušku nego je rekla nije moguće, a to isto govori i melek, njegova sestra. da asi vjeruje aliju, da li misliš da bi išla razgovarati s njim, zašto? samo ovim razgovorom pokazuje da mu ne vjeruje i da misli da ima loše namjere, to je i demir nakon prospane noći razumio.
Mene je isto mali mučio razlog zašto je Asi otišla razgovarati sa Alijem. U osnovi, i Asi i Demir su neiskvareni i pošteni ( sa varijacijama zbog glupog ponosa i inata). Oni u svojoj glavi imaju razrađen stav da to što rade nije protiv ni običaja, ni zakona, ni normi - ničega. I tu nalaze opravdanje za svoje postupke - ne rade ništa loše. Problem je što time zadovolje svoje moralne vrijednosti, ali zaborave da bi njihovi postupci, ma koliko "čisti" bili, od nekog mogli biti krivo shvaćeni ( i zato gledamo seriju, a ne film ).
Ako sam našla neko zadovoljavajuće objašnjenje za njeno ponašanje, onda je to samo činjenica da ona ne vidi još svu opasnost odnosa Melek/Ali, odnosno misli da će Melek shvatiti njezino dobronamjerno upozorenje, a Ali uvažiti njezino upozorenje. Asi u Aliju još ne vidi zlo, pa on je njeno odbijanje sasvim kulturno prihvatio ( ono što je vidjela). Drugo, ona zna koliko je Demir "zapaljiv" na spomen Alija, obzirom na sve što su dosad prošli, možda ga na taj način želi poštediti i sačuvati samog Demira od njegove reakcije.

Quote:
teresa kaže: Pogledaj post
Ciao. Ovo nisam prije vidjela. Svakako je to lijepo čuti od osobe koja svojom bistrinom i duhovitim dosjetkama podiže raspoloženje na forumu. Nisam pretjerala. Stvarno mislim da imaš najadekvatniji stil pisanja za forum. Imaš sadržaj i vješto mu pripraviš zanimljivo ruho. I svi su sretni, kad je zabavno.
Kako i sama kažeš, različiti smo i ne poznajemo se, a nastupamo kao vesela družina, svaki sa svojom pričom.
Kad si već spomenula puretinu, dozvolit ćeš mi da nastavim u tom smjeru.
Kako se se svi u 22 sata i nešto..naginjemo na ovaj prozor, forum i tema Asi su nam kao prostrt stol. Svaki iznosi što ima: Hajat, Asi62, lili prvic pripreme predjelo. Adadjo, Ema, Isabela su glavno jelo (iznesu par dobrih, debelih istina što ko batci padnu pred nas). Prilozi su brojni i raznovrsni: Monimalu, Defnne, wadra, tratinčica, mrvica, Gaga, dushessa, žanis, rosa, liryca....Mina je umak posebnog okusa. Naravno, za vizualni ugođaj tu su Oria, Whitelily, Mariana...Muški su vino, ati, ti si desert!
I, uglavnom, sve nam paše, svi nam okusi gode. Toliko o stilovima.
Draga Teresa, ja istinski uživam u stilu tvog pisanja. Drago mi je da se i tebi sviđa moj. Ja jednostavno pišem ono što tog trenutka osjećam. Baš sam neki dan razmišljala, da li bi isto pisala 1 dan kasnije?
Usporedba ti je odlična! Ogolila u sridu! Svakakvih stilova, dobi, karaktera, shvaćanja a svima zajedničke 2 stvari - gledanje serije i forumsko druženje!

Vidim da nam je hajat banirana. Bilo bi lijepo znati, kad je već ona tako prošla - što je zgriješila. čisto da znamo da i mi ne radimo takve greške.

Zadnje uređivanje Zezica : 13.03.2011. at 16:19.
Zezica is offline  
Old 13.03.2011., 16:29   #9757
Ufff cure,zabusavam...u zadnje vrijeme nisam imala vremena za seriju 33 ep.

Nego... tko je ubio dedu??? Da nije Sarmasik? A mozda i Ali...

A taj Ali.. grozan mi je... najradije bi ga I sakom zviznula po ustima da ih ispravim malo

Ne znam kakav ce biti kasnije.. jer su vecinom svi likovi ali za sad mi je uzasno antipatican

Bila sam znatiteljna i isla sam gledati zadnje postove od hajat na nekoj temi trollala i pljuvala po Kenanu...mozda je zato dobila bananu

