Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2011., 11:53   #81
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Prvo ti prikaži račun troškova, uz dokaz da su Talijani to sve platili.
Dokazat ću ti kao što ti možeš dokazati da je taj novac iz proračuna mimo onih 300 milijuna što Crkva dobija godišnje .

Quote:
Bilo mu je neugodno, kada mu je AlexS. rekao da ce priopciti mami, kako je gay.
Onda se sav ustrtario, pa je rekao, imao sam ja djevojku i neke su mi se svidale jos. Mozda i je gay.
Kad nemaš argumenata nekog popljuvat onda izmišljaš svkakve konstrukcije.

Quote:
Mislim da je rijec o pomno odabranim osobama sa vrha KC, da propagiraju Evandelje medu ljudima. Njegov dolazak iz Kanade je sve samo ne slucajan.
I ta mladez, koju okuplja, to su sve iz BiH uglavnom, kao i ruralne sredine Hrvatske.
svi svećenici su propagatori evanđelja, bilo bi žalosno da je suprotno.
Otkad je Zagreb ruralan?

prestani se sramotiti

Quote:

Vjesto je izbjegao pitanje o poludragom kamenju, govoreci, kao da nije znao za to
zašto bi morao znati?
Quote:
Sto je sa onim svecenikom, koji je rekao, kako je odlicno da u Beogradu premlacuju homoseksualce (Jurcevic, Jurkovic) - tako nesto?
može neki izvor?
Quote:
O materijalizmu se svakako mnogo moze pisati, ali sada sto je netko rekao, mislio, sanjao i nije neki snazan argument. Ukoliko bi zvali svu djecu, kao svjedoke na sud, onda je to krsenje maloljetnickih prava, izlaganju stresu i neugodnosti. Cak i da im daju medu i plisanu macu, svejedno odlazak na Sud ostavlja traume
Sud može osigurati da se ta djeca ispitaju bez ikakvih poteškoća.Sud treba pustiti da odradi svoj posao
juanpablom is offline  
Old 14.03.2011., 11:58   #82
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Crkva je najveći vlasnik nekretnina u Hrvata.



http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/t...eduje-hrvatsku

Ne znam što ti je tu čudno ili negativno.

Ono što u članku ne piše je da velika većina tih nekretnina nije komercijalna (tj. na njima se ne zarađuje novac). U najvećoj mjeri se radi o župnim kućama koje služe isključivo za stanovanje. Gotovo svaka crkva, tj. župa u RH ima i pripadajući župni stan/kuću, a njih nije mali broj. Upravo na takve objekte i otpada veliki broj tih nekretnina.
Ništa čudno ni spektakularno.
denman is offline  
Old 14.03.2011., 12:03   #83
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
Ne znam što ti je tu čudno ili negativno.

Ono što u članku ne piše je da velika većina tih nekretnina nije komercijalna (tj. na njima se ne zarađuje novac).
Velika većina nije komercijalna?
Može li Crkva to iznajmljivati ili prodavati u slučaju "potrebe"? Npr. otplate duga Talijanima za Onix zdanje?

No nešto od svega toga i jest komercijalizirano.
Mnoge prostore crkvenjaci lijepo iznajmljuju i zarađuju masne pare. Na Kaptolu, na primjer.
Ne znam gdje bih mogao pronaći i podatak o nekretninama koje stari ljudi ostavljaju Crkvi nakon smrti. Zanimljivo zar ne? Jedan crkvenjak u mojoj župi tako je stekao mnogo kuća. Čak nije niti bio svećenik, nego samo važan crkveni suradnik.
Nepoznati is offline  
Old 14.03.2011., 12:08   #84
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
Otkad je Zagreb ruralan?
Otkad postade glavnim gradom svih Hertsegovatza?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 14.03.2011., 12:13   #85
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Velika većina nije komercijalna?
Pa nije. To je čista matematika

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ali mnogo toga i jest. Mnoge prostore crkvenjaci lijepo iznajmljuju i zarađuju masne pare. Na Kaptolu, na primjer.
I? Ne znam koliko para zarađuju, ali zasigurno zarade. ne vidim u tome problem. problem je jedino na što se te pare troše, a to u to pitanje nisam detaljno upučen.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje bih mogao pronaći i podatak o nekretninama koje stari ljudi ostavljaju Crkvi nakon smrti. Zanimljivo zar ne?
Zanimljivo zbog čega? A i prilično sam uvjeren da to baš nije čest slučaj (ja osobno ne poznam ni jedan). S druge strane, čak i da to je slučaj -što sad? Ti tu vidiš neki problem?

