Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2014., 00:23   #1241
Jednostavno čisti pore. Soda je svemoguća, vjerujte mi. Upišite u gugl 'soda bikarbona i miteseri'
Raštika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 08:35   #1242
Ono što ja znam o sodi je da rastapa masnoću i veže ju za sebe a nije abrazivna ni agresivna.
Znam i da prenosi kisik i povećava lužnatost.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 12:15   #1243
Soda bikarbona ili natrijev bikarbonat, NaHCO3, je bijeli kristalni prah koji se slabo otapa u vodi dajuci slabu baznu otopinu.
Pored toga, soda je proizvod koji ne sadrzi umjetne i stetne dodatke.

Moze se lako i jednostavno upotrijebiti kao cistac koze. Svrha ciscenja je uklanjanje mrtvih stanica koji eventualno mogu zacepiti pore i uzrokovati stvaranje akni i mitesera.
Cisti lice od bakterija i uklanja mrtve stanice koze.

Znam da nije tema, ali dobro je znati, osim za mitesere dobra je kao piling lica, izbjelivanje zubi, sređuje suhe pete, ublazuje opekline od sunca , moze posluziti kao sampon za dubinsko pranje kose, ciscenje noktiju, te protiv gljivica, sprjecava znojenje pa moze posluzit kao dezodorans itd.
Ovo sve nisam isprobala na sebi, pa ne mogu pricat o tome, ali kako ljeti imam problema sa suhim petama budem probala, pa javim njeno djelovanje u tu svrhu
Lisbeth S is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 15:34   #1244
POMOĆ!

Dakle..imam jednu specifičnu situaciju s miteserima. Naime imam jako suhu i osjetljivu kožu, masnu T-zonu s otvorenim porama i dubokim miteserima.
Probala sam preparate od Vichy-ja do Baleje od dm-a, od stvari iz ljekarne do preparata koje doma napraviš sa stvarima iz frižidera, al ništa ne djeluje, samo mi ugladi kožu i jako ju isuši (koristim hidratantnu kremu, ali poslije preparata ju s lopatom mogu stavljat na lice;a od vichyja dobijem i laganu reakciju) ali su miteseri i dalje tu i crni.
Probala sam s raznim maskama i pilinzima, opet ništa.
Ne mogu ih baš istisnuti jer je koža na tom mjestu dosta tanka i ne želim ožiljke, a i ko da za inat neće van.
Nisam išla kozmetičarki na čišćenje jer cura koja ima sličan problem ko i ja daje tjedno 250kn za jedno čišćenje i 2 tretmana umirivanja kože jer joj je lice jakooo upaljeno poslije.
Ne šminkam se baš, eventualno maskara i rumenilo tu i tamo. Naučila sam živjeti s njima ali ako postoji netko sa sličnim iskustvom, zanima me kako s njima izlazi na kraj.

Svi savjeti dobrodošli!
malena* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 15:44   #1245
jesi sigurna da su bas miteseri? pogledaj ovo ...
ako su stvarno miteseri,nema druge do pronalaska pravilne njege koze i ciscenja lica
anoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 16:33   #1246
Quote:
malena* kaže: Pogledaj post
Nisam išla kozmetičarki na čišćenje jer cura koja ima sličan problem ko i ja daje tjedno 250kn za jedno čišćenje i 2 tretmana umirivanja kože jer joj je lice jakooo upaljeno poslije.
Mislim da bi tvoja frendica trebala promijeniti kozmetičarku jer mi ovo baš ne zvuči najbolje. I čemu čišćenje lica kod kozmetičarke baš svaki tjedan, nije li to preagresivno?
Možda da ipak razmotriš odlazak kozmetičarki, nekoj malo stručnijoj?

Makar, važnije ti je redovito čišćenje lica. Nećeš ništa rješiti ako samo povremeno staviš koju masku ili pilingiraš lice. I teško da ćeš ih se zauvijek rješiti.

