Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2013., 12:01   #681
eto, @ mako ti je odgovorio
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 13:22   #682
Aha, hvala.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 13:48   #683
Quote:
Outrage kaže: Pogledaj post
Dakle tebi je frenologija znanost, ok hvala, shvatio sam.
I pseudo-znanost je znanost, no vidim da se ti u to kužiš puno bolje od mene pa zašto ne objasniš svima gdje završavaju antropometrija i antropologija, a gdje počinje frenologija i što je od toga znanost, što (ne)znanstvena metoda, a što te(r)orija, te kakve veze imaju teorije sa znanstvenim podatacima i kakve to uopće veze ima sa ovom temom...
Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 17:37   #684
Quote:
Vukozec kaže: Pogledaj post
I pseudo-znanost je znanost
I lažna nožica je nožica.
I krivotvoreni novac je novac.
I paranormalno je normalno.
Outrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 10:05   #685
Bijelci će ubuduće u filmovima imati sporedne uloge poput čistača cipela i prodavača kestena i to je nešto posve prirodno. Možda pokoji drogeraš ili pak homić... ili plavuša koja se zaljubila u glavnog junaka. Tako je to u Hollywoodu iz filma u film. Šef svemirske stanice – crnac, sudac – također, načelnik policije, posljednja nada na zemlji, anđeo... a onda i predsjednik u stvarnom životu. To je zapravo razumljivo. Na kraju krajeva bijelci su u SAD-u skoro pa manjina i trebaju znati gdje im je mjesto. Prošlo je doba osvajanja i robovlasništva. Bilo bi im bolje da su trgovali tim robljem poput Židova, a ne kupovali. Možda bi i dan danas bili vlasnici Hollywooda.
Ah da, Tarantinov film je bedastoća neovisno o crno-bijeloj priči. Dobra gluma pojedinih glumaca ali progrešan film. Da nije naručeno, takvo smeće ne bi ugledalo svjetlost dana umjetnosti radi.
mangata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 10:29   #686
Quote:
mangata kaže: Pogledaj post
Ah da, Tarantinov film je bedastoća neovisno o crno-bijeloj priči.
ah da, bedastoća prika,
al dobra bedastoća
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 11:43   #687
Quote:
mangata kaže: Pogledaj post
Prošlo je doba osvajanja i robovlasništva.
Dobra stara vremena, jel.
Outrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 13:29   #688
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
Koga od crnaca imamo u naslovnim ulogama a da je simpatica...Will Smith, ovaj iz Djanga... ma daj... ni karizme, ni face, nista...
Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 16:22   #689
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
potpis na sve. ipak, ne mislim da ce bijelci u Holivudu puno nazadovati jer je ipak ogroman finansijski kolac u njihovim rukama i trebat ce cudo da se to promijeni. s druge strane, publika sirom svijeta ipak vise voli da gleda bijelce nego crnce, a mi bijelci smo i najveci "muvigoersi"... Koga od crnaca imamo u naslovnim ulogama a da je simpatica...Will Smith, ovaj iz Djanga... ma daj... ni karizme, ni face, nista...
Odgovor na zadnje pitanje!
Denzel Washington

EDIT:
@ bold - WTF???
__________________
... need a chill pill

Zadnje uređivanje Huricanechaser : 06.05.2013. at 16:36.
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 19:33   #690
Quote:
Huricanechaser kaže: Pogledaj post
Odgovor na zadnje pitanje!
Denzel Washington

EDIT:
@ bold - WTF???
denzel je bijelac, samo mu to jos nisu javili.

ovo boldovano je sasvim jasno, stvarno ne zanm sta ti tu ne shvatas..
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 12:37   #691
Denzel nije ni do koljena Steve Urkelu.
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 19:43   #692
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ma sprda se on sa svima, svi dobe svoju porciju. ali glavna premisa ostaje činjenica da je crnac oslobođen zbog uzajamnog interesa i dobre volje jednog bijelog čovjeka. dobro, ako se prebacimo s filma na relevantne činjenice, normalno je da su crnci kroz povijest skupo/krvavo platili svoju slobodu tj. sami si su ju na kraju morali "zaraditi", što je i prikazano na neki način na kraju filma.
Kako to misliš da su crnci sami zaradili slobodu?

