Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2009., 13:09   #201
Quote:
mala angie kaže: Pogledaj post
hiperaktivna, kad koristiš to ricinusovo ulje, kao masku prije pranja ili nakon?
Pitanje nije meni namjenjeno, ali ću odgovoriti
Umasiraš ga u kosu prije pranje i držiš neko vrijeme, jedini je problem kaj je to ulje gusto kao med pa ga je malo teško staviti, ali se lako ispire...
Ja ga mješam sa čičkovim uljem i maslinovim i držim između 1 i 4 sata kako kad...
Poslje operem Subrina šamponom za jačanje kose(i protiv ispadanja kose),kad operem kosu stavim Subrina losion koji mi je odličan...
Sinoć sam skužila puuuuno mlade kose

Zadnje uređivanje NinaLady : 18.01.2009. at 13:53.
NinaLady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 13:47   #202
Nina, a koliko dugo ga koristiš? ricinus?
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 13:49   #203
Quote:
Filthy kaže: Pogledaj post
mene moa kosa zivcira...raste al ne tolko brzo kolko bi trebala,cesto se masti an tjemenu a otali dio je skorz okej,lijep,gust i sve al zbog tjemena se onak podijeli u rezance,moram pazit koe cu pokrete radit kak se to ne bi dogodilo,na vjetar ne smim izac jer se pretvori u uzas,perem ju svaka dva dana,s skupim smaponima,redovito sisam vrhove,ujutro i navecer ju temeljito pocesljam al ona svejedno se zaplete i izgleda GROZNO...vise ne znan sta cu s njom,postala sma preopsjednuta,ma ocajna sam,svi imaju ljepsu kosu od moe...nikad mi ne sotji onak kak ja zelim,kad stavin laka opet nece bit onak kak sma zamislila,ne mogu je vise podnit,izludjuje me,postala sma totalno OCAJNA
Isuse, ISTO kao da gledam sebe.... jel ti možda još i elektrizira? strši? meni sve ko i tebi, samo još i strši... fkt sam očajna
 
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 13:52   #204
Quote:
mladi_luk kaže: Pogledaj post
Nina, a koliko dugo ga koristiš? ricinus?
Za sada 2,3 mjeseca, ali uz to koristim Subrina losion, čičkovo ulje i ponekad maslinovo ulje...
Jedem često piletinu jer sadrži dosta vitamnina B...

Mislim da mi je kombinacija svega toga pomogla, ne samo ricinus...

Još uz to dobro masiram glavu kad stavim losion da potaknem te dlake da izlaze van
I uz sve to se dobro brinem i vrhovima da mi se ne listaju
NinaLady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 14:02   #205
mala angie,tocno tako kako je nina rekla,to trebas koristit prije pranja (ta raznorazna ulja),jer su stvarno masna tako da kad bi oprala kosu i stavila ulje odmah bi ti vec bila masna i izgledala zmazano!
Hiperaktivna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 14:05   #206
Quote:
daancing queen kaže: Pogledaj post


Od balee,od ribizla. Evo slikica : http://images.ciao.com/ide/images/pr...ct-7753938.jpg
hvala


hmmm ricinus zanimljivo
faye is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 16:17   #207
Joj meni taj balzam od Balee od ribizla niš živo ne valja, za razliku Balea balzama za suhu i ispucalu kosu od marelice, taj mi je fenomenalan
NinaLady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 16:42   #208
Quote:
NinaLady kaže: Pogledaj post
Ja koristim Subrina šampon protiv ispadanja i Alfaparfov protiv ćelavosti

Sa Subrinom sam zadovoljna, ali cure realno gledano ni jedan šampon neće neznam kak pomoći, bitna je kombinacija ulja i nekih losiona (evo ja baš koristim drugu bočicu Subrina losiona i ricinusovo ulje pa ćemo vidjeti)

Mislim da ideje "neću se uopće šišati ili šišat ću se 2 puta godišnje" baš nisu realne...
Kosa će se izlistati i morat ćete se ošišati više od 1 cm...
Najbolje bi bilo šišati se svaka 3 do 4 mjeseca po pola cm do 1 cm (iako znam da je teško naći frizerku koja zna kolko je to 5mm ili 1cm ), što manje fenirati i peglati kosu(ili uvijati s figarom) i što manje nositi pletenice, čvrsti rep i sl...