Zadnje uređivanje anđeo tame : 04.04.2014. at 16:44.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 17:04   #1247
@anoda: da sigurna sam, nisu akne niti ništa takvo, sam miteseri

@andjeo29: ma znam, svaki dan se umijem i koristim neki L'Orealov tonik za čišćenje lica. Ne mislim ih se zauvijek riješiti, nego samo da se malo manje vide. Svi koji me znaju kažu da su ih primjetili, dakle i muška populacija koja ne zna kaj su miteseri, ali "znaju da imam one crne pikice/kapice po nosu"
malena* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 21:15   #1248
Quote:
malena* kaže: Pogledaj post
@anoda: da sigurna sam, nisu akne niti ništa takvo, sam miteseri

@andjeo29: ma znam, svaki dan se umijem i koristim neki L'Orealov tonik za čišćenje lica. Ne mislim ih se zauvijek riješiti, nego samo da se malo manje vide. Svi koji me znaju kažu da su ih primjetili, dakle i muška populacija koja ne zna kaj su miteseri, ali "znaju da imam one crne pikice/kapice po nosu"

Pogledaj malo ovu masku, ona bi ti mogla pomoći.
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 14:39   #1249
jel netko ima iskustva sa dubokim miteserima? otisla sam do dermatologa koji mi je preporucio nekakav gel (hyseac ako se dobro sjecam?) s kojim trebam cistiti lice svaki dan. spiskala sam dosada najvise novaca za neki preparat. primjetila sam da mi malo ocisti crne vragove, ali se ubrzo vrate! neki skoro pa nestanu, a ostatak i dalje stoji. probala sam svasta od preparata (prirodnih i kemijskih) i niti jedan mi ne pomaze. prije puberteta nisam imala niti tockicu na licu, a sada mi je lice katastrofalno! gubim nadu da cu ih se ikad rijesiti
goddesoflove is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 14:29   #1250
Lysalpha acitve krema je jedini proizvod na tržištu koji na deklaraciji ima navedeno da spriječava nastajanje prištića i MITesera. Mogu to potvrditi nakon sveka tjedan dana korištenja.
plasstik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 20:36   #1251
Quote:
goddesoflove kaže: Pogledaj post
jel netko ima iskustva sa dubokim miteserima? otisla sam do dermatologa koji mi je preporucio nekakav gel (hyseac ako se dobro sjecam?) s kojim trebam cistiti lice svaki dan. spiskala sam dosada najvise novaca za neki preparat. primjetila sam da mi malo ocisti crne vragove, ali se ubrzo vrate! neki skoro pa nestanu, a ostatak i dalje stoji. probala sam svasta od preparata (prirodnih i kemijskih) i niti jedan mi ne pomaze. prije puberteta nisam imala niti tockicu na licu, a sada mi je lice katastrofalno! gubim nadu da cu ih se ikad rijesiti
Pokušaj s ovime, fakat čuda radi!

https://www.facebook.com/31030041576...type=1&theater

Piše da je za masnu kožu, ali ja sam ga počela koristiti kao tada pretežno suhokožac i nakon duljeg korištenja svaki dan, nije me niti malo isušio, a toliko mi je pročistio ten da je to čudo jedno.
violett is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 04:06   #1252
Quote:
violett kaže: Pogledaj post
Pokušaj s ovime, fakat čuda radi!

https://www.facebook.com/31030041576...type=1&theater

Piše da je za masnu kožu, ali ja sam ga počela koristiti kao tada pretežno suhokožac i nakon duljeg korištenja svaki dan, nije me niti malo isušio, a toliko mi je pročistio ten da je to čudo jedno.
Potpis i to ogroman!!
Isprobano i stvarno vrijedi probati, sad ga već neko vrijeme ne koristim jer isprobavam nešto drugo, ali definitivno moja ogromna preporuka za Loko Afrika sapun!
iva2301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 15:07   #1253
Quote:
iva2301 kaže: Pogledaj post
Potpis i to ogroman!!
Isprobano i stvarno vrijedi probati, sad ga već neko vrijeme ne koristim jer isprobavam nešto drugo, ali definitivno moja ogromna preporuka za Loko Afrika sapun!
Za ovo dosad nisam znala? Jel isušuje kožu? MOja je sklona tome, iako je istovremeno i masna i problematična. I cure s miteserima, koju hidratantnu kremu koristite? Ne znam više što da probam, samo da nije preskupa i da je više gelaste lagane teksture.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 16:26   #1254
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Za ovo dosad nisam znala? Jel isušuje kožu? MOja je sklona tome, iako je istovremeno i masna i problematična. I cure s miteserima, koju hidratantnu kremu koristite? Ne znam više što da probam, samo da nije preskupa i da je više gelaste lagane teksture.
Meni je ok Eveline sos sa cinkom i salicinom kiselinom. Lagana je i ne radi nered. Za te novce super
bubley is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 12:31   #1255
Quote:
plasstik kaže: Pogledaj post
Lysalpha acitve krema je jedini proizvod na tržištu koji na deklaraciji ima navedeno da spriječava nastajanje prištića i MITesera. Mogu to potvrditi nakon sveka tjedan dana korištenja.

