Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2013., 23:15   #1
The Ninth Gate (1999)

Bok, pogledao sam ovaj film nedavno i iskreno meni je jako dobar i mislim da je jedan od filmova koji je loše procijenjen, e sad to sam ja. Film je naime snimljen po romanu. Sada me zanima šta vi ostali mislite o njemu.

http://www.imdb.com/title/tt0142688/
yellowledbetter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 23:22   #2
Quote:
yellowledbetter kaže: Pogledaj post
Bok, pogledao sam ovaj film nedavno i iskreno meni je jako dobar i mislim da je jedan od filmova koji je loše procijenjen, e sad to sam ja. Film je naime snimljen po romanu. Sada me zanima šta vi ostali mislite o njemu.

http://www.imdb.com/title/tt0142688/
what the actual fuck? kaj ti ovo tocno znaci?
__________________
Ne vjeruj nikad gospodinu pimpeku.
the Champion is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 23:24   #3
underrated*
yellowledbetter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 23:34   #4
Film je neloš, ali ni do koljena romanu...
Mislim, kome je na pamet palo da se iz filma izbaci Klub Dumas...

Trebalo bi to opet snimiti, ali ovaj puta kako spada...
__________________
https://www.last.fm/user/count_bigby
The_count is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 14:37   #5
daleko bolji i atmosferičniji od prenapuhane Rozmerine bebe
Ghostsong is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 10:22   #6
Ova scena mi je bila užasno napaljujuća ..



pa kad je zadigla suknjicu, odma sam morao izdrkati xD
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 11:17   #7
Nek si ti s nama to podijelio.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 11:48   #8
Quote:
Stranger kaže: Pogledaj post
pa kad je zadigla suknjicu, odma sam morao izdrkati xD
Bravo Ilčiću. Pa konačno više
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2021., 19:21   #9
Film je solidan. Gluma ništa posebno. Svidja mi se atmosfera filma i žena koja je glumila plavušu (njen lik - jako karizmaticna za tadašnje vrijeme - imala neku misterioznost)
Zelenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2021., 21:13   #10
Od filma se nista ne sjecam osim da je sniman na imanju Rotschield.

I bio je neki hrcak koji se zlobno smijao: "im gona control ya"
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2021., 17:48   #11
Zanimljiv film, ponovno sam ga pogledao nakon dugo vremena. Ne znam jel ima nešto novo što bi bilo slično ovom žanru filmova. Trenutno mi na pamet padaju samo Oči širom zatvorene i Da Vincijev kod. Baš bi volio da po ovom filmu naprave reboot kao seriju koja bi još detaljnije razradila neke subplotove.
komna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2021., 19:33   #12
Quote:
komna kaže: Pogledaj post
Zanimljiv film, ponovno sam ga pogledao nakon dugo vremena. Ne znam jel ima nešto novo što bi bilo slično ovom žanru filmova. Trenutno mi na pamet padaju samo Oči širom zatvorene i Da Vincijev kod. Baš bi volio da po ovom filmu naprave reboot kao seriju koja bi još detaljnije razradila neke subplotove.
Radje ne... što god su serijalizirali u zadnje vrijeme pretvorilo se u komercijalno smeće. Netflix je pun serija, svaka negledljivija od one prošle, napravljene da samo čekaš iduće epizode. I većina je zapravo spin off ili neki reboot/remake nekog već svima poznatog svemira.

Film je pravo umjetničko dijelo, ima početak i kraj i ima da ostavi dojam na gledatelju u te dvije ure. Ovaj je baš takav, nije vrhunac kinematografije, ali je samostalni uradak koji ne treba nikakve rebootove.
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2021., 22:17   #13
Quote:
mako kaže: Pogledaj post
Radje ne... što god su serijalizirali u zadnje vrijeme pretvorilo se u komercijalno smeće. Netflix je pun serija, svaka negledljivija od one prošle, napravljene da samo čekaš iduće epizode. I većina je zapravo spin off ili neki reboot/remake nekog već svima poznatog svemira.

Film je pravo umjetničko dijelo, ima početak i kraj i ima da ostavi dojam na gledatelju u te dvije ure. Ovaj je baš takav, nije vrhunac kinematografije, ali je samostalni uradak koji ne treba nikakve rebootove.
Al kad bi recimo HBO to napravio. Nešto kao prva sezona Pravih detektiva. Ne mora biti nužno povezano s tim filmom, ali da je nešto povezano sa starim knjigama i okultnim, a da nije čisti horor.
komna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2021., 15:53   #14
Polanski o kome, malo sto imam dobro reci na temu zivotnih postupaka, no, malo tko u filmskom svijetu se kontinuirano te odabrano posvetio Sotoni kao izvoru vjecne fascinacije. Sto kroz radove, bavljenje, odabir ljudi, te cak i aberratio ictus nesrece, koje su kao su kao posljedica podogile ljude u njegovom zivotu, no hobija se nikad nije ostavio.

Jos uvijek pricamo o vremenu negativa, lijepom filmu, lijepoj atmosferi, dojmljivoj glazbi. Solidnom izboru glumaca, te jako lijepom otpustanju price. Film za koji imas razloga sjesti pred platno, uroniti u njega, te napustajuci, imati barem nekoliko konfliktnih misli, te sagraditi nekoliko temelja, koje te uvijek sjete na film. S pocetka, i tu i tamo, ima malo mehnickih dijaloga, ali nisu veliki teret.