Hajat .. voli svoje postuj tudje
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Old 13.03.2011., 16:56   #9758
Quote:
teresa kaže: Pogledaj post
Ema, Mina je napravila dobru analizu, precizna kao i uvijek.
Kod Melek je vidljiv kompleks kojemu nitko nije pridavao potrebnu pažnju, a najmanje ona, pa nesklad između njenog zamišljenog i stvarnog ”ja” postaje sve vidljiviji.
Zanimljiva je ona scena zagrljaja Demira i Melek na mostu: kad ju je ugledao, prisjetio se plača male Melek…I njega boli kad ona plače, stoga je možda popustljiv, što ona koristi.
teresa dobro si se sjetila te scene sa Demirom i Melek. I mislim da je to bit svih zavrzlama i svih Demirovih reakcija u vezi Melek - to što on u njoj još uvijek vidi onu malu djevojčicu, koju je spasio od utapanja. I za koju osjeća da se mora doživotno brinuti. Na žalost, Melek je nekako uspjela, u tom svom paralelnom univerzumu kojeg je stvorila, iskriviti i izopačiti Demirov osjećaj obaveze prema njoj i tog njegovog zaštitničkog instikta.

A jeste primjetili da se Melek slično postavila i prema Aslanu? Dok ju je Aslan doživljavao kao maleno bespomoćno nevino janješce koje treba štititi, paziti i maziti (naravno, to je on činio na onaj svoj aslanovski način, ali kužite bit) - sve je bilo ok. Ali čim je Aslanu popustila pažnja prema Melek, jer mu se dogodilo otkriće da su mu Suhejla i Ihsan roditelji, pa se Aslan fokusirao više na to, Melek se počela mijenjati prema njemu. U početku je čak Melek imala dobre izjave jer je osuđivala Aslanovo ponašanje (ono sa farmom, itd.). I tu nas je sve uspjela zamuljati, jer smo svi rekli - bravo, Melek, rekla je istinu. Da, da, rekla je istinu, i u tom trenutku je bila u pravu. Ali, ono što mi nismo kužili, njezini motivi tada nisu bili pravedni i nesebični. Ona je tako reagirala zbog sebe, ne zbog nekakve pravde. Reagirala je tako jer se uplašila za svoj status u obitelji. Jer se obitelj kakvu je ona poznavala - Suhejla, Demir, Kerim, Lejla oko nje, a ona u središtu univerzuma - počela raspadati. Sjećate se? Kerim se tada oženio s Defne i otišao. Demir se naljutio i otišao živjeti u konak. Suhejla i Aslan su bili fokusirani jedno na drugo. A Melek je tada, po prvi puta u životu, ostala sama na vjetrometini života. I ona se doslovno izbezumila. Sjećate se kako je uletila Demiru u konak i shebala mu prvi spoj s Asi? Ona, naravno, nije mogla znati da oni imaju spoj. Ali čim je vidjela kako stvari stoje, da nije sebična mala koza, poželjela bi im lijepu večer i pobrala se. Ali ne, ona uleti, ignorira situaciju i počne tuliti iritantno.
Očito naša draga Melek ima svoj modus operandi, kojeg nitko ne primjećuje, jer nju svi doživljavaju bezopasno. Iako, Aslan je počeo primjećivati tu njezinu transformaciju i upozorio je na to, ali to je učinio na onaj svoj sajko način, pa ga nitko nije shvatio ozbiljno. Šteta, trebali bi.
ema_kali is offline  
Old 13.03.2011., 17:08   #9759
Vidim da su neki počeli otpočetka snimati seriju evo naprimjer ovdje http://www.forum.najnovije.net/sta-b...topic9602.html vidim da ima na netu da se skine sa neke strani no ima li tko link na torrent ili da mi se javi netko tko ima prvih 31 epizoda Asi.
Hvala unapred,
Freyr is offline  
Old 13.03.2011., 17:21   #9760
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
jučer nađem ovaj klipić (nije spojler) koji donosi poređenje 2 epizode (bolum 19 i 44), tj. monologe DEMIR & ASI. very interesting. za ekipu koja ne zna engleski, povadila sam naše prijevode i sastavila kolaž.

klip: http://www.youtube.com/watch?v=w-WHP...er_profilepage
Da, dobro si ovo usporedila. Ali, postoji razlika, ne samo u broju epizode. Demir ovo govori u trenutku kad još nije osvijestio da je zaljubljen, nije još svoje osjećaje nazvao pravim imenom, on ih postaje svjestan tek nakon razgovora s tim konobarem. Zato tu scenu smatram jednom od ključnih u seriji. On nakon toga prelama i ide u 'realizaciju', dalje nema nedoumica sve do one scene u zatvoru, ali ni to nije nedoumica voli li je ('ona je ljubav i jedina žena mog života'), nego može li s njom takvom, bez obzira na ljubav, nastaviti vezu/brak....smatra da neće biti sretni.
Asi ima monolog NAKON što je Marko stigao na Kosovo ohohohoooo, to nije početak ni osvješćivanje osjećaja....ja sam taj njen monolog (vrlo je značajno i TKO monolog sluša) shvatila više kao opravdavanje svojih brzopletih postupaka koje ni ona eto ne može shvatiti, pa ih objašnjava strašću i ljubavlju.

Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post

Adadjo

Bas si je oprala, ti ne oprastas tako lako, ha?!
Ma 'svađam' se sa scenaristima, ne s Asi, taman posla.

Quote:
mrvica 1234 kaže: Pogledaj post
on govori za gondžu kerimu i pita ga, ne čini li ti se da gondža nešto nije u redu. ako je o tome razgovarao s kerimom, bome je to isto mogao reči i asi, ali nije. pogledaj gondžu u tom trenutku i ona je u dosta lošem stanju kad je on vidi, zato i on govori i kerimu, zato i zove gondžu da provjeri kako je, jer i sam vidi da nije to bez veze. zabrinut je za gondžu, ali opet ne govori asi.
što je demir dobio razgovorim s ziyom da je ovaj zbrisao doma, ta se priča završila dobro i sad smo generali poslije bitke i sve je bilo genijalno.
isto tako je krenula i asi, nije joj uspjelo, dobro, demir saznao, mislim koja razlika jedino da se nešto desilo u pravnom smislu da, jer ova reakcija kad je vidi je u afektu, a da je prije znao bila bi s predumišljajem.
Ovo se zove: ajmo mu tražiti dlaku u jajetu. Čovjek obavi posao u rekordnom roku (jel joj trebao reći i da ide u Siriju po Bulenta? ipak je njen otac s dotičnim gospodinom sklapao mutne poslove) i opet ne valja, jer nije rekao o čemu se radi kome? curicama koje ionako nemaju pojma kako problem riješiti...ev. znaju kako ga upropastiti. Ono za Gondzu, kad ju je vozio u autu nakon što je izgubila nevinost i pala momentalno u tešku depresiju...možda je i trebao reći nekome od njenih da pripazi jer cura ima problema, ali ko je taj čas znao da će se ona predozirati tabletama? Kad je kasnije vidio Ziju, malo mu je priprijetio, kad je saznao da ju je obeščastio priveo ga u roku keks na svadbu. Kako bi Asi to sve izvela? Nikako. Osim toga, jesu Asi i Demir tada bili u dobrim odnosima i razgovarali...ko će ga više znati...sjećam se da se on tada nizom akcija trudio dokazati da je vrijedan njezina povjerenja.

Dakle, apsolutno se ne može uspoređivati situacija sa Gondzom/Zijom i Demirom, i ovo s Asi i Melek/Alijem. Demir je znao šta treba uraditi, to je uradio u kratkom roku i savršeno, nije bilo alternative (tj. bilo je, Zija ga je mogao odbiti, ali opet ne bi nitko drugi iz Asine familije/iliona mogao učiniti više od njega, problem se rješava najbržim i najučinkovitijim putem, zar ne?), Asi je Melek i Aliju rekla tek par rečenica koje su otišle u vjetar. Da je imala čime pričepiti i ucijeniti Alija da se ovaj makne od Melek i tako obavi posao umjesto Demira svaka čast, ovako...nula bodova. Ali dobro, ona je mislila da radi ispravnu stvar koja ima šanse za uspjeh, kad odraste shvatit će da stvari tako ne funkcioniraju. Kao što žene nisu sposobne boriti se u ringu s Mirkom Filipovićem (odnosno jesu, koja želi nek se prijavi ), tako ni muškarci nisu stvoreni biti zvrk hanume....hoću da kažem, nisu SVI problemi stvoreni da ih žene rješavaju, isto vrijedi i za muškarce. Ne treba se miješati tamo gdje ti nije mjesto. U nečem je Demir bolji od Asi, u nečem je ona bolja od njega, i? u čemu je problem?? Na kraju ćemo doći do toga da on njoj morati govoriti šta je Kerim večerao, jer je on muž njene sestre, pa je se to tiče, a Asi će Demiru morati govoriti da su se ovce na njegovu imanju razboljele jer su to njegove ovce i nek' se on brine o njima, iako ona zna bolje kako ih izliječiti. Otprilike taj nivo. Melekinu situaciju treba rješavati Demir, ne Asi (argumenti: 1. Ali je bio s Asi u vezi, s navodnicima ili bez, svejedno, 2. Ali je umiješan u Demirovo hapšenje tj Demir ga smatra opasnim nitkovom i to dodatno implicira da stvar s Melek nije čista i jednostavna da bi je Asi rješavala) i to je morala shvatiti odmah, a ne gubiti vrijeme na budalaštine.

Quote:
Oria kaže: Pogledaj post
Ček, ček, nije li to Namikov posao? ;D Ah, da, on je sada zauzet kupnjom kuće i namještaja. Ajde, onda može, neka Demir to obavi, ali samo ovaj put.