hvala, budem probala.
goddesoflove is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 19:06   #1256
Pozdrav!
Nedavno sam bila kod kozmeticarke na ultrazvucnom ciscenju lica i odusevila se jer umam problema sa miteserima a nakon klasicnom ciscenja istiskivanjem, izgledam kao da sam gurnula glavu u kosnicu
Nakon ovog ultrazvucnog gotovo da uopce nije bilo crvenila, stvarno divota.
E sad, tretman se provodi sa ovakvom spatulicom pa se dvoumim da li da narucim za kucno struganje
Ima li netko iskustva?

http://m.ebay.com/itm/201173907996
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 19:25   #1257
Ako je frekvencija ovog aparatića s ebaya 50 Hz, onda to baš i nije ultrazvučno hmm. Meni je od ultrazvučnog čišćenja frknula plomba iz zuba
wakarimasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 20:39   #1258
Hm, moram priznati da nisam isla toliko dubiozno za tim podacima
A kad bi uspjela sastrugati gamad s lica, bilo bi super.
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 03:49   #1259
Bok ljudi ☺
evo da podijelim iskustvo i mozda pomognem nekome. Imam masnu kozu,prosirene pore i mitesere i probala sam naravno sve i naravno vecinu vremena nista nije pomoglo. Ali evo nedavno sam presla na prirodnu kozmetiku i uzela sam si neke proizvode ciljano za necistu kozu i iskreno sam odusevljena! imam od nikela serum za prosirene pore koji ne rjesava problem skroz ali cisti pore i mitesere i koza izleda puno puno bolje, druga je stvarcica sapun od aktivnog ugljena loko za 20kn, koji je zasad otkrice. Ne koristim ga dugo al cure se na netu zaklinju da rjesava mitesere skroz u roku 2 mjeseca a ja sam so far stvarno zadovoljna. Kosta sicu pa se isplati probati. Takodjer sam izbacila komercijalne pudere od npr max factora koji su uglavnom nakrcani stetnim sastojcima i pogorsavaju stanje. Tako da, cure prirodna kozmetika, kvalitetnija i jeftinija, preporucam svima! I stavim povremeno maske od neema i rize koje su blagodat, te ulja navecer umjesto kreme i stvar je skroz pod kontrolom☺ koza ce biti zahvalna, promise
i skoro zaboravih, sto mi je pomoglo najvise od svega! imala sam nakon puberteta izmucenu, groznu kozu, dermatolog je rekao da je ko u starog ribara ��i otisla sam skepticna kao i uvijek na tretman lica kisikom u esther beauty u zg i covjek mi je popravio lice za barem 60% za cijenu od cca 70kn po tretmanu. Preporucam ih svima, jeftino,ugodno i iznenadujuce ucinkovito! Meni prva stvar koja mi je pomogla, pa ako vas je volja probajte, zdravo je kozu u svakom slucaju
CinnamonMM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 18:58   #1260
moje iskustvo, a vjerujte mi ja zaista imam uzasno puno iskustva jer se od 12-e godine borim sa aknama, te potom miteserima, komedonima i porama...je pokazalo da koristenjem limunovog soka kao tonika dobivate kozu poput bebine guze-kozu iz snova. Nevjerojatno je to sto bacamo toliko novaca na skupe proizvode koji bas nista ne rade, a obican limun radi cuda!!!
candygirly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.