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Jedan crkvenjak u mojoj župi tako je stekao mnogo kuća. Čak nije niti bio svećenik, nego samo važan crkveni suradnik.
Koja je to župa? A i ova tvoja konstrukcija je prilično besmislena. Ako je bio crkveni suradnik (što god to značilo) tada te nekretnine ni nisu crkvene nego njegovo privatno vlasništvo. Ne znam kakve to veze ima s Crkvom?


Ono što je veći problem je što (ako je to istina uopće naravno) je grad dao npr. samo 200.000 za katedralu, a katedrala je prvoklasni kulturni spomenik te jedno od odrednica grada. Ista situacija je u mnogim gradovima gdje postoje sakralni objekti koji imaju puno šire značenje od puke vjerske upotrebe.

Zasigurno u crkvi novac odlazi i na saasvim nepotrebne stvari, ali isto tako ljudi komentiraju i osuđuju sve i svašta, a uopće ne razumiju problematiku.
denman is offline  
Old 14.03.2011., 12:31   #86
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Velika većina nije komercijalna?
Može li Crkva to iznajmljivati ili prodavati u slučaju "potrebe"? Npr. otplate duga Talijanima za Onix zdanje?
Može. Kao što svaka neprofitna organizacija može privređivati novac koji zatim ide natrag za potrebe te organizacije. Tako recimo funkcioniraju udruge i one na tu zaradu ne plaćaju porez.

Quote:
Ne znam gdje bih mogao pronaći i podatak o nekretninama koje stari ljudi ostavljaju Crkvi nakon smrti. Zanimljivo zar ne? Jedan crkvenjak u mojoj župi tako je stekao mnogo kuća. Čak nije niti bio svećenik, nego samo važan crkveni suradnik.
Zakon ne priječi da ostavitelj raspolaže sa svojom ostavinom kako hoće, jedino graničenje je nužni dio ostavine.
juanpablom is offline  
Old 14.03.2011., 12:39   #87
Koliko je meni poznato, a ovaj forum pratim iz vremena kad mnogi od onih koji pišu nisu ni znali što je internet, trolanje nije dozvoljeno. Spajanje topica o gostovanju Damira Stojića u emisiji Nedjeljom u 2 i topica Materijalizam Crkve je trolanje.
Čim se počelo pisati o tome kako je don Damir suvereno vladao temom, eto ti spajanja topica....
toliko o slobodi govora na ovom podforumu...
( znam da se izlažem kartonima, ali istina boli)
Nitko, ali baš nitko, nije se osvrnuo na seksističke izjave Ace Face ( Stankovića), zašto?
__________________
Gemišt je psihički zdrava stvar.
akont-ciko is offline  
Old 14.03.2011., 12:47   #88
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
Quote:
Nepoznati kaže:
Ali mnogo toga i jest. Mnoge prostore crkvenjaci lijepo iznajmljuju i zarađuju masne pare. Na Kaptolu, na primjer.
I? Ne znam koliko para zarađuju, ali zasigurno zarade. ne vidim u tome problem.
Ja vidim. Crkva je država u državi. Čim se nekom omasti brk novcima, moraju postojati jaki kontrolni mehanizmi. Nije dovoljno da "Bog to nadzire" i svećenička savjest.

Quote:
Quote:
Quote:
Nepoznati kaže:
Ne znam gdje bih mogao pronaći i podatak o nekretninama koje stari ljudi ostavljaju Crkvi nakon smrti. Zanimljivo zar ne?
Zanimljivo zbog čega? A i prilično sam uvjeren da to baš nije čest slučaj (ja osobno ne poznam ni jedan).
Ja poznam više takvih slučajeva. U religijskim organizacijama i sektama, osamljeni starci su često žrtve vjerskog con trika. "Mi ćemo se pobrionuti za vaše duše i tijela, a vi nam ostavite svoju imovinu..." Jest da svatko ima pravo raspolagati svojom teško stečenom imovinom, ali zar to znači da ljude treba prepustiti prevarantima?