Ma kakav Namik. (Svatko onaj ko od državnih organa traži da riješe neki problem, u startu se grdno za......o. DOUŠNICI za privatnu plaću rješavaju ovakve stvari, zapamti. )


Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
mrvice na tvoj veliki post ja samo kazem ovo
u ljubavi nema moje tvoje i nema ti si veci ja sam manja u ljubavi smo svi ravnopravni.
kad se muz i zena vole oni ne raspravljaju o tome ko je veci sef i ko ima vise sposobnosti ko manje
i ko ima vise love i ko manje i ko je iz ovakve i onakve porodice iii da ne nabrajam.
ljubav to sve ujedinjuje u jednu cjelinu i od ti i ja pravi mi.
ko u braku jos uvijek spominje ja sam uradio a ne mi smo uradili
i ko spominje moje djete a ne nase djete
taj nije za braka niti ga je ikad shvatio.
Tako je. Žena je ŽENA, muž je MUŽ, da su isti i jednaki isto bi se i zvali. Svatko ima svoju 'ulogu', a zajedno i složno žive u braku, nadopunjuju se, vole i poštuju, odgajaju djecu itd itd. To bi bio ideal.
Postoji jedna izreka...muškarac je glava kuće, a žena vrat koji tu glavu (suptilno) okreće kako želi. Asi bi morala naučiti kako biti nježnija prema Demiru, i na lijep i suptilan način 'vladati' njime. Ponos i ego NE spustiti na nulu, nego na razumnu mjeru. To nije manipulacija ili neiskrenost ako ga uistinu voli, samo pametna praktičnost koja im garantira ljepši život, a bez velikih odricanja i ustupaka. Usput bi i Demir trebao korigirati krutost u principima i oprostiti Asi pokoju grešku koju nije učinila iz zle namjere i za koju se pokajala istog trena kad ju je i napravila, a nema petlju da prizna. Ipak je ona Nerimanina kćer, mora biti malo blesasta. Ne spominjem Demirovu nekomunikativnost, jer je on sad komunikativniji od svoje žene, od početka je bio i pametniji. Dakle, svatko od njih(nas) dobrovoljno na svoje mjesto koje zaslužuje, bez durenja i nerealnih očekivanja i neće biti problema. AKO se vole, naravno. Ustvari ako se vole, niti ne bi trebalo biti nedoumica gdje je čije mjesto, to ide prirodnim putem.
Ma scenaristi su ovo bzveze zakomplicirali, mamicu im, samo da bi mi vodili šuplje rasprave.


(p.s.Brzo nam se vrati!!!)


:::::::::::::::

Ovde (u seriji, pa i na forumu) se od početka potencira da je muškarac lovac, da on prvi treba prići ženi, reći volim te itd, to je njegova mužjačka odgovornost, a čim to napravi, e onda smo mi žene i muškarci dalje izjednačeni u svemu, dapače, htjele bi mi i malu prednost, ali samo do prve svađe i krize (nema veze čijom krivnjom) kad opet muškarac mora postati vođa čopora, a žena nadurena primadona koja vođu čopora takvim ponašanjem drži na kratkom lancu. To je navodno dečkima dokaz ženske čednosti i čestitosti, a usput je i seksi, kažu Turci. (Da ne bude zabune, ja se također slažem s muškarcem lovcem i vođom čopora, ali bi takvu 'funkciju' on trebao zadržati i tokom čitave veze, braka itd, MI žene mu moramo dati osjećaj da je 'glavni' /ako nismo našle nekog totalnog bezveznjaka čije nas 'genijalne misli' iritiraju/, a ne igrati igru: on me osvaja - osvojio me, ljubav pršti, isti smo, sve pet....a čim nas ulovi s rukama u pekmezu okrenemo brže bolje pilu naopako, pa smo opet 'slabiji' spol kojeg 'jaki' muškarac mora tetošiti i obigravati oko nas jer to tako MORA (a ustvari zato jer nama ženama to odgovara - lakše nam je jer ne zahtijeva odgovornost). Nije fer! A serija je bazirana upravo na takvim Asinim postupcima preko kojih Demir u ime ljubavi stalno prelazi, dok bi njena ljubav trebala biti tek izgovor za greške.


Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
buahaha. pala sam sa stolice!
(razmišljam o importu ovih ljuljački, šta veliš?) .. (ili ipak ova travur'na?)
http://img692.imageshack.us/img692/2...4/41816165.gif
Ono u čemu je najbolja, poljoprivreda, veterina, votever. Moda jok, šminka jok, zen jok jok.
__________________
Empire, propaganda, apocalypse

Zadnje uređivanje Adadjo : 13.03.2011. at 18:04.
Adadjo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.