Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2011., 15:46   #441
Quote:
Iluad kaže: Pogledaj post
Koliko znam izuzeta je iz plaćanja poreza i u Njemoačkoj, neznam da li to vrijed za sve. Da li imas neki podatak o tome sta plaća?

Pa i nije toliko očita. Da li crkva odbija smanjenje porezne stope i da li, recimo u hrvata, ulaže u dobrotvorne svrhe više nego što joj mi damo? Odnosno čiji novac crkva ulaže u dobrotvorne svrhe?
Nema nikakvih izuzeća. Plaća se o sličnom sistemu kao kod nas prirez. Plaćaju ga naravno samo vjernici dotične crkve. Porez je inače najveći dio prihoda njemačke crkve. Inače, razrezuju ga pojedine pokrajine pa nije svugdje isti, a kreće se između 8 i 9%. Ono izuzeće koje ti spominješ, vjerovatno misliš za neke vjerske zajednice koje imaju oblik društava, koje su izuzete od toga, i nemaju pravo povlačiti porez.

2009 KC je povukla na temelju poreza oko 5 milijardi EUR-a
ecobarbarus is offline  
Old 06.10.2011., 15:46   #442
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A što je s oprezivanjem drugih vjera?Ili je samo katolicima udaren porez?
Samo katolicima dakako
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 06.10.2011., 15:47   #443
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
hvala bogu da će Crkva plaćati porez od 01.01.2013 - napokon
Da i to vidimo na djelu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 06.10.2011., 16:00   #444
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Nema nikakvih izuzeća. Plaća se o sličnom sistemu kao kod nas prirez. Plaćaju ga naravno samo vjernici dotične crkve. Porez je inače najveći dio prihoda njemačke crkve. Inače, razrezuju ga pojedine pokrajine pa nije svugdje isti, a kreće se između 8 i 9%. Ono izuzeće koje ti spominješ, vjerovatno misliš za neke vjerske zajednice koje imaju oblik društava, koje su izuzete od toga, i nemaju pravo povlačiti porez.

2009 KC je povukla na temelju poreza oko 5 milijardi EUR-a
Nisam mislio na to da crkva dobiva od poreza, vec da placa porez na dobit.
Iluad is offline  
Old 06.10.2011., 16:07   #445
Quote:
Iluad kaže: Pogledaj post
Nisam mislio na to da crkva dobiva od poreza, vec da placa porez na dobit.
Nisam siguran 100%, ali nema smisla. Svugdje u svijetu porez plaćaju samo profitne organizacije (profitne u smislu zakonske regulative a ne u smislu viška prihoda nad rashodima). Čemu onda dobivanje novca iz proračuna?
ecobarbarus is offline  
Old 06.10.2011., 16:10   #446
Quote:
Iluad kaže: Pogledaj post
Nisam mislio na to da crkva dobiva od poreza, vec da placa porez na dobit.
Ovako, provjerio sam: ne, crkva nije obvezni plaćanja poreza na dobit, osim u neki iznimnim slučajevima kada se ona kao takva bavi nekim poslom i gdje onda zarađuje (recimo, primjerice naplaćuje karte za ulaz u neku crkvu ili znamenitost itd). Isto, tako crkva državi plaća neku vrstu naknade kojom u biti plaća uslugu države da građanima razrezuje i naplaćuje porez (troškovi administriranja)
ecobarbarus is offline  
Old 06.10.2011., 16:16   #447
Quote:
Bynw kaže: Pogledaj post
Ma nije mi ni na kraj pameti prepirati se sa trolom, upravo to radis, trolas, ne iznosis nikakve tvrdnje opravdane (u ovom slucaju osobnim) argumentima. Ne pridonosis raspravi, a ocekujes da cu izraziti odobravanje, shvacanje..
...griješiš... ne trolam... komentarom sam iznio svoje viđenje posta manchild-a koji je i otvorio temu (prema tome, argument nije osobnog karaktera), uz dodatak koji dio klera opisuje kao neumjeren u jelu i piću (5. smrtni grijeh uz koji ruku pod ruku ide i 1. - oholost)... podsjeti se na to kad sljedeći x na tv-u ili u živo vidiš debelog pripadnika svećenstva... (također argument koji bilo tko od nas može potvrdit, ako nikako drugačije, gledajući ponekog gosta, predstavnika svećenstva u religijskim emisijama na tv-u)



Quote:
Bynw kaže: Pogledaj post
Postoji li kakav logicki opravdan razlog za dvojne kriterije (iz anticrkvene perspektive)?.
...naravno, već sam napisao... moralnost i dosljednost...
...crkvena institucija propovijeda pokoru, skromnost i bla-bla...
...nisam čuo da to čini gospodarska... smjerovi tih ''propovjedi'' su u startu drugačijeg karaktera...

...uostalom, čak i da propovijedaju istu stvar, odudaranje od sprovođenja iste nosi drugačiju težinu...
little_blue_dot is offline  
Old 06.10.2011., 16:28   #448
Moje mišljenje o ovom imate na:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=36101926&postcount=2

tko želi nek pročita, bilo bi vam pametno...
Remington is offline  
Old 06.10.2011., 19:34   #449
Ma ti si pametan svi ćemo da to priznamo.
I sad smiri se.
Ti si jako pametan.
Dobri mali ...
AvluV is offline  
Old 06.10.2011., 19:39   #450
Quote:
AvluV kaže: Pogledaj post
...
Bog i tebe blagoslovio
Remington is offline  
Old 06.10.2011., 19:44   #451
Quote:
Remington kaže: Pogledaj post
Bog i tebe blagoslovio
Koji kretenizam..
AvluV is offline  
Old 06.10.2011., 20:05   #452
Za svaki pojedini slučaj otvaranje teme neće ići!
I odmah jedno te isto off/trol itd


Mod
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.