Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2003., 15:05   #41
Cool

.
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 15:06   #42
Cool

Quote:
Ipanema kaže:
Harunu...


Zašto bi film Egzorcist bio pretjeran? Pa kako bi trebalo izgledati kada vrag uđe u nekog?
To može izgledati i sasvim drugačije od filma...

Recimo da su film i radili s namjerom odvraćanja pozornosti!

Od istinski posjednutih... koji ne kolutaju očima, na bacaju pjenu i na bodu se križem...

Nego su - kulturni, fini, obrazovani... rade na odgovornim mjestima... od kuda bolje mogu širiti - satanizam!

Kako su goyi naivni... to doista nema kraja.


Pogledaj - psihijatre... zašto su oni glavna tema filmova strave i užasa? I to filmova koji po cijelom svijetu pune kina...? Je li možda to, što demoni najbolje rade kroz - UGLAĐENA oruđa... jer su goyi slijepi...
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 15:11   #43
Cool

Quote:
novamama kaže:


A sto ti je Zovko skrivio Ellenac G. Whiterovac?
Nije dobio dovoljno batina i godina u zatvoru u Foci od komunjara kojima je smetao jer su se bojali za opstanak komunizma?

Stvarno, je li to o istome fra Zovki govorimo. Ja mislim na onog kojeg zamalo ne ubiše vjernici, jer im... žensku čeljad, zgodniju... 'obrlaćivao' kako se to kaže.

Onaj Zovko koji je IZMISLIO gospina ukazanja... da bi zgrtao lovu i prkosio "prokletim ateistima"!

Hm...

Vidi se da ti sve ovo i još više... o njemu znaš!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 15:18   #44
Kaj su goyi?

Da ima uglađenih i kulturnih ljudi koji sa svojih mjesta šire sotonizam, ali tema je o egzorcizmu.

Širenje sotonizma je drugi par rukava.
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 15:47   #45
Harun:
dozvoljen nacin je kad se dzninima/zli duhovima govori da izadju u ime Boga
zabranjen nacin je kad se dzninima/zli duhovima govori da izadju u ime neceg drugog mimo Boga, kao muhammedom , isusom itd

sad se postavlja pitanje kako to da neki krscanski svestenici lijece kad kazu "izlazi u ime Isusa"

Posto znamo da dzinni vole kad covjek grijesi oni ce sve uraditi samo da covjek grijesi kako bi ga Bog bacio u pakao/dzehennem.
kad covjek grijesi oni mogu postati poslusni jer su izvukli korist od toga. najveci grijeh je da Bogu pripises suparnika/drugog boga.
kad covjek kaze izlazi u ime isusa ili muhammeda dzinn je izvukao korist iz toga jer je covjek pogrijesio, i onda postaje poslusam tom covjek sto je to rekao i onda dziinn napusti tijelo pacijenta.


Ako sam ja tebe dobro shvatio to bi išlo ovako:

dzinn dakle izlazi u svakom slučaju:
1. Ako je u ime boga zato što je nezadovoljan (zbog toga što nije ispunio svoju zadaću)
2. Ako nije u ime boga (po tvoim riječima u ime nekog drugog) zato što je zadovoljan jer je ispunio svoju zadaću.

(To bi onda značilo da će dzinn izaći i ako ga tjeraš u ime Darka patkice ,zar ne?)

E sad mene zanima- postoji li neki dokazni materijal zadovoljstva/nezadovoljstva s obzirom da je cilj u svim slučajevima postignut( znači izašao je van)?

Tko je taj koji si uzima pravo govoriti u ime Boga?
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 16:03   #46
my 2 cents

samo cu napisat par osnovnih stvari koje mislim da se odnose na egzorcizam.
U katolickoj crkvi egzorcizam moze obavljati samo svecenik koji ima tu sluzbu tj. sluzbeni crkveni egzorcist (u hrvatskoj mislim da i nemamo sluzbenog egzorcista ali nekoliko svecenika ima dozvolu raditi egzorcizam).

ti sluzbeni svecenici (hehe, da, specijalci) su u pravilu obrazovani i prilicno realni ljudi koji suradjuju i sa lijecnicima i psiholozima jer je ocito da mnogi ljudi nisu u pravom smislu opsjednuti vec imaju simptome nekih psiho-fizickih poremecaja koji ne moraju biti posljedica nekakvog duha.

takodjer, razlikuje se "duhovno ometanje" (ili kak se to vec zove) od pravog opsjednuca (zao duh u potpunosti obuzme osobu). takva opsjednuca su izuzetno rijetka pojava pa ono kaj se vidi u "egzorcistu" je totalno pretjerivanje i ne bih to bas preporucila onima koje zanima znati vise o egzorcizmu.