Quote:
S druge strane, čak i da to je slučaj -što sad? Ti tu vidiš neki problem?
Quote:
Quote:
Quote:
Nepoznati kaže:
Jedan crkvenjak u mojoj župi tako je stekao mnogo kuća. Čak nije niti bio svećenik, nego samo važan crkveni suradnik.
Koja je to župa? A i ova tvoja konstrukcija je prilično besmislena. Ako je bio crkveni suradnik (što god to značilo) tada te nekretnine ni nisu crkvene nego njegovo privatno vlasništvo. Ne znam kakve to veze ima s Crkvom?
Taj je tip glavna faca na župi uz župnika i kapelana. Moćna Trojka.
(sorry, ali neću ti reći koja je to župa)

Quote:
Ono što je veći problem je što (ako je to istina uopće naravno) je grad dao npr. samo 200.000 za katedralu, a katedrala je prvoklasni kulturni spomenik te jedno od odrednica grada. Ista situacija je u mnogim gradovima gdje postoje sakralni objekti koji imaju puno šire značenje od puke vjerske upotrebe.
Moje mišljenje je da te objekte treba posjedovati država i brinuti o njima.

Zašto bi Bozanić brinuo prokišnjava li krovište Zagrebačke katedrale, koja je turističko kulturni objekt važan za sve?

Tko posjeduje Zagrebačku katedralu?

Ako crkvene službenike - svećenstvo - plaća država za obavljanje njihovih usluga, onda treba posjedovati i te nekretnine, kao što posjeduje škole itd.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...o-nagradu.html

Što ako Crkva bankrotira?
Hoće li iznajmljivati crkve u druge namjene?
Nepoznati is offline  
Old 14.03.2011., 13:08   #89
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ja vidim. Crkva je država u državi. Čim se nekom omasti brk novcima, moraju postojati jaki kontrolni mehanizmi. Nije dovoljno da "Bog to nadzire" i svećenička savjest.
Ma da? Kakva ti je to logika? Iako ne bi bilo loše da postoje kontrolni mehanizmi (neki i postoje), očito je da tebi smeta novac kao takav, tj. da ga crkva ima, a to je prilično besmisleno.


Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ja poznam više takvih slučajeva. U religijskim organizacijama i sektama, osamljeni starci su često žrtve vjerskog con trika. "Mi ćemo se pobrionuti za vaše duše i tijela, a vi nam ostavite svoju imovinu..." Jest da svatko ima pravo raspolagati svojom teško stečenom imovinom, ali zar to znači da ljude treba prepustiti prevarantima?
Pričaš gluposti ili lažeš. Osim ukoliko ne govoriš o Katoličkoj crkvi, već o raznim sektama. Ja se kladim da ne poznaš niti jedan slučaj da je netko ostavio svoj imetak, stan ili nešto treće katoličkoj crkvi, a ukoliko i poznaš to je jaaako rijetko danas. Pa za boga miloga -pogotovo u manjim mjestima se sve zna, a ne da se ne bi znalo da je netko ostavio kuću Crkvi. Pojedinačnih slučajeva se može naći, ali oni su zaista rijetki.
Ovo o čemu ti govoriš je prilično uobičajena praksa za neke sekte, ali ne i za RKC. Govorim naravno o današnjem vremenu.


Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Taj je tip glavna faca na župi uz župnika i kapelana. Moćna Trojka.

Opet glupost. I opet -kakve veze ima to sa Katoličkom crkvom? Da li te nekretnine ostaju katoličkoj crkvi ili nekoj privatnoj osobi? I što to točno u praksi znači da je netko "glavna faca" na župi? Kako se to manifestira, najiskrenje ne razumijem na što misliš?

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
(sorry, ali neću ti reći koja je to župa)
Ma da? Koje iznenađenje. Ili pomalo izmišljaš ili si pomalo licemjer ili si pomalo oboje.


Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje je da te objekte treba posjedovati država i brinuti o njima.
Tvoje mišljenje je promašeno i van svake realnosti. Na stranu pravna tematika, ali država nije sposobna brinuti ni o puno jednostavnijim stvarima, a kamoli o nekoj katedrali ili nečem sl. . Ti objekti bi u vlasništvu države samo mogli propasti i ništa više.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Zašto bi Bozanić brinuo prokišnjava li krovište Zagrebačke katedrale, koja je turističko kulturni objekt važan za sve?
Zato što je to sakralni objek katoličke crkve. To što je i kulturni i turistički spomenik je samo dodatak.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Tko posjeduje Zagrebačku katedralu?
Tko?

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ako crkvene službenike - svećenstvo - plaća država za obavljanje njihovih usluga, onda treba posjedovati i te nekretnine, kao što posjeduje škole itd.
O ovome bi se dalo razgovarati (naravno samo o prvom djelu, a ne o nekretninama)
denman is offline  
Old 14.03.2011., 13:37   #90
Zanimljivo je čitati vaše komentare. Svi vaši "izvori" iz koji izvlačite ovakve gluposti su mediji. I to zatrovani hrvatski mediji. Ako vas zanima što crkva čini s novcem informirajte se kod onih koji imaju te podatke, koji se bave ekonomskih pitanjima u vašoj biskupiji. U krajnjem slučaju ako znate nekog popa-lopova i imate dokaz odite na Nadbiskupijski duhovni stol u Zg i tužite dotičnu osobu. A ne ovako. Crkva dobiva novac od države na temelju ugovora Svete Stolice i Republike Hrvatske. Kad god se Crkva odrekla toga novca zbog krize NITKO nije pisao o tome. Uostalom, posao koji Crkva obavlja u državi nema tko drugi: skrb o bolesnima, beskućnicima, siročadi, mladima, djeci, starcima... pa to što Crkva dobije je sića ta taj posao. Kad bi Crkva prestala činiti što čini konkretno u jednom zagrebu, ljudi bi ovdje ko pseta ležali na ulici za koju godinu.
Svi kradete na svojim poslovima od čistačice do učitelja, policajca, doktora, trgovca... i onda ste našli spočitavat nešto Crkvi?!
A kad mi netko priča o rastrošnosti biskupa stvarno se čudim... Eno vam Bozanić, kardinal, zagrebački nadbiskup i metropolit , pa čovjek vozi Vectru. S obzirom na kojoj je funkciji mogao je voziti isto što voze drugi koji su na visokim položajima u društvu.

Zadnje uređivanje vjever : 14.03.2011. at 13:45.
vjever is offline  
Old 14.03.2011., 14:44   #91
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
smiješno mi to što misliš da se don pogubio oko monogamije.
htijela si ga učinit smiješnim, a samo si sebe učinila takvom
Da, pogubio se jer uopće nije odgovorio a usto je cijelo vrijeme unašao u Stankovića očekivajući na nož njegove pitanja što znači da ga je bilo strah.
Popek još mora puno učiti o javnom nastupu i govoru tijela.

O smijehu i mijehu više govoriš ti...!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 14.03.2011., 14:48   #92
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Prvo ti prikaži račun troškova, uz dokaz da su Talijani to sve platili.
Taljani su ludi ulagati u megalomanštinu i to još u tuđoj zemlji. ž
Ako im je do ulaganja neka naprave tri doma zdravlja po našim otocima...onda viva la bella Italia!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 14.03.2011., 14:49   #93
Upravo gledam

treba uzet u obzir sa kojom populacijom radi. Mladji ljudi u pravilu reagiraju na emocije vise nego fakte, povodliviji su, padaju na izvanjsko, na karizmu, imaju manju sposobnost razlucivanja i manje zivotnog iskustva. Tako da duboka uvjerenost u to sto se prica ima vecu vrijednost od smisla recenog, pa i agresivna reakcija ako je bilo (nisam dosao do tamo jos) moze isto biti pozitivno docekana

Edit: + jednostavna rjesenja (iz ideala bez iskustva) za kompleksne drustvene probleme
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 14.03.2011. at 16:03.
Beljki is offline  
Old 14.03.2011., 14:50   #94
Quote:
Toza kaže: Pogledaj post
Vjeruje u ono što priča.