Lijepo otpustanje nakon uvoda, cini ugodu, cak i kad je vise puta pogledan.

Film ima masonskih simbola prakticno u svakoj sceni, ali s uvodnim objesenim covjekom, ili masonskim okretanjem svijeta naopacke, do jasnijih ritualnih folklora. Corso je u svemu antijunak - od prve minute.

On zivi samo za ubiranje novca, posredstvom neznanja svojih klijenata, dobar je u tome, kolegama ubire vrhnje ispred nosa, te je malo kome drag.

Balkan ga upravo zbog nevrline angazira za lociranje knjige, dok Corso bez ikakve fascinacije krece po samo jedan od mnogih honorara. Na putu da odustane, zbog straha za vlastiti zivot, povecanje honorara jedini je motiv da nastavi u mogucu pogibelj.

I tako Corso, bez definiranog zla u sebi - nakon sto su svi dijabolicari oko njega, skamcili svojom ili tudjom rukom, samo da se docepaju prave knjige - dobije priliku zakoraciti u zadnja vrata odluke. Znakovi na putu, motiv knjige koja ga usmjerava, vrlo su dopadljivi, nista ne stare, pa ce 9-ta vrata ostati izvor velikog okrica, za one koji ga prvi put pogledaju, a gledat ce ga sigurno - ponovo

Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Od filma se nista ne sjecam osim da je sniman na imanju Rotschield.
Poznatom po najbolesnijim "maskenbalima" te popratnim sodomijama.

Quote:
Zelenko; kaže:
Svidja mi se atmosfera filma i žena koja je glumila plavušu (njen lik - jako karizmaticna za tadašnje vrijeme - imala neku misterioznost)
Jos uvijek aktualna supruga Polanskog


...
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2021., 22:48   #15
Najbolja uloga Johnny Deppa ever! Usput, najgora uloga ever je Jack Sparrow, negledljivo loša. Otrovni cinizam i sebeljubstvo Deppu daleko bolje pristaje nego uloge isforsiranih šarmantnih budala, za koje on nema bazne predispozicije. Njegova faca je ozbiljna, i ne posebno elastična, kreveljenje i karikatura mu nikako ne pristoji.
__________________
https://www.morlach.de
Difuzno is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2021., 13:10   #16
Prije 20 godina mi je izgledao kao osrednji film. Danas mi prema ovim najnovijim holivudskim proljevima izgleda kao remek djelo
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2022., 19:14   #17
Nisam zavrsio misao kad sam pisao prijasnji post.

Kako Sotona (ako idemo pretskazanjem, ustolicenjem...) nema spoznaju tko je u ljudskom tijelu, zbog ogranicene ljudske svijesti. Onda Corso takodjer moze biti i sam lucifer, koji se na kraju vraca svojoj kuci


....
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2022., 11:26   #18
Quote:
Cat6 kaže: Pogledaj post
Nisam zavrsio misao kad sam pisao prijasnji post.

Kako Sotona (ako idemo pretskazanjem, ustolicenjem...) nema spoznaju tko je u ljudskom tijelu, zbog ogranicene ljudske svijesti. Onda Corso takodjer moze biti i sam lucifer, koji se na kraju vraca svojoj kuci


....
Zar nije ženska vrag? Ili je ona samo neki sporedni pali anđeo?

EDIT: Baš je jučer na HRT3 bio još jedan film od Polanskog - Venera u krznu - i u njemu isto glumi ta njegova žena. Film je erotska drama u kojoj su jedina dva lika redatelj kazališne predstave i glumica koja je nepozvana došla u kazalište na audiciju. Tko zna, možda su filmovi povezani i možda je misteriozna djevojka u Devetim vratima zapravo rimska božica ljubavi Venera.
komna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2022., 23:09   #19
Quote:
komna kaže: Pogledaj post
Zar nije ženska vrag? Ili je ona samo neki sporedni pali anđeo?
Ona se u filmu jasno referira kao njegov zastitnik. Corso je zapravo odabran, a odabrani moraju imati i zastitnike (u dobru i zlu) no u tematici ovih sirina, dualizmi su neizostavni, pa tako u tragovima koje on mora usporediti za Balkana, na jednoj od zadnjih stranica Torchia/Delomelanicona, vrlo je jasna prikazana slika Babilonske bludnice, nacinjena na sliku njegove cuvarice.

Te prije nego dodje do zadnjeg kljuca spoznaje/ulaska, upravo opci s njome, kao zadnju inicijaciju.

Otkrivenje Bludnicu Babilona ostavlja u tajni, tako da se spoznajno otkriva kroz neke opisane stavke, ovisno o sposobnosti onoga koji izucava.


...
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2022., 05:56   #20
Quote:
Cat6 kaže: Pogledaj post
Ona se u filmu jasno referira kao njegov zastitnik
...
Teško je popratit tvoj tok misli u ovo postova, no film jest klasik.
Često ga pogledam, onako, radi atmosfere ako ništa..
Pustimo filozofiju što i kako
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.