Duhovno ometanje je najcesca pojava, kad zli duh na neki nacin maltretira osobu - nocne more, nekakve neprirode pojave i slicno..

o ovoj temi ima dosta dobrih knjiga a tocnije i vise o egzorcizmu imate ovdje:

http://www.newadvent.org/cathen/05709a.htm
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 16:13   #47
Quote:
Miriam kaže:
Mislim da Vatikan ima jedan takav ured i ljude koji su ovlašteni za bavljenje tom rabotom, ali nisam sigurna.

Haa, ja sam siguran da ga imaju.
Jedni vragovi istjeruju druge vragove?!
__________________
punim jedrima naprijed!
jedrenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 16:14   #48
To bi onda značilo da će dzinn izaći i ako ga tjeraš u ime Darka patkice ,zar ne?)

/ neznam, nemogu komentarisati,


E sad mene zanima- postoji li neki dokazni materijal zadovoljstva/nezadovoljstva s obzirom da je cilj u svim slučajevima postignut( znači izašao je van)?

/ kakvog zadovoljstva? mislis da je dzinn zadovoljan,jeli na to mislis ?

nerazaumijem pitanje bas

Muslimanski exorscisti kad lijece kuranom, samo uce kuran , a to przi dzinna tako da ga natjera da izadje, nema hocu necu , mars van

treba se cuvati oni ljudi(hodza, sihirbasa) koji lijece sihrom ,hamajlijama i tako dalje,
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 19:55   #49
Gledao sam "Exorcist". To je jedan od razloga zasto sam otvorio topic: zanimalo me koliko to sve moze biti istina...
__________________
Netko mi je ukrao sig.
LeeBurn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 21:21   #50
Quote:
Onaj Zovko koji je IZMISLIO gospina ukazanja... da bi zgrtao lovu i prkosio "prokletim ateistima"!
Ma da, sve ti znas. Bitno da Ellen G. White nije izmislila svoja "ispunjena" prorocanstva

Ako ti nije poznato, Zovko je i sam na pocetku bio ostar protivnik ukazanja, nije mogao povjerovati dok je se sam uvjerio za vrijeme mise (a tvoji crveni su ga slusali na svakoj misi).

I kada covjek nema ile na sebi onda se treba naci pa se izmisli da je lovio zene. Stara komunisticka posla. Sve mi se cini da ste ti (i pajdo Feniks sa politike) bili "svjedocili" protiv njega na sudu, uglavnom to su mogli biti samo takvi kao vi. Vas dvojica ste bas ta vrsta ogavog komunisticko-sektaskog taloga, koji je suvisan hrvatskom drustvu i cir koji treba iztrijebiti.

Zasto tvoji sektasi ne mogu izvrsiti egzorcizam? Jer djava ne bjezi od djavla.
Oduvijek je djavo bjezao od sv. vode, kriza, Majke Bozje a ne od jednog Jehovca.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2003., 01:00   #51
Gledao sam "Exorcist". To je jedan od razloga zasto sam otvorio topic: zanimalo me koliko to sve moze biti istina...

/ ima u filmu dosta istine,ali ima i pretjeranosti, ma dobro nije ni cudo jer su reziseri htjeli da sto vise naprave strasniji film



stavrno da vam kazem to je jedan dozivljaj sto nikad necu zaboraviti, exorcizam, kad covjek to vidi uzivo prvi put, i osjeti na svojoj kozi, prvi kontakt sa drugi svijetom. tesko je to opisati nekome ko nije dozivio to.
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2003., 01:09   #52
Quote:
Harun kaže:
To bi onda značilo da će dzinn izaći i ako ga tjeraš u ime Darka patkice ,zar ne?)

/ neznam, nemogu komentarisati,


E sad mene zanima- postoji li neki dokazni materijal zadovoljstva/nezadovoljstva s obzirom da je cilj u svim slučajevima postignut( znači izašao je van)?