Autentičan je, to se osjeti. Sa druge starne, istina, ne može protiv partije, ali poslušnost na ovoj razini duhovnosti na kojoj se on nalazi nije mana nego vrlina. Sviđa mi se što drži svoje a ne napada tuđe, što se vidjelo na pitanju joge. Inače katolički svećenici ili su liberali pa može i joga i krunica i sve, ili su zadrti pa im je joga i karate i sve sotonizam. Stojić je umjeren.
Pa rekoh tipičan vojnik partije KC-a...ni više ni manje!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 14.03.2011., 14:56   #95
[QUOTE=vjever;32329359]
Quote:
Zanimljivo je čitati vaše komentare. Svi vaši "izvori" iz koji izvlačite ovakve gluposti su mediji. I to zatrovani hrvatski mediji.
Ima i onih koji ne čitaju medija a imaju slično mišljenje....što s njima???

Quote:
Ako vas zanima što crkva čini s novcem informirajte se kod onih koji imaju te podatke, koji se bave ekonomskih pitanjima u vašoj biskupiji.

KC financije nisu transparentne.


Quote:
U Kad bi Crkva prestala činiti što čini konkretno u jednom zagrebu, ljudi bi ovdje ko pseta ležali na ulici za koju godinu.
600 obroka na dan unutar 800.000 stanovnika grada .... nisu se baš pretrgi. Očito je mali udio ljubav-karitative u odnosu s kojim iznosom raspolažu. No i to nije problem, stvar je daleko gora kad se vidi slaba karitatita i grandomanija što materijala što duhovna.



Quote:
Svi kradete na svojim poslovima od čistačice do učitelja, policajca, doktora, trgovca... i onda ste našli spočitavat nešto Crkvi?!
Glupi ad hominen, nedostatak argumenta.

Quote:
A kad mi netko priča o rastrošnosti biskupa stvarno se čudim... Eno vam Bozanić, kardinal, zagrebački nadbiskup i metropolit , pa čovjek vozi Vectru. S obzirom na kojoj je funkciji mogao je voziti isto što voze drugi koji su na visokim položajima u društvu.
Mogao je uzeti i polovnu Oktaviu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 14.03.2011., 15:07   #96
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
...Mnoge prostore crkvenjaci lijepo iznajmljuju i zarađuju masne pare....
Popovima stvarno treba priznati inventivnost u zarađivanju
http://www.medjimurje.hr/clanak/2915...ku-zupne-crkve
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan

Zadnje uređivanje Johnny B. : 14.03.2011. at 15:50. Reason: pravopis...
Johnny B. is offline  
Old 14.03.2011., 15:41   #97
[QUOTE=Nemruth Dagi;32330958]
Quote:
vjever kaže: Pogledaj post

Ima i onih koji ne čitaju medija a imaju slično mišljenje....što s njima???

A ti su na ovom forumu...??? Gotovo svi citiraju dnevne novine i sl. S druge strane, ono što vi komentirate dolazi sa površine na kojoj plivaju nominalni katolici, nekatolici i oni koji mrze Crkvu. Nemate uvid za ono što se događa ispod površine.

Quote:
KC financije nisu transparentne.
Ekonomsko vijeće ima dužnost svake godine pripraviti predračun primitaka i izdataka koji se predviđaju za sveukupno upravljanje Nadbiskupijom u idućoj godini te da po završetku godine potvrdi račun primitaka i izdataka.

Vijeću predsjeda Nadbiskup ili delegirani predsjednik.

mons. Ivan Hren

Ravna rad ekonomskog odjela NDS-a:

- blagajne

- odsjeka za zdravstveno osiguranje

- uredom za povratak crkvene imovine

- sakralnim odsjekom

To piše na stranicama zg. nadbiskupije.
Možeš se slobodno zaputit na Duhovni stol. Dobit ćeš informacije.
Kao što svaki župnik ima ekonomsko vijeće koje ima uvid u sve troškove i dohotke župe, tako funkcioniraju stvari i u biskupijama. I ne treba ti neka gnostička spoznja da bi znao koliko biskupija ima love i na što ju troši.





