Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2004., 10:22   #1
Unhappy Problemi s kožom

Šta mi se zapravo dešava. Svako jutro kad se umijem lice mi izgleda koda se upalilo,izbiju pristici i crvenilo,al ne na svim mjestima. I to tarje nekih 10 minuta i onda se smiri. Kada se navecer tusiram vec sam promjenila gelove izbiju mi pristici na leđima i crveni flekovi po ramenima,i uhvati me svrbež. Na nogam mi je jako suha koza izgleda ko ljuskice i uzasno me svrbi. Cak sam mislila da mi je do vode,pa sam jucer navecer prokuhala vodu,i ujutro se snjom umila,al nista se nije promjenilo. Inace nikad se nesminkam niti sam se sminkala. Da li mozda kozi fali vitamina ili? Cak razmisljam da odem dermatologu. Ako zna neko neki link ili nesto molim da ga stavi.
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 11:07   #2
Ja znam jednu curu koja je imala problema sa sličnim stvarima i to je riješila.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 13:59   #3
Alergija ili preosjetljivost na vodu ili nesto u vodi. Ima to i moj decko.

U principu se ne moze rijesiti. Za noge nabavi neku kremicu ili losion.

Probaj potraziti savjet dermatologa.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 17:18   #4
tako ti i ja iam svaki put nakon tusiranja i to svrbi ali se povuce.inace imam i policu neovisno o vodi(alergije) a po nogama isto.ne na svim mjestima vec samo mjestimicno.ima neki ovalni oblik,,crvene je boje,,suho je ,ljusti se.ali stvar je u tom da nesmijes se svrbat jer ti se sam pogorsava i kao da malo nabubri to suho pa se kruzno siri.ta mjest na nozi i lktu mazem kuteridom,,(mos dobit na recept),a za lice imam posebnu kremu koju su mi u ljekarni spravili jer sam na sve alergicna i ona se stavlja samo na ta podrucja crvenila.meni su ti dijagnosticirali dermatitis/ekcem.
loler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 12:56   #5
Ici cu kod dermatologa to mi je najsigurnije. Bojim se ista isprobavat na svoju ruku,da mi nebi bilo još gore.
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 20:11   #6
ja isto mislim da ti je to najpametnije.iskreno ti preporucam da odes privatnom,,,ja sam ti prvo bila kod dr koji nije privat.i taj mi je prepisal hrpu krema koje su vecinom bile za gljivice!!! i onda sam otisla kod privat,i dala mi je zenska te 2 isve se povuklo u roku par dana,,a hodala sam okolo ko da imam tifus 3tj.a kreme koje mi je ovaj dal bi mi bile spalile kozu jer opce nisam imala gljivice i krivo je dijagnosticiral,,a nije ni uzel u obzir da sam imala ekcem ko dete
loler is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 14:05   #7
Kožni problemi

Već unazad 4 godine muku mučim s nečistom kožom dekoltea i leđa (sitni prištići, ne akne, ali ipak iritantni). Probala sam sve-svakodnevno tuširanje, mazanje s Clean&Clear- no use. Ovdje su mi cure preporučile onaj kozmetički salon Dora98, i planiram otići tamo. Samo me zanima da li da prije toga odem dermatologu, jer sam već koristila neki losion sa klindamicinom, ali nema previše koristi. Ako je netko bio u salonu da riješi ovakav problem, kak oni to očiste...Nadam se da ne rade ručno (stiskaju mitesere)...
Thanks!
__________________
...for all else is dust and air...

Anipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 12:32   #8
pronadi uzrok

Da li mozda imas problema s probavom (zatvor)? to moze biti uzrok neciste koze. Organizam treba procistiti, koza se ne lijeci izvana nego iznutra.
mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 14:18   #9
mozda kakav hormonalni poremecaj?
pijes anti baby? one bi mogle pomoci.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 10:12   #10
eh sad.
voljela bih da znam da li pod necistom kozom mislis kao milion sitnih malih pristica, koji se pod rukom osjecaju kao brus papir. ako da, vrlo je lako da ti je koza dehidrirana. pokusaj 3-4 puta tjedno peeling, blagim pokretima ruke, a inace zavrsi svako kupanje rukavicom ili malim rucnikom. nakon toga stavi visoko hidratantnu kremu.
moze biti i iritacija od znoja, ali da se to rijesiti.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 17:56   #11
Problemi sa kožom lica!