/ kakvog zadovoljstva? mislis da je dzinn zadovoljan,jeli na to mislis ?

nerazaumijem pitanje bas

Muslimanski exorscisti kad lijece kuranom, samo uce kuran , a to przi dzinna tako da ga natjera da izadje, nema hocu necu , mars van

treba se cuvati oni ljudi(hodza, sihirbasa) koji lijece sihrom ,hamajlijama i tako dalje,
Ok bit će da me nisi skužio.

Nadam se da se slažemo( bar si ti tako napisao,tj. citirao sam) da u svim slučajevima dzinn ide van iz čovjeka?
Ok,ajmo dalje.

Po tvojim riječima:

Ako ga tjera čovjek u ime Allaha(namjerno ne pišem boga- da možemo razlikovati) onda odlazi nezadovoljan -nije ispunio svoje.

Ako ga tjera čovjek u ime Isusa, Ozirisa,Pan-a etc- onda izlazi zadovoljan.Pa po tome npr, i u ime Darka patkice(ako netko vjeruje da je Darko patkica bog).


Zaključno- dzinn izlazi u svakom slučaju.

Dakle pitanje je -
kako ti možeš dokazati u kojem slučaju istjerivanja je dzinn zadovoljan a u kojem nije, jer ja npr. isto tako mogu tvrditi npr. obratno- da u slučaju ako ga tjeraš čitanjem Kurana onda je upravo zadovoljan jer je "izvukao korist iz toga -čovjek griješi" a nezadovoljan je kad ga se tjera u ime Isusa.


Što se egzorcizma tiče
Nekad su padavicu smatrali znakom opsjednutosti..
A ni ostali simptomi nisu baš medicinski neobjašnjivi.

Koliko znam danas je politika katoličke crkve po pitanju egzorcizma jako oprezna.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2003., 12:48   #53
Talking

Quote:
jedrenjak kaže:
Haa, ja sam siguran da ga imaju.
Jedni vragovi istjeruju druge vragove?!




Kazalište...
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2003., 12:51   #54
Cool

Quote:
novamama kaže:
Ma da, sve ti znas. Bitno da Ellen G. White nije izmislila svoja "ispunjena" prorocanstva

Ako ti nije poznato, Zovko je i sam na pocetku bio ostar protivnik ukazanja, nije mogao povjerovati dok je se sam uvjerio za vrijeme mise (a tvoji crveni su ga slusali na svakoj misi).

I kada covjek nema ile na sebi onda se treba naci pa se izmisli da je lovio zene. Stara komunisticka posla. Sve mi se cini da ste ti (i pajdo Feniks sa politike) bili "svjedocili" protiv njega na sudu, uglavnom to su mogli biti samo takvi kao vi. Vas dvojica ste bas ta vrsta ogavog komunisticko-sektaskog taloga, koji je suvisan hrvatskom drustvu i cir koji treba iztrijebiti.

Zasto tvoji sektasi ne mogu izvrsiti egzorcizam? Jer djava ne bjezi od djavla.
Oduvijek je djavo bjezao od sv. vode, kriza, Majke Bozje a ne od jednog Jehovca.

kakav ja... "svjedok" na "sudu"?!

Moderatori, ovo je OTVORENO poticanje nasilja protiv Moje Svetosti!

Molim da se nick novamama - stavi na... banana!


Quote:
Vas dvojica ste bas ta vrsta ogavog komunisticko-sektaskog taloga, koji je suvisan hrvatskom drustvu i cir koji treba iztrijebiti.

Nije li ovo pozivanje NA NASILJE?
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2003., 12:52   #55
"kako ti možeš dokazati u kojem slučaju istjerivanja je dzinn zadovoljan a u kojem nije,"

/ u kuranu stoji da sejtan radi sve da bi zavodio ljude,

primjer:

vracari kad stupe u kontakt sa dzinnima kad traze od njih pomoc, dzinn trazi isto od vracara da oni cine neka dijela/ruzna djela jer tad ce im oni biti poslusni, kad vracar pocne raditi kako mu dzinn kaze onda dzinn postaje isto poslusan vracaru, i onda vracar moze baca sihre na ljude i sta ja znam koje kakve stvari.


