Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2018., 11:56   #1
Suburra: Blood on Rome / Suburra: Rim u krvi (2017-2020)

Serija je Netflixov odgovor na Gomorru i neka vrsta talijanske verzije Narcosa. "Suburra" je prvi Netflixov originalni talijanski serijal, sufinanciran putem državne televizije RAI, a produciran od strane Cattleya u vlasništvu britanskog ITV-a. Režiju potpisuju Michele Placido (Crime Novel), Andrea Molaioli (The Girl by the Lake) i Giuseppe Capotondi (The Double Hour). Scenarij su prilagodili Daniele Cesarano, Barbara Petronio, Ezio Abbate, Fabrizio Bettelli i Nicola Guaglianone. Prva sezona ima 10 epizoda, S02 je naručena. Radnja se odvija nekoliko godina prije događaja u romanu "Suburra" i istoimene filmske adaptacije. U ovoj seriji se ratovi mafijaških klanova umjesto oko droge, vode oko građevinskog zemljišta vrijednog 2 milijarde $.



Sadržaj:
Quote:
Crkva, država, porodica. Ništa više nije sveto. Serija “Suburra” je kriminalistički triler sa radnjom koja se odvija u Rimu i koja donosi prikaz kako se Crkva, država i organizirani kriminal sjedinjuju u jednu cjelinu i u svojoj divljoj potrazi za moći zamagljuju liniju između legalnog i ilegalnog. U samom središtu priče su tri mladića: Aureliano "Numero 8" Adami (Alessandro Borghi), Alberto "Spadino" Anacleti (Giacomo Ferrara) i Gabriele "Lele" Marchilli (Eduardo Valdarnini), sa različitom prošlosti i različtim ambicijama i strastima, koji će učiniti sve da ostvare svoje najdublje želje. Na temelju istoimenog romana, ali sa radnjom koja je smještena nekoliko godina ranije, “Suburra” je serija koja obiluje akcijom, kriminalom i dramatičnim zapletima koji se odvijaju tokom 20 dana prikazanih u 10 epizoda.

Prva epizoda se može učiniti konfuznom i na mah natjerati gledatelja da odustane, ali treba izdržati. Zanimljiv je početak svake epizode, vidimo događaj koji će se zapravo zbiti tek na kraju epizode, tik pred rješenje ide rez, natpis DAN RANIJE, uvodna špica i tek onda kreće epizoda. Toj sceni ćemo se znači vratiti na samom kraju epizode kada vidimo i razrješenje iste.

Radi boljeg povezivanja radnje i likova evo nekoliko natuknica:

Aureliano je mladić iz mafijaške obitelji. Njegov otac Tullio Adami kontrolira veliki dio lokalnog narko-biznisa i ima ambicije da se proširi. Aureliano se svojim vlastitim planovima, kojima želi postati veliki igrač, buni protiv oca i starije sestre Livije.

Spadino je iz suparničke mafijaške romske obitelji. Njegov stariji brat Manfredi drži manji dio lokalnog narko-biznisa, ali također ima veće apetite. Kao dio plana proširenja mlađeg brata ženi s Angelicom Sale, kćerkom drugog romskog mafijaškog klana, te tako ujedinjuju snage. Spadino se buni protiv brata vlastitim šemama kako bi postao uspješan. Pored toga Spadino krije još jednu tajnu koju zna samo njegova majka.

Lele treba diplomirati pravo i sin je policajca. Umjesto da završava fakulet on dila drogu. Pošto je dilovao na tuđoj teritoriji u gabuli je, glavnom rimskom mafijašu Samuraju duguje odštetu. Lele nema pare, a mora ih brzo nabaviti. Pored toga održava vezu s udanom Sarom Monaschi, revizoricom u Vatikanu koja slijedi vlastite planove i ambicije.

Aureliana, Spadina i Lelea će povezati monsignore Theodosiou na jednoj orgiji. U igru oko prodaje 2 građevinske parcele u 10. rimskom okrugu, u Ostiji, ulazi Vatikan preko kardinala Cosima Giuntija, člana komisije za prodaju parcele, revizorica te komisije Sara Monaschi koja zemlju želi za suprugovu firmu, gradski vijećnik i predsjednik Povjerenstva za građevinu Amedeo Cinaglia, političar idealista, revizor u povjerenstvu Giacomo Finucci, mafijaš Samuraj i njegovi nalogodavaci s juga, mutna grofica..
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 14:30   #2
Gledao film. Bolje da bude više na Gomorru nego na Narcos. Ipak je Gomorra sirovija i realnija.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 14:32   #3
Def. naginje ka Gomorri.
Odlična serija, čekam S02.