Quote:
600 obroka na dan unutar 800.000 stanovnika grada .... nisu se baš pretrgi. Očito je mali udio ljubav-karitative u odnosu s kojim iznosom raspolažu. No i to nije problem, stvar je daleko gora kad se vidi slaba karitatita i grandomanija što materijala što duhovna.
Aha, želiš reći da bi Crkva trebala danas dati svakom čovjeku u Zg obrok? Škole npr. koje se također plaćaju od našeg novca uglavnom to ne čine. Moraš svom djetetu dati lovu za užinu.
Crkva zaista daje sve od sebe da pomogne potrebnima. Npr. Majka Tereza iz Calcute. Žena je skupljala po ulici gubave ljude, ljude koje je još žive napao crv, nosila ih kući, prala, hranila i pomogla im da umru na dostojastven način. Kupila je djecu koju su roditelji ostavljali u bolnicama i sl. Je li i taj novac koji je ona dobivala uzalud trošen? Je li ona bila bahata i rastrošna? Gledaš samo kap u moru onoga što Crkva čini. U krajnjem slučaju... Crkva to su ljudi - ima nas svakavih. Ne kažem da su svi ni dobri ni loši. Ali današnja Crkva pomaže siromašnima, bolesnima, ovisnicima...više nego bilo koja druga ustanova u svijetu. I radi na svim kontinentima 0-24.




Quote:
Glupi ad hominen, nedostatak argumenta.
Ne, glupi homo koji čita ove gadosti, gubi vrijeme s vama i čudi se kako nemate nikakvog osjećaja za vrednote. U stanju ste vidjeti samo ono što je negativno, uživate u svim pogrdama na Crkvu bila ona istinita ili lažna. Mislim, kad me već hvataš na argumentum ad hominem, onda ću bar dovršit misao.



Quote:
Mogao je uzeti i polovnu Oktaviu.

E stvarno ću rigat na ovo. Pa mogao je uzet i dobre cipele pa ići pješke. Što će uopće njemu auto...
Zašto? Zašto bi nadbiskup vozio polovnu škodu? Glupost.

Zadnje uređivanje vjever : 14.03.2011. at 15:47.
vjever is offline  
Old 14.03.2011., 16:05   #98
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Kako neki ljudi ne mogu shvatiti...sve što se radi u crkvi radi se u Božju slavu,očigledno nije nikome jasno da su sav taj zlato mramor itd u "upotrebi" samo dva do četiri sata dnevno.
U Crkvi nitko ništa ne mora,tu se često napada radi novca,lemozina nije obavezna niti je na koji način oodređena iznosom ,ja često saspem sitno iz novčanika s kojim ne znam kamo ću,često i ubacim deset ili dvadeset kuna,jer želim i vidim rezultate,imamo novi razglas,novi pod,nove klupe,prozore...
Zasto onda prije zavrsetka mise ne ostanu samo sjediti, a ne da salju ministarnte za milodar ? I zasto, ako se ne mora davati, zasto jednostavno ne prihvacaju od ljudi, a ne ih jos citaju sa oltara, kako su dali
Sve je to igra rijeci, nista ne moras, ali se opet daje

Normalno da imamo novi razglas, pod, klupe kad atu idu ogromne svote, znas li da vise ide Crkvi nego turizmu?
Louisi is offline  
Old 14.03.2011., 16:07   #99
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
Dokazat ću ti kao što ti možeš dokazati da je taj novac iz proračuna mimo onih 300 milijuna što Crkva dobija godišnje .



Kad nemaš argumenata nekog popljuvat onda izmišljaš svkakve konstrukcije.



svi svećenici su propagatori evanđelja, bilo bi žalosno da je suprotno.
Otkad je Zagreb ruralan?

prestani se sramotiti



zašto bi morao znati?

može neki izvor?

Sud može osigurati da se ta djeca ispitaju bez ikakvih poteškoća.Sud treba pustiti da odradi svoj posao
Teoloski se don Stojic nije mogao nikoga dojmiti, jer se ponasao vise kao "frend", netko iz naroda, dio ekipe. Bilo mu je neugodno reci, kako nema iskustva sa zenama, pa onda spominje neke "bilo je njih"
Kao kada nekilikovi od 40 godina dodu u 1 protiv 100, pa kada ih se pita za bracni status, mijenjaju boju, a nisu pateri
Louisi is offline  
Old 14.03.2011., 16:12   #100
[QUOTE=vjever;32332036]
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post


A ti su na ovom forumu...??? Gotovo svi citiraju dnevne novine i sl. S druge strane, ono što vi komentirate dolazi sa površine na kojoj plivaju nominalni katolici, nekatolici i oni koji mrze Crkvu. Nemate uvid za ono što se događa ispod površine.