U kuranu stoji da je najveci grijeh pripisati Bogu druga, da uzmes nekog drugog mimo Boga. A isto stoji u kuranu da dzinni/sejtani zavode ljudi da sto vise grijese, kako bi dosli do dzehhenema.

kad ovo znamo pogledaj onda na exorcizam

kazes dzinnu "izlazi u ime isusa" , jesi uzo nekog drugog mimo Boga , jesi, to znaci da si pocino sirk/najveci grijeh, a znamo iz kurana da dzinn voli kad covjek radi grijehe, jeli onda logicno da ce dzinn biti poslusan onome koje pocinio toliki grijeh, jest, jer je izvukao korist u tome.


"da u slučaju ako ga tjeraš čitanjem Kurana onda je upravo zadovoljan jer je "izvukao korist iz toga -čovjek griješi"

/ a na koji to nacin moze covjek grijesiti ako cita kuran , reci mi nesto sto ima u kuranu sto bi covjek mogao smatrati grijehom.

ako je grijeh sto se velica Bog, samo jedan , ne isus ne muhamed ne marija, ako ti je to grijeh onda nemam komentara

Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2003., 12:58   #56
Quote:
I.L kaže:
Nije li ovo pozivanje NA NASILJE?
Po tvojoj definiciji nije. Zar se ne zagovaras za to da drzava istrijebi sve sto ne valja?

Eh, samo je nezgodno sto tebi ne valjaju jedni, a drugima ne valjas ti.

A drzava vam je zajednicka...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2003., 13:04   #57
Cool

Quote:
Gospon Pes kaže:
Po tvojoj definiciji nije. Zar se ne zagovaras za to da drzava istrijebi sve sto ne valja?

Eh, samo je nezgodno sto tebi ne valjaju jedni, a drugima ne valjas ti.

A drzava vam je zajednicka...

Mutiš...

Podmećeš! Ja ne zagovaram nasilje... nego pravednu politiku države... prema nakazama...

A ovaj "mama"(c) je pozivao na INDIVIDUALNO nasilje!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2003., 18:55   #58
Mutiš...

Podmećeš! Ja ne zagovaram nasilje... nego pravednu politiku države... prema nakazama...


/ kaj ja nista nerazumem , ko koga pljuje ovde

daj bba ovo je tema o exrocizmu , pustite te ba
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2003., 21:36   #59
Quote:
Molim da se nick novamama - stavi na... banana

A vidi vidi tko bi meni to zabranio pisati....
Stavi ti sebe na bananu ili se najedi banane, ti je sigurno jedes sa korom i trpi silo necista!!

Jeli ti vec postalo nezgodno samnom raspravljati???

Gospon Pes, hvala! Tko I.L-a nezna, skupo bi ga platio!

Nikakav osvrt na moj odgovor nakon tvog ludog zahtjeva na topicu pitajte I.L.-a, gdje bi zabranio zenama zvati policiju kad je muz izudara, a sta ocekivati drugo od sektasa.... !!
Preskaci IL-e, cesce ti preskaces kada ti se stane na prst.
Sreca da takvi psihici nemaju zenu.

Ma znas sta? Nista sektasi poput tebe nisu bolji od pedera, lezbijka i komunista. Sve to hrvatskom drustvu netreba.
Puno je ljepse bez vas kada ne kucate po vratima sa vasim knjigicama i namecete po forumu spojnice o svojoj magli.
Draza mi je i ciganka kada pokuca i prosi na vratima nego sektaski talog. Ciganki bar pomognem a vasa magla nam samo moze odmoc.

P.S.
I.L., placam ti jedan tjedan seminara, duhovne obnove i isjecljenja kod fra Zvjezdana Linica!!?? Mozda se i pocmes tresti ko prut???

Ma sta mozda, SIGURNO!!!!

Inace, o egzorcizmu sam citala dosta literature sa analizama poznatih slucajeva u povijesti. Veoma interesantno. I naravno kako su svecenici i Vatikan dosta oprezni kada dobivaju nalog za egzorcizam. Sve druge mogucnosti (psihicke bolesti, epilepsija itd.) moraju biti iskljucene. Najcesci razlog sto osoba bude opsjednuta jest ako je se intenzivno bavila vracanjem, zapisima, spiritizmom i sl.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 12:41   #60
evo jedna islamsika stranica u vezi exorcizma, imate forum tamo , ako hocete da pitate pitanja.

www.lijecenje-kuranom.com
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.