Što se tiče filma, ja sam zadovoljan. Dobio sam ono što sam i očekivao, dobri glumci, zabavni dijalozi, isto takva radnja, dosta akcije, dosta krvi i sve to na kvadrat. Od svih QT filmova, ovaj mi je najsličniji IB. Ovako na prvu 7.5/10.
WHUFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 21:54   #693
Quote:
WHUFC kaže: Pogledaj post
Kako to misliš da su crnci sami zaradili slobodu?
pa da su podnijeli veliku žrtvu kroz povijesti da bi stekli ravnopravan status.
u tom smislu
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 10:21   #694
Eh ,gdje nestadoše ta vremena kad su crnci prvi ginuli u ratnim filmovima...
Dragiani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 09:25   #695
znači ovaj film kada je došao sam počeo gledati i zgasio sam ga nakon 40 min,nervirao me,i sad sam mu opet dao šansu nakon što sam pogledao h8 koji mi je bio super.znači sad me film oduševio,jako mi se svidio,to mi je najbolji tarantinov film nakon pulp fictiona.i puno sam se puta fakat dobro nasmijao na neke spike,pogotovo ono sa kapuljačama,jedina zamjerka mi je možda pojavljivanje samoga tarantina koji mi je djelovao nekako ukočeno
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 09:55   #696
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
znači ovaj film kada je došao sam počeo gledati i zgasio sam ga nakon 40 min,nervirao me,i sad sam mu opet dao šansu nakon što sam pogledao h8 koji mi je bio super.znači sad me film oduševio,jako mi se svidio,to mi je najbolji tarantinov film nakon pulp fictiona.i puno sam se puta fakat dobro nasmijao na neke spike,pogotovo ono sa kapuljačama,jedina zamjerka mi je možda pojavljivanje samoga tarantina koji mi je djelovao nekako ukočeno
kaj možda pokazuje da si gledao film u krivom trenutku žao mi je da ljudi inače tako sude misleći da je problem u filmu... pogledaj ga baš dok ti se taj žanr gleda i to je to... ja tak neke filmove još uvijek ne mogu gledat jer smatram da sam "prezelen" za njih.

Kaj se tiče Tarantinovog trademarka, on se mora pojavit u svom filmu na neki način i u Djangu izgleda isforsirano. Al opet, pol Djanga je treš a pola genijalno kaj se tiče razvoja priče i dijaloga tako da ima dobrih i loših strana.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 09:58   #697
pa defititivno,puno puta mi se dogodilo da mi se neki film svidi tek 2. ili 3. put
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 19:02   #698
Kad je izišao ovo mi je prvi Tarantinov film koji sam odgađao s gledanjem, iako mi je bio super kad sam ga gledao kasnije. Baš sam razmišljao opet o Djangu nakon pogledanot H8-a i nekako mi se čini najmrži za ponovno gledanje (iako mi je bolji od mrskog Death Proofa) i generalno dobar film. Valjda jednostavno ne volim Foxx-a i teško mi je prevaliti to inicijalno gađenje. On mi najviše kvari film, previše ga vežem uz bahatu IRL personu.
lakrdijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2023., 15:31   #699
Napokon pogledao - iz dva razloga nisam: film traje skoro 3 sata (ajde, nije mi smetalo, čak mi je i prekratak bio ) I ne mogu ovog Foxxxa nikako (ali, ovdje mi je dobar). I greška što sam toliko čekao. Izvrstan film, zabavan, bez trenutka dosade u ta 3 sata. Pomalo trešast i lud, ali to je baš pasalo. Glumci izvrsni, ali nemam pojma kako je Akademija uspjela odabrati koga nominirati (na kraju i dati kipić) - I Waltz i DiCaprio i Jackson su razvalili

10 ko vikendica moga kuma
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2023., 08:11   #700
Remek djelo u stilu Tarantina. Mislim da je svaki njegov film remek djelo. Likovi su fenomanalni. DI Caprio najjači. Obožavam one duge Tarantinovske napete scene kao što je ona na večeri. 10/10
__________________
- avanti roma -
Skiner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.