Ekonomsko vijeće ima dužnost svake godine pripraviti predračun primitaka i izdataka koji se predviđaju za sveukupno upravljanje Nadbiskupijom u idućoj godini te da po završetku godine potvrdi račun primitaka i izdataka.

Vijeću predsjeda Nadbiskup ili delegirani predsjednik.

mons. Ivan Hren

Ravna rad ekonomskog odjela NDS-a:

- blagajne

- odsjeka za zdravstveno osiguranje

- uredom za povratak crkvene imovine

- sakralnim odsjekom

To piše na stranicama zg. nadbiskupije.
Možeš se slobodno zaputit na Duhovni stol. Dobit ćeš informacije.
Kao što svaki župnik ima ekonomsko vijeće koje ima uvid u sve troškove i dohotke župe, tako funkcioniraju stvari i u biskupijama. I ne treba ti neka gnostička spoznja da bi znao koliko biskupija ima love i na što ju troši.







Aha, želiš reći da bi Crkva trebala danas dati svakom čovjeku u Zg obrok? Škole npr. koje se također plaćaju od našeg novca uglavnom to ne čine. Moraš svom djetetu dati lovu za užinu.
Crkva zaista daje sve od sebe da pomogne potrebnima. Npr. Majka Tereza iz Calcute. Žena je skupljala po ulici gubave ljude, ljude koje je još žive napao crv, nosila ih kući, prala, hranila i pomogla im da umru na dostojastven način. Kupila je djecu koju su roditelji ostavljali u bolnicama i sl. Je li i taj novac koji je ona dobivala uzalud trošen? Je li ona bila bahata i rastrošna? Gledaš samo kap u moru onoga što Crkva čini. U krajnjem slučaju... Crkva to su ljudi - ima nas svakavih. Ne kažem da su svi ni dobri ni loši. Ali današnja Crkva pomaže siromašnima, bolesnima, ovisnicima...više nego bilo koja druga ustanova u svijetu. I radi na svim kontinentima 0-24.






Ne, glupi homo koji čita ove gadosti, gubi vrijeme s vama i čudi se kako nemate nikakvog osjećaja za vrednote. U stanju ste vidjeti samo ono što je negativno, uživate u svim pogrdama na Crkvu bila ona istinita ili lažna. Mislim, kad me već hvataš na argumentum ad hominem, onda ću bar dovršit misao.






E stvarno ću rigat na ovo. Pa mogao je uzet i dobre cipele pa ići pješke. Što će uopće njemu auto...
Zašto? Zašto bi nadbiskup vozio polovnu škodu? Glupost.

Na njihovim starnicama pise ono sto oni zele staviti i sto njima ide u prilog. Zasto vjerovati svakoj stranici? Oni koji napadaju Crkvene redove, njima se ne smije vjerovati, a sto pise GK, ZG nadbiskupija tome se odmah mora vjerovati

Ekonomsko vijece u nekim zupama me uvijek zalo nasmijati, ti ljudi ne da nisu ekonomiju zavrsili, nego niti srednju nemaju. Laici su inace. Ali su nesposobni. Znam jednog djakona, ima samo srednju skolu, lako je mogao pristupiti jer ima dosta svecenika u obitelji Inace, stalno ga kopka sto nema studij, ali nisu svi ocito kompetentni

Iznesi nekoliko pozitvnih argumenata koje Crkva nudi? Barem dva.
Ako ih ne ponudis, smatrat cu ih nepostojecima. I onda lijepo mozemo umiru nastaviti pisati o materijalizmu u Crkvi.

U Srbiji svecenici pomazu ovisnicima na nacin da ih lopatom udaraju po straznjici.
Koja kura
Kruzio je video po youtubeu, cak bilo na RTL vijestima, voditelj umro od smijeha poslije.

Zadnje uređivanje Louisi : 14.03.2011. at 16:18.
Louisi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.