Pozdrav svima!
Imam 25 godina, i već duže vrijeme (par godina) probleme sa licem.
U pubertetu sam imao probleme sa aknama, ali to sam riješio.
Malo nakon toga došao mi je seboreični dermatitis.
To nisam dobro tretirao, odnosno, tretirao sam ga sa agresivnim kremama (Elocom), pa mislim da je to donijelo više štete nego koristi koži.
U zadnje vrijeme kad mi se pojavi seb.dermatitis stavljam Triderm. Ali, ni to nije baš od velike pomoći, jer, nakon što se povuku simptomi, lice bude čisto max. 5 dana, i onda opet Triderm.
Što se tiče njege lica, imam jako osjetljivu kožu, pa ne mogu koristiti nikakve kreme osim nekih neutralnih. Sada koristim La Roche Posay Rosaliac, to je hidratantna krema, zelene boje, neutralizira crvenilo, i nije loša! Nju stavljam u razdoblju nakon tretmana sa Tridermom, dakle kad je lice oslobođeno od seb.dermatitisa!
Inače, imam problema i sa preosjetljivošću kože na temperaturne promjene, pa tako u 90% slučajeva imam crvenilo ispod očiju i po obrazima!
Zadnji put mi se to desilo prije par dana, kad sam se umio hladnom vodom, a nakon toga sušio kosu sa fenom (valjda da kombinacija toplo-hladno, je rezultirala crvenilom koje se povuklo tek sutradan).
Stvarno ne znam što da poduzmem po pitanju seb.dermatitisa i ove preosjetljivosti kože?!
Ima li netko kakav savjet?!
Patrick_Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 20:57   #12
jesi bio kod dobrog dermatologa,mozda ti on nesto moze preporuciti..znam za zink-bakar kremu od uraigea da je bas za seboroični dermatitis pa se malo raspitaj o tome
i meni se u zadnjih par tjedana pojavilo neko crvenilo na licu i jako se isušuje koža na tom dijelu,a prije je uvijek bila normalna il malo masnija..crvenilo mi je takvo i na šakama,kao da se guli koža,nekad me zapecka,a i cini mi se da se na hladnom zraku jos vise isušuje i hrapavo je..nemam pojma jel ima to na rukama veze sa ovim na licu il ce mi mozda proc kad zatopli..
day n nite is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 00:27   #13
ne znam da li si probao sensibio ds kremu. ja imam seboreju,ali uglavnom po vlasištu...pojavila su se i neka žarišta iznad usana, ali sam to ovom kremom ''izlječio'', tj, ne poznaju se više, ne svrbi niti peče.
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 09:39   #14
Quote:
pionir kaže: Pogledaj post
ne znam da li si probao sensibio ds kremu. ja imam seboreju,ali uglavnom po vlasištu...pojavila su se i neka žarišta iznad usana, ali sam to ovom kremom ''izlječio'', tj, ne poznaju se više, ne svrbi niti peče.
Možeš li, molim te, napisati da li se ta krema nabavlja u ljekarni ili negdje drugdje? Moj muž ima isti problem, pa bi htio probati.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 00:34   #15
da da, u ljekarni, ne treba recept naravno....cijena je oko 110 kn. čini se mala tuba, ali ima toga za 2-3 mjeseca umjerenog mazanja po licu.

i nisam bio do kraja jasan gore. ja i dalje mažem tom kremom, oko godinu dana negdje. ne znam da li bi mi se vratilo da prestanem potpuno mazat...nekada ne namažem 2-3 dana, crvenilo se ne vraća, ali nisam probao ne mazat 10ak ili više dana.
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 14:59   #16
Sensibio DS krema?! To je Bioderma, jel ?!

Čuo sam za nju, zapravo prije par mjeseci mi je ljekarnica preporučila La Roche Posay Rosaliac, Triderm i Sensibio DS... Ja sam uzeo ove prve dvije, i rekla mi je da onda nema potrebe da uzmem još i Sensibio!
E sad... Da li sam pogriješio što je nisam uzeo, ne znam?!

Uglavnom, ovaj Triderm ima kortikosteroide, i nije nikako zdrav za kožu (iako je manje štetan od Elocoma), ali bi htio zamjenu za njega (nešto što liječi seb.dermatitis ali bez kortikosteroida). A što se tiče ovog Rosaliaca, on je dobar - neutralizira crvenilo, hidratizira kožu, ima i vitamine, ok je! Ali, ima jedan problem - naime, otkad ga koristim počeli su mi se pojavljivati prištići. Da li je to zbog njega ili ne - ne znam! Ali, godinama nisam imao problema sa prištićima!
Sjećam se prošlog ljeta... Skoro 3 mjeseca nisam imao seb.dermatitis niti prištiće, i koristio sam samo kremu Avene za netolerantnu kožu!
Sad mi je lice puno lošije nego tada... Da li je to zbog vremenskih uvjeta ili nečeg drugog... ne znam!
Patrick_Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 17:17   #17
Quote:
pionir kaže: Pogledaj post
da da, u ljekarni, ne treba recept naravno....cijena je oko 110 kn. čini se mala tuba, ali ima toga za 2-3 mjeseca umjerenog mazanja po licu.
Ok, hvala ti.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 11:06   #18
Problemi sa kožom

U zadnje vrijeme dobivan nešto na koži neznam od čega je to ni kako to izlječit!...




__________________
Combat Arms Europe
CombatBlox is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 12:36   #19
meni djeluje kao mikrosporoza, gljivica koju prenašaju mice i pesi.

koliko to već imaš?
morao bi na mikološku analizu, da se vidi je li gljivica i koja je.
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 14:47   #20
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
meni djeluje kao mikrosporoza, gljivica koju prenašaju mice i pesi.

koliko to već imaš?
morao bi na mikološku analizu, da se vidi je li gljivica i koja je.
hvala, puno!
__________________
Combat Arms Europe
CombatBlox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.