Treba ju redovito njegovati maziti i paziti
Ajme zašto pletenice,ja znam često riblju napravit,mamamamaaaa...!!!!!
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina je razlika u našim igračkama ...
Plava barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 21:36   #209
Quote:
Kaky kaže: Pogledaj post
Isuse, ISTO kao da gledam sebe.... jel ti možda još i elektrizira? strši? meni sve ko i tebi, samo još i strši... fkt sam očajna
a boze :S...da,zans kak,pa se prilipi uz lice...btw,ol slusas terabetonije
Filthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 21:37   #210
terasbetonije*
Filthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 20:46   #211
cure dal ricinusovo ulje stavljate i na tjeme? jučer sam si prije pranja kose stavila masku od maslinovog ulja kakvih sat vremena sam ju držala i poslije oprala sa šamponom. kosa mi je sjajna i lijepa, al masna. dal nisam dobro isprala ili se ne stavlja na tjeme?
_Maya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 20:52   #212
Quote:
_Maya_ kaže: Pogledaj post
cure dal ricinusovo ulje stavljate i na tjeme? jučer sam si prije pranja kose stavila masku od maslinovog ulja kakvih sat vremena sam ju držala i poslije oprala sa šamponom. kosa mi je sjajna i lijepa, al masna. dal nisam dobro isprala ili se ne stavlja na tjeme?
Na tjeme i treba ja mislim,zbog rasta.Ja ga natrljam
po cijeloj kosi i držim (ovisi koliko imam vremena)
i bez problema ga isperem,samo dobro našamponiraj i to je to.
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina je razlika u našim igračkama ...
Plava barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 22:09   #213
valjda nisam dobro isprala! kosa mi je baš lijepa čak i poslije jedne uporabe, danas sam si kupila ricinus tako da ću i njega koristiti!
_Maya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 03:00   #214
Ricinusovo ulje ima za kupiti u ljekarnama ili?
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 03:08   #215
kako do duge kose? u mom slučaju- nikako
zajebAnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 08:05   #216
Evo ja imam dugu kosu - do struka i moj slučaj je ovaj. Još 2000. sam imala kosu do ramena, s minivalom, nakon toga sam ju počela puštati. U tom periodu puštanja sam 1 put stavljala spiralni minival (2001.) koji mi je pošteno skurio kosu i nakon toga sam bila 2x kod frizera. Jednom tamo negdje 2003. kada sam se ošišala na stepenasto (više prednji dio, iza je sve ostalo tu negdje, samo vrhovi) i sad na proljeće 2008. kada sam to stepenasto poravnala.
Inače mi kosa raste jako, jako sporo (barem je prije bilo tako, a i sad je, ali je nekako očito izrasla u tom periodu puštanja), ali ovu dužinu je dosegla prije negdje 2 godine. U svom tom periodu sam si doma ja podrezivala vrhove (ali ono, ni cm) možda 2x godišnje jer sam našla praktičnu taktiku za rezanje stpenasto ošišane kose. Uglavnom, prije sam imala dosta masnu kosu na vrhu, suhu pri vrhovima, bez sjaja, koja je pucala, a začudo tih problema više uopće nemam. Sve ove godine koristim Fructisov šampon i regenerator (nekad protiv peruti, nekad sleek& shine, nekad repair&shine) i već 2-3 godine Gliss kurov liquid silk sprej. Ono što me čudi jest da uza sve to što nemam više tih problema, mi kosa uopće ne puca, da je zdrava, čvrsta, a ja ju cijeli život feniram, četkam, raščešljavam i to divljački dok je mokra (inače ju ne bih nikako mogla raščeljati) tako da očito kod mene to da četka, fen, ne šišanje i ine stvari nisu dovele do uništavanja kose, možda je to neki mit?
U biti htjedoh dati nadu - samo što treba puno vremena. Inače mi je kosa uvijek rasla oko 2-3cm na godinu i ne znam što joj je došlo da je uspjela u 6-7 godina izrasti na ukupnu dužinu od nekih 90cm, dakle, poduplala se...Samo treba strpljenja

Eh da, zaboravih napomenuti da ja nikad ne stavljam ni gel ni lak ni farbu ni ništa. Jedno 2x godišnje stavim kolor šampon na sijede...Možda i to ne ubijanje svim i svačim doprinosi zdravlju kose (a možda i rastu!?)...

Zadnje uređivanje Mikalica : 20.01.2009. at 09:27.
Mikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 12:35   #217
Quote:
Scáthach kaže: Pogledaj post
Ricinusovo ulje ima za kupiti u ljekarnama ili?
vjerojatno ima. možeš ga pronaći u svim biljnim drogerijama. ja sam 100 ml platila 40-tak kn.
_Maya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 16:29   #218
Quote:
_Maya_ kaže: Pogledaj post
vjerojatno ima. možeš ga pronaći u svim biljnim drogerijama. ja sam 100 ml platila 40-tak kn.
Baš su te pošteno opelješili...
Ja sam u ljekarni tu količinu platila 11 kn...
Cure ricinusovo ulje se utrljava na tjeme jer mora doći do vlasišta... mislim ako ga stavljate po cijeloj kosi,a na tjeme ne nema nekog efekta....
Treba ga jako dobro isprati iz kose, ja osobno 3 puta stavljam šampon i istrljavam, onako kružnim pokretima i usput masiram glavu...
Cure ja vam preporučam da koristite ricinusovo i čičkovo ulje prije pranja kose, a nakon pranja utrljate Subrina losion protiv ispadanja kose.
Učinkovito, a jeftino
NinaLady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 17:23   #219
Quote:
Mikalica kaže: Pogledaj post
U svom tom periodu sam si doma ja podrezivala vrhove (ali ono, ni cm) možda 2x godišnje jer sam našla praktičnu taktiku za rezanje stpenasto ošišane kose.
Mozes li opisati tu tehniku za ''samošišanje'' stepenaste kose?

Quote:
NinaLady kaže: Pogledaj post
Baš su te pošteno opelješili...
Ja sam u ljekarni tu količinu platila 11 kn...
I ja sam danas kupila u ljekarni... 50ml --> 10 kn.





Uh, ja sam definitivno donjela odluku da necu do frizerke jedno 6 mj. Pa sto bude...

Ne mogu nikako dobiti na duzini uz cesto podrezivanje vrhova... pogotovo kad frizerka ima los dan pa mi osisa ono siroto kose koje naraste u ta dva tri mjeseca Takvim tempom, mogu se nadati dugoj kosi za 15 godina

A do tada cu pokusati smanjiti stetu sto vise mogu... Cak sam se odrekla fena... sto je velika zrtva, jer mi je kosa nemoguca i bezlicna kad je pustim da se osusi na zraku... Ali ne dam se
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 17:41   #220
ne idi u frizera
zabranjena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.