Sent with Redmi Note 4 via Tapatalk app.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2018., 17:17   #4
Pogledao 1. ep. , ne izgleda loše, dapače, gleda se dalje.... inače, serija je lakša za gledati od Gomorre onima koji znaju talijanski jer se radnja odvija u Rimu i to je relativno čist talijanski jezik za razliku od gotovo nerazumljivog napolitanskog ( barem meni ) iz Gomorre.
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 11:31   #5
Došao na pola 1. sezone ( 5 od 10 )... serija mi je super, pravo osvježenje prema uobičajenoj američkoj produkciji.... velika preporuka .....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 12:02   #6
Pogledao 1. sezonu i zadovoljan sam viđenim.... serija nije nivo Gomorre ali je to ipak dovoljno zanimljivo za ugodno gledanje.....
Moja ocjena 1. sezone je 8/10......
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2018., 19:31   #7
pogledala prvu, sviđa mi se
blondie je kao neki ljutiti rakitić
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2018., 15:18   #8
zna netko nesto o s02...

nisam nasao nikakav datum..

inace odlicna serija
since1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 00:04   #9
uglavnom samo "sometime around fall 2018"
https://www.thecinemaholic.com/subur...-imdb-reviews/

dotad slusam pjesmicu na ripitu
https://www.youtube.com/watch?v=bay70MHJMdY
https://youtu.be/NKHYXng1KqA?t=71
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2019., 04:05   #10
Planirao ovo gledati. Našao sam pola normalnih epizoda a pola su sinkronizirane na engleski. Ko normalan to želi i može tako gledati ?
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2019., 10:04   #11
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
Planirao ovo gledati. Našao sam pola normalnih epizoda a pola su sinkronizirane na engleski. Ko normalan to želi i može tako gledati ?
Gledam 2. sezonu----- normalno, pričaju talijanski sa engl. titlovima....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2019., 12:35   #12
Gledam i ja S02, normalno pričaju talijanski, titlove sam skinula engl. Nabavila i jedno i drugo na uobičajenim mjestima.

Btw, odlična mi je druga sezona! Napisat ću više kad završim.

Sent with Redmi Note 4 via Tapatalk app.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2019., 14:31   #13
Svakako, svakako. Našao sam i normalnu prvu sezonu. Onaj komentar se odnosio na ljude za koje je namijenjena dubbed verzija. Aj da je crtani film pa nekako.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2019., 14:44   #14
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
Svakako, svakako. Našao sam i normalnu prvu sezonu. Onaj komentar se odnosio na ljude za koje je namijenjena dubbed verzija. Aj da je crtani film pa nekako.
Ameri su lijeni čitati titlove pa im se često strani filmovi/serije serviraju na taj način....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2019., 16:25   #15
Aha okej. Ma, to Ameri pametni ne čitaju titlove, sve mora ići sinkronizirano. Užas. Da me puškom tjeraš da gledam Suburru (ili bilo koju seriju) na taj način, nema šanse! Uvijek gledam original s titlovima. I Njemci sve sinkroniziraju. Zbljuv.

Kakva vam je S02 do sada? Završila sam E04. Naš trio opet udruženim snagama protiv mafije!

Sent with Redmi Note 4 via Tapatalk app.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2019., 23:32   #16
pogledale se 2 ep s02..

dobro to za sada izgleda...mislim da ubojstvom Livie tek pocinje show
since1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2019., 09:03   #17
Odgledao 2. sezonu..... i dalje je to jako dobro samo mi se čini da je 2. sezona ipak za nijansu ispod visokih kriterija odlične 1. sezone.... bilo kako bilo, i dalje mi je serija 8/10.
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2019., 14:24   #18
Sta se ovdje sve izdogađalo na kraju..

Otpade najslabija karika trojica..
since1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2020., 14:20   #19
upravo sam zavrsio prvu sezonu i gledat cu i dalje, ali samo da kazem da je ovo ispod kvalitete gomorre.

takodjer, ima jedna stvar koja mi jako smeta.

lik samuraja. lika se svi boje, a mi ne znamo zasto. ogroman scenaristicki fail. trebali su to bolje napraviti. samuraj u cijeloj prvoj sezoni ima jednog pomagaca i to je to. znaci da ga bilo tko napadne, game over samurai
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2020., 00:47   #20
eo pogledah i ja napokon prvu sezonu, i što reći, mislio sam da od gomorre ne može bolje, ovo je opasno blizu. čak bi ustvrdio da mi je razrada likova i gradacija radnje čak i zeru bolja od gomorre. eo sad dok ovo pišem pustio sam si romaaa luda luda ludaaaa

i majke mi evo ne znam koji mi je lik jači, gledam i ne vjerujem da nas talijani toliko šiju u svemu

cigo irokeza, plavi sting ili mršava zbunjola

i drugi likovi rasturaju

10/10 bez puno razmišljanja

inače za uvod Mina imaš
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.